101
  • craesh
    #1
    hát nem tudom. megkérdezhetem hogy a cikk írója hány éves?

    Én 19 vagyok, s valahogy mindig azt mondom, hogy:
    "ha valami olyan változás történik a fiatalabb generációkban amit a felnőttek nem értenek, azt úgy hivják hogy fejlődés".

    bocs, de ez igy van. az más kérdés hogy abszolute milyen irányba fejlödünk, a lényeg nem az. hanem hogy a társadalom elvárásaihoz alkalmazkodik. És már megbocsássanak, de az idősebb generáció neveli a fiatalabbat. Főleg inkább ők a felelősek, hogy mi lesz belőlünk.

    ámen.
  • Cat #2
    csak amig a bambit 20 év mulva is tudni fogják hogy micsoda, addig a mai számítógéppel készült tömegtermékeket már 5 év mulva elfelejtik.
  • avman
    #3
    "ha valami olyan változás történik a fiatalabb generációkban amit a felnőttek nem értenek, azt úgy hivják hogy fejlődés"
    a szemléletbeli különbség nem mindig egyenlő a fejlődéssel, esetünkben maximum csak változást takarhat. (itt azért nem arról van szó hogy x millió csiliherccel több a negyede nanométeren)
    a többi mondatod számomra értelmezhetetlen. lehet, hogy az évtizednyi különbség itt már megmutatta vasfogait?
  • szombi
    #4
    Persze a 80-as évek remek rajzfilmjeit nem vették bele...
    Pedig a Gumimacik, Alvin és a mókusok, vagy éppen egy-két magyar klasszikus remek jellemformáló képességgel bír.
    A mai szögletes mesék inkább a mértéktelen versenyre, vagy éppen a könnyfakasztó nyálas témákra buknak rá.

    A csodacsibe egy sz*r. Idióta, humortalan kinézete van a főszereplőnek,
    az elejétől végéig vontatott, összenyálazott tartalom jellemzi.
    Én semmiképp nem raknám egymás mellé a Shrek-et és ezt a sz*rt.
    A Shrek legalább egy valóban örökérvényű emberi főtémát mutat be,
    néhol kicsit csöpögősen, néhol épp valóságosan, és a humort inkább ráhagyta a mellékszereplőkre.
    Ha a gyerekemet leültetném mesét nézni, akkor már biztos, hogy csak a minimax-ra engedném fel,
    ahol éppen a fennmaradt gyöngyszemeket vetítik a ,,régi idők rajzfilmjei''-ből.

    Ha a kisgyermekek lelki fejlődéséről van szó, akkor igenis konzervatívnak kell lenni.
    Nem kakaóbiztos számítógépekre van szükség az oviban, hanem kézzelfogható képességfejlesztő játékokra,
    esetleg projektorra, hogy ha a gyerek otthon nem találkozhat normális rajzfilmekkel,
    akkor legalább az óvodában megnézhesse őket!
  • sly007
    #5
    Én mindenesetre sokkal jobban tisztelem a kézzel készített, és/vagy rendkivüli részletseéggel kidolgozott meséket. Ja, és a kedvencem a Two Stupid Dog
  • Adam II
    #6
    A mozis mesékkel az a gond ,hogy már rengeteg bőrt lehúztak róluk. Már unalmas a sok erőltetett poén és a klisés helyzetek. A Shrek jó volt de nem kisgyereknek való a gáz az ,hogy a rajzfilmipar elfordult az igazán kis gyerekektől.

    A legnagyobb gondot viszont az olyan szennycsatornák okozzák mint a Jetix. Elképesztő ,hogy le mernek adni olyan borzalmat mint a Született kémek akik "bevetés" közben állandóan a ruhájukra ,hajukra panaszkodnak. És az egyik ismerősöm lányai is nézik és már 10 évesen sminkelik magukat suli előtt ,és tuti ,hogy az ilyen "mesék" késztetik rá őket hiszen a gyerek azonosul az általa hőn szeretett hősével ,és bizony ma nem valami jó példát mutatnak ezek a "hősök". Hozzá kell tennem az anyjuk nem is tudja mit néznek.
    És az utcán egyre több 13-14 éves lányt látni aki annyi sminket tesz magára mint egy 40 éves kurva (már elnézést) és úgy is öltözködik és viselkedik. Már bocs de ezt nem nevezném fejlődésnek.
  • szombi
    #7
    ,,A legnagyobb gondot viszont az olyan szennycsatornák okozzák mint a Jetix''

    Egy kicsit javítok: szennyvízcsatornák
  • szombi
    #8
    Ja és a cápamese is egy sz*r!
  • Tinman #9
    Tévedsz. Lsd Toy Story (11 éves CGI rajzfim). Akinek nem mond semmit a név azt csak sajnálni tudom. /Amúgy 27 vagyok./

    Cikkhez:
    Jaj... már megint egy ÖT cikk. Bátran moderáljátok ki ezt a HSZ-t is mint a Stephen King-est... már megszoktam, hogy sokaknak fáj az igazság.
    Tisztázzuk a legelején a Csodacsiba valóban egy raklap hulladék. DE a gyerekek nem hülyék!
    A Csodacsibét a Pirosszkával egyetemben 1x megtekintés után úgy elfelejtette barátom kislánya és egy másik ismerősöm gyerekei, hogy öröm volt nézni.
    De nem tetszik nekik a csöpögős Bambi és a kissé félelmetes Hőfehérke sem. Viszont nagyon szeretik a Toy Story-t és bár 11 éves a mese a mai napig Woody babával futkoznak, hogy a Némót és a Szörny RT-t már ne is említsem.
    És pontosan itt van már megint baki a cikkben... a Shrek valóban inkább egy éretebb korosztályhoz szóló mese, de IGENIS léteznek olyan "mai" rajz és animációs filmek melyek a szeretetről, a családról, a barátságról az emberi értékekről szólnak. Tehát HIBA általánosítani és a gyerekek lelki békéjét félteni, mert nem a Némó lesz az amitől sírva riad fel éjszaka a gyerek.

    Szóval:
    Mellesleg én anno a 101 kiskutya miatt nem tudtam normálisan aludni napokig, mert a Szörnyellát annyira durvának éreztem.
    A Vuk-ról nem is beszélve... folyamatosan elkeseredtem, hogy miért hal meg Karr az öreg róka.. és miért bántják az emberek a puskákkal.
    A Piroska és a Farkas-t anyám rádiójáték formájában adagolta én meg végigrettegtem, mert nem értettem, hogy miért kell felvágni a farkas hasát...
    Na erre lépj valami ÖT. Ez nem sci-fi ezek csak velem estek meg, de sorolhatnám még, hogy hány gyerek sírja végig azt a jelenetet amikor Hófehérke meghal... szerinted ez a jó?

    Mégvalami.. a Polár Expressz az utóbbi idők egyik legaranyosabb, legérzelmesebb meséje... JÓ REGGELT!

    Nézd csak meg a mai CGI rajzfilmeket amiktől itt "félted" a gyerekeket... és nézd meg a régi "pszicho" meséket.
  • Tinman #10
    A TV-s hulladékok az más kérdés... ha arra irányította volna rá a cikk a figyelmet, akkor egy szót nem szóltam volna, de itt kizárólag a mozis kínálat van kiemelve.
  • norti
    #11
    "Mellesleg én anno a 101 kiskutya miatt nem tudtam normálisan aludni napokig, mert a Szörnyellát annyira durvának éreztem.
    A Vuk-ról nem is beszélve... folyamatosan elkeseredtem, hogy miért hal meg Karr az öreg róka.. és miért bántják az emberek a puskákkal.
    A Piroska és a Farkas-t anyám rádiójáték formájában adagolta én meg végigrettegtem, mert nem értettem, hogy miért kell felvágni a farkas hasát...
    Na erre lépj valami ÖT. Ez nem sci-fi ezek csak velem estek meg, de sorolhatnám még, hogy hány gyerek sírja végig azt a jelenetet amikor Hófehérke meghal... szerinted ez a jó? "

    Tudod miért jók ezek a rajzfilmek? Mert megtanítják a gyerekeket az igazi(!) érzésekre és az igazi helyzetekre. Nem pedig az inverz oktató jellegű (vagyis inkább annak szánt...) - a gonosz zöld hajú manó besavazta a folyót ezért meghalnak a kishalak, de jön a jószívű világért harcoló kommandós lánycsapat, a piperetükreikkel és a lézernyalábos rúzzsal szétlövi a manót ésatöbbi - mai mesék emberre alapelveket ráerőszakoló "meseszálai". tudod mennyire gusztustalan ez?
  • norti
    #12
    A moziban leadott rajzfilmek is ugyanúgy kezdenek "elhulladékosodni" mint a tvben játszott társaik. Nem nagyon lehet szerintem szétválasztani a kettőt. Maximum a tvben a nagyobb kihasználható időrés miatt, nagyobb az aránya ezeknek a szemeteknek.
  • Tinman #13
    Az én lányom majd ne sírjon éjszaka a Karr miatt :-(
    Értem mit mondasz, de a tv-ben is elég durva dolgokat lát karika nélkül... még a mesékben is szomorú dolgokat kellene, hogy átéljen?
    Nem vagyok pszichológus, de én nem helyeslem.

    Ahogy már írtam, a tv-s rajzfilmek ügyében egyetértek, de a mozis "családi" alkotások azért merőben igyekeznek mások lenni.
  • Tinman #14
    Csodacsibe, Cápamese valóban kritikán aluli "műmájer" film... Jégkorszak 2-re nagyon kíváncsi vagyok. Ha az is tényleg lement ilyen Csodacsirke szintre akkor tényleg elismerem, hogy igazat állít a cikk és a mozinak is lőttek.
    De ahogy már mondtam, a Polár Expressz (csak pár hónapos film!) bizakodóvá tett, ahogy anno a Némó is.
  • sylverangel
    #15
    Alapban ez a baj, hogy mindig egy dologra hárítják az egészet, a filmek, a játékok, a tv, a társadalom, stb...

    Mondjuk azt sosem, mondják, hogy a szülők, talán mert ők is azok:).

    Én a régi klasszikusokon nőttem fel részben, és részben az új vonulat első példányait kaptam meg, de szerencsére a mostani szemét, a jelenlegi állapotomban kapott el, így tudom helyesen szemlélni:). Viszont a szomszédomban lakik két nálam fiatalabb srác (egyik kb 5 év, a másik kb 8 évvel fiatalabb), ők viszont a pokemon-on nőttek fel, azért voltak annyira oda. Hát visszagondolva a régi önnönmagamra, van egy kis különbség, vagy csak nézve a mi gimis évfolyamunkat az övékkel, félelmetes...

    Én a gyerekeimnek (ha lesznek:) ) nem engedném nézni, azokat amik most mennek, vagy menni fognak, az én kedvenc "rajzfiljeimet" meg csak később, amikor meg is értené őket.

    A Shrek 1 és 2 meg az elmúlt idők legjobb CGI filmje, már alig várom a 3-at, remélem nem szúrják el:).
  • echo
    #16
    Na, egy újabb álokoskodós munka a valóságshow-s cikk szerzőjétől. Lényeg össze foglalható egy sorban: "Jaj istenem hová rohad ez a világ, bezzeg a régi szép időkben..." Úúú de mély gondolatok. "Hiszen ha az egyik teremben a macit sugározzák, a másik teremben pedig az ogrét, a nézők az utóbbi mellett döntenek, esélyt sem adva macinak." Na ez tényleg botrány
  • Librarian
    #17
    Egyetértek echo-val! A cikk íróját nem a mesék MORÁLIS mondanivalója zavarja, hanem a CGI rajzfilmek térhódítása. Mondjuk manapság tényleg egyre több hulladék mesét nyomnak a tévében! Szörnyűek. De vannak régebbiek is.
    Látott valaki részeket a "Grimm legszebb meséi" sorozatból? Na abban a Jancsi és Juliska, meg ilyesféle mesék vannak, de olyan horrorisztikusak, hogy én mikor 10 éves koromban láttam, annyira rettegtem!!! Szó szerint horror. A boszorkány átalakul egy csont-bőr démonzombivá. Hát a gyerek szívbajt kap!
    Jah, egyébként 16 éves vagyok, de azért engem is elborzaszt mikkel nyomatják szombat reggelente a matinékban is a gyerekek (pl. a hugom fejét!). Iszonyat. Ráadásul már a Cartoon Network is magyar! :-( Míg angol volt, addig volt haszna, lehetett belőle tök sokat tanulni.
    A legjobb mese egyébként a Hercegnő és a kobold!!!! Bár az is félelmetes... :))))))))
  • Su0my
    #18
    Az én véleményem szerint ugyanakkora butaság elzárni a gyerekeket a negatív érzelmektől(tehát óvni a széltől is), mint olyan lazán nevelni, hogy kontrollálatlanul mindent megengedni neki. A régi rajzfilmek képi világát SOSEM fogja utolérni a CGI animációs film-azok idillikus világképet, békét árasztottak magukból, az újabb mesék viszont akárhogy is, de elég nyakatakert képi világgal rendelkeznek amik óhatatlanul megváltoztatják a gyerekek jellemi fejlődését is. Azt én nem tudom milyen irányba, de azért ha lenne gyermekem, nem próbálnám ki-ezek a mesék inkább idősebbeknek való-10 éves kor felett pl. Ami meg a TV-ben nagyrészint megy, én néha nézem, és van, amit csak most fogok fel és amit gyerekkoromban nem-a mangaszennyről meg hű, azt szerintem senkinek sem kéne néznie:)
  • Szefmester
    #19
    Én azon csodálkozom hogy ép elmével túl élhette bárki is a hófehérkét, a maga sokszoros gyilkossági kísérleteivel, vagy a Piroskát a gyomorforgató gyomrozással, élve boncoloással....és még lehetne sorolni a "nagy" klasszikusokat.. mely a legagresszívabb rajzfilm? Dragonball? Pokemon (állatviadalaok a jó cél érdekében)? .. hát nem ezek... hanem a jó öreg és ma már "klasszikusnak" számító Tom&Jerry... 6,7 másodpercenként egy erőszakos cselekmény átlagosan... de persze, ezt kell nézni a gyerekeknek hogy ha jerry fejbelövi tomot az majd csak kormos lesz megrázza magát és fut tovább... persze jöhetnek a nagy rémsztorik az erőszakos anime-król (amik nem is igazán gyerekeknek készülnek), az erőszakos játékokról amiknek a közelébe sem lenne szabad jutniuk a gyerekeknek... de a legnagyobb hiba a szülők felelőtlensége, a valóság nem megtanítása, és hanyagsága-figyelmetlensége-közönyössége a gyereke iránt. Tisztelet a kivételnek.
  • Bandee1987
    #20
    Nekem mindig is az Oroszlánkirály marad a kedvencem
  • winters123
    #21
    "Ezen rajzfilmek csodálatos látványvilága egyfajta menekülést jelenthet a realizmusból, s lehetőséget nyújthat elmerülni egy szebb, kedvesebb világban, ahol nincsenek kötelességek, határidők."

    Mintha csak a 19. századi Nyugat-Európai romantika definícióját hallanám. Csak a rajzfilmet irodalmi műre kell cserélni ^^
  • 5i
    #22
    Ahogy látom ebben a kérdésben eléggé megosztott a tömeg! De ez így van jól!

    Mindenesetre én nem akarom, hogy az én leendő gyerekem ezeken a CGI-meséken nőjjön fel. A kézzel rajzolt meséknek igenis van helyük a mozikban! Vándorló palota, Curious George és a többiek.

    Egy esetet szeretnék elmesélni. Keresztlányom 2 és fél éves. Szinte az összes mesét megszereztem neki a Bambitól kezdve a Balto sorozaton át a Csodacsibéig. És bizony látom a különbséget. Míg a CGI-meséktől egyszerűen viszolyog (kivétel ez alól a Toy Story és a Némó), addig a kézzel rajzolt Mackótestvér és Tarzan nagy kedvence. Hogy miért? Ahogy észrevettem a mai CGI-mesék (lásd Hihetetlen család) már egyáltalán nem a gyerekeknek szólnak. Egyszerűen túl élethű nekik. És bár én jót mulatok azon, hogy a szuperhőst beperlik az életmentő akciója miatt, addig a csöppség mellettem nem fogja fel a történést és más mesét követel! Míg a Tarzant egymás után 10 alkalommal is végig bírja nézni, addig például a Cápamesét max 10 percig.

    Van különbség és ezt a 0-8 éves korosztály érzékeli. Még ha mi nem is. Ez nem azt jelenti, hogy rossza a Shrek vagy a Jégkorszak, hanem egyszerűen NEM NEKIK SZÓL!
  • szombi
    #23
    Mi a véleményetek a Saylor Moon-ról?
    A NEM-CGI manga-mese, amelyben az egykori Holdhercegség öt tündérének reinkarnációja
    harcol a Földön a gonosz ellen. ,,Normális'' városi tinilányként élnek,
    de ha szembe kell szállni a gonosszal, akkor ,,átváltoznak'' tündérekké(Hold- Mars- Merkur- Vénusz- Jupiter- tündérek).
    A kulcsszerep Bunny-é a Holdtündéré, aki közülük a legidiótább(és legszebb),
    és szezononként más-más módon, más-más varázseszközzel változik át.

    Szerintem nagyon csúcs, és ottvan, de 10 év alatt nem igazán ajánlanám senkinek.
    Végülis a mese is tinikről szól, tehát a korabelieknek való inkább.
  • szombi
    #24
    A cím magyar fordítása elég bugyuta: Varázslatos álmok
  • Librarian
    #25
    Hát persze! Nem az ő befogadóképességükre van tervezve! Egy gyerek 2-8 éves korában elég egyszerű életet él, egyszerű mesére vgyik, egyszerű grafikával! :-)
    Egyébként teljesen mindegy MIT néz, MIVEL játszik, CSAK a neveltetése a lényeg!
    Van olyan angyali osztálytársnőm, aki kacagva nyúvassza az embereket a GTA San Andreas-ban, mert "olyan aranyosan sikítanak". De ez a lány, egy érzékeny és figyelmes ember, aki fogékony a valódi emberek gondjaira. Csak a játékok vagy mesék miatt nem lesz senki pszichopata!
    Tom & Jerry-t szidod Szefmester??? Én a helyedben félnék! Az a világ egyik legjobb rajzfilmsorozata! :-)P Mennek a rajongók aztán fejedredobják az üllőt! Hűha! :))))))))
  • Librarian
    #26
    Szombi ne idegesíts fel, hányingerem lett... nézzed csak, majd berohad az agyad! :SSSS
    Na jó... tiszteletben tartom a véleményed! (Egy frászt!) Nincs bajom a mangákkal, mert vannak KEGYETLEN jók, és igényesek is, de az ilyenek, hogy Saylor Moon??? Fúúúj... Aki csak ilyen mangát látott, és utálja a mangákat, azon nem lepődöm meg! Csak sajnos nem tudja, hogy vannak jók is!
  • 5i
    #27
    Erről beszéltem. Mindenki megtalálja a maga "korának" megfelelő "mesét", ám a kisgyerekek számára manapság egyre kisebb a választék. Igen, a Polár expressz tényleg aranyos volt és ha abba az irányba menne az ipar, a kutya nem panaszkodna. Csak sajna a film megbukott, így az a mellékág elrohadt! És ezzel a CGI egyik legemészthetőbb és tényleg káprázatos látványvilággal megáldott fajtája egy időre eltűnt. Én mindenesere szurkolok egy folytatásnak vagy más, ilyen jellegű szép és aranyos mesének!
  • szombi
    #28
    Szerintem, amelyik gyerek elhiszi, hogy az életben is képes arra, mint egy rajzfilm főhőse, akkor azzal a gyerekkel valami nem stimmel.
    Egy normális gyerek ugyanis képes különbséget tenni a valóság és a fantázia között.
    Pl. a húgom még kicsi volt amikor ment a Sailor Moon (nálunk Varázslatos Álmok címen futott) anime,
    mégsem akart átváltozni és démonokkal harcolni.
  • Sith
    #29
    Oks akkor kicsit vonatkoztassunk el a gonosz boszorkánytól vagy az élve boncolt farkastól
    ha jol emléxemvoltak olyan mesék mint pld Mek Mester Vizipók persze lehet régről is felhozni elretentő példákat de azért mostanában ez egy kicsit beteg
    a legkisebbeknek ott van elvileg a Teletubies vagy mi a rák (szerintem szörnyü) és itt egy rohadt nagy ugrás a következő korosztály azt olyan 9-évtől fölfelé kezdődik
    mondok példát pld multkor olyan hajnali 4 felé melo után kapcsolgatom a TV-t Cartoon network volt valami csontvázas rajzfilm.. ez még jo de utalások voltak benne a Düne Istencsászára c könyvre (én rohadt jot röhögtem) de nem hiszem hogy az az a könyv amit elolvas egy 8 éves gyerek (igaz ő valszeg nem is ül le hajnali fél 5 kor TV-t nézni) de gyanitom hogy napközben sincs sokkal nagyobb választék
  • 5i
    #30
    Sztem a tévék közül egyedül a Nickelodeonon futó mesék fele alkalmas a gyerekek szórakoztatására. SpongyaBob, Fecsegő tipegők, Hé Arnold! Csupa, még a 10 év fölötti korosztály számára is élvezhető alkotás. Sőt! Spongyi egyik kedvencem, pedig már 26 éves múltam.
  • CSOCSO
    #31
    oroszlankiraly....szepseg es a szornyeteg... jajj istenem.. milyen jo kis mesek voltak anno:D jo kis eneklos zenek.. de most??? joak ezek is... soooot... dehat azert megis szomoru hogy eltuntek azek a regi szep mesek. ha meg valami. kiskoromban en sirtam a bambin... talaljatok mar egy mai gyereket aki sir akarmelyik mai mesen.. mert olyan szomoru vagy valami... mondjuk a dragon ballon kepes lennek sirni barmikor:D:D:D:D
  • hanandi
    #32
    Szeretnek eloszlatni egy felre ertest. Az Anime NEM gyerek mese. Max tizenevesknek valo es onnan felfele. Talan az egy pokemon-t kiveve bar szvsz.
    az a leg idiotabb mindd kozul, akkor is ha a vilagon a legnagyobb siker volt. Es a Disney tomegtermekekrol csak annyit, szerintem a Bambi elbujhat a Shrek mogott, mar csak azert is, mert ertelmesebb, jobban van kitalalva, es nem tech szempontbol. A Bambi eleg bugyuta tortenet. Annal meg a Kiskakas gyemant felkrajcarja cimu mese is jobb. De hat minden macskanak a sajat patkanya...
    En sokkal jobban szeretem az olyan meset aminek van ertelme, vagy legalabb lehessen rajta nevetni.
  • silentb
    #33
    Én is jobban szeretem azokat a meséket aminek van értelme de egy 5-6 éves gyerek nem mindíg az értelmet keresi a mesékben hanem hogy melyik szereplő éppen mit csinál hogy reagál dolgokra.Álltalában ezeket a cselekményeket jegyzik meg.
    A CG-ről meg annyit én foglalkozom ilyen dologgal - igaz csak amatőr szinten - teljesen más világ a két rajzfilmtípus.Minden elismerésem a CG-t készítőknek.
    Elsősorban szerintem meg a szülőkön múlik az hogy a gyerekük milyen rajzfilmeken nő fel.A legegyszerűbb a gyereket odaültetni a tv elé azzal hogy nézd szépen és így a gyerek persze elvan magában nem kell vele foglalkozni utánna meg batman-nak képzeli magát és kiugrik az ablakon(volt rá példa már).
    Végül.Én a Tom és Jerry-n a Kengyelfutó gyalogkakukkon a Vuk-on a Mézgán meg hasonlókon nőttem fel és nem hatott ki rám a jól belemagyarázott "brutalitásuk".
  • Anotino
    #34
    latod a jovot mi? :)
  • silentb
    #35
    A jövőt nem látom(sajnos)csak nem értem miért kell mindíg a rosszat keresni ill. meglátni mindenben.
  • Anotino
    #36
    A cikk amugy nem tetszik nagyon. Egy picit lehetne objektivabb. Najo, nagyon. Ha egy temat boncolgatunk, nem jo ha mar a paradik mondatban kategorikusan kijelentjuk azt, ami lenyegeben a vegkovetkeztetes. Ez egy olyan hiba ami abba tudja hagyatni az emberrel az olvasasat, meg akkor is, ha a kesobbi gondolatmenet amugy alatamasztana.. Bar ebben sem tul sikeres.
  • djkockarobi
    #37
    Üdv mindenki.Hát igen,ezek a mai mesék nem sokat érnek fejlődési szempontból.Meglátásom szerint a mai mesékben rengeteg a brutalitás,és hát egy tíz év feletti gyerek szerint lehet hogy van értelme a mesének,de egy 2-3 éves gyerek mit lát benne?Fejlesztő,értelmező hatású mesékre lenne szükség.Az MTV1-en szokott lenni esténként 70-80-as évekből mesék.Milyen jók is voltak azok.Azoknak volt értelmezhető tanulsága,még egy 6 éves gyereknek is.Nem értem miért kell mindíg csak a durrogó,meg csattogó meséket nyomni? :) Sajna már mást sem hallok a gyerekektől én sem.Szal csak ennyit a mai mesékről.Nyomják olyan időben,és olyan feltüntetéssel,hogy lehessen korrigálni a gyerek tévézését.Ne hétvégén reggel,mikor nincs ovi meg suli,és felkel a gyerek mint anno,bekapcsolná a tévét,mint anno,és nézné a mesét,mint a nno a szünidei matiné volt pl.Na köszi mindenki,ennyi.Üdv
  • bunny
    #38
    Szar világhoz szar mesék illenek. Meg lehet nézni milyenek gyerekek manapság, főleg a nagyfalvakban, ezeknek adhatsz hupikék törpikéket.
  • Tinman #39
    Vándorló palota? Igen! Mondjuk 10 évtől felfelé...Chihiro szintén.

    Jól kihagytuk a Madagaszkárt a CGI áradatból... kapásból mondok 5 kissrácot/lányt akik imádják.
    Erőszak mutatója = nulla. Ehez képeset a Vuk horror.

    Szerintem észre kellene venni, hogy azért nem mennek a Legelő hősei, meg Balto (ez egyébként személyes kedvencem), Szilaj meg a többi mostanában razolt rajzfilm, mert nem volt rá igény. A gyerekek -mint már mondtam- nem hülyék... 1x elég nekik a túlcsöpögős rajzfilm amin igazából nagyon nevetni (szórakozni) nem nagyon lehet, max nagy tanulsága van, de aztán ennyi.
    A gyerekeknek egy varázslatos világra van szükség, ha ez megvan akkor többször is megnézik az adott filmet, ha nincs akkor kuka.

    Már bocsánat, hogy ezt mondom, de azért voltak anno ennyire sikeresek a kézzel rajzolt rajzfilmek mert nem volt nagyon más. (Ok, a tv-ben volt, de most a popcorn filmekről beszélünk, mert a cikkben is erről van szó.)

    Most, hogy ilyen nagy a kínálat a Disney hagyományos bevett technikái csődöt mondtak, a konkurencia a CGI megverte. Higyjétek el a ha a gyerekeket a Bambi 2 érdekelné, akkor ott tolonganának tömött sorokban a mozipénztáraknál, de szó sincs ilyesmiről.

    Tudjátok mit mondtak ismerősöm lányai (3 és 5 éves) a Bambi 2-re? "Az nem kell."
  • Anotino
    #40
    Van igazsag abban amit mondasz. Gondoljatok bele, ha mondjuk 10 ev alatt csak Hofeherket meg Bambit nezhetnenek a gyerkocok.. Hat nem mondom, hogy a fejlodesukhoz vezetne, inkabb a stagnalasukhoz.

    Nekem is nagyon tetszett anno a 101 kiskutya rajzfilm, de azert megneztem a terminatort is.