274
  • juzosch
    #114
    Akkor még1x megkérdezem. Ha a gyorsulás nem függ a G-től, akkor mitől esik lefelé a labda?
  • roliika
    #113
    Max ha gravitációs vonzásból eredő gyorsulásról beszélünk de az megint más!
  • juzosch
    #112
    Ki mondta, hogy a gyorsulástól nő a G? Idézd légyszi.
  • juzosch
    #111
    Ki mondta, hogy a gyorsulástól nő a G?
  • roliika
    #110
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ...de az nem gyorsulás!!!!! Gyorsulásnak nincs köze a G hez!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
  • Tiberius B
    #109
    válasz rollika 102-re
  • roliika
    #108
    Igen de a semmiképp sem g!!! Szép is lenne! Forma1. Ahogy gyorsul az autó, úgy nő a G értéke! :-DD Arányosan. Érdekes lenne.
  • Tiberius B
    #107
    nem pillanatnyi, hanem pontspecifikus
  • Tiberius B
    #106
    az amiről beszélsz az a g=9,81 Mo-n!
  • juzosch
    #105
    Ha távolodsz a földtől négyzetresen csökken a gravitáció. De egy labdázásban ez nem számít. Csak a csillagászatban/űrhajózásban.
  • Tiberius B
    #104
    mi a bajod?
  • juzosch
    #103
    Úgy értem offtopic.
  • roliika
    #102
    De G nem = a mert ahogy mondtad pont szerő pillanatnyi. Középsuliban ezzel számol mindenki de néha a tanár szokott szólni/jobb helyeken/ hogy ez csak a g mértéke naygjából!
  • Tiberius B
    #101
    Én meg se melítettem a vitálenergiát meg az energiatermelést egy mondatban!
  • juzosch
    #100
    Dehogy nő meg. Ilyet én nem mondtam.
  • juzosch
    #99
    Pontosabban a gravitáció tömegek között hat, és gyorsítják egymást egymás felé.
  • roliika
    #98
    Szal....ha szerinted eldobom a labdát , akkor megnő a gravitációja???????? És a gyorsulástól nő meg?
  • Tiberius B
    #97
    gyorsulás mindig g, ha gravitációról van szó, persze ez egy adott pontra érvényes, mert a g=a gravitációs mező térerőssége
  • Tiberius B
    #96
    rollika: te is vonzod a Földet!
  • juzosch
    #95
    Szted nem gyorsul a labda?????????????????????????????????????????????????????????
  • Mardel
    #94
    Gravitációtól esik le, és a tömege miatt gyorsul be!
  • juzosch
    #93
    Kicsi mágnes kicsit fékezi, de kicsi az energia is, amit termel.
  • roliika
    #92
    Hát nem a gyorsulástól!!!
  • Tiberius B
    #91
    öööööööööööööööööööööööööööööööööööööö
  • roliika
    #90
    Na ja. :-((
  • juzosch
    #89
    Labdáztál már? Szted mitől esik le?
  • roliika
    #88
    Ki a bánat mondta, hogy ugyanakkora erő fékezi? Ezért mondtam hogy a lendkerék méretéhez képest KICSI mágnesek!!!!!
  • roliika
    #87
    Gravitációnak semmi köze a gyorsuláshoz!!!!!!!!!! A tömegnek van! Gravitációnak NINCS! Minél nagyobb a TÖMEG annál nagyobb a vonzó erő amit gravitációnak hívunk. A gyorsulás az v/(t)négyzet!!!!!!!!!!!!
  • juzosch
    #86
    Szted miért ne állna meg? Mert 'túl' nagy a tömege? Y tömeg azonos erő hatására X idő alatt. 2Y tömeg 2X idő alatt. Mi következik ebből? 1000000000Y tömeg mennyi iső alatt áll meg?
  • roliika
    #85
    Hát ezzel mondasz valamit.:-) Szerintem az eneriamegmaradást konkretizálni kéne. Nem lehet iigaz mindenre.Qwantum szinten van hogy eltűnik. Akár 1-1 részecske is. Energia az elvont fogalom. Az ember találta ki. Itt a lendkerekes megolsásnál sem tűnik el meg nem is lesz semmiből egyszerően csak máshogy van felhasználva. :-) Tárolódik. Lendkereket amúgyis arra használják.
  • roliika
    #84
    Próbáld ki. És ha sikerült szólj!
  • valamit
    #83
    roliika, fogadd el, hogy ha másképp gondolkozol akkor arról nagyon nehéz lesz meggyőznöd másokat. még ha igazad is van. még a relativitáselméletet se egyik napról a másikra fogadta el mindenki. senki nem úgy van kondicinálva, hogy minden nézetét simán felülbírálja, pláne egy ismeretlen kedvéért. azt meg jó lenne, ha mindenki elhinné, hogy ahogy a katonai kutatásokból se ismerjük amit nem akarnak (lásd lopakodó több mint tíz évig teljes titokban, pedig elég feltűnő dolog egy dossziéhoz képest), úgy a tudományból is azt tárják a nagyközönség elé, ami passzol a világ más történéseihez. vagy, ha esetleg elő is hozakodnak a többivel, igyekeznek mondjuk ezoteria (ill. egyéb áltudományos vagy épp annak mondott) néven terjeszteni. aztán, ha épp úgy alakul, akkor egyszercsak tudományossá teszik. (persze nem mondom, hogy minden áltudományosnak mondott az tudományos, de egy részük simán lehet az, csak épp a fennálló rendben ott a helyük)
  • juzosch
    #82
    Gravitáció? Gyorsulás.

    Lendkerék? Lassulás.


    Ha egyensúlyban akarod tartani, akkor kell ellenerő.
  • SYB
    #81
    Szerintem sz a baj a cikkel, hogy hiába marad érvényben a lendületmegmaradás törvénye, az energiamegmaradás törvényének is ugyanúgy érvényesnek kell lennie. /Energia nem vész el csak átalakul -ált. isk. 6.o/ A lenkerékbe fektetett energiát a legjobb esetben 100%-ban visszakapod, de többet NEM. Energia nem keletkezik a semmiből.
  • juzosch
    #80
    Forgasd meg a földet bármivel. Egyébként egy mágnessel is megállítód, csak pár milliárd év kell hozzá.
  • juzosch
    #79
    Forgasd meg a földet bármivel.
  • juzosch
    #78
    Te mivel gondolkodsz? Próbáld ki az agyat. Ez a példa csak vicc volt a részéről, mert 1000 sebből vérzik:)
  • roliika
    #77
    Meg az erők mindíg párosával lépnek fel tanultuk..persze..és a gravitáció?
  • roliika
    #76
    Forog a Föld. Álíítsd meg a kezedben a mágnessel bakker! Akció-reakció...ehh ja..állt iskben az egyszerű rendszereknél tuti műxik.
  • roliika
    #75
    Fogadjunk tanár vagy...azok ilyen értetlenek. Csak az van ami a fejükben van, de gondolkodni az luxus. Akinem nem inge...