263
Christopher Nolan legújabb kultfilmje
  • thebluesnote
    #22
    Egy kérdés. Ugye Angier trükkje az volt, hogy a klónozáskor megöli magát, a klón pedig egy idő után felfedi magát a közönség előtt. Viszont amikor Borden lent kolbászolt a tartálynál, honnan tudta a klón, hogy nem szabad előjönnie?
  • Dying Soul
    #21
    Én úgy hiszem, hogy Borden tényleg talált egy hasonmást magának, mint Angier az elején. Angier pedig klónozta magát és ahogy már elmondtátok, a másolat él tovább. Mindketten ugyan azt csinálták, csak két eltérő szempontból. Angiernek piszkos lett a keze, ahogy a film többször is kitér erre a momentumra, Bordené nem. És végén, mikor Bordent akasztják, akkor annyiszor elhangzik: sacrificing yourself. Tehát az ál-Borden tényleg feláldozta magát Bordenért az akasztásnál.
    Angier klónozta magát és mindig a klón élt tovább, Borden pedig tökéletesen kettős életet élt, átbaszva ezzel Sarah-t és az egész világot. Csak Sarah sejtette a vége felé, hogy itt valami gond van, valami megváltozott.
  • Lobsterman
    #20
    Pont ezaz hogy nagyon figyeltem, és értem én hogy nagyon szájbarágósan elénk tették a tényt miszerint a gép működik, Angier minden előadás után megöli magát, és a másolat él tovább. De a végével mégis úgy összezavartak, hogy el nem tudom mondani. Megmutatják az "igazságot"(a gép működik etc...) csak azért hogy a végén közöljék, hogy az ember nem akarja tudni azt, és ezért inkább hisz a bűvésznek, aki ez esetben a rendező.
    Nem azzal van bajom hogy ilyen sci-fi beütésű a film, hanem azzal hogy a végén akár a rendező is besétálhatott volna, és beleröhöghetett volna a kamerába hogy" Haha! Jól átb@sztam mindenkit", akkor sem lennék jobban bajban a végkifejlettel :D
  • 505thZajcev[PT]
    #19
    ooooo.....ezt most miert 2xer kuldte el? nem frissitettem.
  • 505thZajcev[PT]
    #18
    A Tesla bemutaton latszott, hogy nagyon tetszik neki ez az aramos dolog. Viszont ha akkor latta eloszor (a csodalkozasbol itelve eloszor) akkor hogy lehet, hogy akkor mar megvolt a mernoke (tesoja)? (Bar ebbe nem vagyok biztos, az idosikok miatt nem pontosan emlekszem, hogy a mernoke megvolt-e mar akkor)
  • 505thZajcev[PT]
    #17
    A Tesla bemutaton latszott, hogy nagyon tetszik neki ez az aramos dolog. Viszont ha akkor latta eloszor (a csodalkozasbol itelve eloszor) akkor hogy lehet, hogy akkor mar megvolt a mernoke (tesoja)? (Bar ebbe nem vagyok biztos, az idosikok miatt nem pontosan emlekszem, hogy a mernoke megvolt-e mar akkor)
  • 505thZajcev[PT]
    #16
    "Szóval valahogy úgy vagyok vele, talán a gép mégsem működött, és csak szivattak minket vele, a figyelelmelterelés ősi módszerét használva."

    Erre az a jelenet ad valaszt, amikor Borden mernoke (tesoja) nezi, ahogy minden eloadas vegen egy kurva nagy dobozt visznek ki vagy be vhova. Ez valoszinuleg a vizes tanker volt benne a hullaval. Ha atveres lett volna az egesz, akkor miert kellett volna a ladakkal varialni? Ugy se tudta senki sem (meg Borden sem), hogy klon keszul, az oreg aki a szinpad alatt volt, nem veletlenul volt vak. Az hogy nem latjuk az osszes klont direkt van, pont a spekulaciok miatt.
  • winnie
    #15
    "Megtevesztesbol. Csak arra nem gondolt, hogy Tesla tenyleg tud egy ilyen klonozo gepet. Mondja Borden is, hogy csak szivatta Angiert.."

    lehet, de akkor elég nagy véletlen lenne a dolog és egy filmnek nem illik ilyen randommal játszani. pont tesla? pont ő, akinek mindketten ott voltak korábban a bemutatóján? pont a világon az egyetlen emberhez küldi, aki meg tudja csinálni a scifi-gépet?:)
  • 505thZajcev[PT]
    #14
    "tesla tényleg csak a jelszó volt? miért küldte borden angier-t teslahoz?"
    Megtevesztesbol. Csak arra nem gondolt, hogy Tesla tenyleg tud egy ilyen klonozo gepet. Mondja Borden is, hogy csak szivatta Angiert..

    "borden ikréről miért nem tudott senki? tesla műve volt? mikor jelent meg először fallon?"
    Erre nincs konkret valasz, de azt tudjuk, hogy Tesla nem ertette eloszor miert nem mukodik a gep Angier sapkajanal. Ha mar mukodott elotte akkor Borden tesoja hogy letezhetett a geppel? Sztem sehogy, az igazi teso volt.

    "a másolat esett a tartályba vagy az eredeti? az eredeti teleportálódik el?"
    Sztem a masolat teleportalodott el. Es azert felt a trukk elott Angier mert tudta, hogy o fog meghalni..

    "miért csak egyetlen egy tartályt mutattak?"
    Ott volt a tobbi is, csak erre zoomoltak ra jobban.

    "miért kapjuk ekkor a "közönség szereti, ha becsapják" dumát? vagy csak rossz volt a fordítás és "you want to be fooled" nem ránk, hanem a narrálóra vagy angier-re vonatkozik?"
    Ez azert van, hogy utana az emberek egymast veret szivjak a forumokon a filmel kapcsolatos spekulaciokkal :D
    Sztem...
  • Sify
    #13
  • RaveAir
    #12
    A nem hivatalos fordítást készítgetem, és szerintem legkésőbb holnap sikerül is befejeznem.
    Azonban az alant leírtak tükrében lehet, hogy nem lesz baj, ha majd valaki egy kicsit ellenőrzi a fordítást.
  • winnie
    #11
    én azon mosolyogok, hogy ez is egy olyan topik, ahol vannak, akik azt hiszik, hogy tudják miről szólt a film, pedig többségük biztos, hogy nem tudja.(és páran lehet, hogy tudják)

    csak pár kérdés, amin biztos nincs egyetértés - legalábbis nem biztos, hogy minden tudor ugyanazt válaszolná. kezdjük mondjuk ezekkel: tesla tényleg csak a jelszó volt? miért küldte borden angier-t teslahoz? borden ikréről miért nem tudott senki? tesla műve volt? mikor jelent meg először fallon?

    (stb. a másolat esett a tartályba vagy az eredeti? az eredeti teleportálódik el? (akkor ki lőtt le kit az első kísérletnél? és miért fél mindig a trükk előtt angier? mi volt a végén az utalás a trükkökre, hogy a közönség is beszopta a dolgot? mégsem varázsgépet épített tesla, az egész csak szimpla trükk volt? mire fel volt a végén az a snitt? miért csak egyetlen egy tartályt mutattak? ki volt benne? a részeges hasonmás vagy egy másolat?)

    és a vége. miért kapjuk ekkor a "közönség szereti, ha becsapják" dumát? vagy csak rossz volt a fordítás és "you want to be fooled" nem ránk, hanem a narrálóra vagy angier-re vonatkozik?

    (mindegyik kérdésre lehet válaszolni, nem az a gond, de biztos, hogy nem mindenki ugyanazt válaszolná - kár azt hinni, hogy tudod az összes választ. mondom, még egyszer az utolsó mondatok cutter-től: "és most a titkot keresed, de nem leled, mert annyira nem is érdekel. nem akarod tudni hogyan működik, jobb szereted, ha becsapnak" (vagy "az ember jobb szereti, ha becsapja magát") (itt még az "a secret" és a "the secret" használata is bekavar érdekes módon.)
  • Magoo
    #10
    detto :)
  • 505thZajcev[PT]
    #9
    Komolyan mondom nem ertem az embereket akik nem vagjak mi volt. Sztem zsir egyszeru film. :P
  • React
    #8
    SPOILER


    Sztem Scarlett kisasszonynak simán rá kellett volna jönnie Christian Bale "trükkjére"... már pontosan nem emléxem hány hónapig voltak együtt, de lehetetlenség, hogy nem tűnt fel neki.
  • Magoo
    #7
    Spoiler!!!!

    Akkor te nagyon nem figyeltél! A gép működött! Ez volt a lényege. Azért volt annyi halott Jackman bácsi az üvegtartályokban! tehát a gép frankón működött és lemásolta azt aki belépett!
    Teljesen érthető film...minden részét vágom.
    Kinek van kérdése? :D
  • Lobsterman
    #6
    SPOLILERSPOILLERSPOILER!!!!!

    Kicsit bajban vagyok a filmmel. Az utolsó jelenetben, amikor elismétlik a film elejét valahogy úgy érzem hogy a fő-csavarral, azaz Tesla gépével átvágtak minket. Nagyon úgy tűnt hogy a készítők mondent elkövettek hogy elhiggyük, a gép működött. A végén meg közlik hogy a néző a varázslatot akarja látni, azt akarja hogy átverjék. Szóval valahogy úgy vagyok vele, talán a gép mégsem működött, és csak szivattak minket vele, a figyelelmelterelés ősi módszerét használva.
    Valakinek valami ötlete? Ez az utolsó jelenet nekem nagyon bekavart :)
  • React
    #5
    spoiler!


    sztem az egyik még "sorozatgyilkossá" is válik :))
  • winnie
    #4
    amúgy jó kis, 7/10-es film, kicsit kiszámítható
  • winnie
    #3
    nem varázsló, hanem bűvész és nem válnak gyilkosokká és sosem voltak a legjobb barátok. hmm, és szó sincs titkos tekrecsekről a filmben. honnan szedted ezeket?
  • Dying Soul
    #2
    Christian Bale játszik benne (kedvenc színészem), innentől alap.
  • Darkoo
    #1
    Christopher Nolan úgy látszik ismét egy nagyszerű filmet alkotott. Imdb-n mindenki áradozik róla.Legtöbben 10/10et adtak rá.

    A The Prestige Christopher Priest 1996-os regényén alapszik. A századforduló Londonjában él két varázsló. Rupert Angier és Alfred Borden a legjobb barátok. Ám egy nap minden megváltozik. Mindketten ugyanis a Titkos tekercseket akarják megszerezni, melyek miatt halálos rivalizálásba kezdenek. A rivalizálás során azonban szép lassan gyilkosokká válnak.

    Imdb adatlap: The Prestige

    Trailer: Prestige