263
Christopher Nolan legújabb kultfilmje
  • CSOCSO
    #143
    en is kb:D
  • CSOCSO
    #142
    loool olyanokat irtok hogy beszarok::D:D:D:d mintha nem is lattatok volna a filmet:D:D
  • CSOCSO
    #141
    kurvajo a film csak az egyetlen baja hogy a ket harom nagy fordulatnal olyan szinten kiszamithato hogy szinte sirni tudtam volna:(((((

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a medences dolog is tok egyertelmu volt, meg hogy el meg angier.. nomeg a bale tesoja is egyertelmu volt, sajnos:( pedig jo film, de egy ket kisebb dolgot en se ertettem= ugy emlexem hogy egyszer Bale showjan is voltak olyan nagy elektromos izek...mikor atment az egyik ajtobol a masikba.. rosszul emlekeznek???
  • sorrow
    #140

    Tesla egy különc tudós volt... rejtélyes kisérletei pedig találgatásokra adnak okot.Tesla


    JA és amikor megláttam David Bowie-t is a filmben majd hanyat dőltem.
  • Evin
    #139
    Ma néztem meg a filmet, és azzal a géppel nem lehet klónozni, ha a való világban nézzük a dolgokat. Történetileg jó volt, csak ez rontotta el számomra kicsit az élményt.(mert szerintem a fimlben működött)
    (Tesla az árammal/tekercsel kísérletezett, és nem a klónozással. A géppel pedig csak nagyfeszültséget vezetett át, ami nem egyenértékű a klónozással)
    De összességében elég jó volt.
    Bár nem kellett volna megölni az összes klónt, mert mekkora mutatvány lett volna, ha ugyanaz a személy kb20-50 példányban áll a színpadon. Persze, hogy végül így is feloldázták volna maguk, ki tudja.
  • Encore
    #138
    Szerintem is emlékezetes alkotás lett. :D
  • ffxi
    #137
    Tiszta őrület ez a film ba+.
  • Encore
    #136
    Amikor kipróbálta a gépet, akkor nem tudhatta és így mi sem tudjuk hogy vajon az eredeti Angier maradt ott és klón jelent meg vagy pedig az eredeti telepórálódott el és a klón jelent meg a gépben és nem tudhatjuk, hogy akkor ki lőtt le kit, mivel a klón is azt hiszi magáról, hogy ő az eredeti.
  • ffxi
    #135
    És amikor kipróbálta a gépet először? Nem vettem ki, hogy aki a gépben lőtt vagy aki kívül lőtt.
  • Encore
    #134
    Nem pont ez a lényeg hogy a gép egyszer így működött egyszer meg úgy, hol az az Angier halt meg aki a szinpadon volt hol pedig az került át pár méterre és a klón jelent meg a színpadon. És mivel a klón rendelkezik az "eredeti" minden emlékével így amikor megjelenik fent akkor ő azt hiheti magáról hogy ő az eredeti, nem tudja hogy tényleg ő az eredeti vagy egy klón. Mi is sok ilyen meg olyan elméletet lefutattunk, de ez az egyetlen olyan ami magyarázatot ad a legkényesebb kérdésekre. Mármint a filmben több "rejtély" is van és ez teória csak három dolgot magyarázna meg de a három legkényesebbet: Működött-e a gép? Honnan tudhatta hogy a 100 előadás alatt mikor megy le Borden a színpad alá? És mit értett Angier a film végén azon, hogy: "nagy bátorság kellett kiállni, nem tudván, hogy én leszek az ember a tartályban vagy a dicsőségben". Egyszerűen nem találtunk olyasmit (olyan mondatot vagy jelet) ami ezt a teóriát cáfolná.
  • ffxi
    #133
    Na de 100-ból 0-szor hibázott volna a gép. Vagyis tökéletesen működött? Elég jó arány, nem?
  • thebluesnote
    #132
    Azért a gyilkosság szvsz nagyobb áldozat, mint az inkognitó (főleg, ha saját magát nyírja ki az ember jó sokszor...). Az öreg kínai bemutatása inkább a Borden ikrek trükkjét vetítette előre, ráadásul Caldlow nem sok áldozatot hozott azzal, hogy Angiernek adta ki magát, egy teljes életet felépített magának.
  • Eretnek
    #131
    Lehet lassu vagyok de én most jöttem rá hogy miért mutatják vagy 4x azt a madaras trükköt..ugyanazt játsza el Angier, Borden és Nolan is a nézövel és akárki akármit mond hogy a film felénél rájön azért párszor mindenki meglepödik a legegyszerübb illuzionista trükkön..a filmnek nincs megoldása csak üzenete
  • Macccy
    #130
    Ez így van szerintem is. Csak a felszínt ... (az én véleményem szerint)

    Amúgy pedig, hogy válasszal is szolgáljak neked és 'thebluesnote' kollégának:
    mégmindíg SPOILER
    az egyik Borden, ha emlékeztek, eldöntötte - miközben "THE GREAT DANTON 100 SHOWS ONLY" szórólapot nézegette - hogy békén hagyják Angiert. Hozzáteszem az nem elmélet, hanem szerintem már inkább tény, hogy mindíg is Caldlow volt ő, ahogy Rio is mondta. Ezt Angier be is ismerte. De ebbe már ne menjünk bele. Szóval a lényeg, hogy a másik Bordent akasztották fel, aki abban a jelenetben még Fallonnak van álcázva. Ezt hallhatjuk a börtönben is, mikor utoljára találkoznak a testvérek. Az elítélt Borden bocsánatot kér többek közt azért is, mert nem hagyta békén Caldlow trükkjét. Szóval szerintem ő nem bírta tovább és utoljára me akarta nézni. És ezt Caldlow is tudhatta. Na de aban igazatok van, hogy ennél közelebbit nem valószínű, hogy lehet tudni. Bejött neki és ez a lényeg. Ha nem jött volna, akkor mit is veszít? Semmit, csak nem hal meg Borden. De akkoris ő lett volna a legjobb! Mert megcsinálja a tökéletes illúziót: önmaga vízbefulladását. Itt ez a lényeg. Ezt nem szabad elfelejteni.

    És még egy valami. Észrevettem egy újabb apróságot, nem nagy ügy, de érdekes: Angier/Caldlow ugye azt mondja "Én is hoztam áldozatokat". Annak ellenére, amit mutatnak, amit vélhetőleg hazudik a nézőknek és Bordennek, szerintem az igazság az, hogy arra az áldozatra gondolt amit a kis öreg kínai bűvész is csinált. Rémlik már? Nem? Akkor idézek:
    "Minden alkalommal a közönsége előtt, minden alkalommal, amikor csak kimegy. Ez elképzelhetetlen. Az egész életét úgy élte le, mintha valaki másvalaki lett volna."
    Ezen a részen percekig mosolyogtam utána. Angier a legnagyobb színész ...
  • thebluesnote
    #129
    Egyelőre csak a felszínt kapargatjátok.
  • Encore
    #128
    Két dolog van ami az elméleteket borítja. Az egyik, honnan tudta Angier hogy Borden melyik előadás során megy le a színpad alá? Nem tudhatta hiába hogy 100 előadást tervezett, azért a mi elméletünk szerint (tesóm és én) a klónozó gép működött, minden előadás egy csapda volt Borden részére. A másik ingoványos téma az amit Angier mond a film végén, hogy "nagy bátorság kellett kiállni, nem tudván, hogy én leszek az ember a tartályban vagy a dicsőségben" (az idézet nem pontos de ez a lényege), az elméletünk szerint ez azt jelenti, hogy (kapaszkodjatok meg) a klonozógép működött de volt egy kis gondja (amit Tesla meg is említ a levelében, hogy a gép nem úgy működik mint kéne), miszerint egyszer aki beleáll annak a klónját teszi le pár méterrel odébb egyszer pedig aki beleáll azt teleportálja odébb és a helyében jelenik meg a klón. Angier ezért nem tudja minden előadáson, hogy meg-e fog halni mert a gép egyszer így működik egyszer meg úgy. Ez megmagyarázza Angier ezen mondatát és Tesla levelét és hogy minden előadáson volt egy halott Angier a tartályban. A gép feltételezésünk szerint villámgyorsan működik tehát egy pillanat alatt a szinpadon álló férfi elteleporálódhat és megjelenhet helyette a klón, aki beleeshet a tartályba és a nézők ezt nem észelelik. A klónok pedig mivel rendelkeznek minden emlékkel amivel az eredeti és mivel nem tudhatja hogy a gép éppen hogyan műkődik ezért egyszerűen a klónok sem tudják magukról hogy klónok hanem azt hiszi ő az eredeti.
  • Rio81
    #127
    na, egy újabb teória... bár szerintem (mint ahogy az egyik összeesküvés-elmélet leírja) világ életében lord caldlow volt, innen a magyarázat hogy honnan volt egy rakás pénze. gyanítom nem a felesége életbiztosításából.
  • thebluesnote
    #126
    "ezért mondom, hogy vannak olyan összefüggések, amit nolan nem vágott a néző arcába."

    Vagy egyszerűen csak túlértékelt a film. Azt kéne megnézni, van-e valami utalás arra, hogy ez volt az utolsó előadás. Akkor lehetséges, hogy az volt Angier eredeti terve, hogy kinyírja az utolsó klónt/dublőrt, és Caldlow-ként új életet kezd. Borden pedig csak véletlenül csöppent bele ebbe az egészbe, Angier meg kihasználta a helyzetet...
  • Rio81
    #125
    ezért mondom, hogy vannak olyan összefüggések, amit nolan nem vágott a néző arcába. lásd még: angier(/root :)) miért nem szabadította ki magát a vizestartályból, hisz csak ki kellett volna nyúlnia a tetején lévő nyíláson. nem?
  • thebluesnote
    #124
    "Megvetette, de azért ha megnézed, őt sem kellett félteni. Hiszen az ikertestvére mancsára ugye épp "terepszemle" közben csukódott rá a mézescsupor fedele."

    Csak kíváncsi volt.

    Egyébként még mindig nem értem, hogy az utolsó előadás során Angier hogyan tudta meg, hogy Borden kompromittálható. (és ezért tűnt el a trükk befejezése nélkül) Ez egyelőre komoly plothole-nak tűnik, bármelyik elméletet is vesszük alapul.
  • thebluesnote
    #123
    Cutter tudta, hogy működik a gép, de nem lehetett bizonyítani (Angier lelécelt, a gépet nem lehet összerakni), ezért nem is tanúskodott.
  • Macccy
    #122
    Megvetette, de azért ha megnézed, őt sem kellett félteni. Hiszen az ikertestvére mancsára ugye épp "terepszemle" közben csukódott rá a mézescsupor fedele.
    "A titkok az én életem."


    Egyébként pedig el akarom olvasni a könyvet, úgyhogy ha van valakinek elektronikus formában, vagy sejti honnan lehet megszerezni, jólenne. Meló közben úgyis ráérek erre. És le merem fogadni, hogy nemcsak hogy a könyvből nem derül fény az igazságra, DE a könyv nem is pont erről szól. Nolan-ék megváltoztatták a forgatókönyvet szerintem. Erről apró utalásokat már olvastam is ... De azért kell ...
  • Eretnek
    #121
    csak megjegyzés nem foglalok állást:
    a tartájban a hulla fel volt öltözve/öltöztetve az asztalon a hulla meztelen volt
  • thebluesnote
    #120
    Na, pont ilyenkor kell próbára mennem... Létör.
  • Macccy
    #119
    SPOILER
    Igen, szerintem azzal vág vissza Bordennek. Hadd főjön a saját levében. Ugyanis ha belegondolsz a maga javára fordította ezzel azt az átk*rást, amikor Borden elirányította Teslához Colorado Springs -be. Ezzel így visszanyalt a fagyi ... Komolyan ennél ravaszabbat én sem tudnék.
  • Eretnek
    #118
    Számomra Cutter figurája nem tiszta
    1.eset a gép müködött és ezt tudta Cutter:
    ez esetben tudni kellett hogy Angier a páholyban van ergó "létezik" egy példány tehát jelezhette volna a bírónak és Bordent nem akasztják

    2.eset a gép nem müködik és Cutter tudja:
    ez esetben pedig Angier a páhojban volt végig és Root halt meg de ezt se mondta a bíronak.

    3.eset mint a 2. csak elmondja a bíronak és Bordent elitélik Root meggyilkolásáért csak ezt elhallgatja a bíroság ami feletébb hihetetlen.

    szóval vagy Cutter egy gyökér vagy a bíró hüje vagy één cáfoljatok lécci lehet valamit elnéztem ...

  • thebluesnote
    #117
    Ez megint nagyon spekulatív, ugye tudod? :)

    Egyébként azt sem értem, miért akarta volna Caldlow elhitetni Borden2-vel, hogy működik a gép. Hiszen Borden megvetette azokat, akik "ellopják mások munkáját". (vagy vmi hasonlót mondott)
  • Macccy
    #116
    eddig elfelejtettem kitenni, hogy
    KEDVES IDELÁTOGATÓK! TELEPÍTETT SPOILER MINDEN FELÉ!

    Szóval...
    Pontosan ahogy mondod ... de ez őt már valószínűleg nem érdekli ... amíg élt hazudott, megtévesztett. Valószínűnek tartom, hogy a végén azért is néz körbe Borden/Fallon olyan lassan, szigorú arckifejezéssel (láthatóan ráncolja a homlokát) mert ráébred, hogy ez is egy átejtés volt és szánalmat érez a földön fekvő szerencsétlen bolond Angier/Caldlow (ezek az álnevek, huh) iránt, amiért ennyire megszállottja lett a nagybetűs SHOW -nak. Én legalábbis ilyen szánalommal viseltettem a marha felé ... komolyan ... nagyon beszűkült az ipse a végére, noha a film elején úgy tűnt, hogy ő a "jófiú".
  • ffxi
    #115
    És a sok kalap meg macska az ugye csak mese/napló?
  • Macccy
    #114

    A sok tartály a megtévesztéshez kellett mondom. Fallon kémkedését megtévesztendő (és kapóra jött a nézők megtévesztéséhez is persze).
    És nem a családtól vette meg ... sőt mitöbb nem is hinném, hogy volt családja az alkesz színésznek ... de ha volt is, mindegy ... pénz beszélt
  • thebluesnote
    #113
    Hogy Borden2-t átk*rja. Mondjuk ha Borden körülnéz a raktárban, Angier úgy lebukik, mint a pinty.
  • ffxi
    #112
    Ha megvette volna akkor minek az a sok tartály?
  • thebluesnote
    #111
    Hogyhogy oda tartozott? Egy gyilkossági ügy áldozatának a hullája hogy vándorolt át Caldlowhoz? Vagy megvette Root családjától? Elég morbid...
  • Macccy
    #110
    Véleményem szerint a holttest oda tartozott, ahogy Angier/Caldlow mondta Cutternek a gép kapcsán:
    "A színházamba. A többi prsztízs kellékhez tartozik."
    Szerintem az eredeti terve szerint is úgy akarta lezárni a dolgot Caldlow, hogy 100 előadás után látványos véget ér, aztán a géppel és mindennel együtt porig égeti, lerombolja a színházát. Ha pedig a holttest eltűnt ... nos akkor semmi akadálya nincs annak, hogy álbajusz szakáll és smink nélkül járjon London utcáin. Legfeljebb előad egy "Feltámadt ember" trükköt. Nyílván a rendőrök is imádnak megdöbbenni.
  • Macccy
    #109
    Nem voltál bunkó ... egyáltalán nem! Ebben őszintén kiegyezhetünk ...
    Csupán próbáltam kicsit poénosabbra venni, kicsit teátrálisabbra fogni az ellenérvet. De lehet túljátszottam ...
  • thebluesnote
    #108
    De azért "FUCK" (vagy "ffxi"?) olvtárs felvetésére válaszolhatnál, vagyis hogyan került vissza Root hullája a boncasztalról a tartályba, ha a Te elméletedet vesszük alapul?
  • thebluesnote
    #107
    Ne sértődjél már be, csak egy nyamvadt _filmről_ vitázunk... Nem akartalak sértegetni, de nekem _nagyon_ erőltetettnek tűnik az elméleted, ennyi...:) Sz'al bocsánat, ha bunkó voltam. :)
  • Macccy
    #106
    "Angier nem egy technikai eszköz, hanem a saját leleményessége alapján akart Borden fölé kerekedni."

    Egyébként magyarázatként már ez is megfordul a fejemben miközben néztem. Hányszor is harsogja el a MEGTÉVESZTÉS érdekében az átszellemült Robert Angier:
    "Amit itt most Önök látni fognak, az nem varázslat. Színtiszta tudomány."
    A lényeg itt tényleg az apróságokban, a részletekben rejlik. Mert minél többet bizonygatja a bűvész burkoltan, finoman, egy-egy elejtett szóval az igazat, annál valószínűbb, hogy ez csupán a trükk része. És mégegy idézet az utolsó börtönlátogatáskor, ami talán utalhat rá, hogy Angier-nek a verseny számított és nem a tudomány:
    "Én csupán be akartam bizonyítani, hogy én vagyok a jobb bűvész!"
    (és gonosz mosoly ül ki az arcára ... győzött)
  • Macccy
    #105
    "Te milyen naplóról beszélsz? A film végén _semmilyen_ napló nincs."
    Nos egy apróságban igazad van, nincs semmi napló. Elnézésedet kérem ezért. De szerintem számodra sem olyan nehéz megérteni, hogy amikor elbeszélés van a filmben, akkor pörögnek a múlt eseményei. Most elk*rtam és belekötöttél, hogy nincs is napló, na ez igaz, a végén már nincs, de verbálisan azért még leírhatja, hogy mi történt korábban. Vagy nem?

    "az hihetőbb, hogy egy lelőtt ember az utolsó lehelletével is színészkedik a riválisának?"
    Hehe. Nem. Biztosan nem. Ki van zárva. ... "A megszállottság az ifjak játéka." És Robert volt annyira megszállott, hogy átutazza a világot, hogy éjszakáról éjszakára álszakállt és parókát öltsön és miért? Hogy átverhesse a közönségét és átverhesse az ellenfelét. Vitán felül ő volt az egyik legnagyobb showman a szakmájában. A végére is valami hihetőt akart alkotni. Én így látom. De hogy egy lövéstől lassan elájulva mesélni?? Hmmm ... Nos SZERINTEM igen, hihetőbb, mint hogy öngyilkos legyen egy kanna vízben de azért gyanú elaltatás céljából még veri az üveget. Vagy lehet, hogy a fejsze ellen tiltakozott, hogy nehogy kivágják az üveget ...

    De tudod mit? Lehet, hogy tényleg az a hihetőbb, hogy a gép működött, készültek a másolatok, a film végén elhangzó monológ felesleges és a film címe (mind az angol mind a magyar) sem jelent semmit. Akár át is nevezhetnék Teleport-ra. Ja nem az már túl levágós lenne. Végülis állandó programon népbutító a Csillagkapuval meg a Szlájdersszel és társaival, ez tényleg sokkal kézenfekvőbb. Én meg csak gyártom az összeesküvés elméletemet. Le kéne állnom a fűvel ...
  • Magoo
    #104
    Jézusom picit visszaolvastam...ennyi marhaságot beleképzelni egy tök egyszerű filmbe!
    Túl sok időtök van emberek! :D