263
Christopher Nolan legújabb kultfilmje
  • Hoz_Hun
    #263
    Jaja így igaz. Egyetértek.
  • Hoz_Hun
    #262
    A #48 elméletben az hibádzik, hogy van a jelen időben egy Angier hulla a hullaházban, amit az öreg azonosít. Így van egy hulla a hullaházban és kettő a raktárban a részeg Root és az igazi Angier. Az három. Akkor ki a hulla a hullaházban. Szóval szerintem a gép működött.
  • Magoo
    #261
    Nagyjából mindenre ezt a választ adnám én is!
    Akik itt kilóméteres dolgokat írnak le mindenféle módon túlspilázva az egyszerűt, na az már durva...
    ahogy Hoz_Hun leírta, úgy van! Tök egyszerű az egész!
    Mint mondtam, ezt a filmet csak azért bonyolítja túl a KÖZÖNSÉG, mert azt ígérték marhára csavaros lesz! Van benne csavar, csak nem olyan marha ördöngős mint azt várták az emberek, és ezért teóriák milliói született....ezeknek az embereknek TÚL SOK idejük van! :)
    Nézzetek már más filmeket is, és tegyétek túl magatokat ezen! :)
  • Hoz_Hun
    #260
    Winnie kérdésére még lehet válaszolni?

    1. "tesla tényleg csak a jelszó volt?"
    - Tesla egy jelszó volt a naplóhoz és egy (valóságban is létező) ember.

    2. "miért küldte borden angier-t teslahoz?"
    - Hogy kivonja a forgalomból és elköltesse vele a pénzét. Borden valószínüleg Edisonnak hitt, aki Tesla ellenlábasa volt.

    3. "borden ikréről miért nem tudott senki?"
    - Miért kellet volna tudni? Hamis személy azonoságival tengette napjait. Gondolom a testvérén kívül nem volt élő hozzátartozója.

    4. "tesla műve volt?"
    - Biztossan nem. Tesla bevalotta Angiernek, hogy nem készített még ilyen gépet. Miért hazudott volna?

    5. "mikor jelent meg először fallon?"
    - A filmben kb. a trükk elkezdésekor. De lényegtelen. Azelőtt akár hol élhetett.

    6. "a másolat esett a tartályba vagy az eredeti?
    - Az eredeti esett a tartályba. A kalapoknál is az eredeti a helyén maradt. de lényegtelen, mivel a másolat mindenben egyezik az eredetivel.

    7. "az eredeti teleportálódik el?"
    - Ld. előző kérdést. Nem (vagy igen, de ez lényegtelen).

    8. "akkor ki lőtt le kit az első kísérletnél?"
    - Ezt nem láttam pontossan, de valószínüleg az új Angie lőte le a régit, hisz ő volt közelebb a pisztolyhoz.

    9. "és miért fél mindig a trükk előtt angier?"
    - Egyértelmű. Mert tudta, hogy meg fog halni.

    10. "mi volt a végén az utalás a trükkökre, hogy a közönség is beszopta a dolgot?"
    - A közönség azt hitte teleportáció történt, de nem mert reprodukció volt. Ergó át lettek verve.

    11. "mégsem varázsgépet épített tesla, az egész csak szimpla trükk volt?"
    - Egyértelműen kiderül, hogy varázsgépet épített.

    12. "mire fel volt a végén az a snitt?
    - Melyik snitt?

    13. "miért csak egyetlen egy tartályt mutattak?"
    - Nem csak egy tartályt mutattak.

    14. "ki volt benne? a részeges hasonmás vagy egy másolat?"
    - Angier volt benne és valószinüleg a többiben is, attól függően, hogy hány előadás volt. A részeges hasonmásra nem volt többet szükség, hisz több halottról tudunk.: 1 akit a végén lelőnek, egy a hullaházban és egy a tartályban (amit mutatnak is közelről), azaz ennyi részeg nem volt.

    15. "miért kapjuk ekkor a "közönség szereti, ha becsapják" dumát?"
    - Azért mert a közönség szereti ha becsapják. Ez tény. Én akkor érzem magam becsapva, ha azt igérik, hogy becsapnak de nem teszik. Akkor voszont becsaptak. Na ezen igazodj ki?

    16. "vagy csak rossz volt a fordítás és "you want to be fooled" nem ránk, hanem a narrálóra vagy angier-re vonatkozik?"
    - Szerintem jó volt a fordítás, és értlemben is ránk nézőkre gondoltak általánosságban.

    Az hogy Borden Teslához küldi Angiert, aki tud sci-fi gépet készíteni túl nyílvánvaló? Szerintem álmában sem gondolta volna, hogy Tesla tud teleportáló gépet csinálni. És nem is tudott, csak reprodukálót. Amúgy Tesla hülye volt, hogy nem bankók reprodukálásával támogatta saját magát.

    Angier akár a lemásolással is feléphetett volna, de neki a teleportáció kellet (nem feltétlenül magát, lehetett volna nyulat, madarat, Scarlet Johhansont :DDD). A prestige, hiába erről szólt a film.
  • Dougie
    #259
    arra nincs semmilyen bizonyíték, hogy hányan voltak Bordenék, szóval azt nem tudjuk hogy hárman vagy a kísérleti klónt megölték vagy hasonló, szóval ezzel a részével nem foglalkoznék

    az igaz, Teslának tudnia kellett volna hogy hogy működik a gép (feltéve hogy ugyanolyan gépet épített Bordennek is) márpedig nem ugyanolyat épített neki, látszik az előadáson, hogy Borden gépe 2 részből áll (hasonló mint amilyet Tesla a bemutatóra hozott) Angieré más gép volt
    egyébként még valami: a gépet amikor először próbálják ki és elkéri a kalapot, akkor meg lehet figyelni hogy Tesla segédje tessékeli ki Angiert és mondja hogy jöjjön vissza később, Tesla meg sem szólal - ugyanis a gép működik, és ezt valószínűleg tudja, csak még több pénzt akar kihúzni a grófból...

    persze semmi sem biztos, ez csak egy elmélet
  • Encore
    #258
    De ha sokkal régebben járt Teslánál, akkor már a temetős jelenet előtt hárman voltak a klónnal együtt? És ha már régebben megépítette Tesla a gépet akkor miért nem tudta, hogyan fog működni? Rögtön tudnia kellett volna, hogy a klónokat kint kell keresni.
  • Dougie
    #257
    Borden már sokkal régebben járhatott Teslánál (mondjuk az előadása után kelthette fel az érdeklődáését ami sokkal régebben volt mint mikor megadta a nevét)
    Tesla gépe a kezdetektől fogva működött (csak ők se jöttek rá) azért volt annyi kalap is (ha csak akkor működött volna amikor észre is veszik akkor nem lett volna ott annyi kalap, pont ez a lényeg, a gép simán jó volt, illetve annyiban nem volt jó, hogy nem teleportált hanem klónozott)
    nem pár óra alatt ugrott át, ugyanis a temetős jelenet előtt van az hogy Borden csinálja a teleportálós trükköt és akkor már Tesla gépe is ott van az előadáson, utána követi Angier majd csalja csapdába Fallont
    szóval akkor már rég megvolt a saját gépe
  • Encore
    #256
    Ez logikailag nem állja meg a helyét, bár lehet hogy rosszul emlékszem a filmbéli eseményekre, akkor cáfoljatok, de...
    1.) Ha a föld alatt meghalt a tesó és utána klónozta le magát, akkor hogy ért oda Teslához előbb, mint Angier? Ugyanis a föld alá temetésnél adta meg Borden Angiernek Tesla nevét, aki hamarosan el is indult felkeresni. És mikor Angier odaért akkor Tesla mondta, hogy megépítem magának IS a gépet, tehát akkor Borden pár órával előtte elugrott Teslához és az ennyi idő alatt megépítette neki a gépet?
    2.) Ha már egyszer Tesla megépítette Bordennek a gépet, akkor miért kísérletezik? Egyik alkalommal odahívja Angiert egy próbára ahol a kalappal próbálkoznak és nem működik utána meg a macskával.
    3.) Miért csodálkozott Tesla is, hogy így működik a gép? Ha már egyszer megépítette Bordennek akkor tudnia kellett, hogy így fog működni.
    4.) Ja igen, Borden pár óra alatt ugrott át Teslához megcsináltatni a gépet? Ugyanis aznap este már ott van étteremben tehát vissza is kellett érnie.
  • ffxi
    #255
    Tehát kulcsfontos szerepet jácott Sara te szted. Nem hinném hogy olyan okos lenne. Nem tudhat a klónozógépről.
  • Dougie
    #254
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    asszem ezt még senki nem vetette fel itt eddig:

    Bordennek valóban volt ikertestvére de meghalt (nem az akasztásnál, hanem az élve eltemetéskor!) majd később klónozta magát!

    egy csomó utalás/bizonyíték van erre

    pl. miután kiássa Fallont (aki valójában többször volt Borden és Sarah-t szerette) az a jelenet után vannak az étteremben
    ahol kulcsfontosságú párbeszéd zajlik:

    - Mit ünneplünk?
    - Kitaláltunk egy új trükköt.
    - Mi?
    - Milyen trükk az, Freddie?
    Igen, Freddie, milyen trükk az?
    Minden este el fogom magam élve temettetni,
    aztán majd jön valaki, aki ki fog ásni. Csodálatos lesz.


    (ezt még mondhatná az is akit elástak és él) de utána ezt is mondja:

    Egyáltalán miért kell ilyennek lenned?
    Szörnyű megpróbáltatáson estem át ma.
    Azt hiszem, hogy valami nagyon értékeset... veszítettem ma el.
    Ezért úgy döntöttem, hogy egy kicsit ünnepelnék.
    Rendben, és mit? Mit vesztettél el?
    Értem, még több titok.
    Sarah, titkokból áll az egész életem.
    - Az életünk.
    - Nem, Alfred! Fejezd be, ez nem te vagy. Fejezd be a színészkedést.


    és valóban nem Alfred az, mivel Alfred halott
    (egyébként hogy bírna ki valaki több órát egy lezárt, elásott koprsóban élve)(kb. kevesebb mint egy óra alatt elfogy a levegő) de nem ez az egyetlen érv
    kulcsmondat:
    "Azt hiszem, hogy valami nagyon értékeset... veszítettem ma el."
    ezt mire érti? arra hogy a saját testvérét veszítette el
    de Fallon is ott ül az asztalnál aki már ekkor egy klón lehet csak
    továbbá Angier is mondja Teslának hogy egy kollégájának már csinált egy gépet (Bordennek) és neki is csináljon
    tehát Bordennek is van gépe (amit láthatunk is az egyik előadásán csak nem konkrét működés közben)

    továbbá: Sarah-t miért kellett megölni, mit tudot ő? mire jött rá?
    ezt mondja:

    Figyelj rám, tagadj mindent, ha akarsz.
    Olivia semmit sem jelent számomra.
    - Olivia?
    - Csak egy aszisztensre volt szükségem.
    - Akkor elmegyek hozzá, és elmondom neki.
    - Mit mondasz el neki?
    Hogy mi vagy valójában, Alfred.
    - Tudom.
    ...
    Nem rejtheted el többé, mivel
    már tudom, Alfred. Tudom.
    Tudom, hogy mi vagy valójában, Alfred.
    Én nem tudok így élni.
    ...

    Te... szeretsz te engem?
    De nem ma.
    Nem.


    elsőre arra lehetne következtetni, hogy itt Alfred testvére van jelen, aki nem szereti Sarah-t, de nem így van.

    Sarah nem arra jött rá, hogy ketten vannak, azt ugyanis eddig is tudta (többször szerepel hogy "nem ma", plusz az, hogy kettős személyiség néha szereti néha nem, ami igaz is, de nem teljesen, mert akkor szereti ha az egyik az, ha a másik akkor nem szereti) csakhogy Sarah ezt eddig is tudta (de legalábbis sejtette) de ebben az esetben valójában nem arra jött rá hogy ketten vannak, hanem arra hogy a férje halott
    ugyanis régen ha szerencséje volt akkor egyik nap még legalább szerették, de eljöttek azok az idők amikor már egyik sem szereti (ugyanis a testvére klónozta magát és így egyik sem szereti már) ezért borult ki Sarah és ezért mindenképpen meg kellett hogy öljék mert leleplezte volna őket
    plusz ha életben lett volna az, amelyik szerette Sarah-t, akkor nem hagyta volna, hogy a másik megölje
    ja még valami: pontosan ezt mondja Sarah: "Tudom, hogy mi vagy valójában, Alfred." ez nem félrefordítás, nem azt mondja hogy KI vagy, hanem hogy MI vagy - ugyanis tudja hogy egy klón
  • Lyan Kyj
    #253
    épp ezt mondom, h ha a könyvet vesszük, akkor már az első próbánál végig a másolt Angierrel van dolgunk. De mint már említettem, szerintem nem szabad belekeverni a könyvet, mert más történések vannak benne. És ha nem vesszük a könyvet, akkor a Lord volt az, aki anyától született. Amúgy meg ahogy mondtad te is, lényegtelen, mert személyiségben mindegyik ugyanaz!
    ugyanazt mondjuk, csak más szemszögből:)
  • homeless
    #252
    De Borden Angierrel ellentétbe nem volt gazdag.
  • CSOCSO
    #251
    Angier is ugy megy oda Teslahoz hogy akkor nekem is epits egy gepet mert aegy szakmabeli tarsamnak is megepitettel mar egyet.

    tehat vkinek epitett.. es Tesla nem is ellenkezett hogy o nem epitett meg semmit.


    tehat kinek?? Bordennek??? a tesojat Borden anyja szulte? akkor miert van BORDENnel is egy OLYAN KESZULEK????????????????
    mert van! az egyik jelenetben lehet latni ahogy eldobja a labdat, becsukja az ajtot es ott van folotte az az aramos hulyeseg.

    tehat? Borden akar hazudhatott is, hogy igen.. o a tesom!
  • CSOCSO
    #250
    mirol beszelsz?? varj... az elobb arrol volt szo hogy az eredetit masolja le es teszi le odebb es a gepben marad a masolat.

    a FILMBEN mikor legeloszor osszerakja maganak a gepet.. es kiprobalja.. akor egy pisztolyt rak maga melle. mikor lemasolodik szepen le is puffantja azt aki megjelenik elotte.. tehat egyesek teoriaja szerint : AZ EREDETI ENJET!!!! ennyi.. tehat mar a legelejetol a klon van.

    bar ez a melyiket masolja es rakja le mashova dolog nekem ez hulyeseg. egy ugyan az az ember. ugyanolyan erzesekkel. stb.. ahh.. tokmindegy
  • Encore
    #249
    Pont ez volt benne a zseniális, hogy elhitette, hogy nem az aztán mégis az, de...
    A könyv egyébként még sci-fisebb volt, igaz csak a leírt tartalmát olvastam, de ott durvább dolgok voltak, szóval jól van ez így.
  • thebluesnote
    #248
    Teljesen egyetértek, egy sci-fi könyvből sci-fi filmet csinálni egy szémét, aljas húzás volt. Nolan monnyon le.
  • Panzermeyer
    #247
    SPOILER

    Hm... először azt hittem a film után h a gép működött.

    Majd a sok működött és nem működött vita olvasása közben arra jutottam h mégsem működött és a naplóban leírtak csak kamuzás h a másik mégis azt higgye h működött. És még a halálának perceiben is hazudik, csakhogy átejtse az ellenfelét. Ezt azért gondoltam, mert talán úgy vélekednek, hogy a legtökéletesebb trükk az, ahol nincs semmi trükk, tehát dublőr sincs, hanem a klónja (lényegében ő) lép ki az ajtón.

    De aztán ott van Angier a hullaházban (na jó, ez még lehetne a dublőre), aztán ott van a lelőtt Angier a földön, majd végül a tartályban is látunk egyet. Tehát a gép mégis működött és klónoz!!! Node ez akkor a legolcsóbb átverések egyike a filmtörténelemben (a nézőt verik át, hülyének nézik), és az egész szépen felépített film teljesen elveszíti az értékét. (Ez olyan, mintha azt találták volna ki a Mátrix első részének a végén, hogy az egészet csak Neo álmodta, aztán reggel kidörzsöli a csípát a szeméből és jót röhög az álmán.) Sci-fit csinálni egy nagyon jó drámából? Ez egy olcsó aljas piszkos átverés volt barátaim... És nálam ezért nem lesz ebből a filmből kult. Ha a tartályok üresek lettek volna a végén, az sokkal jobban tetszett volna.
    De persze ez csak az én véleményem.
  • Lyan Kyj
    #246
    a filmben volt egy jelenet, mikor Tesla mondja, hogy már elkezdte a gépet, azt viszont nem említi, hogy milyen célból. Tesla nem csak a bűvészek miatt dolgozott az ügyön.
  • [Jakuza]
    #245
    Szerintem meg a magyar feliratozo munkaja volt szar.
    Mert volt benne egy ilyen mondat valoban.
    Utana meg egy olyan, hogy Mr. Tesla soahsem mondott olyat, hogy masnak is epitett volna gepet.
  • Rio81
    #244
    Elég szelektíven kezelitek a rendezői átverés jelentőségét :p :)
  • Encore
    #243
    Ezt a kérdést én is feltettem mert olyasmit válaszol Tesla Angiernek, hogy megépítem magának IS a gépet. De hogy előtte kinek épített még meg az rejtély. De az eddigiekből nem tartom kizártnak, hogy ez is egy rendezői átverés és nincs is jelentőssége.
  • Rio81
    #242
    egyébként én is bordennek drukkoltam, már csak c.bale miatt is. bár ha úgy vesszük, az első bűnt ő követte el.
  • Lyan Kyj
    #241
    ez az:)
    ha a könyvet vesszük alapul, akkor már az elsőnél lelőtte.
    Ha nem a könyvet, akkor pedig Lord XY, (az, akit egy anya szült) gyilkolta le a többi énjét, akik tényleg ugyanazok, szal innentől tökmind1 melyik az eredeti.
    Mivel a könyv története más, ezért utóbbit vélem helyesnek.
  • CSOCSO
    #240
    volt mar arra valasz hogya kkor kinek keszitett elotte gepet tesla?
  • CSOCSO
    #239
    "Az eredeti Angiert lőtte le a végén. A tartályokban lévők, vagyis a másolatok meg vagy éltek, vagy nem..." mar reg nem volt eredeti angier. ez hulyeseg.. a filmbol nem derul ki hogy az eredetit teszi le vagy a masikat.. ahh nem is erdekel... probaltam figyelni az eredeti szovegre de jakuza szovegei ellentmond annak amit olvastam/lattam / hallottam a filmben szal innentol kezdve engem nem erdekel....:

    ahogy en emlexem:

    a gep klonoz.. mindig a klon kerul a masik helyre.. az eredeti marad a helyen! ( egyertelmu!) de amugy TOIKMINDEGY MERT A KLON IS AZ EREDETI!! tiszta fasszag ezen veszekedni. egy azon szemely.. klon vagy eredeti. szal tokmindegy.

    aki beall a gepbe az fel attol hogy o lesz a man in the box vagy a prestige.. ezt az ember modnja.. angolul... halgattam/figyeltem!

    az ember aki ott all az beleesik a vizbe es megprucan. de tokmindegy mert mielott leesne a
    "klonja" mar ott van a parkanyon es o semmit nem fog erezni abbol hogy milyen a dobozban. satobbi. ahh mindegy.. mar belefaradtam ebbe az egeszbe. mindenesetre ha szerintetet az eredetit teszi le mashova ( ami szerintem LOOOOOL akkor is megpusztult mar azeredeti az elso eles probanal. ahol a klon lelovi az eredetit.. de annyira faxagnak tartom ezt az eredetizest meg klonozasos szoveget.. nem mindegy?? egy ugyan azon szemely ugyan azon erzelmekkel stb stb stb stb

    szerk:

    lol pont most olvasom hogy te is irod a lelotte a klon az eredetit reszt
  • CSOCSO
    #238
    looool ennyi faxagot.. akkor elmondanam hogy mar az elso probanal meghalt az eredeti es csak a klon elt.. hiszen ha a klon marad a gepben akkor tudhatnad hogy mar az elejen lelovi a klon az eredetit.. mindegy.. en mar nem olvasom tovabb a topikot.. tele van hulyeseggel.
  • Lyan Kyj
    #237
    na megnéztem, és nem értem, min megy a vita.
    Az eredeti Anglier volt Lord XY, miután rájött, h a szerkezet nem transzportál, hanem kopizik, a másolatokkal azt csinált, amit akart. Mivel a másolatok ugyanazokkal az emlékekkel, érzésekkel rendelkeztek, mint az eredeti, nem volt nehéz folytatni a műsort. Míg Angier pusztán a tudománnyal és jó előadó készségével nyert, addig Borden és tesója a legegyszerűbb trükkel kápráztatta el a közönséget. Az már más kérdés, hogy mindezt milyen cél érdekében tették. Egyikük a sikerért, a másik csak azért küzdött, h lekörözze a másikat.

    Az eredeti Angiert lőtte le a végén. A tartályokban lévők, vagyis a másolatok meg vagy éltek, vagy nem...

    Ha figyelmesen nézi valaki a filmet, ha figyel a szövegre, akkor nincs min vitázni.

    A könyvnek ettől eltérő befejezése van:
    aszerint, aki a gépben marad, érzelmek nélküli, vagyis lelketlen lesz. Ha ezt vesszük, akkor Angier első próbájánál a lelketlen Angier lelőtte az eredetit, aki elteleportálódott. szal nem érdemes a könyv és a film történetét összevetni, mert két külön történet
  • [Jakuza]
    #236
    En pedig forditva.
    Aki igazi muvesz volt az Algier, mert o elakarta kapraztatni a kozonseget, mig Borden csak az erdekelte, hogy tultegyen Algieren.
  • [Jakuza]
    #235
    Ertsd mar meg nem lehetett Root a boncasztalon, azt egybol kiszurja a rendorseg.
    Lejon a vizben a smink, a parokat is eszreveszik.
    Szoval mar itt bukott ismet a logikad.
  • Encore
    #234
    Szerintetek melyik volt a tehetségesebb Angier vagy Borden? Én Bordennek "drukkoltam" és szerintem ő volt a tehetségesebb végülis mennyi ideig titkolta hogy ikrek, plussz előbb kijött a teleportáló ember mutatvánnyal és ő a golyófogást is kipróbálta. Angier meg csak leutánozta.
  • Rio81
    #233
    1.angier: akit a végén lő le borden
    2.angier: root, akit a boncasztalon látunk
    a tartályban lévő angier pedig félrevezetés

    bele lehet, sőt, bele is kell kötni. nekem mégis így kerek a történet.
  • [Jakuza]
    #232
    Meg a boncasztalon, akarhogy is nezem az mar ketto.
    Plusz meg aki Bordennel beszelt a tartaly elott.
  • Rio81
    #231
    *vitapartnerről,

    (öcsém, lehet kevesebbet kéne inni)
  • Rio81
    #230
    Na igen. Felfogásbeli különbségek. Én lehetségesnek tartom, hogy a rendező a végén azt az 1 db hullát a bennünk maradó kétségek miatt mutatta meg nekünk, ti nem. Azt hiszem itt akár pontot is tehetünk a vita végére, okosabbak nem leszünk, max anyázunk még egy sort... :)

    Egyébként Bucser te meg példát vehetnél a másik két Encore-ról és Jakuzáról, hogy hogy is lehet ezt kulturáltan megbeszélni.
  • [Jakuza]
    #229
    Latod ha Rio belemagyarazatait mondjuk akkor ezt is meglehetne magyarazni.
    Teszem azt Tesla nem tudta hogy mukodik a gepe, de Borden meg igen, mert talalkozott a klonjaval. Es megvette a gepet ugy, hogy Tesla nem tudott a mukedesi elverol.
    De ezek csak tevhitek. Rionak meg nincs igaza, hiszen akkor is mar 3 Angierrol beszelunk 1 a boncasztalon, egy akit a vegen lelonek es egy aki bent van a tartalyban.
    A gep mukodott Angiernek es Bordennek ikertestvere volt es punk-tum :P
  • Encore
    #228
    Azért mindent nem lehet belemagyarázni, Bordennek nem lehetett gépe hanem valóban ikrek voltak, mert különben Tesla rögtön megépítette volna a gépet Angiernek nem kísérletezett volna, hiszen akkor már egyszer megcsinálta. Egy könyv megfilmesítési jogának a megvétele nem jelenti azt hogy tilos belenyúlni, azt írnak át amit csak akarnak ha olyan a szerződés. Elolvastam egy összehasonlítás arról, hogy miben különbözik a regény és a film és rengeteg nagyon durva változtatás volt.
    Rio81-nek igaza van abból a szempontból, hogy látunk a végén egy halom tartályt, de csak az egyikben (a hozzánk legközelebb állóban) látjuk Angier holttestét, a többi tartály akár üres is lehet.
    De természetesen abban egyetértünk, hogy szerintem is működött a gép csak nem árt ha pár dolog tiszta.
  • Rio81
    #227
    Ember, most miért támadsz vissza? :) A 100 hulláról kérdeztelek titeket. Cáfolj. Én (és nem csak én) már leírtam korábban, hogy miért csak 2 Angier (pontosabban Angier és Root) van. Teszem hozzá az egyik értelmezés szerint. A másik értelmezés szerint akár csillió Angier is lehet, a vita most nem arról folyik.
  • [Jakuza]
    #226
    Csak ad abszurd.Ilyen erovel lehetne Algier ferfiimitator is.Mert nem lattad a logojat. :P

    Amugy mar leirtam,hogy eleg ket Algier kar a 100 hullaval jonnod.
  • Rio81
    #225
    "Ilyen erovel barmit belelehetne magyarazni a filmbe, hogy ami nem lathato, az nem biztos."

    És ez a gyönyörű a filmművészetben.
  • Rio81
    #224
    Ha mutattok akár egyetlen kockát is arról, hogy a többi tartályban mind hulla van, leborulok. Addig nem.

    Mellesleg korlátolt az, aki nem érvel, hanem vagdalkozik. Kérlek, érvelj. Kérlek, mutasd meg nekem azt a 100 hullát.