154
IP Cím,Mac cím változtatás
  • erike
    #33
    Sziasztok!
    Bugyuta a kérdés, de légyszi válaszoljatok!
    DHCP-vel kiosztott IP címem van(Wireless a net), ami ugye azt jelenti, hogy dinamikus.?A torrent oldalakhoz csat., hiába követek minden útmutatót, nem tudom aktívvá tenni magam.Tűzfalon port nyitás, stb, hiába minden.Van megoldás?
    A másik kérdésem, hogy az mi, amikor az IP címem a szokásos xxx.xxx.x.xx formátumú, de torrent oldalak ilyen formátumban jelzik:xx.xx.xx.xxx.szóval, nem is ua. a számok.
    Még egyszer, bocs a hülyeségemért, légyszíííí válaszoljatok!
    Köszi előre is.
  • Ice Bird
    #32
    Csak nem bemértek valami illegális tevékenység miatt?
    Ha igen, akkor hiába változtatod + szerintem!!! De ha még meg is változtatod lehet még súlyosít is a büntetésen. Szerintem ez már Hackerkedésnek számít!!!! És ha ennyire hülye vagy, hogy itt kérdezd meg hát.....
  • tomo
    #31
    lol
    ip spoof
  • PíszLávJuniti
    #30
    belső hálót akar vele tesztelni biztos ^^
  • homeless
    #29
    na pont az ilyen spoofer-eket illegális használni(tesztelésre nem). Mac-et nem tudom, de az ip spoof az tilos.
  • PíszLávJuniti
    #28
    ilyet?
  • Dj Faustus #27
    "Mivel wireless nicnek akarja megváltoztatni a macjét, gondolom valami mac-szűrt aphez akar csatlakozni."
    Aminél még lehet WEP/WPA/WPA-PSK/WPA2 védelem is.
    No meg a sűrűn IP/MAC címet cserélgető kliensek szűrésére valószínűleg vannak ügyes módszerek.

    "Ha dinamikus ip-d van akkor egyszerűen újracsatlakozol."
    Ha a Lease Time kicsi...

    A statikus IP-cím kiosztáshoz visszatérve: én a kliens oldali megoldást (azaz amit a felhasználó állíthat be) mondtam el. Hogy a szerveroldalon mennyire van ez engedélyezve (IP-tartomány, vagy adott IP-címek) az már más kérdés. ;)
  • Checkerboy
    #26
    Nem ,és te?
  • homeless
    #25
    Amit faustus írt azzal nincs semmi baj, ugyanis a dinamikus ip azt jelenti, hogy a gép osztja ki a címeket(DHCP). A statikus ip pedig azt jelenti, hogy kézzel írod be a címet. Tehát ha kézzel átírod a címet és az a cím nem foglalt, akkor meg fog változni az ip cím. De ez többnyire csak helyi hálón működik. Bocs a 3 hozzászólásért.
  • homeless
    #24
    ip: ha fix ip-d van akkor csak a szolgáltató tudja megváltoztatni. Vagy esetleg használhatsz proxyt. Meg van egy 3. de az illegális.
    Ha dinamikus ip-d van akkor egyszerűen újracsatlakozol.
  • homeless
    #23
    mac: Hálókártyád beállításainál, a speciális fület választod. Ott van egy olyan, hogy Network Address. Itt az értéket átírod "-"-ok nélkül. Ha ez megvan, akkor ipconfig /all paranccsal leellenőrzöd. Ennél szájbarágósabban nem fogom leírni, ha ez alapján nem tudod megcsinálni balfasz vagy.
  • Taranov
    #22
    Figyelj, ez csak a netszolgáltatódtól függ.
    Ha újracsatlakozásnál új IP-t ad, azaz dinamikus IP-d van, akkor adott a válasz a kérdésre.
    Ha fix IP-d van, akkor már többféle megoldás elképzelhető, de a legtisztább, ha kérsz a szolgáltatótól egy új IP-t.
    De ez a Hálózati kapcsolatokban való átírás butaság, hiszen ha nem a jó IP-t állítod be, nem fog muködni.
  • Lacc
    #21
    Mivel wireless nicnek akarja megváltoztatni a macjét, gondolom valami mac-szűrt aphez akar csatlakozni.

    De ha annyi eszed nincs, hogy rákeress a témára, akkor ne várd, hogy itt bárki is leírja neked / utánanézzen helyetted :)
  • Szeszmester
    #20
    Miért akarod megváltoztatni?
  • zserrbo
    #19
    Amúgy könnyű megváltoztatni már én is csináltam.
  • zserrbo
    #18
    Vagyis legális, de mondjuk, ha fix IP címed van és megváltoztatod, sztem nem lesz neted.

    De mondom inkább nem folyok bele a témába, amihez még nem értek és nem vagyok tájékozott. Esetleg később belemászok majd.
  • Shadow_THH
    #17
    nem legláis megváltoztatni a mac és ip cimet?...
    remélem börtönbe zárják a sok szemét ADSL-es felhasználót meg azokat akik valaha hálókártyát cseréltek stb
  • Dj Faustus #16
    Barátnőd a Google. Első találat remekül leírja.

    Ip cím megváltoztatása: ha dinamikus IP-cím kiosztás van, esetleg újracsatlakozáskor kaphatsz új IP címet.
    Ha statikus IP-cím kiosztás van, akkor Start menü/Beállítások/Vezérlőpult/Hálózati kapcsolatok/A vezetéknélküli eszközön jobb klikk, a helyi menüből Tulajdonságok/A kapcsolat a következő elemeket használja listából kiválasztod A TCP/IP protokollt/Tulajdonságok gomb/IP-cím mezőt átírod.
  • Frosty01
    #15
    rem. ez nem egy vírusos oldal volt O_o mer megnyitottam
  • Frosty01
    #14
    hackerkedni akarol? :O

    egyépként mivel büntetik, ha már nem legális (bizonyos esetekben)?
  • Sadist
    #13
    http://z8.hu/temp/faq/index.htm
  • Thanatos
    #12
    milyen az a bizonyos eset amikor nem legális? mesélj hagy tanuljak
  • Thanatos
    #11
    elmebeteg-e vagyol??
  • zserrbo
    #10
    Szerintem legális, legfejlebb bizonyos esetekben nem.
    Most többet nem tudok a legálisságához hozzászólni, majd talán utána nézek még.
  • Beast Machine
    #9
    ajjjjaajjjj - topikzárás, meg még büntipont is. ajjjjajjjj, bizony:)
  • nyamiag #8
    mért ne lenne legális? :\
  • bence33
    #7
    AJJJJJJJ JAJJJJ
  • Checkerboy
    #6
    Nem legális témákat nem is szabad nyitni , nemigaz?
  • bence33
    #5
    az most nem lényeg. akkor most segítenél?
  • FLeK0
    #4
    akkor meg mit érdekel az téged...?
  • bence33
    #3
    és...?
  • FLeK0
    #2
    nem legális
  • bence33
    #1
    Hy. hogyan tom megváltoztatni az IP címemet és a Wireless MAC címét???