154
IP Cím,Mac cím változtatás
  • styng
    #74
    Üdv mindenki

    Remélem tud valaki ötletet adni.Win 7 van a gépemen (3 verziót is kipróbáltam,semmi változás ez ügyben).Ha reggel indul a gép frankón megy a net.De ha 5 perc múlva vagy 5 óra múlva újraindítom (tehát akár mikor a nap folyamán) akkor nincs.meg kell várnom a 3 órát,míg a szolg. (vidanet) frissíti az ip címet.De xp alatt nincs ilyen probléma.Mi lehet a baj.Köszönet ha valaki segít
  • Dj Faustus #73
    "Már azon a szinten vagyok, hogy szétbax az ideg, nem értem mi a tökömnek kell szórakozni, ha kihuzom a modemet akkor frissüljön a cím ahogy mondják és ennyi"
    Azon idegeskedni, hogy nem frissül az IP-címed teljesen felesleges. Lám, lám a technicizált világ rabjai vagyunk! Mi lesz majd, ha nem lesz villany?
    A szolgáltatónak nem kötelessége frissítenie, még ha dinamikus az IP-cím kiosztás.

    "Jól tudom, de akkor minek modositam, az a fizikai cime, ugyis csak azon működik... Akkor minek ilyen program? "
    A hálózati kártya MAC címe úgy jön a képbe, hogy a DHCP-s IP-cím kiosztáskor a MAC-címet is elküldi a gép a szerver felé. Mivel a gép küldi el a MAC címet, nem a hálókártya, ezért ez az egész hamisítható. Mivel hamisítható, ezért a DHCP-szerver hajlamosabb más IP-cím kiosztására.

    Viszont az Internet-szolgáltatódnál lehet hogy másképp van beállítva az egész; lehet hogy az IP-címet kiosztó hálózati eszköznek csak az az egy szabad IP-cím van a birtokában (a többit felhasználják a többi előfizetők, akiknek lehet hogy routerük van, ami folyamatosan fenn lóg).
  • bbeni93
    #72
    Már azon a szinten vagyok, hogy szétbax az ideg, nem értem mi a tökömnek kell szórakozni, ha kihuzom a modemet akkor frissüljön a cím ahogy mondják és ennyi
  • bbeni93
    #71
    Jól tudom, de akkor minek modositam, az a fizikai cime, ugyis csak azon működik... Akkor minek ilyen program?
  • öregharcsa
    #70
    dos ablak nyitása után írd be:ipconfig/all
    a fizikai cím a MAC adress...
  • bbeni93
    #69
    Most írtak, hogy ha több órára áramtaalnítva van a modem jön az új ip 100%. Alvás idejére áramtalanítva sehol semmi, de nem probléma jövőhéten már ki lesz köttettve a net, úgyis elég szar Letöltöttem ezt a teljes verziós SMAC progit. De kezdjük ott MAC címhez azt se tudom mit kell beírni, mert honnan találjak én ki MAC címet, ami megfelelő lenne?
  • Dj Faustus #68
    "A másik, ha másnak napotna változik az IP címre ugyannal a szolgáltatónál, ugyanúg kell akkor NEKEM is."
    Nem feltétlenül. Szegmensenként változhatnak a beállítások.

    "Azért nagyon durva, hogy dinamimikus, publikus IP címem van papíron, amit egy kábelmodem kihuzással lehetne változtatni, erre nem lehet, már lassan fél éve ezzel szórakozok"
    1. Nem minden szolgáltatónál változik az IP-cím egy modem áramtalanítástól.
    2. A szolgáltatónak nem kötelessége minden egyes modem újraindításkor új IP-címet adnia.
    3. Örülj neki, hogy kvázi fix IP-címed van. Máshol ezért külön fizetnek. ;D

    "Érdekes, hogy csak hallgatni tudnak, akkor is, amikor napokig nincsen net.."
    Műszaki hibák mindenhol előfordulhatnak. Magyarországon - ahol a pénztelenség rányomta a bélyegét az infrastruktúrára - meg pláne.
  • bbeni93
    #67
    Érdekes, hogy csak hallgatni tudnak, akkor is, amikor napokig nincsen net... Hát azért jó lenne már leállni... Azért nagyon durva, hogy dinamimikus, publikus IP címem van papíron, amit egy kábelmodem kihuzással lehetne változtatni, erre nem lehet, már lassan fél éve ezzel szórakozok Szépen megkértem őket, de ha szarnak rám, akkor ennyi volt.
  • bbeni93
    #66
    Állj! A válaszos dolgot a Vidanetes hülyegyerekekre értettem. A másik, ha másnak napotna változik az IP címre ugyannal a szolgáltatónál, ugyanúg kell akkor NEKEM is.
  • Dj Faustus #65
    "És mi a válasz? Semmi, utálom az ilyet"
    Tudod vannak akik dolgoznak, és nem érnek rá mindig a fórumon csüngeni.
    Mellesleg:
    "A fórumon nem követelőzünk. A fórum léte, fenntartása és a lehetőség, hogy írjunk bele mondjuk úgy hogy egy “szívesség”, amit egyrészt a fórum gazdája tesz azzal hogy üzemelteti, másrészt a fórum közössége tesz azzal, hogy ír bele. Neked, választ. Ezek nem alanyi jogon járnak."
    Forrás: tutorial.hu - Fórum etikett

    "Na eljött a váltás ideje, ez a szolgáltató is csak ennyit ér"
    A szolgáltatódnak nem kötelessége változtatni az IP-címedet. Attól hogy dinamikus az IP-cím kiosztás, még hosszabb ideig maradhat ugyanaz (nekem is hónapok óta ugyanaz az IP-címem - annak ellenére, hogy dinamikus IP-cím kiosztás van érvényben - de nem problémázom rajta).

    Vedd fel a kapcsolatot a szolgáltatóval, és kérd meg őket (nem követelőzve!), hogy ha lehet, változtassák meg az IP-címedet (ha ez megoldható).

    Esetleg még megpróbálkozhatsz a MAC-cím átírással (és utána indítsd újra a kábelmodemet) - hátha.
    Itt olvashatsz a MAC-cím átírásáról
  • bbeni93
    #64
    És mi a válasz? Semmi, utálom az ilyet

    Na eljött a váltás ideje, ez a szolgáltató is csak ennyit ér
  • bbeni93
    #63
    De nekem nem ilyen proxys megoldás kell, hanem teljes értékű IP cím. Most írtam Kábelnetnek, és azt írta hogy mindenki publikus, dinamikus IP-t kap, és nálam is minden rendben van. Vicc. Lenullázom ipconfig release paranccsal az IP-t, gép majd modem áramtalanítása 15 percre, gép bekapcs, IP ugyanaz mint fél éve. Az ideg szétb@x azon a szinten vagyok
  • Dj Faustus #62
    A letöltőprogramnak (Free Download Manager, Flashget, ...) is megadhatod a #59-es hozzászólásban említett proxyt.
    Van amelyik nem működik, szóval próbálgatni kell...
  • matyi0323
    #61
    Hali, fix ip-m van és így a rapidról nem tudok tölteni ( vagyis azt mondják ez az oka ), mindig csak az ip-m írja ki bármit töltenék. A modem viszont valamerre a padon van felszegezve és kimászni nem nagyon szeretnék, esetleg nincs valami könnyen használható program amivel másik ip-t kapjak vagy tudjak tölteni rapidról.. köszi
  • Dj Faustus #59
    1. Próbáld meg áramtalanítani a kábelmodemet pár percre, majd csatlakoztasd vissza.
    2. Ha ez nem segítene, használj anonim proxyt
    Pár proxy-lista:






    Beállítás böngészőknél:
    Opera alatt: Tools/Preferences menüpont/Advanced fűl/Network/Proxy servers gomb/HTTP. HTTPS, FTP négyzetek legyenek kipipálva, és a nagyobb mezőkbe a szerver IP-címe, a kisebb mezkőbe a szerver portja legyenek beírva.

    Firefox 1.x esetén: Tools/Options menüpont/General/Connection Settings gomb/Manual proxy configuration legyen kiválasztva, és a Use this proxy servers for all protocols legyen bepipálva. A nagyobb mezőbe a szerver IP-címe, a kisebb mezőbe a szerver portja legyen beírva.

    Firefox 2.x esetén: Tools/Options menüpont/Advanced/Network fül/Settings gomb/Manual proxy configuration legyen kiválasztva, és a Use this proxy servers for all protocols legyen bepipálva. A nagyobb mezőbe a szerver IP-címe, a kisebb mezőbe a szerver portja legyen beírva.

    Internet Explorer esetén: Eszközök/Internetbeállítások menüpont/Kapcsolatok fűl/Lan beállítások gomb. A Cím mezőbe a szerver IP címe kerüljön, a Port mezőbe a szerver portja. A mezők melletti speciális gombra kattintva a megjelenő ablakban az Azonos proxykiszolgáló használata minden protokollhoz legyen bejelölve.
  • bbeni93
    #58
    Helo! Kánelnetnél (Vidanet) hogy tudok IP-t változtatni?
  • tata király
    #57
    Sziasztok!Nekem is az a gondom hogy egy World of Warcraft szerveren IP bannt kaptam és nem enged be!MIt tegyek???
  • Barten
    #56
    Sziasztok.Ip szeretnék változtatni mert ip bannt kaptam egy torrent oldalon megprobaltam a a4proxy val de ez nekem magas valaki tudna segiteni?Elöre és köszönöm.
  • watto
    #55
    Sziasztok! IP bannt kaptam 1WorldOfWarcraft szerveren
    ( nem eredeti :P )azt szeretném kérdezni átlehet e
    verni valahogy a szervert, és be tudok lépni?:)
    Ha igen miylen módon? És miylen programmal? Előre is köszönöm!
  • etele34
    #54
    Használd ezt. Katt ide.
  • Ariane
    #53
    a4Proxy
    Próbáld ezzel.
    Egy kevés leírás róla.
  • akyyy
    #52
    Írj nekik emailt, vagy olyan helyről regisztrálsz ahol más az ip.
  • madar111
    #51
    Lenne egy (számomra) nehéz problémám. Az a helyzet, hogy nálunk nem lehet adsl-t kötni, csak wifi-s (WLAN)net van. Úgy van megoldva hogy a község közepén van egy osztó antenna és mindenki arra csatlakozik. Itthon pedig van a padon egy Mikrotik (linux) szerver. Ehhez van kötve az antenna és egy sima lan-on jön az én gépemhez. A szervernek van saját ip-je, de a net-en nem az én ip-m van jelen. Az összes haveromnak akinek van net-e, annak egyforma az ip-je. Namost az a probléma lépett fel, hogy ha engem kitiltanak egy oldalról akkor más sem tud reg-elni. Ezt megoldottuk proxy-val, de ki szeretném próbálni az online tőzsdét és az egyik haverom kétszer regisztrált és nem tudok én sem reg-elni, meg a haverom sem tud belépni(egyik nick-jével) sem a marketiva(ez a progi)-ba. A marketiva-nál nem lehet kétszer regisztrálni!!!A progiban nem lehet proxy-t állítani.
  • bat777
    #50
    hali segítség kéne!
    Torrentezéssel kapcsolatos kérdések. Passzív az állapotom és nem tudom, hogy hogyan tudnék aktív lenni segítsetek mit kell beállítanom mit kell csinálnom, utorrentet használok és kerio személyi tűzfalam van. már olvastam ezekről de nem tudom megoldani. előre is kösssssz!!!???
  • tomigsxr
    #49
    Üdv! Segítsetek lécci! Ip bant kaptam 1 oldalon. a szolgáltatóm nem ad másik ip-t (állandó ip-m van) hogy tudnám kijátszan iaz ip bant? ne nagyon bonyolultat mondjatok mert nem vok annyira a "szakmában" :) előre is kössz! bye!
  • Dj Faustus #48
    1. Ha a szolgáltatód Dinamikusan osztja ki az IP-címet, akkor indítsd újra a kábel/ADSL-modemet.
    2. Statikus IP-cím kiosztás esetén - esetleg átírod az IP-címet (és ha szerencséd van beválik): Start menü/Beállítások/Vezérlőpult/Hálózati kapcsolatok/A megfelelő eszközön jobb klikk, a helyi menüből Tulajdonságok/A kapcsolat a következő elemeket használja listából kiválasztod A TCP/IP protokollt/Tulajdonságok gomb/IP-cím mezőt átírod.
    3. Vagy elrejted (de csak a végfelhasználó által tudod elrejteni, a WAN hálózatok üzemeltetői vissza tudják követni az egészet): itt találhatsz egy anonymous proxy-listát.
  • Gomber
    #47
    hellosztok!
    hogyan tudom megvátoztatni az IP?
  • Dj Faustus #46
    Elvileg megoldást jelenthet, de okozhatsz vele másnak kellemetlenséget.
    Ha véletlenül beletrafálsz egy olyan IP-címbe, amit más használ, megeshet, hogy annak a delikvensnek elmegy a hálózati kapcsolata.

    Inkább használj anonymous proxyt. Itt található egy lista róluk.
  • boneyard
    #45
    Na most kaptam egy olyan tippet, h ha átállítom a kapcsolatot ip cím automatikus keresésről, és én adom meg neki az adatokat, úgy hogy minden ugyan az, csak az ip-címet "növelem" eggyel, akkor azt a címet kapom (bár állítólag így fél óra múlva bontja a kapcsolatot, de én még nem jutottam el oda). Az érdekelne, hogy ez mennyire számít legális dolognak? Köszi
  • boneyard
    #44
    akkor még egy olyan kérdésem lenne, hogy a lease time-ot, honnan tudnám megtudni, h mekkora? van rá más mód, mint a szolgáltatótól megkérdezni?
  • Dj Faustus #43
    "Olyat ne is próbáljak kérni a szolgáltatótól, h csak az én lease időmet csökkentsék le, mert azt csak úgy lehet, ha mindenkiét csökkentik ugye?"
    Talált, süllyedt.
    A lease (kölcsönzési) idő a DHCP szervertől függ. A te kedvedért ezt nem fogják átállítani.
  • boneyard
    #42
    Köszi a választ. Sejtettem, h csak illegálisan lehetne. Olyat ne is próbáljak kérni a szolgáltatótól, h csak az én lease időmet csökkentsék le, mert azt csak úgy lehet, ha mindenkiét csökkentik ugye?
  • Dj Faustus #41
    Hát a szolgáltató DHCP szerveréhez kéne hozzájutni - ott lehet átállítani - de az meg illegális, bűncselekmény. ;)
    Szóval marad az anonymous proxy.
  • boneyard
    #40
    Hali! hogy tudom lecsökkenteni a lease time-ot, mert dinamikus ip-m van, de ez annyira magas, h hiába próbálom megújítani az ip-t nem ad újat
  • Tyco
    #39
    Próbáld ki és kiderül!
  • scirocco
    #38
    Sziasztok!

    A lentiekhez nem kellene adminnak lennem a gépen? Ez a lehetőség sajnos nem adott, mert céges:(

    Köszi
    S
  • Tyco
    #37
    Ha windows van a gépen akkor indits el egy dos-parancssort azon a gépen amin éppen megy a net és adj ki egy "ipconfig /release" parancsot és utána dugd át a modemet a másik gépbe. Esteleg ezután kapcsold ki-be a modemet. Talán így nem kell várnod 3-4 órát.
  • Dj Faustus #36
    Google: mac megváltoztatása
    1. találat: A MAC cím megváltoztatása - az asztali gép MAC címét kell megadnod a a laptopon elhelyezett programba.

    Az IP-címed pedig mivel a szolgáltatódtól kapod (DHCP) automatikusan megváltozhat ha a DHCP szerveren úgy van beállítva.
  • scirocco
    #35
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy mi a teendő akkor ha nem akarok várni 3-4 órát?
    Vagyis adott egy t-online kábelnet, amin gond nélkül működik az asztali PC-m. Szeretnék viszont alkalomadtán a belső (céges) hálózathoz csatlakozni, de ha átdugom a kábelt az asztaliból a laptop-ra akkor nem megy a net. A szolg. azt mondja ez azért van mert a modem tárolja a gép IP/MAC IP címét és egyszerre csak 1-et enged fel. Kérdezem mi a megoldás? Válasz1: Router, de nem támogatják, viszont elvileg működik. Ezt egyenlőre kihagynám mert amúgy sem akarok párhuzamosan a két gépen netezni. Válasz2:Vagy áramtalanítom a modemet 3-4 órára és utána a laptop-ot rádugva menni fog azon. (Aztán persze ugyanennyi idő mire visszaváltok az asztali PC-re)
    Hallottam valami olyasmiről, hogy valahogy lehet törölni az IP-t/MAC IP-t anélkül, hogy kivárnám a 3-4 órát.
    De hogy?!

    Köszönöm a segítséget előre is.
  • Ice Bird
    #34
    Miért vagyok passzív módban?

    A tracker szerint tűzfalad, vagy NAT-od van és nem tudsz bejövő TCP kapcsolatot fogadni.
    Ez azt jelenti, hogy a többi felhasználó nem tud hozzád kapcsolódni, csak Te hozzájuk. De csak azokhoz kapcsolódhatsz, akik aktív módban vannak. Két passzív módban lévo felhasználó nem tud egymáshoz kapcsolódni. Ha veled együtt sokan vannak egy torrentnél passzív módban, lelassulhat a letöltés, hiszen mindenki csak a kevés számú aktív felhasználótól tudna tölteni.
    Ha aktív módban vagy, mindenkitol tölthetsz, míg passzív módban csak az aktív felhasználókhoz
    kapcsolódhatsz (tehát lényegesen lecsökken a töltési sebességed). Aktív kapcsolatban akliensed fogadni tud bejövő csatlakozásokat, és kifelé is tud kapcsolódni (tehát egy másik géphez), amennyiben szükséges.
    Passzív módban a kliens ezzel szemben csak kifelé tud kapcsolódni, bejövo csatlakozásokat nem tud fogadni. Az aktív mód tehát lényegesen elonyösebb, a beállítására érdemes rászánni pár percet. A passzív módot csak legvégso kényszermegoldásként válaszd!
    Ezért próbálj aktív módban lenni. A problémára megoldás lehet az, hogy a tűzfalon és/vagy a NAT-on a megfelő portokon (amiket a BitTorrent kliens használ, ez a legtöbb kliensnél beállítható) engedélyezed a befelé jövő TCP/IP és UDP/IP kapcsolatot.
    Mikor NEM lehetek aktív? :
    Ha a szolgáltatód egy IP-t oszt szét sok embernek, ami annyit tesz, hogy rajtad kívül még sok más felhasználónak egyforma az IP-je. Felhívhatod a szolgáltatódat, hogy van-e lehetoség egy alternatív port nyitására. Talán szerencséd lesz, érdemes megpróbálni. Ha nincs, akkor sajnos passzív maradsz.
    Honnan tudhatom, hogy NEM lehetek aktív? :
    Ennek a legegyszerubb módja, ha letöltöd ezt a kis programot: NetInfo
    Ha az IP address sorában a "Publik" kék színu, akkor aktív vagy, ha "Private" akkor passzív.
    Hogyan válhatok aktivá?
    Hogyan legyünk aktív felhasználók?

    http://neobit.impulsive.hu
    ha nem tudod megcsinálni dobj egy privátot és megadom az msn-címem és segítek