263
Christopher Nolan legújabb kultfilmje
  • Encore
    #183
    "szal a klon klonjanak semmifele emlekezete nincs arrol hogy o most kicsoda.. o csak annyit erez hogy az elobb ott allt most meg itt."

    De amikor Angier először próbálja ki a gépet, akkor az egyik lő a másik meg mondana valamit. Ha az egyik klón lenne mondjuk a fegyveres, akkor miért lőné le a másikat vagy ha a másik a klón, akkor mit akart olyan nagy hévvel mondani? Ha szerinted a klón azt se tudja kicsoda?

    Viszont érdekes hogy arra is gondolt, hogy aki a tartályba kerül az ne tudjon kijönni onnan mert nem trükkös lakat van rakta hanem valódi. Gondolom azért, hogy ha az életben maradási ösztön győzedelmeskedik akkor se tudjon kijönni és egyben azért is, hogy Borden ne tudja kinyitni.
    De ha csak egy általad említett "tudatlan" klón fulldokolna akkor a trükkös lakat is elég lett volna, azt se tudta volna kinyitni meg azt se tudta volna, hol kell kinyúlni tehát a valódi lakat az Borden miatt volt. Ez most csak eszembe jutott.
  • Encore
    #182
    Nem neked akartam címezni, csak így sikerült. :D
  • Encore
    #181
    Mindenesetre az biztos, hogy a gép működött, hogy hogyan az még kérdéses. Három oka van amiért biztos vagyok a gép működésében és hogy ANgier nem a dublőrjét használta:
    - Minimum 3 Angier volt, egy a hullaházban, egyet lelő a végén Borden és mellette a tartályban is van egy. Az már minimum három Angier.
    - Borden egyszer már kiszúrta, amikor Angier egy dublőrt használt a film elején, akkor a végén is kiszúrta volna, hogy az csak Root a dublőr megint.
    - Nem tudhatta Angier, hogy Borden melyik előadás közben megy le a színpad alá, ezért minden előadáson meghalt valaki. Ez egy csapda is volt egyben Borden részére minden egyes este és amikor lement Borden Angier nem jelent meg ott fent, tehát befejezte a csapdát.

    Végig olvastam a topicot és vannak jó elméletek, meg valaki belinkelt egy .pdf file-t is amiben szintén nagyon jó leírás van, de van egy kis gond ezekkel. Hogy mindegyik megdől egy mondaton vagy egy jeleneten. Nekem is teszik nagyon a napló olvasásos képzelgős teória, de egyszerűen elbukik még a cikk írója is leírta, hogy nem tudja, hogy honnan tudhatta Angier hogy Borden mikor megy le a színpad alá és épp az ilyenek miatt ezek a teóriák elbuknak bármennyire is jól hangzanak.

    Akik egy megnézés után nem kérdezenek semmit, azok nem értették. A film egyszerűen átveri a nézőt. Ha nem kérdezel semmit, akkor is kaptál magyarázatot, de akkor nem figyletél oda a részletekre.
  • thebluesnote
    #180
    Elég furcsa a humorérzéked.
  • dienesoft
    #179
    de biztos, hogy megnézem minimum mégegyszer, mert meg akarom érteni?:)
  • Krezga
    #178
    Hmm...megnéztem...tetszik!:D
  • [Jakuza]
    #177
    A man in the box az miota jelenti azt, hogy meghal ?
    A prestige meg nalad azt jelenti, hogy ki nem ?
    Pontosan azt jelenti, hogy nimbusz, tekintely.

    Nezzed csak meg az angol szoveggel a filmet.

    "No one cares about
    the man who disappears.
    They care about the one who comes out."

    "I care about the man in the box." (Maga a trukk neve volt, ra is kerdeznek, hogy a )

    Majd kesobb megegy utalas: "No one cares about the man in the box."

    Egy csomo utalas van a trukkrol, koze nincs annak ahhoz amit allitasz, mint ahogy a Bordennek sincs klonja.
    Algier pontosan tudta, hogy nem o hal meg.

    Olvasd csak el ezt a filmellemzest.

    "Robert Angier did not die while performing the Transported Man. The machine which Tesla made for him would create a duplicate in his place, then transport him to another location (the back of the theater). The water tank was placed under the trap door in the stage in order to catch and drown each of the duplicates. Blind stage hands were hired so that they would not see what was happening and Cutter was kept away from the backstage area to keep him from learning the secret. Angier's real name is Lord Cordlow, and he staged his own murder in order to frame Borden and get revenge. He then played on Borden's desperation by offering him financial assistance (from the mysterious Lord Cordlow) in exchange for the secrets to all of his tricks and the custody of his daughter (the things that meant the most to him)."
  • CSOCSO
    #176
    erdekes.. en megneztem baratnommel. haverommal... es ok ertettek.. legalabbis ahhozkepest hogy itt mi mennyit gondolkozunk ok nem kerdeztek semmit.. bar szerintuk nem is jo a film annyira.. lehet akkor nem is ertettek?:D
  • CSOCSO
    #175
    ez hulyeseg barhogy nezzuk.. man in the box es prestige vagy ki hal meg es ki nem.. ugyan az!! a lenyeg a ket verzio folott!!!!!!!!
    miert majd kiall a klonjanak a klonjanak a klonja es 16 alkalomnal : bazz ez mar nem en vagyok vagy mi????

    az egyik fele meghal.. ennyi a masik meg kiall. aki eppen meghal az ott fuldoklik.. minannyiszor ahanyszor beleesik... ott kiabal hogy bazmeg en estem ie... igen.. mindig o fog beleesni de a masik klon ebbol mar semmit nem fog tudni. minden klon meghal egyszer.. ennnyi..szal nemtom mit okoskodsz.. nem mondtam neked ellent egyszersem.. nomeg amit eloszor irtal:
    teslarol.. nemtom mirol beszelsz mert semmit nem mondtma mashogy mint te.. en is leirtam: tudom hogy a tesla szo csak a kulcsszo volt a konyvhoz.. a kerdes az volt hogy kinek keszult az elso gep?
  • CSOCSO
    #174
    az o hal meg az hulyeseg.
    egyszer volt azeredeti angier.. a tobbi mar mind a klonjanak a klonjanak a klonja... mindig o fog megpusztulni es ettol fel elore.. de ez mar tokmindegy.. mert a klonjanak a tudata csak addig van amig at nem klonozodik.. az mar hogy a masik klon eppen megfullad azt mar neme rzi.. szal a klon klonjanak semmifele emlekezete nincs arrol hogy o most kicsoda.. o csak annyit erez hogy az elobb ott allt most meg itt.
  • dienesoft
    #173
    Nah, megnéztem a filmet. Olyan film ez, hogy nézem és egyszerűen nem értem, nem tudtam követni. Kár, hogy nem kapcsoltam ki 20 percre, mert akkor a poénokat igazán nem lövöm le és talán egyszer megértem :).De tényleg, biztos jó :)
  • [Jakuza]
    #172
    Spoiler van benne, aki nem akarja ne olvassa el.


    Olvasni tudol e ? Ott irtam le az angol szoveget, tehat kar a magyar forditassal megvedeni az igazad.
    Ott az eredeti Angol szoveg:

    "And yes, "Tesla" is merely
    the key to my dairy, not to my trick, You really think I'd part with my secret so easily after so much?

    Es igen, "Tesla" csupán a naplóm kulcsa, nem a "trükkömé", csakugyan azt hitted megosztom ilyen könnyedén a titkom ennyi minden után?

    Egyertelmu Csocso, hogy ikrek voltak.

    A masik fele, ami egy felreforditas eredmenye NEM MOND SEHOL OLYAT ANGIER, hogy nem tudja ki fog meghalni, o vagy sem.
    Egy utalast tesz mindossze arra, hogy attol felt, hogy nem tudja o lesz aki a boxban lesz, vagy aki a sikereket learatja, mert idezem "No one cares about the man in the box".
    Egy csomo helyen meg van emlitve ez a trukk az eredeti szovegben.
    Tehat nem feltetlenul a halaltol felt, hanem attol, hogy o legyen az aki a kozonseg elott all.Hiszen ezt mar eljatszottak vele, amikor a dublorjet Borden felhergelte.

    "It took courage to climb
    into that machine every night,
    not knowing...
    ...if I'd be the man in the box...
    ...or in the prestige.

    A zaroszoveg utolso mondata is ezt tamasztja ala, amikor mondja Bordennek, hogy te "valoban nem tudod miert tettuk midezt, sohasem ertetted"

    But if you could fool them, even for a second......then you could make them wonder.And then you...Then you got to see something very special.
    "It was... ...it was the look on their faces."

    ("De ha atetjed oket, akar egy masodpercre....., akkor csodat tettel veluk, es akkor te, valami nagyon kulonlegeset lathatsz, mikor az arcukra tekintesz")

    Szereplesi vagya volt, az igazi halal szamara az lett volna, ha nem szerepelhet a szinpadon es neki kell eljatszani a dublor szerepet a szinpad alatt.
    Amit meg is jegyez meg a film kozepen, amikor a dublore ellene fordul.
  • Bucser
    #171
    Mert akkor már hallatszott gondolom az, ahogy szétverik a kabint.
  • Bucser
    #170
    Mert 2-en éltek egy életet. Lentebb ideztem is Borden szavait szórol szóra. És időnként cseréltek, mert a mutatvany megkívánta. Ez volt az ő igazi mutatványa. ÉS a feleség észrevette, hogy a férje máshogy viselkedik, a kislány meg a csere után is felismerte az apját, de nem szólt senkinek.
  • ffxi
    #169
    Akkor ha ikrek, akkor mért nem az ment a saját nőjéhez? Nem azért vannak a veszekedések, mert egyik szereti Scarletet és a másik meg az igazit? És mért ölte meg az igazit?
  • Encore
    #168
    Pontosan, ez bizonyítja, hogy ez egy megtervezett csapda volt Borden számára, nem pedig véletlen. A kérdés csak az, hogy honnan tudta Angier hogy az utolsó előadáson megy le a szinpad alá Borden? Erre már volt tippem lentebb de kíváncsi vagyok más hogyan magyarázza meg ezt. És azt amit Angier a végén mond, hogy nem tudhatja hogy ő hal-e meg.
  • CSOCSO
    #167
    azt tudom hogy a tesla csak a kulcsszo.. nem a trukkhoz van.. ezer nem bordennek epitette tesla a gepet.. tehat akkor milyen brother milyen twin?

    szvsz uberszar a magyar felirat.. a felet nem forditottak ra.. lehet inkabb az angolra kene jobban figyelnem
  • Rio81
    #166
    borden felmegy a színpadra, majd lesétál a kulisszák mögé. tegyük fel hogy müködik a gép. angier miért nem jelent meg a karzaton hogy befejezze az előadást?
  • Bucser
    #165
    Nagyon Sok spoiler


    Egyertelmuen testvérek voltak. Ikrek be is vallja a végén az életben maradt.
    (plusz ugye a legelején mikor Borden elmegy Angier feleségének temetésére megkérdi Angier: milyenre kototted a csomot: Borden azt feleli, hogy nem emlékszik ra es valoban nem tudja. Nem tudhatja hisz nem ugyanaz megy el temetni mint aki a csomot kototte. Ok mar akkor ketten vannak)


    És Angier Tesla-t is felelossegre vonja mikor végig ért a naplóban és tesla akkor közli vele, hogy nem mukodik a gep valoban és hogy atveres de a penze jo helyre kerult. majd meglatja a kalapokat és kezdodik az orulet angier szamara akiminden este meghal.

    ÉS nem Klónok hanem onmaga duplázódik meg. hisz minden emléke vágya érzése becsvágya bekerul az uj testbe. Egyszeruen Ő lesz az csak masik peldany. És feláldozza magat a Presztízsért minden előadáson. Szabad akarata van az ujabbnak. De ugyan az az akarata mint az búcsúzó Angiernek (aki meghal).

    Az pedig, hogy Borden lecsukjak Angier megöléséért szerencsétlen véletlen. Nem volt megtervezve előre. De ha már így alakult Angier gyűlölete kihasználta ezt is.
  • [Jakuza]
    #164
    Igy van, tehat az biztos, hogy ikrek voltak.
  • Rio81
    #163
    mindenképp két Borden volt már akkor is, amikor még be sem ültek Tesla előadására. lásd azt a jelenetet, amikor hazakísérte a leendő feleségét. egyik pillanatban megy lefelé a lépcsőn, a következőben pedig benn áll a szobában teáskannával a kezében.
  • [Jakuza]
    #162
    Amugy a naplo egyertelmuen utal ra, hogy nem Tesla a kulcs a megoldashoz csak a naplojahoz.

    "And yes, "Tesla" is merely
    the key to my dairy, not to my trick, You really think I'd part
  • [Jakuza]
    #161
    Dehogynem mondja, hogy rakerdez Angier hogy
    A Brother ? A Twin ?

    Es utana mondja is, hogy gondolta, hogy valami ilyen egyszeru a valasz.
    Amire valaszol Borden, hogy igen ilyen egyszeru, de nem volt konnyu.

    Es a naploban egyertelmuen leirja Borden, hogy a naplot is az o keresere adtak, at mar az eleve egy atveres volt hogy hozzajusson Algier a semmihez.
    Tehat nem tudta, hogy mukodhet, tehat ab ovo nem lehetet klonja, mert akkor tudta volna.



  • CSOCSO
    #160
    mikor mondta?

    Angier ugy megy teslahoz hogy a tarsanak mar megepitette a gepet. ha Tesla csak atveres lenne akkor szolt volna Angiernek hogy.. gepet? en?? nem epitettem meg semmifele gepet masnak.
  • CSOCSO
    #159
    LOOOOl ez egy erdekes verzio de mar tul extrem! szerintem a rendezok nem hagynanak egy ekkora tatongo uresseget ennel a resznel!

    amugy tenyleg nem lenne rossz a filmben.
  • CSOCSO
    #158
    egyaltalan nem volt rola szo hogy tesok. Angier nyogott par ilyen szot mikor a halalan volt. de konkretum nincs rola. siman lehetett volna tesla gepevel eloallitott klon.. csakhat o nem olte meg hanem egyutt csinaltak, "okosan"

    amugy arrol sincs semmi bizonyitek hogy tesla Bordennek gyartott volna masik gepet.. marmint.. annyi van hogy az egyik mutatvanyaban igenis volt valami hasonlo tesla gep..... szal.... lehet1
    amugy a filmet ertem ez csak egy kisebb kerdes ami nem tiszta.
  • [Jakuza]
    #157
    Spoiler
    Ha nem volt penze megvenni, hogyan csinaltatott gepet, amit kiprobaltak ?
    Ez a verzio is bukik. Amugy sajat maga mondja, hogy ikertestvere van. Raadasul a gepet akkor csinalta Tesla amikor Angier ment hozza. Amugy is van itt egy ellentmondas, a filmben azt mondja Tesla, hogy megepitek onnek is egy gepet.
    Akkor mi van az elso geppel ? Raadasul nem is tudtak, hogy a gep mukodott.
    Hiszen igy gondolta Borden is, hogy nem mukodik azert is irta a naplojaban, hogy atverte Angiert ezzel.
    Tehat a TESLA es a naplo is atveres volt.
  • sorrow
    #156

    Ez a verzió tetszik: Borden járt Teslánál csakhát nem volt pénze a villámszórót megvenni... szomoróan bandukolva kifelé jövet meglátta mesterségesen létrehozott ikertestvérét csak nem szólt David Bowie-nak hogy a találmányának van egy mellékhatása.
    Hiszen TESLA nem tudta hogy a gépe klónozni is tud csak miután Angier látta a macskát és a kalapokat a kertben.

    Összegezve, Borden ingyen jutott hozzá egy nagyszerű trükk kellékéhez: egy klónhoz.

  • ffxi
    #155
    Biztos régi jó barátok :)
  • Encore
    #154
    Pont ezért becsapós a film. Amikor megnézed elsőre és azt mondod oké értem, akkor biztos hogy nem érted. Az az átverés hogy a végén azt hiszed érted, de nem az a teljes magyarázat mégse.

    Bennem most felmerült egy újabb kérdés, hogy ha Borden alapból rendelkezett egy ikertesóval, akkor eleve minek akart volna egy teleportáló gépet Teslától (már ha azt a teóriát vesszük alapul, hogy ő is járt nála, ami persze egyáltalán nem biztos), amikor az ikertesóval bármikor megalkothatták volna ezt a teleportáló ember trükköt?
  • CSOCSO
    #153
    nah lol.. se baratnoms e haverom szerint nem olyan hubazz film:D
    baratnom es haverom se kerdezett hogy akkr most mi volt meg nem erti, pedig kerdeztem: mindent ertetek?

    mire baratnom: de nem ertem.. akkor az a tesla gepe hogyhogy mukodott???

    majdnem lehulyeztem az en kis egerkemet....

    mindegy. amit viszont nem ertek:

    SPOILER!!!!!!!!

    szoval.. Tesla mar csinalt egy ilyen gepet vkinek(?)
    hiszen Angier ugy megy oda hogy az egyik tarsanak mar csinalt egy ilyen gepet.
    KINEK? Nem Bordennek az tuti hiszen akkor tudna, hogy mi a "titka" Borden teleportalodo showjanak. dehat nem tudta a legvegeig... szal kinek csinalt volna ilyen gepet?

    hogyhogy TESLA volt a kulcsszo?? megis Bordennek keszult volna egy gep??
    ez megmagyarazna hogy miert van hasonlo elektronikus keszulek Borden egyik teleportalodos showjaban a ket fa fulke folott, ami ugyanugy dobalta a kis villamokat....

    esetleg a "tesoja" akkor megis tesla altall keszitett gep szulemenye?? egy klon?? csak Borden volt olyan okos es nem megolte a tesojat hanem eltek ketten es mindenkit hulyerevettek a teleportalodos showjukkal?????
    hat nem egyszeru? a kerdes mar csak az hogy a hulye angier miert nem csinalt hasonlot?

    de varjunk csak.. mikor Borden talizott elso szerelmevel mar akkor is a tesoja allt a lakasban a teaskannaval a kezeben.. es akkor meg csak arrol volt szo hogy majd egyszer csinal egy olyan trukkot ami hu meg ha.
    dehat vegulis barmikor keszulhetett is az a gep.. szal nem ertem.

    ja es meg valami. borden felesege azt kiabalta Bordennek hogy tudom ki vagy.. mar tudom! erre szepen felakasztja "magat" kozben masnap Borden csaja meg aszonta hogy "tegnap aszonta a feleseged hogy talalkozni akar velem mert meselni akar valamit.

    tehat lehet hogy tenyleg tudta a felesege hogy ketten vannak a Bordenek? esetleg nem is magat akasztotta fel?

    bar szerintem ez mar abszurd....

    most csak a teslas dolgot nem ertem.. kinek keszult az elso gep?
  • 062020
    #152
    Valaki meg tudja mondani, hogy a regényt hol lehet megvenni vagy honnan lehet letölteni?
    Előre is köszönöm
  • CSOCSO
    #151
    nah megyek meglesem meg1szer a csaladdal
  • [Jakuza]
    #150
    Na latod mar itt megdolt a tezis, ha o lep bele a gepbe, akkor a csapoajton keresztul nem a klon esik bele a tartalyba.
    Tehat nem a klon halna meg, hanem a klont klonoznak tovabb.
  • CSOCSO
    #149
    Spoiler!
    mivan?? vegig se tudom olvasni... a KLON az ugyan az mint te.. ha teged "leklonoznak" ugy akkor azt se lehetne megmondani a vegen hogy melyik az igazi!

    a legelso probanal.. mikor lelovi magat.. ugyanugy ledobben mind a ket fele.. csakhat az egyiknel volt fegyver.. es bumm megolte magat.

    "honnan tudta Angier hogy Borden melyik előadás során megy le a színpad alá?"


    Ez meg akkor volt mikor a hasonmast hasznalta Angier... megmondta cutter is hogy mi lehet borden trukkje... hat akkor bordennek kurvanehez lehet kitalalni hogy az az angier aki kijon az nem teljesen az akit o ismer 10-20 mittom hany eve.

    a masodik dolog tenyleg elgondolkodtato!
    most lestem meg ujra a jelenetet es tenyleg atz mondja hogy nem tudja hogy o lesz a prestige vagy az ember a boxban.. csak azt nemtom hogy honnan a faxbol tudja hogy o most a klon vagy nem? mer szvsz ezt kurvara nem tudhatja.. valszeg nem is tudja.. egyszeruen csak fel. szvsz mindig o hal meg. az igazi es ak lon kerul oda.. de tokmindegy mert egy ugyan az a ket dolog... klon vagy nem klon.. az elso adas utan amugy is a klon allt oda hogy meghalljon es abbol lett a klon szal ertelmet nem latom ennek a nahmost en leszek a halott vagy a klon kerdesnek.


  • CSOCSO
    #148
    bazz legalabb egy spoilert irjal mar a mondataid elejere!
    SPOILER!

    amugy ott oli meg magat mikor beall tesla gepebe es a csapoajto leejti ot egy ugyan olyan vizes medencebe amibe a csaja meghalt.. es a teto raesik es o se tud kimenekulni belole.. ez benne az erdekes.
  • [Jakuza]
    #147
    magyarazzatok mar el hol volt az, hogy Angier megolte magat a mutatvany vegen, mert en ilyet sehol nem lattam, tehat nem ertem hogyan feltetelezitek ezt.
  • ffxi
    #146
    Hát akkor nincs is értelme az egész dicsőségnek. Mert az nem ő.
    Lásd: A hatodik napon.
  • Blasta
    #145
    Egy klón attól klón, hogy tökéletesen megegyezik az eredetivel, gondolatai, érzései, minden ugyan az mint az eredetinek.
  • thebluesnote
    #144
    Jah, rosszul emlékszel. Neki Tesla-coil helyett csak egy gumilabdára futotta.