2058
  • fifi
    #98
    nekem az univerzális -mindenre jó orsóm egy Alivio 40-es...
    még twisterezni is szoktam vele/meg öregurasan-etetőkosarasan fenekezni/, nincsenek akkora igényeim, pláne pénzem, hogy minden módszerhez külön szerkóm legyen...
    ebben meg van anyag, erős, csapágyak jók/ápolom is/ finom futású, jó egyensúlyú. Lehet ebből nézek egy kicsit /25-30ast/

    köszi a tippet :)
  • LiPTON
    #97
    nem nagyon vagyok otthon a mai finom-pecás cumókban, de én 1 max. 25ös(talán 30as), mikrofékes, 3-4 csapágyast választanék.. a Shimano-kal régebben nem volt sok baj, sztem ma is fentáll ez
  • Tertovan
    #96
    ah az nekem tomegkozlekedesel eleg maceras lenne... :(
    Gazdagretrol valahogy nemszivesen masznak at fel varoson :(
    gondolkodok a velencei to-ban de az meg eleg messze van..

    Az engedelyt nekem mindig a mam szokta venni.. :)
  • Max7
    #95
    Csepeli részen a "nagydunán" két éve még jó volt a fogás nagyon sok kecsegét meg süllőt, kárászt lehetet fogni és elég szépek voltak! Erzsébet felől a soroksári dunaágnál pl nagyon jól lehet harcsázni sügerezni és ha jó napod van még ponty is akad a horogra!

    Budapestől nem mesze Bugyit keresd meg ott nagyon jó kis horgásztavak vannak!

    Amúgy gyerekek hogy müködik most a rendszer? annó még kellet horgászvizsga hogy engedélyt kapjon az ember persze 14 fölött! most meg csak úgy kiadják az engedélyt? :S
  • tRs Shaman
    #94
    Folyóvzi peában várnék tanácsokat.Főleg tisza érdekelne(szeged s környéke).mivel,mikor ,hogyan?előre is köszi
  • Frank99
    #93
    Én is megyek hétvégén!
  • Frank99
    #92
    én egy könnyű orsót vennék rá, nem nyeletőfékeset.
  • Tertovan
    #91
    mert sajnos sokat fogok dolgozni es bp-en szamomra megkozelitheto helyen meg nemtalatam semmi lehetoseget :(
  • fifi
    #90
    5 méteres bolognai botra milyen orsót érdemes tenni?
    ponty-dévér fogható, ahol használni akarom, a horgászott távolság olyan 8 és 20 méter között van.
  • LiPTON
    #89
    ládástól, mindenestől? hát nem ismerem a mostani árakat, de 2-3 éve 1 verseny rakós(mit tom..milo, vagy maver) nem volt 200E alatt ha jól emléxem
  • LiPTON
    #88
    hát én rakósig nem jutottam, de spiccbottal házi bajnok voltam a környéken
  • Mo.Organ
    #87
    Legyező módszert lehetett kiprobálni. 15m rakos botot adtak teljes kiegészítővel együtt 400Font-ért :) Sok minden volt. Óriási területen
  • LiPTON
    #86
    tudnál mondani 1-2 újdonságot? már több mint 1 éve nem horgászok komolyabban, de már hiányzik nagyon (és mindig nyitott voltam/vagyok az új módszerekre)
  • Mo.Organ
    #85
    Fantasztikusan kafa volt az Angliai horgászkiállítás. GO jövöre is
  • Max7
    #84
    én kiváltom :) ha belepusztulok is de kiváltom ;)
  • LiPTON
    #83
    én sem váltom ki... pedig már hiányzik nagyon 1 kiadós hétvégi túra..
  • Max7
    #82
    miért? :S
  • Tertovan
    #81
    hat ugynezki hogy iden sem fogok venni engedelyt
  • Mo.Organ
    #80
    Ja Angliában most volt hétvégén a horgászkiállítás. Hétvégén meg Pesten lesz. Kötelező program
  • fifi
    #79
    nyomult már valaki az idén?
  • Max7
    #78
    mennyire gondolsz? :) az éves engedély feléért benne vagyok :)
  • fifi
    #77
    megvan az az összeg amiért elintézem neked /is/ :D
  • Max7
    #76
    persze csak ha kapok én is éves engedélyt
  • fifi
    #75
    vigyázz, mert szavadon foglak... :D
  • Max7
    #74
    megyek én is füvet vágni szivesen :D
  • fifi
    #73
    na úgy sincs év elején sose lóvém, ma sógornőm bejelentett, hogy mivel jogász/és a vízkezelő kht. ügyeit is intézi/ akkor tud nekem tiszteletjeggyel/ éves engedéllyel/kedveskedni.... :D
    remek
    bár sztem sok fűnyírással fogok tartozni az áldott jó asszonynak :DDDDD
  • Frank99
    #72
    amúgy a nagy halat próbáltad?

    3 éve elhunyt nagyapám mindig mondta, hogy nagy fogasra nagy hallal (szelettel) kell horgászni...

    fogott 10 kg felettit párat, általános iskolás voltam, úgy 22-24 éve.
    szépek voltak.
    aztán jött a Balatoni Halászati Rt....
  • Frank99
    #71
    nyáron szinte nemis horgászom, pont emiatt.
    tavaly 1 óra alatt fogtam két szörföst, meg egy vízibiciklist, anyáztam magyarul + németül 2 órát, nekem ez nem hiányzik...
  • Frank99
    #70
    nem.
    2,5 kg felett ne fogtam.
    de megmondom, nem is kell.
    a család nagyon szereti a süllőt, nem véletlen.
    a tepsiméret, magyarul az 1-1,5 kg, tökéletes.

    a nagyobb filézni jó, de az íze sztem messzi van a kisebb süllőtől.
    sőt.
    a kősüllő ízre az ÜBER!

  • Frank99
    #69
    van olcsóbb is.
    de verekednek a helyért...
  • tRs Shaman
    #68
    többit ki sem javítom majd rájöttök mit akarok
  • tRs Shaman
    #67
    mRaha=Marha sry
  • tRs Shaman
    #66
    Havi 10000*12 az még csak 120000ft.Szigligeten 400.000alatt nem rakhatod le a hajód s ebben a be-kivétel bent sincs!Pofátlan drága!Itt a környéken egyre kevesebb helyen lehet normális körülmények között partról horgászni.Nyáron meg szinte egyáltalán nem lehet a fürdözők miatt.Lassan akinek nem lesz csónakja vakargathatja a feját érdemes e engedélyt kiváltania.Süllőböl csíptél már 5 felettit Frank?Nekem 4,5kg-os a legnagyobb.mRaha sokat pecázom rájuk a nygok mégis elkerülnek
  • Frank99
    #65
    nekem is az van.

    De a vitorlázás is tetszik, de anyagilag nagyon meggondolandó.

    Bár kiszámoltam, hogy dvdkölcsönzésre, sörre és hasonlókra elmegy havi 10.000 Ft-om mondjuk.
    Ez elég pl. a kikötői fenntartásra.
    A öregebb hajó, ami nekem megfelelne, 900-1000 eFT körül elérhető.

    Max nem cserél az ember autót. Szóval ha végiggondolja az ember, és hogy hogy mi mindenre lehet a horgászáson kívül használni, fiatal lányok, akik vitorláznának mondjuk... :-)

    Inkább az idővel van bajom, hogy kevés. És ilyenkor inkább horgásznék, mint hajókáznék, ezért nem hiszem hogy mostanában lesz.
    Két közeli ismerősömnek is van, akik elvisznek, ha olyanom van.

    Egyébként tavasszal a parton is kényelmes, és eredményes is a horgászat, de én inkább a csendért megyek, sok ember meg dumálni megy a partra horgászás helyett, a csónakomhoz meg nehéz beúszni, így nem dumálnak mellettem...
  • fifi
    #64
    "Meg amúgy a csónakos horgászat hangulata utánozhatatlan szerintem"

    tavasszal be késő ősszel ki a csónakot... :)
    nekem is van egy jó nagy alumínium, van vagy 8személyes, jól elférek benne, mert többnyire egyedül nyomulok, csak ne lenne ilyen nehéz...
    van hozzá két póznám, azzal tartom helyben. bár azért idő volt, míg megtanultam egy evezővel evezni- mint Matula bácsi :) De a feeling pótolhatatlan...
  • tRs Shaman
    #63
    Én csónakból járok be.Vitorlást nem akarok.Nem lenne hova raknom.A vitorlást magát megvenni nem lenne gond,de nem fogok minden évben 800k-t fizetni a tárolásért, a vizrerakásért, és a kivételért.Meg amúgy a csónakos horgászat hangulata utánozhatatlan szerintem.
  • tRs Shaman
    #62
    Többször olvastam,hogy a harcsát valamilyen okból vonza a magasfeszültség.Talán ez lehetett az oka.Én is elhiszem.Balcsiban is rengeteg a nagy harcsa csak kevesen horgásznak rá.Nagy türelem kell hozzá.
  • fifi
    #61
    az az amit ember semmilyen bottal, meg multiplikátorral nem vesz ki... ez tuti.
  • Frank99
    #60
    hát igen ilyesmit láttunk a Balcsiban, kisebb hordó volt a törzse...
  • fifi
    #59
    bár ahogy tudom, búvárhalászok pl Fadd-Domboriban máig vesznek ki bőven mázsa fölöttieket...