2613
Itt mindenki megmutathatja a saját oldalát, és majd értékeljük.
  • BaltásRém
    #2449
    Ja, azért hosszú, mert nem egy külön ablakot akartam scrolloztatni ami mindig változik, hanem az egészet. Viszont van olyan képgaléria, ami ilyen hosszú. Ezért adtam neki alapjáraton ezt a hosszt.
  • BaltásRém
    #2448
    Hogy érted hogy hosszú ?
  • Bexter
    #2447
    Nekem még mindig 90'-es évek érzésem van :)
    Belépés után mért olyan hosszú az oldal tartalom nélkül?
  • BaltásRém
    #2446
    Sziasztok ! Nemrégiben lehurrogtátok a weboldalamat, hogy olyan 90-es évek dizájna van.
    Átalakítottam az egészet, de ugyan úgy sima word-ben szerkesztettem a lapokat, meg jegyjettömbben írkáltam a frameseteket, meg iframe-ket.
    Sőt, bónusz, van benne gif-es mese is, sima paint shop-pal készültek a kockák.
    http://tukorgravirozas.hu

    Na ? Milyen ? :)
  • pyrohun #2445
    http://codecanyon.net/user/kreatura/portfolio
  • Malakai
    #2444
    Látom ráálltál/ráálltatok a paralax effektre. :)
  • Bexter
    #2443
    ez hol tölthető le? :P
  • pyrohun #2442
    http://kreaturamedia.com/layerslider/

    Itt pedig szintén a slidert :)
  • pyrohun #2441
    http://kreaturamedia.com/weatherslider/

    Itt nem is az oldalt, hanem magát az időjárásos alkalmazást kell inkább nézni.
  • pyrohun #2440
    http://www.code-decode.hu/

    Egy modernebb, "katalógus-szerű" oldal kellett, ilyen lett.
  • pyrohun #2439
    http://kreaturamedia.com/rekord/

    Csak egy oldal az egész és egy nap alatt lett összedobva, szóval nem olyan nagy szám :)
  • MerlinW
    #2438
    Uhum, minden saját a slider-en kívül.
  • Malakai
    #2437
    Nekem nincs bajom a fixált menükkel, persze elsősorban akkor ha hasznuk is van, tehát az oldal hosszú és a felhasználó vélhetőleg lentebb a lapon is kívánja navigációra használni majd és nem csak pl a szosöl ikonok, meg a reklámok gördülnek a tartalommal.
    A két megoldás közül meg egyértelműen a második.

    MerlinW: Dizájn is saját?
  • passatgt
    #2436
    2.
  • passatgt
    #2435
    Tetszik!
  • Voyager5
    #2434
    Én speciel mindkét verziót utálom, mert szerintem nagyon tolakodó.
  • Quantizs
    #2433
    Sziasztok, egy kérdésem lenne.
    Az oldalamon (link) az oldalsó sidebart követősre írtam át. Két megoldást is csináltam, az egyik a most használatban lévő jQuery-s megoldás, aminek a hátránya (szerintem), hogy a sidebar gyors görgetésnél lemarad és ez van akit zavar.
    A másik megoldás pedig, hozzá ad a sidebar-hoz egy position: fixed;-et ha görgetéssel elértük a sidebar tetejét, és eltávolítja ezt a tagot, ha a sidebar eléri a footert-t. Ez valahogy így néz ki: link
    Ennek a hátránya, meg pont a statikussága. A másik megoldás esetében görgetésnél be lehet látni a sidebar mögé, pont azért mert lemarad. Mivel a háttér mozog, ez szerintem nem kellemetlen, sőt előny.

    Eddig 2 embert kérdeztem meg arról, hogy neki melyik tűnik jobbnak, de mindketten mást választottak. Én nekem személy szerint mindkettő megfelel. Azonban, hogy jó döntést tudjak hozni, gondoltam inkább itt is megkérdezem.
  • MerlinW
    #2432
    Köszi:)
  • Quantizs
    #2431
    Külsőre szép, áttekinthető oldal. Az alapötlet is jó, szerintem.
  • MerlinW
    #2430
    Aktuális projektem az utolsó simítgatások előtt
  • MerlinW
    #2429
    Alakul. Én felcserélném a menüt és a tartalmat (menü panelt jobb oldalra), illetve adnék valami keretet az oldalnak, hogy ne lógjon az egész a levegőben.
  • 9gaga
    #2428
  • Quantizs
    #2427
    Sziasztok, sikerült pár dolgot megváltoztatnom: link

    Most jobb lett ? Vagy még mindig kevésnek tűnik ?
  • Quantizs
    #2426
    Hello megint, megfogadtam a kapott tanácsok egy részét és szívesen meghallgatnék még pár, az előbbihez hasonló értelmes kritikát, ha van.
  • Quantizs
    #2425
    Köszönöm a hozzászólást, ezzel már tudok kezdeni valamit :P
    A közösségi sávot lecseréltem másik pluginra (link) és a témán is végre fogom hajtani a szükséges módosításokat.
    Szerintem azért ez a téma jó lesz, viszont abban igazad van, hogy maga az oldal eléggé puritán.
    Elférne még rajta pár dolog, de olyasmiket szeretnék bele rakni ezekbe az oldalakba, amit több hasonló jellegű oldalon is fel tudok használni.
    Egy videó beküldő menüre gondoltam baloldalon, amely lehetőséget biztosít a látogatóknak, hogy hozzá járuljanak az oldal működéséhez. Viszont egyelőre ennyi jutott eszembe :)

    Egyébként szerintem meg érdemes lesz nézni ezeket az oldalakat, mert olyan videókat is feldobnak, amelyek csak később kerülnek be a köztudatba.
    Ezt értsd úgy, hogy még nem kiemelkedően nézettek mikor az oldal posztolja, viszont később azokká válnak.
    Ez azzal magyarázható, hogy nem lopom más oldalakról a tartalmat, hanem megkeresem a youtube-on és kiértékelem, ha az oldal a videót ígéretesnek találja, akkor posztolja is.
    Így például ezek az oldalak kiválóan alkalmasak lehetnek majd arra, hogy a rajtuk található tartalmakat megosszák az emberek, közösségi oldalakon vagy fórumokon.

    Ha van más észrevételed is, akkor szívesen elolvasom azt is.
  • MerlinW
    #2424
    Értem én az oldal célját, de akkor is csak egy pár soros regex + curl kódról van szó:)

    Ha igazán építő jellegű szeretnék lenni, pár szubjektív észrevétel:
    - fejléc nincs/puritán/ronda
    - az oldalnak nincs szerkezete, olyan hatása van mintha egymás alá lenne hányva minden.
    - a sárga színű szövegek nem passzolnak a képbe
    - betűtípusok, méretek nem stimmelnek, nem szépek
    - az "részletek" oldalakon, bal oldalt feltűnő közösségi sáv hányadék

    Ha tudsz YT-ról videókat szűrni, csak össze tudsz rittyenteni valami saját oldalszerkezetet is. Szebb lesz és egyedibb. Mert így ebben a formában ez egy olyan oldal, amit sohasem látogatnék.
  • Quantizs
    #2423
    Kösz az építőjellegű hozzászólást, de tisztában vagyok a szabályokkal :)
    Szerintem félre értettél valamit. Igaz, hogy WP-t használok és a téma is valaki mástól származik, nem is ez volt a lényeg.
    A lényeg, hogy írtam egy wp plugn szerű dolgot, ami az oldal témájának megfelelő tartalmat (egyelőre csak videókat) keres és automatikusan posztolja azt. Persze oda figyel a tartalom minőségre (ez a freshtrailers.tk esetében már sikerült) és odafigyel a keresőoptimalizálásra is.



  • MerlinW
    #2422
    No offense, de:

    1. nem reklám topik
    2. saját készítésű oldalaknak van a topik, nem "CMS + mások által készített theme" oldalaknak. A két linkelt oldalt együtt kb 1 óra elkészíteni és ebben benne van feltöltés ideje is.
  • Quantizs
    #2421
    Sziasztok, elkészült egy újabb oldalam : videjo.tk
    Az oldalon vicces videókat nézhettek, jó szórakozást !

    Ez az oldal is arra a scriptre épül, amely a youtube-ra újonnan feltöltött tartalmakat vizsgálja és ha egy videót az oldal témájának megfelelőnek talál, a tartalmat beemeli az oldalra.
    Az előző oldalamon is végeztem némi javítást, bár ezek főként a motorház tető alatt történtek.

    UI: Ha nem gond, kérlek like-oljátok az oldalt.
  • Quantizs
    #2420
    Sziasztok készítettem egy új oldalt : http://freshtrailers.tk/

    Írtam egy scriptet, amely ellenőrzi a youtub-ra az elmúlt 24 órában felrakott videók tartalmát és megpróbálja kiválogatni a film előzeteseket.
    Lényegében ez a script működteti az oldalt, több-kevesebb sikerrel.
    Egyelőre még elég sok fake dolgot talál, így most még szükséges némi emberi beavatkozás.

    A véleményetekre lennék kíváncsi. Szerintetek életképes a freshtrailers.tk ?
  • BaltásRém
    #2419
    Amúgy örömmel tapasztaltam hogy van más is, akinek feltűnt ez, hogy miért nincs sima html kód erre a célra !

    http://prog.hu/tudastar/59615/HTML+beagyazasa+HTML-be.html

    De itt sem lettem okosabb :)
  • BaltásRém
    #2418
    Mert asse tudom mik azok... :)
    Írtam már : nem értek hozzá ! Statikus weboldal megy, meg egykét html kód forrásban belenyúlni...
    Mivel úgy éreztem hogy ez egy egyszerű dolog lehet html-nylvben (miért ne gondolhattam volna ezt, hisz tényleg nem világot megváltani akartam ezzel), ezért mertem feltenni a kérdést, hátha valaki már nyomja is csípőből a választ.
    Én magam részéről jobban belemerülni most ezekbe a dolgokba nem akarok !
    Ezúton is köszönöm a segítségeket !
  • Faki
    #2417
    Miért nem raksz fel egy wordpress-t vagy valamilyen cms-t?
  • BaltásRém
    #2416
    Végre egy frankó válasz ! :)
  • MerlinW
    #2415
    Ha mindenki tudna normális weboldalakat készíteni, nem lenne munkám:)
  • BaltásRém
    #2414
    Köszi ! Nem hiszem hogy mostanában tudnék órákat meg napokat foglalkozni hogy ezeket átböngésszem, nem érek rá. Ha ennyi időm lesz, biztos találok megoldást rá máshogy.
    Köszönöm hogy türelmesek vagytok, és készségesek, de nekem nem tanítás kell, hanem használható, kész megoldás.

  • Malakai
    #2413
    HTML-szerkesztés kezdőknek!!!
    Html-, css- és php-help
    Ezek a témák szerintem megfelelőbbek lennének erre, főleg az első talán.
  • BaltásRém
    #2412
    <head>
    <style type="text/css">
    html {height:100%}
    body {
    margin:0;
    height:100%;
    overflow:hidden
    }
    </style>
    </head>

    <body>


    <iframe allowtransparency=true frameborder=0 id=rf scrolling=auto src="vilagit/reszletes/vilagit1/index.html"

    style="width:100%;height:100%"></iframe>




    </body>

    -------------------
    ez egy szimpatikus megoldás lenne pl, de csak az első iframe jelenik meg. Miért ?
  • BaltásRém
    #2411
    Értem ! Köszönöm a segítséget !
  • Ability
    #2410
    Többek közt erre való minden szerveroldali nyelvben az include. Manapság már nem igen lehet normális weboldalt létrehozni szerveroldali ismeretek nélkül. Szóval igenis benned van a hiba, lentebb leírtam hogy kell, ha te "nem akarod" megcsinálni, az már nem a nyelv problémája.