IP Cím,Mac cím változtatás
  • mx5 kevin
    #141
    "Ezen azonosítók csak a lokális hálózatban értelmezhetőek. Ha routered van, még ezen azonosítók sem kerülnek ki. Ha nincs, akkor a szolgáltató fejállomásáig (PPPOE-s azonosításnál a klienseszközig) él. Szóval ezen azonosítók módosítása, maszkolása felesleges. Azért is, mert egyes dinamikus IP-címet kiosztó szolgáltatónál (ilyen például a UPC) a géped/routered MAC-címét beregisztrálják."

    Ez igaz mint írtam a modem és a közvetlen előtte lévő eszköz MAC címe ami utána van azt valóban nem látja a szolgálztató.De ha elnevezed a routered nem az SSID-re gondolok ahhoz semmi köze, akkor az is látszik de számitógépnél közvetlen modemre kötve mindenképp látszik mind a számitógépnév annak MAC-címe illetve a modem MAC címe ezeket tudja látni.Én itt egy egyszerű Számitógép+Modem kombit írtam le bármi közbeiktatott eszköz nélkül itt viszont kell maszkolni mert bizony ezt látja a szolgáltató ezen esetben a számitógép ezen azonosítóit.Wifin még egyszerűbb a dolog átírod a kártyád MAC címét egy Számítógépnév csere kézi IP beállítás a megfelelő IP tartományból esetleg azt állítgathatod és csá és ha értesz hozzá és IP ütközés van a géped bejelez neked vagy megszakad a net ekkor áttálítod másik IP-re és semmi gond sincs egyből látod és tudsz cselekedni ha gond van.Megfelelő progikkal aki ért hozzá adott hálózatokon úgy kiírja a hálózaton lévő számítógép neveket illetve MAC adresekket mint a huzat.Ezeket én jóból írom azért ha Pistikét Józsikát valaki esetleg megakarná hurcolni (PL lásd a Német hozzáállást torrenteknél letöltésnél és ez demokráciának nevezik) mert aki nem ért hozzá rosszabb helyeken akár meg is vezethetik hogy a te IP-d ehhez a te MAC-címed tartozott és csá.Sajnos ilyen világot élünk tudatlan embert megvezetik.Aki meg elakar valamit tüntetni annak ajánlom az Eraser nevű progit mivel akár ha újraformázod a merevlemezt akkor is az adat ott marad addig amíg felül nem íródik hiába törlöd a hely felszabadul a merevlemezen de az adat ott marad még felül nem íródik teljesen nem csak részlegesen más adattal az a hely ahol a program volt a merevlemezen addig visszaállítható.Ha részlegesen akkor meg csak egy része állítható vissza persze sérülten mert annak egy részére más adat került.

    "Ezekből a szolgáltató amit néz MAC-címek és a számítógépnév
    Meg a fejállomásán keresztül menő forgalom"

    Milyen forgalom a bonyolítót aktuális/múltbeli adatmennyiség az rendben az biztosan.Sőt még egy idő is amit a DHCP leoszt neked hogy mettől meddig bérled a vonalat és lejáratnál természetesen újul.De hogy te mit nézegettél milyen oldalakat nyitsz meg mit töltesz le mire keresel rá stb tudtommal ezt nincs joga logolni,ezt csak a nemzetbiztonsági hivatal teheti meg és nem orrba szájba hanem adott géphez és kijelölt ponton és engedéllyel.