101
  • hanandi
    #61
    Rednek!

    Az emberek nem azert gyilkolasszak egymast halomra mert durva meseken nottek fel, hanem mert ilyen civilizalatlan dog az emberiseg. Emlekszem egyszer olvastam egy konyvet a mesek pszihologiaja es magyarazatuk vagy valami hasonlo volt cime de legalabbis a temaja. Hat mit ne mondjak, utana nem tudtam pirulas nelkul olvasni az uvegcipos es "felprobalos" Hamupipoket, vagy a "verzos" Csipkerozsikat, ha erted mire gondolok.
    Szoval folosleges a mesek es filmek eroszakossagatol felni, mert hogy az ember sokkal bonyolultabb mint giondolnad. Ez mar regota igy van es meg sokaig igy lesz. Az pedig koztudott teny, hogy a mainapsag klasszikus mesenek ismert gyereksztorik eredetileg sokkal durvabbak voltak. Lasd Piroska akit elkapott a csunya farkas, leven eredetileg pedofil sztori volt a francia kiralyi udvar szorakoztatasara.
  • Gregorius
    #60
    Akár tetszik, akár nem. Piacgazdaság van. Az készül, amire kereslet van. Jó rajzfilmek eddig is voltak, eztán is lesznek. Nem a gyerekmesék tűntek el, hanem a gyerekek. Régen is voltak rossz rajzfilmek, én is nőttem fel számos olyan rajzfilmen, amire azt mondom mai fejjel, hogy meg nem nézetném a gyerekemmel. Mégsem érzem, hogy rossz ember vált volna belőlem, ellentétben sokak véleményével. Ezért még ezt sem tudnám kijelenteni egyértelműen, hogy nem szabad ilyet néznie egy gyereknek.

    Viszont tényleg elszaporodtak az igénytelen, otromba rajzfilmek mind a Cartoon Network-on, mind a Jetix-en. Leginkább nincs semmi mondanivalója a társadalomnak saját maga felé.
  • leveskocka
    #59
    teljesen mindegy,mit nez a gyerek.az a lenyeg,hogy azt egyutt elje at a szuleivel.ez az,ami hianyzik,az egyutt a csalad erzes.mert ha fel a gyerek filmnezes kozben,odabujik a szuleihez,ha orul,akkor egyutt lehet vele orulni.innentol,hogy mit nez,majdnem reszletkerdes.mondjuk a dragonball,pokemon,meg altalaban mangafosszeru keleti borzalmak eleve nezhetetlenek.
  • szombi
    #58
    Jól mondod!
    Példaként említeném megintcsak a Saylor Moon-t, ahol mindenféle pofákkal vagy éppen egyéb
    kiegészítő elemekkel(pl: izzadságcsepp) tökéletesen kifejezik az egyének hangulatát, várható reakcióit.
    Csak a szájuk mozog? Kit érdekel! Nem ez számít!
    Ha izgalmas - és netán humoros - az adott anime, akkor ezzel úgysem foglalkozik a néző.
    Akit ez tényleg foglalkoztat, az ne nézze, mert csak rosszabb lesz!

    Engem a Madagaszkár tud egy kicsit idegesíteni, mert először is sz*rok a szinkronhangok,
    humortalanul bárgyú a szereplők kinézete(kivéve a pingvinek, ők legalább emelik a színvonalt),
    na meg olyan túlságosan élesek a kontúrok, hogy már az ember nem is tudja mit néz:
    hülyeséget álmodik, vagy a tévé/vászon/monitor előtt ül/áll?
    Na meg szinte semmi cselekmény, semmi izgalom nincs benne, vontatott humorszerű valamikkel.

    Jó, tudom, a mangát sem szeretik sokan, de különbözőek vagyunk.
    Pedig a nyugati rajzfilmkészítők is sokat tanulhatnának a mangásoktól.
    A mangafigurák elvont jelzésekkel, érdekes módon mégis vissza tudják adni azt a hangulatot, ami övezi őket.
    Egy ,,disney-anime'' vagy éppen egy CGI figura nem tudja ábrázolni azt, hogy pl: hirtelen kínosan
    érzi magát, de egy csöppet sem szeretné, ha ezt a körülötte lévők érzékeljék(de a néző igen!!!).
    A Shrek-nél ezt egy kínos mosolyszerűséggel érik el, elrontva a diszkrét gondolat hitelességét,
    egy mangában(pl: Saylor Moon) pedig egy-egy váratlan és megdöbbentő hírre az érintett figura
    pár képkocka erejéig hülye pofákat vág és körülötte ez-az megjelenik, utána mint ha mi sem történt volna...
  • Kensin
    #57
    "Szerintem meg nézhetetlenek... az anime nekem főleg azért nem tetszik, mert 3 képkockából rajzolják meg az animációkat, csak a szereplők szája mozog, meg időnként pislog egyet. Nem lehet belehelyezkedni egy ilyen "hős" szerepébe."

    Mi van??

    Láttál te egyáltalán egyet is azok közül, amiket írtam?
    A japók a legjobbak között vannak a rajzfilmrajzolás terén.
    Az egy más tészta, hogy milyen minőségű animét mutogatnak nyugaton...
  • Tinman #56
    #9
  • RangeR
    #55
    19 éves gyerekkel minek vitatkozol? Hagyd meg a kis belső világában és a rettentő nagy bölcsességében! Hiszen látod, hogy azt sem tudja, hogy miről szól ez a teljesen egyértelmű cikk ami nem tartalmaz burkolt utalásokat. Ő belemagyaráz, átértelmez. 19 éves na...
  • DjDano
    #54
    szerintem a felsorolt rajzfilmekkel semmi probléma, egyszerűen fejlődik a világ, változnak a dolgok...

    Amivel sokkal inkább baj van az a kereskedelmi csatornák pl Cartoon Network agresszív rajzfilm áradata... durvaság, agresszíó...stb
  • Molnibalage
    #53
    Furcsa, senki sem említi a Szörny Rt.-t. Pedig az sem volt rossz.
  • fourgee
    #52
    A magyar rajzfilm ma is létezik, és jó mint régen, csak pénz nincsen arra, hogy összehozzanak egy egész estés filmet. Eszméletlen összegek vannak... A Macskafogó 2-ből meg láttam 4 képkockát, még kifestetlenül, ceruzával megrajzolva. :)
  • Tinman #51
    Melyik Final Fantasy-re gondolsz? A harc szellemére vagy az Advent Childrenre?
    Nekem mindekettő bejött és szigorúan felnőtt (ill tini) filmeknek tartom őket. Advent Children játékrajongóknak kötelező!

    "Humorra szükség van, főleg a mai világban"


    Legutóbb a Vampire Hunter D-Bloodlust-ot és az Appleseedet láttam (döbbenetesek! előbbiben 100%-ig kézzel rajzolt minden)... hát aki azt mondja hogy az animekban pár képkockákból, felületes munkával készül az sajnos hozzá sem lő a témához.
    De említhetném a Ghost in The Shell 1-2-őt...ezek már inkább 18+ filmek. Nem is a véres jelenetek miatt -az nem sok van benne- hanem sokkal inkább az elvont és a mögöttes tartalmak miatt.
    Szóval az anime-t kár volt Disney és Pixar kapcsán felemlegetni, mert egy merőben más műfaj.
  • takysoft
    #50
    Na, mindent nem olvastam el, de:
    ugye minden film egy korosztálynak készült.
    A Sailor Moon sikeres volt. Mert a 11-12 éves tinilányok "szappanoperája". Más szerint szar.

    A Shrek egy szinte tökéletes rajzfilm. Szép történet, jó humor, gyönyörű grafika, minden, ami kell. Igaz a film sok részlete picik számára nem érthető, de egy kb 6-7 éves kordtól bárkinek ajánlott.

    A jégkorszak 2 (tegnap láttam:D) teljes mértékben humorfilm. Minden koroszálynak. Humorra szükség van, főleg a mai világban, 2 éves korban is:D Nem ad nagy érzelmeket, viszont egy kisgyerek számára akár tanító célzatú is lehet.

    Nem minden rajzfilm gyerekeknek készül. Látszik ez ott is, hogy a japán Amine rajzfilmeket például eleve csak 16 éves kortól ajánlják(legtöbbjét)

    Cápamese, csodacsibe.... nem vicces, erőltetett. Ezt még a 2 ées ismerőseim is alátámasztották.

    A Toy story-t nem láttam, cskaa Toy story 2-t. Az egész jó volt.
    A Final Fantasy nem is rajzfilm. A bizonyíték, hogy ha valaki számítógéppel golgozik, akkor nem azért rajzfilmes jellegő a Shrek, mert "kocka", hanem, mert használták a "rajzfilmes elemeket". A Final fantasy nem rajzfilm. Úttörő, de nem sikeres. Kis esti film felnőtteknek.

    A japán meseinvázió(Pokemon, stb.) éppen azt a korosztályt célozza meg, amelyik a legakaratosabb. Mindenképp leül a TV elé, és ha akkor reklámozzák a plüssmacit a TV-ben, akkor a gyerek eg is veteti a plüssmacit a szüleivel(vagy maci helyett bionicle vagy masonló csodák).
    Az ilyenek egy kor felett már nem élvezhetőek. Én 21 évesen már nem bírnék végignézni egy Pokemont.
    De egy Totally Spies például le tud kötni. Vicces tanulságos:D szégyenlem, hogy nézem fiú létemre, de itt úgyse ismer senki:D anonim net:D

    Csak sajna létezik Új szellemírtók, meg Olsen ikrek nyomozós, meg masonló csodák... nívótlan élvezhetetlen vackok.

    Macskafogó.... ritka a jó magyar alkotás. Főleg manaság, mégis reménykedve várom. Az első rész hihetetlen nagy lett. Sok jó 5let volt benne. Ismét egy korhatártalan alkotás.

    Lehetne még ragozni, példákkal dobálózni... a lényeg: manapság a technika lehetővé teszi, hogy minden korosztály megkapja a fejadagját, így a legötbb embernek a legtöbb rajzfilm nem tetszik.
    Ettől még persze nincs elásva a gyerekek jövője... csakhát manapság a mese már nem CSAK az övék:D
  • buran
    #49
    > Igaz, hogy 19 vagyok, de még engem is le tudnak
    > kötni az olyan alkotásai, mint a Nausicaa, a
    > Laputa, a Porco Rosso, a Princess Mononoke, vagy a
    > Cat Returns.

    Szerintem meg nézhetetlenek... az anime nekem főleg azért nem tetszik, mert 3 képkockából rajzolják meg az animációkat, csak a szereplők szája mozog, meg időnként pislog egyet. Nem lehet belehelyezkedni egy ilyen "hős" szerepébe.

    Most készül a Macskafogó 2, remélem, nagyon jó lesz.

    Emmegki: nincs magyar rajzfilm, mert kis piacra nem éri meg irdatlan költségekkel rajzfilmet csinálni. De nézz szét a világban, hány rajzfilmet csinálnak magyarok vagy magyar származásúak (pl. Simpson család).
  • Tinman #48
    Ja-ja emlékszem...elég lehangoló volt :-(
  • Proview
    #47
    És még nem esett szó a Varjúdombi mesék c. pszichothrillerről. Anno fekete-fehér tv-n láttam, az egészet olyan barnának képzeltem el (talán őszi téma volt_?) Később láttam színesben-tényleg barnás
    Tiszta depressziós
  • Tinman #46
    Már bocs, de az a te szülői felelősséged, hogy mit engedsz megnézni neki.
    Ez hogy leteszed a gyereket a TV elé nem nevelés. A TV lehetőségeket kínál a szórakoztatásra, neked mit szülőnek szelektálnod kell belőle, hogy mit nézhet a gyerek meg mit nem.

    "ezek az erőszakos mesék a rosszat tanítják"
    Ezek az erőszakos mesék nem is a 10 év alattiaknak valóak, 90%-ban 12-es karikát lehet látni.

    "Valamelyik sci-fi könyvben olvastam, hogy az emberiség előbb utóbb kiírtja saját magát."
    Ez nem sci-fi, ez már megtörtént csak eddig relatív kicsiben.
    De ez természetes. Ha egy civilizáció elér egy bizonyos szintet amikor már az erőforrások nem elegendőek az egyedek számára, akkor az éhség és a szomjúság a -a piramis alapjai- dominálnak és jönnek a háborúk, a civilizáció a saját mocskába dől, majd kezdődik minden szinte a nulláról. /Feltéve ha a vegyi és biológiai, atomfegyverek miatt lesz majd aki újrakezdje./
    De ez sem számít sokat az evolúció majd talál más megoldást és talán kevésbé ön és környezetpusztító egyedeket hoz majd létre.

  • Evil Merodak
    #45
    Hja megnézi pl. a Csodacsibét és utána veszi a kamerás mobilját és elmegy happy slappingelni. :D
  • Rednek
    #44
    Szerintem nem az a probléma, hogy mese, vagy animációs film.
    A fő probléma az, hogy erőszakosak a mesék, és éjjel nappal ezt látják a gyerekek a TV-ben, egy idő után ezt természetesnek veszik, és amit ott látnak, azt meg fogják csinálni az életben is.
    Mivel a gyermeki fej nem tudja mi a jó, és mi a rossz, csak ha megtanítják neki... és ezek az erőszakos mesék a rosszat tanítják.
    Mi lesz 20-30 év múlva, ha a mostani gyerekek ilyenen nőnek fel, egymást fogják gyilkolni???

    Valamelyik sci-fi könyvben olvastam, hogy az emberiség előbb utóbb kiírtja saját magát.
    Hát ha ez így megy tovább kezdem elhinni.
  • Kensin
    #43
    Soxor hangzott el itt az animékről általánosítás, és amint látom legtöbb embernek a japán mesékről a Dragon Ball, a Sailor Moon, vagy éppen a Pokémon jut eszébe.
    Kérem ezek csak azok a japán mesék, amiket európa hozott át ide! Vagyis azok a kiválogatott rajzfilmek, amiket úgy gondolták, hogy illik a nyugati világba!

    Ha valaki a gyerekének valami igazán igényes mesét szeretne mutatni, akkor adhatok egy igen jó tippet animéből.
    Szóval ha valakinek a kicsije szép varázslatos világokat szeretne látni hihetetlen fantáziával, és olyan szereplőkkel, akikkel együtt lehet minden percben érezni, az nézzen utána pár Hayao Miyazaki által készített gyerekmesének.
    Igaz, hogy 19 vagyok, de még engem is le tudnak kötni az olyan alkotásai, mint a Nausicaa, a Laputa, a Porco Rosso, a Princess Mononoke, vagy a Cat Returns.
    Ezek mind anime mesék, és szvsz tökéletesek a kicsik számára.

    Ezt azért írtam, hogy ne mindíg a szemétre gondoljunk, ha valaki japán animéről beszél.

    A témához hozzászólva pedig azt mondanám, hogy a probléma az, hogy a mai mesék valahogy egyre inkább nem mondhatók mesének, hanem inkább animációs filmnek.
    Ha megtehetném, én azt csinálnám, hogy kettévágnám a mesék meghatározását: egyfelől maradnának a mesék, amik a kicsiknek szólnak, és lennének az animációs filmek, amik a nagyobbaknak, esetleg a felnőtteknek szólnak.
    Egyszóval én két új kategóriára vágnám a dolgot, és hagynám, hogy készüljenek animációs filmek, és mesék. DE a kettőt nem téveszteném össze!

    !!!Attól még, hogy rajzolva van, vagy CG animáció, az még nem jelenti, hogy meséről van szó!!!

    Ugyanez fordítva: Attól még, hogy hús-vér emberek a szereplők, és élő környezetben vannak, nem azt jelenti, hogy felnőtteknek szóló történetről van szó!

    Az, hogy valami mese vagy nem, vagy hogy gyerekeknek szól-e vagy nem, azt a tartalma dönti el.

    Manapság a rajzfilmkészítők nem tudnak gyerekszívvel gondolkodni, és inkább a saját szájízüknek való dolgot készítenek, mert arról el tudják dönteni, hogy nekik jó. Viszont ha jól látom egyre inkább eltűnik belőlük a mesemondás készsége.

    Uff, beszéltem
  • Emmegki
    #42
    Nem a cgi téródítása a fő probléma hanem a jetix meg cartoon network által leadott szennyeké. pokémon meg nascar fenegyerekei meg társaik. hülye rajzfilmek a gyerekeknek hagy ülyüljön le az értelmesebbje is az átlag fogyasztó szintjére.

    Érdekes, mi magyarok megint nem tudunk rajzfilmet gyártani pedig régen nagyon jók voltunk.
  • hypno
    #41
    A régi rajzfilmek szépen voltak megrajzolva. És általában volt történetük. És ezek a történetek olyanok voltak, amiket a gyerekek azért szerettek, mert már könyvben is szerették őket.
    A felnőttek meg azért szerették, mert ők is voltak gyerekek egyszer.

    Persze mindenkinek mást jelent a régi.
    Nekem a 101 kiskutyát, a Jancsi és a csodabab-ot, a Végtelen történetet, a Foxi Maxi-t, Lolka Bolkát, Varázsceruzát, stb.

    Akkor még nem voltak japán rajzfilmek, ahol 500 db vágóképből 30 perces rajzfilmet készítenek ugyanarra az idióta klisére.
    Amit ezek ellen tehetek az mindössze annyi, hogy akár tetszik a gyerekeimnek akár nem, Pokemont, Shaolin leszámolást, Blay Blade-t meg hasonló szarokat márpedig nem nézhetnek.

    Mindenesetre gratula a vitaindító cikkhez, mert felkavarta itt a népeket.


  • Anotino
    #40
    Van igazsag abban amit mondasz. Gondoljatok bele, ha mondjuk 10 ev alatt csak Hofeherket meg Bambit nezhetnenek a gyerkocok.. Hat nem mondom, hogy a fejlodesukhoz vezetne, inkabb a stagnalasukhoz.

    Nekem is nagyon tetszett anno a 101 kiskutya rajzfilm, de azert megneztem a terminatort is.
  • Tinman #39
    Vándorló palota? Igen! Mondjuk 10 évtől felfelé...Chihiro szintén.

    Jól kihagytuk a Madagaszkárt a CGI áradatból... kapásból mondok 5 kissrácot/lányt akik imádják.
    Erőszak mutatója = nulla. Ehez képeset a Vuk horror.

    Szerintem észre kellene venni, hogy azért nem mennek a Legelő hősei, meg Balto (ez egyébként személyes kedvencem), Szilaj meg a többi mostanában razolt rajzfilm, mert nem volt rá igény. A gyerekek -mint már mondtam- nem hülyék... 1x elég nekik a túlcsöpögős rajzfilm amin igazából nagyon nevetni (szórakozni) nem nagyon lehet, max nagy tanulsága van, de aztán ennyi.
    A gyerekeknek egy varázslatos világra van szükség, ha ez megvan akkor többször is megnézik az adott filmet, ha nincs akkor kuka.

    Már bocsánat, hogy ezt mondom, de azért voltak anno ennyire sikeresek a kézzel rajzolt rajzfilmek mert nem volt nagyon más. (Ok, a tv-ben volt, de most a popcorn filmekről beszélünk, mert a cikkben is erről van szó.)

    Most, hogy ilyen nagy a kínálat a Disney hagyományos bevett technikái csődöt mondtak, a konkurencia a CGI megverte. Higyjétek el a ha a gyerekeket a Bambi 2 érdekelné, akkor ott tolonganának tömött sorokban a mozipénztáraknál, de szó sincs ilyesmiről.

    Tudjátok mit mondtak ismerősöm lányai (3 és 5 éves) a Bambi 2-re? "Az nem kell."
  • bunny
    #38
    Szar világhoz szar mesék illenek. Meg lehet nézni milyenek gyerekek manapság, főleg a nagyfalvakban, ezeknek adhatsz hupikék törpikéket.
  • djkockarobi
    #37
    Üdv mindenki.Hát igen,ezek a mai mesék nem sokat érnek fejlődési szempontból.Meglátásom szerint a mai mesékben rengeteg a brutalitás,és hát egy tíz év feletti gyerek szerint lehet hogy van értelme a mesének,de egy 2-3 éves gyerek mit lát benne?Fejlesztő,értelmező hatású mesékre lenne szükség.Az MTV1-en szokott lenni esténként 70-80-as évekből mesék.Milyen jók is voltak azok.Azoknak volt értelmezhető tanulsága,még egy 6 éves gyereknek is.Nem értem miért kell mindíg csak a durrogó,meg csattogó meséket nyomni? :) Sajna már mást sem hallok a gyerekektől én sem.Szal csak ennyit a mai mesékről.Nyomják olyan időben,és olyan feltüntetéssel,hogy lehessen korrigálni a gyerek tévézését.Ne hétvégén reggel,mikor nincs ovi meg suli,és felkel a gyerek mint anno,bekapcsolná a tévét,mint anno,és nézné a mesét,mint a nno a szünidei matiné volt pl.Na köszi mindenki,ennyi.Üdv
  • Anotino
    #36
    A cikk amugy nem tetszik nagyon. Egy picit lehetne objektivabb. Najo, nagyon. Ha egy temat boncolgatunk, nem jo ha mar a paradik mondatban kategorikusan kijelentjuk azt, ami lenyegeben a vegkovetkeztetes. Ez egy olyan hiba ami abba tudja hagyatni az emberrel az olvasasat, meg akkor is, ha a kesobbi gondolatmenet amugy alatamasztana.. Bar ebben sem tul sikeres.
  • silentb
    #35
    A jövőt nem látom(sajnos)csak nem értem miért kell mindíg a rosszat keresni ill. meglátni mindenben.
  • Anotino
    #34
    latod a jovot mi? :)
  • silentb
    #33
    Én is jobban szeretem azokat a meséket aminek van értelme de egy 5-6 éves gyerek nem mindíg az értelmet keresi a mesékben hanem hogy melyik szereplő éppen mit csinál hogy reagál dolgokra.Álltalában ezeket a cselekményeket jegyzik meg.
    A CG-ről meg annyit én foglalkozom ilyen dologgal - igaz csak amatőr szinten - teljesen más világ a két rajzfilmtípus.Minden elismerésem a CG-t készítőknek.
    Elsősorban szerintem meg a szülőkön múlik az hogy a gyerekük milyen rajzfilmeken nő fel.A legegyszerűbb a gyereket odaültetni a tv elé azzal hogy nézd szépen és így a gyerek persze elvan magában nem kell vele foglalkozni utánna meg batman-nak képzeli magát és kiugrik az ablakon(volt rá példa már).
    Végül.Én a Tom és Jerry-n a Kengyelfutó gyalogkakukkon a Vuk-on a Mézgán meg hasonlókon nőttem fel és nem hatott ki rám a jól belemagyarázott "brutalitásuk".
  • hanandi
    #32
    Szeretnek eloszlatni egy felre ertest. Az Anime NEM gyerek mese. Max tizenevesknek valo es onnan felfele. Talan az egy pokemon-t kiveve bar szvsz.
    az a leg idiotabb mindd kozul, akkor is ha a vilagon a legnagyobb siker volt. Es a Disney tomegtermekekrol csak annyit, szerintem a Bambi elbujhat a Shrek mogott, mar csak azert is, mert ertelmesebb, jobban van kitalalva, es nem tech szempontbol. A Bambi eleg bugyuta tortenet. Annal meg a Kiskakas gyemant felkrajcarja cimu mese is jobb. De hat minden macskanak a sajat patkanya...
    En sokkal jobban szeretem az olyan meset aminek van ertelme, vagy legalabb lehessen rajta nevetni.
  • CSOCSO
    #31
    oroszlankiraly....szepseg es a szornyeteg... jajj istenem.. milyen jo kis mesek voltak anno:D jo kis eneklos zenek.. de most??? joak ezek is... soooot... dehat azert megis szomoru hogy eltuntek azek a regi szep mesek. ha meg valami. kiskoromban en sirtam a bambin... talaljatok mar egy mai gyereket aki sir akarmelyik mai mesen.. mert olyan szomoru vagy valami... mondjuk a dragon ballon kepes lennek sirni barmikor:D:D:D:D
  • 5i
    #30
    Sztem a tévék közül egyedül a Nickelodeonon futó mesék fele alkalmas a gyerekek szórakoztatására. SpongyaBob, Fecsegő tipegők, Hé Arnold! Csupa, még a 10 év fölötti korosztály számára is élvezhető alkotás. Sőt! Spongyi egyik kedvencem, pedig már 26 éves múltam.
  • Sith
    #29
    Oks akkor kicsit vonatkoztassunk el a gonosz boszorkánytól vagy az élve boncolt farkastól
    ha jol emléxemvoltak olyan mesék mint pld Mek Mester Vizipók persze lehet régről is felhozni elretentő példákat de azért mostanában ez egy kicsit beteg
    a legkisebbeknek ott van elvileg a Teletubies vagy mi a rák (szerintem szörnyü) és itt egy rohadt nagy ugrás a következő korosztály azt olyan 9-évtől fölfelé kezdődik
    mondok példát pld multkor olyan hajnali 4 felé melo után kapcsolgatom a TV-t Cartoon network volt valami csontvázas rajzfilm.. ez még jo de utalások voltak benne a Düne Istencsászára c könyvre (én rohadt jot röhögtem) de nem hiszem hogy az az a könyv amit elolvas egy 8 éves gyerek (igaz ő valszeg nem is ül le hajnali fél 5 kor TV-t nézni) de gyanitom hogy napközben sincs sokkal nagyobb választék
  • szombi
    #28
    Szerintem, amelyik gyerek elhiszi, hogy az életben is képes arra, mint egy rajzfilm főhőse, akkor azzal a gyerekkel valami nem stimmel.
    Egy normális gyerek ugyanis képes különbséget tenni a valóság és a fantázia között.
    Pl. a húgom még kicsi volt amikor ment a Sailor Moon (nálunk Varázslatos Álmok címen futott) anime,
    mégsem akart átváltozni és démonokkal harcolni.
  • 5i
    #27
    Erről beszéltem. Mindenki megtalálja a maga "korának" megfelelő "mesét", ám a kisgyerekek számára manapság egyre kisebb a választék. Igen, a Polár expressz tényleg aranyos volt és ha abba az irányba menne az ipar, a kutya nem panaszkodna. Csak sajna a film megbukott, így az a mellékág elrohadt! És ezzel a CGI egyik legemészthetőbb és tényleg káprázatos látványvilággal megáldott fajtája egy időre eltűnt. Én mindenesere szurkolok egy folytatásnak vagy más, ilyen jellegű szép és aranyos mesének!
  • Librarian
    #26
    Szombi ne idegesíts fel, hányingerem lett... nézzed csak, majd berohad az agyad! :SSSS
    Na jó... tiszteletben tartom a véleményed! (Egy frászt!) Nincs bajom a mangákkal, mert vannak KEGYETLEN jók, és igényesek is, de az ilyenek, hogy Saylor Moon??? Fúúúj... Aki csak ilyen mangát látott, és utálja a mangákat, azon nem lepődöm meg! Csak sajnos nem tudja, hogy vannak jók is!
  • Librarian
    #25
    Hát persze! Nem az ő befogadóképességükre van tervezve! Egy gyerek 2-8 éves korában elég egyszerű életet él, egyszerű mesére vgyik, egyszerű grafikával! :-)
    Egyébként teljesen mindegy MIT néz, MIVEL játszik, CSAK a neveltetése a lényeg!
    Van olyan angyali osztálytársnőm, aki kacagva nyúvassza az embereket a GTA San Andreas-ban, mert "olyan aranyosan sikítanak". De ez a lány, egy érzékeny és figyelmes ember, aki fogékony a valódi emberek gondjaira. Csak a játékok vagy mesék miatt nem lesz senki pszichopata!
    Tom & Jerry-t szidod Szefmester??? Én a helyedben félnék! Az a világ egyik legjobb rajzfilmsorozata! :-)P Mennek a rajongók aztán fejedredobják az üllőt! Hűha! :))))))))
  • szombi
    #24
    A cím magyar fordítása elég bugyuta: Varázslatos álmok
  • szombi
    #23
    Mi a véleményetek a Saylor Moon-ról?
    A NEM-CGI manga-mese, amelyben az egykori Holdhercegség öt tündérének reinkarnációja
    harcol a Földön a gonosz ellen. ,,Normális'' városi tinilányként élnek,
    de ha szembe kell szállni a gonosszal, akkor ,,átváltoznak'' tündérekké(Hold- Mars- Merkur- Vénusz- Jupiter- tündérek).
    A kulcsszerep Bunny-é a Holdtündéré, aki közülük a legidiótább(és legszebb),
    és szezononként más-más módon, más-más varázseszközzel változik át.

    Szerintem nagyon csúcs, és ottvan, de 10 év alatt nem igazán ajánlanám senkinek.
    Végülis a mese is tinikről szól, tehát a korabelieknek való inkább.
  • 5i
    #22
    Ahogy látom ebben a kérdésben eléggé megosztott a tömeg! De ez így van jól!

    Mindenesetre én nem akarom, hogy az én leendő gyerekem ezeken a CGI-meséken nőjjön fel. A kézzel rajzolt meséknek igenis van helyük a mozikban! Vándorló palota, Curious George és a többiek.

    Egy esetet szeretnék elmesélni. Keresztlányom 2 és fél éves. Szinte az összes mesét megszereztem neki a Bambitól kezdve a Balto sorozaton át a Csodacsibéig. És bizony látom a különbséget. Míg a CGI-meséktől egyszerűen viszolyog (kivétel ez alól a Toy Story és a Némó), addig a kézzel rajzolt Mackótestvér és Tarzan nagy kedvence. Hogy miért? Ahogy észrevettem a mai CGI-mesék (lásd Hihetetlen család) már egyáltalán nem a gyerekeknek szólnak. Egyszerűen túl élethű nekik. És bár én jót mulatok azon, hogy a szuperhőst beperlik az életmentő akciója miatt, addig a csöppség mellettem nem fogja fel a történést és más mesét követel! Míg a Tarzant egymás után 10 alkalommal is végig bírja nézni, addig például a Cápamesét max 10 percig.

    Van különbség és ezt a 0-8 éves korosztály érzékeli. Még ha mi nem is. Ez nem azt jelenti, hogy rossza a Shrek vagy a Jégkorszak, hanem egyszerűen NEM NEKIK SZÓL!