2058
  • ywy
    #178
    horgászbolt
  • Mo.Organ
    #177
    csinálj házilag
  • REALista
    #176
    horgászbolt?
  • fifi
    #175
    minek az amúgy?
  • ywy
    #174
    sziasztok!!!!!!
    Honnan lehetne szerezni egy zsinorcsévélö gépet ami a horgászboltokban van?Ha valakinek van valami ötlete pls segitsen.Elöre is köszi
  • Firerock
    #173
    nincs DC-m:(
    mi az a "klise"?
  • fifi
    #172
    DC-n vagy egy horgász hub,ott temérde kilyet találsz...

    "DVD minőség" ezt a klisét meg sztem felejtsük már el...
  • Firerock
    #171
    császtok
    tudnátok neekm mondani letölthető Horgász videókat??(+linket hozzá)
    lehetőleg DVD minőség
    köszil...
  • Pisti1026
    #170
    3,2 kg volt.Így már én is jártam, kiástam ey jó helyet szórtam egy csomó ideig fogtam egy két jobb pontyot aztám amikor mésanp megyek ki öreg faszi ott ül két 4-es pintyal a szákba:@
  • fifi
    #169
    na most fogtak MÁSOK az ÉN etetett helyemen egy 8 kilós amurt...

    fuck...
  • Landren
    #168
    Azért aki rendszeresen horgászik az azonnal látja, hogy ez csuka, a süllőnek más a színe, a feje, a farka, mindene... Egyébként szép hal, a kép alapján 4 kg környékére saccolnám. ?
  • Max7
    #167
    Igaz a fogas nem háthasi irányban lapított meg ilyen hoszúkásra nem igazán nő meg nu mega hasa sem lógna ennyire és jobkéz felől sincsenek uszonyok :) de a bőre akkor is hasonlít :) illetve a színe :D

    De a kulcsa a dolognak hogy háthatsi irányban lapított és eről egyértelműen eldönthető :)
  • Pisti1026
    #166
    Hát nemtom, de nem nagyon hasonlít a fogas meg a csuka!:SSS
  • Max7
    #165
    A tököm se látja a fejét :)
  • fifi
    #164
    hogy lenne már ez fogas???

    csuka...
  • Max7
    #163
    Csuka vagy fogas? jó sok ikrája lehetett mert nagyon lóg a hasa :)
  • Pisti1026
    #162
    egyik jobb halak! Amit tudni róla, hogy a körös békési duzzasztó és a nagy híd között fogtam.
  • Frank99
    #161
    vize és haéa válogatja.
    április 2-án megyek egy kis tóra, most 8 féle pelletem van, élőcsali, bojli, kukorica és egyebek. Soha nem lehet tudni, hogy éppen mire lesz vevő hal, főleg, amikor jó ha 10 fok lesz a víz.

    Keszthelyen, az egyik boltban tavaly előtt vettem egy keszthelyi cég gyártotta pellettet, abban az évben tavasszal 15-20 méretes pontyot fogtam vele, tavaly ugyanott nem fogtam ezzel a pellettel semmit, pedig többször használtam.

    ahogy a komolyabb horgászokat látom, egyre inkább az a pellet dolga, hog gyorsan oldódva, és felhőt képezve a horog közelébe csalja a halat, ami lázasan keresgél, hogy ha már érzi akaja szagot, akkor az hol van?

    Viszont pontyozáskor jön a fronthatás és egyebek, tahát NINCS tuti csali, ami kindig és mindenkor jó.

    Pont ez a szép ebben a sportban.
  • SCR83
    #160
    Sziasztok!

    Van egy kis gondom, hátha sikerül megoldást találnom rá...

    Találtam otthon egy elfeledett Silstar FRB 40-es orsót, nagyon jól néz ki, meg használható is, de iszonyat koszos! Nem vagyok egy gyáva ember, de robbantott rajz nélkül nem merem szétbontani...

    Sajnos a doboza már nincs meg, pedig emlékeim szerint azok fedelének alján van ilyen rajz...

    Ha valkinek van ilyen orsólya keressen meg, kitaláljuk hogyan jusson el hozzám a dolog (fénymásolat, scannelt kép).

    Előre is köszönöm, mindenkinek jó fogást!

    Üdv: Gábor
  • fifi
    #159
    ha valakit érdekel nagyon fullos 3szintes nyaraló dupla stéggel a Kákafoki holtág/Körös/ partján, az jelezze...
  • fifi
    #158
    én egy csukát...
  • LiPTON
    #157
    megvolt az év első pecája: 6 pontyot fogtam! nah jó, mind a 6 retúr:P de 1.re nem is oan rossz:) és nem fogtam törpét!
  • fifi
    #156
    nem kell mindent elhinni, amit látsz...
    bizonyos esetekben biztos jó a pellet. én itt nőttem fel a vízen, és jól tudom hogy univerzális csali nincs... volt hogy fél napig egy moccintás nem volt, apám adott egy marék árvaszúnyog lárvát, abból feltűztem, és az úszó nem állt fel, mert a süllyedő lárvát elkapta egy kilós dévér... addig is ott voltak de nem kellett nekik a kaja... :D
  • dante3
    #155
    Én a kötözött kukoricára esküszöm,persze vevő vagyok mindenféle ujdonság kipróbálására is!Ahová én járok,ott eddig mindíg sikerült fognom méretes pontyokat vele,mondjuk kapitálisat nem,a legnagyobb halam 4,5 kiló volt!
  • Mo.Organ
    #154
    Erre csak akkor kapsz megfelelő választ, ha választasz egy vizet és oda jársz egy évig. Mindig más-más etetőanyagot vetsz be, és kitapasztalod.
    Akkor saját magad majd rájössz arra hogy neked mi a frankó. Következő évben meg a legjobb modszeredet beveted más vizeken is. Mindenki másra esküszik, neked is kell valamire. Ez az én véleményem
  • LiPTON
    #153
    ahol kis picsa vízekbe mázsaszám nyomják a halakat, ne csodálkozz 1-2 jobb fogáson... hidd el, megfizetik az árát:\
  • dante3
    #152
    Gondoltam,de amúgy tényleg ennyire szeretik a halak?
  • Mo.Organ
    #151
    Azért beetetnek elötte rendesen azért azt tudni kell. Ne ess hanyat mindentől amit látsz.
  • dante3
    #150
    Valaki próbált már pellettel horgászni,mennyire eredményes?
    Feederbottal nagy pontyokra állovizen 2. című dvd-n láttam Döme Gábort ezzel horgászni és nem semmi halakat fogott!
  • Frank99
    #149
    nézz fel a haldoradora

  • Frank99
    #148
    igazad van.

    de számomra a sütni való keszeg max a tenyérnyi. ezt tudom úgy átsütni, hogy a kisebbeket szőröstől-bőrőstől meg lehet enni, a kicsit nagyobbak közül max. a gerincét nem.
    az ennél nagyobbak valóban a fenéken elérhetők, de vízközt van a sok kisebb, ősszel bojlizás közben csónakból 1 óra alatt ketten úgy 70 db-ot fogtunk csontival és vízközt.
    mivel szemüveges vagyok, és számítógéppel (is) dolgozom nem szeretem erőltetni a szemem, ha már pihenek, úgyhogy én is elsősorban feeder, bojli és fenekező, de van nekem nádi helyem nagypapám -Isten nyugosztalja- bambuszbotjaival nádi feltolós, és begumizott faxa spiccbot, amivel szemerőltetés nélkül is lehet horgászni :-)
    ja, meg télen pergetek is néha-néha, két hete Pötrétén 9 csukát fogtam, ebből 2 volt jó.
  • gregy
    #147
    HELLO.FERI VAGYOK.TUDNÁTOK SEGÍTENI. TÉRKÉPET KERESNÉK KISKÖRÉTŐL-SZAJOLIG
    TISZA ÉS MELLÉKVIZEI,HA TUDTOK VALAMI TUTIT. LÉGYSZIVES ÍRJATOK A [email protected].
    ELŐREIS KÖSZÖNÖM!
  • LiPTON
    #146
    nem tom, Te hogy vagy ezzel, de nálam a keszegezés nem vízközt zajlik, csak ha csalihalazok... a nagyja(vgyis sztem az igazi, sütni való keszeg - 30-40dkg<..) fenékközelben(fenék felett max. 20-30cm) jönnek, úszóval, fenekezve egyaránt. ha vízközt mozog, szórhatod rá a "minőségi fellebegő" kajádat, azzal nem lesz fél percenként kapásod, viszont ha mégis, jó "küsz"ködést kívánok a továbbiakban.
    az tény, h úszóval többet fogsz, de a fenekező cucc a tapasztalataim szerint megválogatja a testesebb példányokat(persze kivételek vannak), és ezt régebben nem egy profitól hallottam.
    egyébként 10ből 9x úszóval tolom. nem azért vgyok a fenekezés mellett 6os vizen, mert megrögzött pontyozó vgyok, aki csak így látja értelmét a dolognak, hanem mert ilyen mélységnél azt a kontaktust a csalival, amit 1 match-szerelés nyújt, nem lehet összehasonlítani 1 feederel, ami sokkal pontosabban közvetíti a lenti "fejleményeket". itt már nincs értelme az úszózásnak, mert azt az előnyt, amit 2-3 m-es vízen nyújt, itt elveszti... szép hasa lesz a zsinórnak, nem tod szélcsendben sem 2-3 percnél tovább pontosan az etetésen tartani a cejgot.. nem is húzom tovább, ez az én véleményem, győzzetek meg, h nem így van
  • Frank99
    #145
    ha viszont vízközt mozog a keszeg, nehezen csalod le a fenékre.... ahhoz igen jó minőségű fellebegő etetőanyag kell....
  • Frank99
    #144
    http://www.haldorado.hu

    pont ilyen témában volt a napokban cikk
  • Frank99
    #143
    sztem hirdessél fizetős helyen.
    ez itt gusztustalan.
  • Mo.Organ
    #142
    priviben az oldalt. :)
  • Max7
    #141
    Nekem is jöhet!
  • fifi
    #140
    nyomassad privátban,nekem jöhet...
  • gobormano
    #139
    Ha él még ez a forum merek ajánlani egy weboldalt ami igaz, hogy még készülőben van de az eddigi tartalma után ítélve király lesz!