274
  • zjápsretne
    #194
    Nos szerintam a valószinűség pont az olyan esetkben jól használható amikor egyébként nem lehet semmit sem mondani.
  • roliika
    #193
    Na Ja. :-/ Lenne idegi interface-em megértenétek! :-D
  • zjápsretne
    #192
    Kikérem magamnak nem vagyok veréb! :) Bár lehet kissé korlátolt.
  • roliika
    #191
    Valószínőségszámítással pontosan SEMMIT nem lehet megmondani!
  • juzosch
    #190
    az látszik is:)
  • zjápsretne
    #189
    Igaz, ezért mondtam a lehetőséget.
  • roliika
    #188
    Fogalmazni tényleg nem tudok, de nem is író a szakmám...mondjuk nem is fizikus.
  • juzosch
    #187
    Bagoly mondja:)
  • juzosch
    #186
    Mert pl tudni akarom, hogy hány atom fog szétbomlani abból az 1000000000ből.
  • roliika
    #185
    Ló is csak arra megy amerre lát, korlátolt.
  • roliika
    #184
    Na ja. De 1000000 atomra meg miért valószínűségszámolsz?:-)
  • juzosch
    #183
    Ez a szám határozatlan.
  • zjápsretne
    #182
    Lehet hogy kiváló programozó vagy , de szerintem fizikusnak elég silány, vagy csak nem tudod értelmesen összefoglalni amit akarsz (bár elismerem úgy nehéz is ha sokan támadnak). De a sok ló... nem értem.
  • juzosch
    #181
    Még a gimiben tanultuk, hogy az olajnak csak kis százalékát használtuk fel De ez az a kis százalék ami bányászható. A többi (rengeteg) olaj szét van szóródva a föld mélyében. Kb cseppenként kéne kibányászni.
  • zjápsretne
    #180
    Azért ez kevés, ha van egy végtelenül kicsi valőszínűségem, de másodpercenként végtelen sokszor megtörténik egy esemény akkor akár egy másodpercben is megtörténhet ...
  • juzosch
    #179
    De a pontosság tetszőlegesen növelehtő a példahalmaz növelésével. pl engem marhra nem érdekel, hogy egy konkrét atom mikor bomlik fel egy nukleáris reakcióban. 1millió atomra viszont már tökéletes a valszám.
  • roliika
    #178
    Sok ló...arra megy amerre lát.
  • Laci73
    #177
    Idézet a cikkből:"...mikor fogy el a világ olajkészlete: gyakorlatilag soha."

    Még rá is kontrázok erre a kijelentésre, és azt állítom, a beismertnél sokkal nagyobb és megújló(!) kőolaj-készletei vannak a Földnek.
    A soha ki nem merülő készletek okára azonban - a cikkben említett alternatív energiaforrások keresése mellett - a kőolaj keletkezésének új magyarázata világít rá.
    A jelenlegi, általánosan elfogadott tudományos nézet szerint a kőolaj szerves (fosszilis) eredetű anyag, amely egykor élt élőlények üledékesen lerakodótt maradványaiból, a levegőtől elzártan nyomás- és hőhatások során keletkezik (Lomonoszov-elmélet). Azonban a legújabb kutatások és komoly geológusok cáfolják ezen elméletet. Nem kívánok hosszan írni róla, a témát kiválóan kivesézi az alábbi cikk:Honnan jön a kőolaj? - A nem fosszilis eredetű olajról (Index)

    Jöhet akkor a kérdés: mégis miért nem ismertek széles körben a fenti linkben is ismertetett adatok, tények? A válasz most is az érdekcsoportok harcában rejlik: ugyanis a kőolaj-kitermelést birtokló (vagy akár másoktól bitorló) országok számára a jelen helyzet nagyon is megfelelő: magas áron, a tűréshatár közelében értékesíthetik kőolajukat a világpiacon, legfőképpen az USA érdekkörében tevékenykedő korporációk, a Hét Nővérnek is gúnyolt olajcég-gigászok.

    Van-e igazi altrnatívája az olajnak?

    Nincs.
    Judith Miller (jelenleg börtönbüntetését töltő újságírónő) írja nagyon találóan:" A kőolaj nem egyszerűen egy anyag. Az olaj a modern világ heroinja. Olyan életformát táplál, melyet egyetlen más anyag sem tudna kielégíteni ilyen hatékonyan és olcsón” (Utóbbi megjegyzéshez egy elgondolkodtató adat: Szaúdi-Arábia sivatagában egy hordó olaj kitermelése még mindig 5 USD önköltség alatt van. Ehhez képest igazán pofátlan a hordónkénti 60-70 USD eladási ár. Ebből is látható miért éri meg – persze nem nekünk – a kőolajat használni)
  • juzosch
    #176
    A végtelenben.
  • roliika
    #175
    Matematikailag kiszámítható bármilyen esemény valószínősége! De SOHA sem 100%. És bármekkora % arány marad, az bármikor bekövetkezhet! Matematikailag ok a dolog + számolni is lehet vele, de a valósághoz tényleg csak annyi köze van, hogy vagy bejön, vagy nem.
  • Tiberius B
    #174
    és az már egy nagy százalék
    van, ami tart a nullához, az mikor következik be?
  • zjápsretne
    #173
    Roliika ennyire ne járasd le a programozókat
  • juzosch
    #172
    Te felhoztad a hajszárítót. Én válaszoltam. De te addigra már teljesen másról beszéltél.
  • juzosch
    #171
    Mondom HOSSZÚ TÁVON. Hosszú távon az 1 ezrelék az esetek 1000edrészében bejön.
  • roliika
    #170
    Mert összevissza kérdeztek!
  • roliika
    #169
    Ez is hülyeség...mert ha pont az az 1 ezrelék jön be? Akkor ja tévedtünk bocs.
  • juzosch
    #168
    Ez a baj, összevissza kapkodsz a témák között. Hogy várja el bárki is tőled, hogy komoly munkát végezz?
  • roliika
    #167
    Nem mondooooood? :-DDDD Már rég nem a hajszárítóról beszélek , leakadtál ott.:-D
  • juzosch
    #166
    A valószínűségszámítás hosszú távon nagy pontossággal képes jósolni.
  • juzosch
    #165
    Na jó, mivel bebizonyosodott, hogy rollika minden matematikai, fizikai, logikai stb tudást nélkülöz, sztem hagyjuk rá a végtelen sok energiájával együtt. Ha tényleg termel + energiát a semmiből, akkor előbb-utóbb úgyis meggazdagszik.
  • roliika
    #164
    :-DDD
  • roliika
    #163
    Valószínűség az találgatás. Einstein erre azt mondta, hogy Isten ha létezik, szerinte nem szerencsejátékos.
  • Tiberius B
    #162
    igen!
    nem!
    igen!
    nem!
    ...
    igen!
    Igen!
    nem!
    na látod!
  • Tiberius B
    #161
    rollika átesett a ló túloldalára
  • juzosch
    #160
    És mi történt, hogy elfelejtetted?
  • juzosch
    #159
    A közegellenállás a hajszárító lényege te nagyokos. Azért fújja ki a levegőt.
  • roliika
    #158
    Jelenleg programozó. És fizikából is érettségiztem.
  • roliika
    #157
    Ez fájt. Tekercs meg ugye nem is termel hőt...elektromágneses energiaveszteség is van, van közegellenállás is!
  • juzosch
    #156
    Ha nem tudod megmondani pontosan hol mikor és mi fog történni, akkor csak valószínűségek maradnak .És kvantumszinten nem tudod.
  • teddybear
    #155
    Roliika, én nem vagyok tanár. Szerencsédre, mert ha én tanítottalak volna valaha, soha nem adtam volna neked semmilyen bizonyítványt sem.

    Ami meg az értetlenséget illeti, hát más szemében a szálkát... A folytatást meg gondolom ismered.

    Azért megkérdezném, Neked milyen végzettséged van? Hasonlítasz egy ismerősömhöz, aki a pannonhalmi apátság gimnáziumában érettségizett. Annak sem lehetett elmagyarázni, nem úgy működik valami, ahogy ő elképzeli. Csak lehülyézett mindenkit.