274
  • roliika
    #154
    A francokat! Nincs valószínűség! Csak elméletben!
    1: Mert minden lehetséges verzió valóban lejáttszódik alternatív világokban!
    2. Mert ha leejtesz 1 poharat valószínűleg 1000000 ból egyszer fölfelé fog esni! Gyakorlatilag nem. Hacsak a külvilágtól tökéletesen el nem szigeteljük! De akkor minden esetben felfelé fog esni. Valószínűségszámítás csak matematikai elmélet.
  • juzosch
    #153
    Jé és tényleg. Mert súrlódik. NINCSEN 100%os hatásfokú motor, De egy haszárító még 100% hatásfokkal sem pörögne túl.
  • roliika
    #152
    Kapcsolj be 1 villanymotort! Járatsd 30 percig! Nézd meg melegszik -e! Jé! Melegszik! ...
  • Tiberius B
    #151
    "Minden lehetséges, max. végtelenül kicsi a valószínűsége"
  • roliika
    #150
    Qwantum mező ismerős?:-) Alias qwantum összefonódás. Röviden bármi lehetséges! /Ha elszigetelt tárgyról van szó/
  • Tiberius B
    #149
    vannak furcsa kvantumdolgok, de ott is úgy fogalmaznak, hogy kvantumméretekben pillanatnyilag megszeghetik a részecskék, de ez is csak egy hatás, amit még nem ismernek
  • juzosch
    #148
    Akkor én lennék az isten. De te legalább az én szintemre feljöhetnél, és nem beszélnél jülyeséget.
  • juzosch
    #147
    Szted mire jó egy hajszárító? Levegőt fúj ki. Az meg hajtani kell. Az meg fékezi a forgást. Ha ezt nem érted meg, akkor hagylyuk az egészet.
  • roliika
    #146
    Pff....:-DDD Ha tudnád amit nem tudsz...:-DD
  • roliika
    #145
    "Igen előforful, hogy eltűnik egy-egy részecske." <-- Véletlenek pedig nincsenek!
  • roliika
    #144
    Nem sajna. Pl hajszárító. Folyamatosan kap a motor energiát mégsem gyorsul a végtelenségig, vagyis pazarol. De legalább állandó a ford szám. Ha nem kapnának a motorok több energiát mint amennyi kell nekik, nem melegednének. Szarul vannak megtervezve. Bár a villanymotor még így is jó hatásfokú gép.
  • Mardel
    #143
    Szél energia milyen lenne az autókban?
    Szélhárfa esete, ha egyszer megfújod egy ideig pörög, majd leáll, a folyamatosan fújod, akkor addig pörög míg van szél.
    Tehát felkéne gyorsítani egy sebességre az autót, és ráhagynia többit a menetszélre...
  • juzosch
    #142
    Najó. Alapvető fizikai ismeretbeli hiányosságaid vannak. Szóval nem is érted mit építettél és miért. Menj korrepetációra a tanítónénihez, és ha kapsz tőle egy kegyelemkettest, akkor majd folytatjuk.
  • SYB
    #141
    Igen előforful, hogy eltűnik egy-egy részecske. Mondjuk ha egy elektron és egy pozitron találkozik, akkor lesz belőle 2 gamma foton. De a 2 foton energiája megegyezik a részecske energiájával (tömegével: E=mc^2). Az energiamegmaradás törvényének mindig érvényesnek kell lennie. Mondhatod, hogy nem az, de akkor egy teljesen új modellt kell alkotnod, semmit sem használhatsz fel a jelenlegi fizikából.

    Én azt tanácsolom, hogy vegyél elő pár középiskolás fizikakönyvet, olvasd végig, és azután fogalmazz meg nyiltan ilyen merész elképzeléseket.
  • juzosch
    #140
    És mi lenne, ha folyamatosan kapná. Akkor nem lassulna. Hisz a lassulás folyamatos, ergo az utánpótlásnak is folyamatosnak kell lennie.
  • juzosch
    #139
    Én tegnap ránéztem egty elemre, és a nézéstől feltöltődött. Ezt űbereld.
  • roliika
    #138
    Lassul, kap energiát, lassul, megint kap...ledes ford számmérő.
  • roliika
    #137
    Hát plusz energiát nem sokat termelt. Mert kicsi volt. Indításnál kell sok energia, de a forgásban tartáshoz nem. És ilyenkor kicsit több jön ki mert nem lassul..nem engedem neki a lassulást.
  • juzosch
    #136
    Ha van feles energia, max gyorsabban hajtja.
  • juzosch
    #135
    ?????????????,

    Miért, időszakosan lassult? Azt hogy hoztad össze?
  • roliika
    #134
    Mert ha folyamatosan kapja, az felesleges energia. Mikor nem lassul, minek adjan neki? Az pazarlás. Mivel magát hajtotta, leállt volna, ha folyamatosan kapja.
  • juzosch
    #133
    És miért impulzust kapott? Miért nem folyamatosan?
  • juzosch
    #132
    Szóval te megalkottad a nagyon hosszú ideig forgó kereket? Grat. De itt energiatermelésről van szó.
  • roliika
    #131
    Amikor csökkent a fordulatszám kapott impulzust. 3500 ford/perc volt a sebessége. 5kg ballaszt súly lendkerék gyanánt. Műanyag tartó tárcsa, Nióbium mágnesek.
  • roliika
    #130
    Lassan szépen azért neked is leesik látom. Ez jó jel.:-) Várok holnapig.:-D Maga a lendkerék a generátor forgó része, elektromágnesektől kapott impulzusokat hogy ne lassuljon le.
  • juzosch
    #129
    Hát akkor egészségedre. Köttesd le magad az áramhálózatról, és jelöltesd magad nóbel díjra, Azt úgyis a svédek osztják, ők meg keresik az ilyeneket.
  • roliika
    #128
    Na pá belétek lefáradtam. Venti az szerintem nem akksiról megy már bocs. Ha meg úgy is örökké megy akkor nincs miről beszélnünk. Ott termelt hogy hajtotta megát + töltötte az elég veszteséges ólom akksit. Még az a csoda, hogy 1 hétig bírta. Na pá.
  • juzosch
    #127
    Pesze, ha az elején elején elég jól felpörgetted a lenkereket, és jó a cspágyazás, akkor nagyon hosszú ideig elpörög magában. De ez nem termel + energiát. Sőt, van egy nagy adag energiaveszteséged, amikor felpörgeted a kereket.
  • juzosch
    #126
    Folyamatosan töltötted? Akkor hol is termelt ez energiát?

    Bekapcsolom a ventilátort az is örökké megy, ha eltekintek az amortizációtól.
  • roliika
    #125
    Gondoltam visszatöltöm a keletkezett fölös töltést, hogy a vezérlő elektronikát legyen ami meghajtsa. Hát nem jött össsze. De 1 hétig nem bírta volna normál esetben az akksi gondolom ez belátható.
  • roliika
    #124
    Úgyis mondhatjuk, hogy folyamatosan tölöttem az akksit és egyszercsak megadta magát.
  • roliika
    #123
    Végülis nem lemerült hanem tönkrement.
  • roliika
    #122
    Arra hogy már megcsináltam. Csak kicsibe. Akksi lemerül amiről hajtottam 1 hét után mert az akksi nem szerette a visszatöltést.
  • juzosch
    #121
    Na akkor vissza a témához. Mire is alapozod, hogy ennek a lendkeréknek a forgatása kevesebb energiába kerül, mint amennyit a rá szerelt generátor termel?
  • juzosch
    #120
    Az ugyanaz. Ha nagyobb a gravitáció akkor a potenciálkülönbség is nagyobb ugyanazon a távon.
  • roliika
    #119
    A Gravitációs potenciál eltérésétől! :-D
  • juzosch
    #118
    Az F1-et te hoztad fel, fogalmam sincs miért.
  • Tiberius B
    #117
    hogy jött ide a G, én pl. eddig a g-ről beszéltem
    G=súly, az az erő, amivel egy tárgy nyomja az alátámasztást/húzza a felfüggesztést
    g="nehézségi gyorsulás"
  • roliika
    #116
    Akkor meg mi az összefüggés közöttük? Forma1 vs G ???????
  • juzosch
    #115
    Én csak arról beszélek.