2613
Itt mindenki megmutathatja a saját oldalát, és majd értékeljük.
  • BaltásRém
    #2409
    Szerintem pedig igenis gyakran lenne rá igény. Nem csak az én esetemben gondolkodj !
    Legegyszerűbb példa (amin nem én, hanem másik valaki egy másik fórumon küszködik)

    FEJLÉC (fejléc.html)
    TARTALOM ("mindig változik".html)
    LÁBJEGYZET (láb.html)

    Ha a TARTALOM html mérete mindig változik, és egyben akarod látni a megnyitott ablakban, semmi scrollozással, hanem szépen egyben....

    akkor ?
    Nehogy már a vevőben legyen a hiba ,ha valami nincs a boltban !
  • Ability
    #2408
    Nem röhej, mert amit akarsz az alapból rossz. Nem így kellene felépülnie egy weboldalnak.
  • BaltásRém
    #2407
    Szia ! Köszi a tippet ! Nekem ez túl bonyolult, és szeretném ha nem kellene php környezet, hanem csak egyszerű statikus weboldal maradna az egyszerűbb átköltöztetés végett.
    Olyan sokat fejlődött a html (nem csak szkriptek), nem létezik hogy nincs egy egyszerű megoldása.
    Az iframe dolog tetszik, ahogy lekérdezi a kérdéses html méretét, majd az iframe-ben a paraméterezés ez által van. Találtam is rá példát neten, de mindenhol csak 1 db iframe-hez vannak példák. De nekem 100 db html méretét kellene lekérdeznem....

    Olyan egyszerű dolgot akarok, és nincs egy normális, könnyű megoldása a html-nyelvben. Nem röhej ?
  • MerlinW
    #2406
    PHP include-hoz első körben nevezd át a html fájl kiterjesztését php-ra, aztán másold fel egy szerverre amin van php kiszolgáló.
    Következő lépésként pedig menj át ebbe a topikba
  • BaltásRém
    #2405
    Köszönöm a segítségeket, sajnos nem működik.

    Legalábbis így próbáltam :

    <html>
    <?php include "1.html"?>
    <?php include "2.html"?>
    </html>

    Nem értek a javascripthez meg ilyenekhez, csak egy-két html-es kódot ismerek, ami arra kell hogy az office-ban megszerkesztett lapok elhelyezkedését meg tudjam oldani. Az iframe-os megoldás tetszene. (hogy valami módok kiolvassam a méretét)Rá is keresek hogy tudom megoldani. De a php-includes dologban ha tudtok használhatót, minden érdekel !
    Köszi !
  • Faki
    #2404
    Ha jól értem a problémát, akkor én file_get_contents függvénnyel kiolvasgatnám, majd összefűzném a html fájlokat.
  • Ability
    #2403
    <?php include "html/1.html"; ?>
    <?php include "html/2.html"; ?>
    <?php ... ?>
    ....

    Az include elérési útvonala ahhoz az állományhoz relatív ahonnan meghívtad. Jelen példában az x.php állomány mellett van egy "html" nevű mappa, amiben szépen ott sorakoznak a számozott .html állományok.

    Ha nincs PHP, akkor lehet használni javascriptes megoldást is. Egy tömbben felsorolod az összes elemet (ha számozva van akkor arra sincs szükség, ciklus megteszi helyette) és egy ciklussal szépen legenerálod az összes iframe-et. Az iframe méretezésére is van egyszerű mód, a két dokumentum tud kommunikálni egymással. Minden iframe belesejében lefut egy DOMReady esemény, ami megnézi a saját dokumentumának méretét, majd a parent frame-nél meghív egy függvényt ami a kérdéses iframe-et átméretezi a kapott értékre.

    Ez utóbbi csak végső lehetőség, egyáltalán nem célszerű ezt választani. Szerveroldali script ajánlott rá, ott is lehet ciklust hasznáni, még csak nem is kell egyesével includeolni. Azért PHP-t választottam példának, mert általában az a legelterjedtebb, de ugyan ezt más nyelvvel is meg lehet csinálni.
  • BaltásRém
    #2402
    nem weight ,hanme width, de szerverprogramozótechnikusmérnökmindenttudóinformatikus biztosan tud rá választ, és nem kezd el témázni ezen.
    A választ várom nem a semmitmondó mellébeszélést ! ha kell troll, jövök, szóljatok !
  • BaltásRém
    #2401
    Na végre valaki !Nem veszem sértésnek...nem csak a dizájn volt a cél, hanem hogy a termék és a látogató minél könnyebben, egymásra találjon. Sztem arra meg jó.

    A problémámat megpróbálom még1x leírni.
    Nagyon egyszerű !
    Tegyük fel vannak olyan lapok, amik név szerint : 1.html, 2.html, 3.html..megígy tovább...egészen 100-ig akár.
    A kérésem nagyon egyszerű. Szeretném egy ablakba megnyitni úgy, hogy egymás alatt vannak.
    pl 1.html tartalma : 11111111111
    2.html : 22222222
    3.html : 333333333

    és ezeket össze kell ne fűzni, legyen x.html-be az ami a kérdéses úton módon összefűzi őket, majd amikor megnyílik az x.html egy külön ablakba,akkor ezt látjuk a képernyőn:
    111111111111
    2222222222222
    3333333333333

    Nekem sajna csak az iframe ugrott be:
    <iframe 1.html .......
    <iframe 2.html ........
    <iframe 3.html .........

    de sajna itt ismerni kellene minden html weight, height...-tyét :)
    És az 100 dr-nál nem jó, mert ha 1-2-t átszerkesztek, akkor mindig igazítani kéne, meghát mi munka már 100 html-nél így összekínlódni

  • Ability
    #2400
    Az a baj hogy az egész oldal elavult, használhatatlan, igénytelen. Nem sértésnek szánom, de annyira nem értesz hozzá hogy hiába adnék kulcsszavakban segítséget, semmire nem mennél vele. Nem Wordben kellene honlapot összedobni. Minden el van rontva benne, amit csak lehet. Kezdve azzal hogy az iframe-ek megölik a navigációt. Amit leírtál problémát meg értelmezni sem tudom. Kellene hozzá egy kis szerveroldali ismeret is, és akkor nem kell mindent átírni 20 helyen.

    Tényleg, abszolút nem sértésnek szánom, de ezek után hibába adnék tanácsot. A többiek is nem véletlenül hallgatnak, csak én vagyok az egyetlen aki ki is mondja az igazságot. Okítsd magad a témában kicsit, nézzél tutorialokat, szerte a neten le lehet tölteni mindenféle jóságot. Javascriptes képnézegetőt, szerveroldali kódokat, stb. Még akár egy WordPress-t is feltehetnél, vannak rá skinek, pluginok, az is sokkal jobb lenne.

    Minden jó programozó saját maga a sarokban tanult meg programozni. Nem olyan nehéz ez, főleg a HTML, az csak egy leírónyelv.
  • BaltásRém
    #2399
    A kérdés még mindig adott..ne hülyüljetek már ! Olyan egyszerű (lehet), mi annak a fránya forráskódnak a neve amire nekem szükségem van ? append ? add frame ????? - szerűség ? mi ?????

    a probléma :
    Van a weboldalon képgaléria. Ezt szeretném minél áttekinthetőbbé tenni. Már megcsináltam, hogy lehessen külön ablakba megnyitni, elhagyván azt a kicsi keretszerkezetet, de szereték olyat is, hogy egy kattintás, és szépen, egy ablakba egymás alá kiteríteni, azaz összefűzné, vagy összedná az összes képhez tartozó html-eket.
    Lehetne iframe-mal ,de mivel van vagy 100db html, külön -külön sok idő lenne a hosszukat meghatározni, nembeszélve arról ha egy html-elbe beleszerkesztek, már kereshetem is a hozzátartozó iframe-t...szóval az sem jó.
    Hogy lehet ezt ,milyen forráskóddal ?
    új ablakba nyíljon meg:
    1.html
    alá
    2.html
    alá
    3.html
    .
    .
    .
    .
    ??????
  • MerlinW
    #2398
    Még mindig nem reklámtopik...
  • czizoli
    #2397
    Üdvözöllek !
    Azért készítettem ezt az egyszerű társkereső oldalt mert bizonyára Te is észrevetted, hogy manapság a társkereső oldalakat csak úgy tudod használni, hogy be kell fizetned egy bizonyos összeget és az ingyenes oldalak egy kis idő múlva fizetőssé válnak. Ezért szeretném a figyelmedbe ajánlani a Forever Love oldalt mert ez az oldalt garantáltan ingyenes és ingyenes is fog maradni.
    Mivel 2011-12-08-án indult az oldal ezért a segítségeteket kérem abban, hogy minél többen tudomást szerezzenek az oldal működéséről és minél több embernek elküldjétek a Forever Love oldal címét.

    Forever Love

  • MerlinW
    #2396
    Tökéletesen visszaadja a 90-es évek retro-weboldal-fílingjét:)
  • BaltásRém
    #2395
    Sziasztok !

    Az én weboldalam : http://tukorgravirozas.hu

    Nem csak attól tartom különlegesnek bemutatni az oldalt hogy ezáltal ingyenreklámozzam nektek a linket kari előtt, hanem azért is, mert simán office2003 wordjével készültek az egyes lapok, az ablakszerkezet, meg iframes beiktatások, meg egy-két javítás sima jegyzettömbben, és ahoz képest sztem jó. Arra amire kell szerintetek ?

    Viszont van egy problémám, amire nem találtam megoldást, viszont maga a cél egyszerű lenne.
    Van a weboldalon képgaléria. Ezt szeretném minél áttekinthetőbbé tenni. Már megcsináltam, hogy lehessen külön ablakba megnyitni, elhagyván azt a kicsi keretszerkezetet, de szereték olyat is, hogy egy kattintás, és szépen, egy ablakba egymás alá kiteríteni, azaz összefűzné, vagy összedná az összes képhez tartozó html-eket.
    Lehetne iframe-mal ,de mivel van vagy 100db html, külön -külön sok idő lenne a hosszukat meghatározni, nembeszélve arról ha egy html-elbe beleszerkesztek, már kereshetem is a hozzátartozó iframe-t...szóval az sem jó.
    Hogy lehet ezt ,milyen forráskóddal ?
    új ablakba nyíljon meg:
    1.html
    alá
    2.html
    alá
    3.html
    .
    .
    .
    .
    ??????

  • passatgt
    #2394
    Sztem ez csak azért van, mert még nem minden végleges a html5 specifikációjában, és erre próbál figyelmeztetni
  • grizzly21
    #2393
    Megvaltoztattam. A w3c validator nektek is dob 1 warning-ot html5-os oldalra?


    "Notes and Potential Issues

    The following notes and warnings highlight missing or conflicting information which caused the validator to perform some guesswork prior to validation, or other things affecting the output below. If the guess or fallback is incorrect, it could make validation results entirely incoherent. It is highly recommended to check these potential issues, and, if necessary, fix them and re-validate the document.
    Using experimental feature: HTML5 Conformance Checker.

    The validator checked your document with an experimental feature: HTML5 Conformance Checker. This feature has been made available for your convenience, but be aware that it may be unreliable, or not perfectly up to date with the latest development of some cutting-edge technologies. If you find any issues with this feature, please report them. Thank you."
  • passatgt
    #2392
    hát ez most pont "jó" tulajdonságuk, mert ugye ie6-7-8 idejében még csak beszédtéma se volt html5, és az, hogy 1 sor js-el életre lehet kelteni, pozitív tulajdonság:)
  • grizzly21
    #2391
    ertem koszi. At fogom irni akkor arra.

    Ha jol ertem ez a js csak az IE miatt kell..hihetetlen hogy nem tudnak megirni egy jo bongeszot.
  • passatgt
    #2390
    ha nem használsz html5-ös tagokat, akkor semmi extra nem kell, ha használsz, akkor meg a head tagba be kell dobni ezt a js-t:

    <!--[if lt IE 9]>
    <script src="http://html5shim.googlecode.com/svn/trunk/html5.js"></script>
    <![endif]-->

    És onnantól kezdve minden böngészőben megy, kivéve Firefox2, de azt meg senki nem használja
  • grizzly21
    #2389
    es ez nem lesz gond regebbi bongeszokkel?
  • passatgt
    #2388
    kevesebb szívás van vele, például amit mondasz, az is megvan oldva:)
  • grizzly21
    #2387
    de miert? semmit nem hasznalok a html5-os feature-okbol?
    Amugy strict-el keszult, csak az nem tamogatja az <a> target attributumat..ami eleg fura.
  • passatgt
    #2386
    teljesen jó, mondjuk én inkább html5-ös doctype-al csináltam volna
  • grizzly21
    #2385
    vagyis errol
  • grizzly21
    #2384
  • Lullaby
    #2383
    rossz topik, korán van még o: :D
  • Lullaby
    #2382
    Hali!

    Már egy ideje küzdök egy problémával, amit sehogy sem sikerül 100%-osra megoldanom: van egy oldalunk ahol a táblázat cellái felé szöveget szeretnénk kiírni, 90°-al elforgatva. Kép nem lehet, mert azt az ügyfél nem tudja szerkeszteni, mi pedig nem szeretnénk minden egyes alkalommal új képet legyártani hozzá. Másik megoldás még lehet az, hogy PHP-val oldjuk meg, de a kedves kollégám nem hajlandó azzal vacakolni.

    Találtam egy nagyon jó megoldást erre, ami minden böngésző alatt működik >link< (még ie6 alatt is, lol), de Firefox 3.6 alatt nem (a fent említett kedves kolléga pedig szintén nem hajlandó frissíteni az övét, csak hogy izgalmasabb legyen az élet...).
    Ami még eszembe jutott, az a CSS3 és egy változóval átadjuk neki, hogy melyik megoldást használja. Mind szép és jó, de! Ahogy nézegettem, ez a CSS3-as szövegforgatás úgymond egy optikai illúzió. A szöveg elfordul, de maga a div attól függetlenül vízszintes pozícióban marad és olyan széles mint a benne lévő szöveg, vagyis a szövegeket nem tudom közelebb húzni egymáshoz vagy megtörnek több sorba. Lássátok, hogy miről beszélek: kép

    Tud bárki akármilyen megoldást erre a csodára mielőtt falnak megyek...? Mivel a cégem egy ici-picit maradi, így IE6+, FF 3,6+-ban jónak kell lennie és nem lehet benne jQuery. Örök hálám annak aki tud segíteni rajtam!
  • Jim Morrison
    #2381
    gondolom a botoknak elég a 9gag-et indexelni, 9gaga-val mar nem foglalkoznak... :)
    szerintem nézz körül google honlapján mitől lehet.
  • Quantizs
    #2380
    Ja, vannak onnan is képek.
    Ez még csak egy kísérlet, hogy megéri-e egy újabb vicces-képes oldalt indítani. Ha igen, akkor ennél sokkal több képet fog termelni a 9gaga.tk a későbbiek során.

    Egy gondom azért van vele, bár a tartalom már most is rendesen frissül, napi 2-3 tucat vicces-képpel, a google nem nagyon akarja indexelni az oldalt. Illetve a botok többször is jártak az oldalon, de nem indexelték az új posztokat.

    Van tippetek miért ?
  • MerlinW
    #2379
    öö ez egy holland oldal:)
  • Jim Morrison
    #2378
    nem is tudom miért, azt hittem egy pillanatra hogy a 9gag en vagyok...
  • Quantizs
    #2377
    Vicces-képeket felvonultató oldal:link
    Mivel a tartalom rendszeresen frissül, remélem sokan fogják látogatni.



  • Jim Morrison
    #2376
    pont ma tették fel YT-ra, lehet ez kell nekem.
  • grizzly21
    #2375
    teljesen jo a wp ilyenre, erdemes megtanulnod szerintem.
  • Voyager5
    #2374
    Wordpress +1
  • Jim Morrison
    #2373
    nem tudom, már egy csomószor nekiugrottam, de mindig elvetettem. Tudom, csináljak magamnak CMSt, de nem tudok, de az lenne ám a királyság. Pár gombos, admin menü, csak az ami kell. Kéne egy jó design, azzal jó működő tartalommegjeleniitő. Általában a cikkekhez lennének ugye letölthető fájlok, meg egy jquerys képváltó (most nem jut eszembe minek szokták mondani, nem slideshow). Semmi több, nem akarom nagyon túlbonyoliitani, az egyszerű és modern oldalt akarok.
  • grizzly21
    #2372
    wordpress.
  • Jim Morrison
    #2371
    Én nyáron mindig neki akartam állni elkészíteni a saját oldalat, saját designnal meg minden. A baj csak az, hogy nem vagyok designer, és nem voltam (most sem :D) jó jquery ben. Így sajnos egy design templateből meg egy jquery plugint dolgoztam össze...
    http://jimmorrison723.hu/


    Ha valaki tud egy jó, nem bonyolult, kicsi CMSt az kérem szóljon. Wordpress nem volt bejövős, Drupal meg túl nagy volt.
  • grizzly21
    #2370
    koszi a tippeket! akinek van meg ne tartsa magaba!