274
  • roliika
    #74
    Kb erről van szó. Örülök hagy valakinek azért leeset...
  • teddybear
    #73
    Szóval egybeépíted. DE AKKOR IS MEG KELL HAJTANI VALAMIVEL, MERT HAMAR LEÁLL! Ez így van.

    De nem mérgelődöm veled tovább, mert technikai analfabéta vagy. Ráadásul mindent elhiszel, amit nyomtatásban látsz. Én meg előbb-utóbb kapok egy helyes felkiáltójelet.....
  • Mardel
    #72
    Lehet, hogy hülyeség, de a lökdösésről jut eszembe. Van a jégen pár ember akik csak körben mozoghatnak. Meglököd az egyiket, és a többi meghajtja a másikat, mint egy örökmozgó. Csak a kezdő löketett kell vmivel előcsalni.
  • juzosch
    #71
    Előbb az alap fizikát értsd meg mielőtt cikkeket olvasol.
  • juzosch
    #70
    Tudod: Akció-Reakció. Ezzel mi a gondod? lökj meg valakit a jégen és te is meglátod.
  • juzosch
    #69
    Gondolkodtam. Arra jutottam, hogy hülyeség az egész.
  • roliika
    #68
    Te meg a cikkem és gondolkodj mielőtt írsz valamit.
  • juzosch
    #67
    A kis lendkeréknek nincs lendülete?

    (kicst kapkodok:))
  • juzosch
    #66
    A lenkerék hajtaj a generátort.
    Másik oldalról nézve a generátor fékezi a lendkereket. Ha ezt nem érted, olvasd el az egyik általán iskolás fizikakönyvet.
  • juzosch
    #65
    A kis lenkeráknek nin lendülete?
  • roliika
    #64
    Az
  • roliika
    #63
    Nem hajtok meg gemerátort te meg ezt értsd meg...maga a lendkerék a generátor.
  • valamit
    #62
    vénusz nap felöli oldala kap rendesen fényt is hót is... "csak" az átsugárzást hogy oldod meg? egyébként, itt a talpunk alatt 30 km-re is igencsak sok energia tombol
  • roliika
    #61
    Jó kérdés. Szerintem az össztömeg /balllaszt nélkül/ duplája a bevitt/kinyertet kiegyenlíti és növeli a teljesítményt a kritilus tömegig amit fölött meg nem érdemes próbálkozni. Mert esne a teljesítmény.
  • roliika
    #60
    Ha a csatikat nikkellel /asszem/ bevonatod, akkor nem termel a villany sem! :-) Lehet hogy a belső égéső is termel valamennyit...tuti
  • juzosch
    #59
    És mi az a határ ahonnan már igen?
  • roliika
    #58
    Mert nem tartja lendületben.
  • SYB
    #57
    roliika:
    Villanymotor termel ózont?
    Vagy a belsőégésű?
  • teddybear
    #56
    Ebben az esetben a dinamó és a generátor egy és ugyanaz. Tökmindegy melyiket használod! Ráadásul többnyire a meghajtómotort szokták átkapcsolni fékezésre. Ennyi.

    Érts meg! Ha nehezedre is esik! Ha generátort hajtasz meg, akkor az fékezi a meghajtást! Akkor is ha Egely, meg a japán császár az ellenkezőjét állítja!

    Ha a generátorból kiveszed a termelt energiát, akkor a szerkezet egy másik pontján azt az energiát + a veszteségek pótlására szolgálót BE KELL TENNI! Akkor is, ha Te mást mondsz. Nálatok nem szokás a józan paraszti ész?
  • Molnibalage
    #55
    Mi az az Egely kerék? Csak ne ma magyar feltalálóról van elnevezve? Mert akkor asszem őt hallomásból ismerem. Pár tanszéket felkeresett a BME-n. Csak kicsit röhögték körbe...(már ha az az örökmozgós pasas)
  • lamer the true
    #54
    Na tegyünk tisztába pár dolgot. Olyan nincs, hogy egy dolog a semiből termel energiát. Még ha lesz is valami amire ezt mondják, akkor az is csak egy olyan szerkentyű lesz ami egy olyan dologból von el energiát aminek létezését talán nem is sejtik. Aztán később kiderül, hogy mégiscsak van. Most gondolok itt a feketelyukak stb. ismeretlen tulajdonságaira. Azonban a jövő a napenergiáé. Hiszen a földön majdnem minden ami energiát hordoz az a napból van. Szén, olaj, fa, szél stb. Ha nap nem lenne vízerőmű sem lenne hiszen az eső nem esne. Szerintem egy naphoz közeli égitesten vagy műholdról kéne átsugározni az energiát. Végtelen mennyiséget lehetne beőle kinyerni.
  • valamit
    #53
    itt sokan jöttek összeesküvés elméletekkel, benne politikusokkal és multinacionális vállalatokkal. lapozta valamelyiktek mostanában a The Economist-ot? a Time-t? a Newsweek-et? ezek viszonylag az olvasottabb lapok közé tartoznak angol nyelvterületen. viszonylag még komolyabbnak is mondják egyik másikukat. na ezek az utóbbi időben telistele vannak olyan hirdetésekkel, ami ami az olaj ellen szól. mindenféle alternatív üzemanyag hirdetésekkel, ehhez kapcsolódó autókkal, etc. Ha valaki amúgy olvassa a híreket, akkor, mint már itt valaki említette, Svédország már elhatározta, hogy lép az olaj függőség ellen, nem rég Bush is erről nyilatkozott egy nagy formátumú beszédében, ami igencsak sok helyen volt elemzés tárgya, maga az olaj is folyamatosan napirenden van, köszönhetően Iránnak is (amúgy az iráni események amennyire károsak az olajnak, annyira hasznosak az alternatíváknak), stb. Egyre több gyártó hoz ki alternatív vagy hybrid hajtású autókat, a Volvo most jelentett be teherautót, a Hollwoody sztárok egyre másra láthatóak ilyenekkel. Azaz épp ezek felé haladunk, csak az átmenet nyilván nem annyi mint az óraállítás...
  • juzosch
    #52
    És kis súllyal miért nem működik vajon?
  • juzosch
    #51
    Ja. És ezzel megegyező mértékben a mágnes le is lassítja.
  • roliika
    #50
    Az nem generátor ami a villamosban van de nem baj...amúgy én nagy tömegű lendkerékről beszéltem és egy szóval nem mondtam hogy tömör acél! Csak azt hogy nehéz. És tekercsek vannak rajta. Tehát ha Ólom akkor a mágnesek a mozgását nem befolyásolják! Állórészen+mágnesek. Fékező motorra gondoltál szerintem ilyen tényleg van. De direkt fékezésre is lett kifejlesztve, jól mágnesezhető anyagokból.Úgy persze hogy fékező hatást fejt ki..az lenne érdekes ha nem azt tenné.
  • teddybear
    #49
    bocs dupláztam. a fene ebbe a kütyübe!
  • teddybear
    #48
    pl. a mágnescsapágy is fékez...mert annak is van fékezőhatása, ha nem is mechanikai, hanem a két mágneses tér kölcsönhatása akadályozza a forgást.

    De leginkább maga a generátor. Ha áramot termel, akkor a tengelyének forgási energiáját alakítja át villamos-energiává, valamilyen hatásfokkal. Ha ezt kiveszed a redszerből, máris megvan az ok.

    Egyébként, a hegyi pályán közlekedő villamosok is generátoros fékezést alkalmaznak, ami egy nagy hő leadására képes ellenállással rövidrezárt generátor.

  • roliika
    #47
    Álló mágnesek miatt ami körülötte van a rajt lévő tekercsekben indukálódik áram mint ahogy írtam is.
  • roliika
    #46
    Na most próbáld ki! Készítsd el amit a videón látsz! Fújd meg! Nem fog forogni! Akkor csak billeg! Lélegeztem, de 2m távolságból aligha befolyásolja. Pohárral lefedve nem működik! De nem feltétlen azért mert levegő forgatja, hanem mert átvoteli közeg kell neki! Lehet hogy vékony falú üveggel esetleg működne..nem tudom.
  • bertino
    #45
    de optimista vagy
  • juzosch
    #44
    Sőt a forma1-ben is tervezik a bevezetését, és akkor már egyenes az út a köznap autókhoz is.
  • teddybear
    #43
    pl. a mágnescsapágy is fékez...mert annak is van surlódása, ha nem is mechanikai, hanem a két mágneses tér kölcsönhatása akadályozza a forgást.

    De leginkább maga a generátor. Ha áramot termel, akkor a tengelyének forgási energiáját alakítja át villamos-energiává, valamilyen hatásfokkal. Ha ezt kiveszed a redszerből, máris megvan az ok.

    Egyébként, a hegyi pályán közlekedő villamosok is generátoros fékezést alkalmaznak....

  • juzosch
    #42
    A vitálenergiának miköze az energiatermeléshez? VAgy esetleg a jövőben emberek 1000-ei állnak majd egy ilyen kerék körül és hajtják, hogy legyen áram?
  • Tiberius B
    #41
    Most őszintén. Lélegeztél közben vagy sem!
    Csak egy a laikusok érveiből.
    Ha vitálenergia mozgatja, akkor próbáld meg légszigetelt környezetben! Várjuk a fejleményeket.
  • juzosch
    #40
    Semmi.De akkor hogy termel az energiát?
  • roliika
    #39
    Szóval vettél Egely kereket...:-DD 5 ft-ból megépíthető házilag..mind1..szóval. Gumikesztyűs kísérlet aranyos.:-) Csak nem valós.:-) Mert te is ott voltál a szobában vagy valaki más. Mert nem csak a kezedtől forog. Elég ha várod, hogy forogjon! És akarod! Az 1 dolog, hogy ott volt a kesztyű. Mutatok 1 videót.LINK
    csak neked csak ma! :-)) Saját fejlesztés! :-DD Nézd meg! Forgás irány mert akarom, 1-2 mp alatt megváltozik, majd vissza! Azt ne mondd nekem, hogy lehült majd felmelegedett a tenyerem 1-2 mp alatt! :-)) És bármikor megismétlem 2 m távolságból is! Ha nem akarom nem forog!
  • Kornan
    #38
    Hmm erről nem tudok sokat,de feltételezem ,hogy a jelenlegi szénfogyasztás melett elegendő pár száz évre a széntartalék,ha abból állítanák elő a benzint a világ számára,sokkal hamarabb elfogyna az is.Szerinem sokkal nem lehetne meghosszabbítani az átállást a megújuló energiaforrásokra,ráadásul kérdés ,hogy elő lehet-e állítani annyit,amennyi fedezi a világ energiaszükségleteinek egészét,ha igen akkor mennyire környezetszennyező?Egyre komolyabban veszik a környezetszennyezést főleg az eu-ban,nem kizárt ,hogy politikai szinten inkább más alternatív,környezetbarát üzemanyagokat támogatnának.
  • roliika
    #37
    Miért? Mi fékezi le mondjuk 1 vákuum kamrában? És mondjuk mágnescsapágyon.
  • teddybear
    #36
    roliika!

    Ha nem értesz a technikához, akkor nem kéne eröltetni....

    Az Egely-kerék a hőáramlás hatására kezd forogni, nem a talán nem is létező vitális energiától. Két forróvízzel töltött gumikesztyűtől épp úgy forog, mint az én két mancsomtól. Próbáltam már...

    Ha impulzus-szerűen, ha folyamatosan pótolsz hozzá a kerék mozgási energiájához, akkor te hajtod meg a generátort, a lendkerékkel meg max. a forgási egyenetlenségeket simítod. Pontosan annyi energiára lesz szükség, amennyi a generátornak kell, plusz a rendszer össes vesztesége.

    Ennek semmi köze a lendkerék és a generátor tömegéhez. Az csak parasztvakítás, mert komolyabbnak tűnik egy gép a laikusok szemében, ha mondjuk két emelet magas. De próbáld ki! Építs össze egy bicikli-dinamót egy akármilyen lendkerékkel! Az eredményt előre borítékolom....:-)

    A "feltaláló" meg nem akarja megmagyarázni, a mintakészüléket meg nem lehet alaposan(szétszedésig) megvizsgálni, mert "ellopják az Ötletemet!"
    Pedig, lehet hogy a szakember csak a csalás módját találná meg....
  • kandeláber
    #35
    Csak az a gond, hogy kevesebb áram fog termelődni, mint amennyi energia ahhoz kell, hogy a lendkerék forgási sebessége megmaradjon.