2058
  • Doog
    #378
    Ja láttam. :) Majd küldj linket ha kész vagy, hagy nézzem. :)

    Bocs az off-ért.
  • dragon11
    #377
    OFF:
    Írtam az oldaladra, szavaztam is.Jó lett sztem :P én most szerkesztem programmal, nehéz.. Dragon akart lenni, csak annyi fért ki h Drag :)

    ON
  • dragon11
    #376
    Köszi, neked is ha fogsz menni és a többieknek is :)
  • Doog
    #375
    Sok szerencsét ! :)
  • dragon11
    #374
    Hello.Minden tónak megvan a saját titka!:) (pl. nálunk a kukorica a titka mindennek ponty terén.) ->azt mondták, én bojlival voltam nem fogtam semmit.(jah a fizetős, amire fogok is menni.)

    Majd szerdán beszámolok a kapásról :D
  • Doog
    #373
    Értem. :) Hát akkor próbálkozok eltalálni a megfelelő csalit. :)
  • Bercy #372
    Nyilván befolyásolhatja a kapásodat jó és rossz irányba is.
    Az etetőanyagok terén meg nem kell túlzásokba esni, nem az számít mennyibe került és milyen szövegek vannak ráírva :)
    Az adott tó halállományának ízlését kell eltalálni (amit csak tapasztalattal lehet). Ahol én horgászok ott a pontyokat egyszerű főtt kendermaggal simán meg lehet fogni. Tudatosan azzal etetünk, rá vannak szoktatva a halak.
  • Doog
    #371
    Hello !

    Tegnap voltam horgászni. Egy tavon két bottal, plusz botonként 2 horoggal lehet horgászni. Próbáltam egyik botommal pontyra menni a másikkal pedig keszeg, kárász, stb...
    Fenekeztem, simán csontival, gilisztával, az egyik boton, és mikor kapás volt kivettem a halat, és visszadobtam akkor nem kellett 10 perc megint volt kapás.
    De amit pontyozásra szereltem fel (az is fenekező volt), semmi nem jött még egy kapás sem. És nem tudom miért, pedig mindenféle hülye vackokat megvettem ilyen-olyan ízesítéssel variáltam össze vissza de akkor sem történt semmi.

    Ja és még egy kérdés.
    Ha mondjuk éjjel versenyt tartottak azon a környéken, ahol én horgásztam az befolyásolhatja a kapásomat ?
  • zmeor
    #370
    reklámoznak:
    goldstar pluto 3,45 méter hosszú, 40-80 g dobósúlyú feeder bot-ról mit érdemes tudni?
    Anyaga carbon és üvegszál ötvözete.

    szerintetek milyen? nincs még feeder botom, de nagyon szeretnék egyet..

    tudom ez hülye kérdés, de mekkora halakat lehet kb kifogni vele? mert azért nem szeretném hogy egy 5-6 kilósnál kifogjon velem :S
    nem értek nagyon hozzá lécci segítsetek hogy egy ilyen bottal mekkorákat lehet akasztani..
  • dragon11
    #369
    Köszi:)
  • Pistike 007
    #368
    Egy kalappal...:)
  • dragon11
    #367
    Én szerdán megyek, tesóm barátjának az apjával..:) már Pistike 007 segített mindenben.Remélem fogok valamit és az apja is.:) Sok szerencsét magamnak^^
  • Pistike 007
    #366
    Én bojlizni szoktam, vadóc pontyokra és amurokra.:)
    Most próbálok majd rámenni tokokra sajtal.
  • Bercy #365
    Egyébként ti milyen horgász módszereket részesítetek előnyben (fenekező, feeder, match stb.) és milyen felszerelést használtok?
  • Bercy #364
    Ahova én szokta járni horgászi a kendermag nagyon bejön. Pontyok imádják. Tulajdonképpen rá vannak szoktatva a rendszeres beetetéssel. Főtt kendermaggal mindig beetetünk és már mehet is a dolog.
    Kárász, keszeg félékre pedig a csonti, pinky a horogra és etetésnek valami olyan anyag ami felhőt képez (ha más nem akkor kis földel is rá lehet segíteni).
    A ragadozók pedig egy teljesen más történet, én ragadozóra csak pergetve horgászok, csuka elég sok mindent felvesz (wobblert eröltetem) a süllőre pedig alkonyat, vagy pirkadat idején a twister az ideális. Harcsára egy nagyobb támolygó ami beválhat (bár harcsára nem érdemes pergeti tapasztalatom szerint). Pisztángsügérre pedig kisebb körbeforgó villantókkal megyek.
  • Pistike 007
    #363
    Nekem jelenleg kb. 10 centi. Azért annyi, mert én egy kis technopufival a talaj fölött szoktam lebegtetni a kukoricát/bojlit, hogy a hal szeme előtt legyen.
  • zmeor
    #362
    amugy az előkének ami az etetőkosár és a horog között van milyen hosszúnak kell lennie?
  • zmeor
    #361
    hát igazából ilyen Maros vanílisá meg epres etetőanyagot használtam..
    aztán a horogra meg 4-5 kukorica volt feltűzve..
    ennyi..
    érdekes mert az egyik tavon multkor 10 perc alatt 2-t fogtam ugyanezzel..
    szal nemtom:S
  • Pistike 007
    #360
    Olyan még nem voolt hogy a titkos fegyveremre nem kaptak a halak.
    Még a Szaharában is lehet vele halat fogni:D
  • Bercy #359
    Így van, nagy melegben sokszor gyengébben kapnak a halak, mégha az orruk elé is dobod a csalit (mivel látod hol vannak a rajok).
    Mondjuk talán amurra érdemes felsőkenyerezni amikor fent vannak.

    Egyébként szerintem a horgászat nem a felszereléseden múlik, hanem a megfelelő csalin, ami tavanként más. Egy jól beetett hely és megfelelő csalaival szinte garantált a kapás.
  • Pistike 007
    #358
    Hát ha nagyon fontos dolgokat nem kúrsz el akkor nem Veled... ;)
    Nagy melegben a halak feljönnek a vízoszlop felsőbb rétegeibe oxigénhiány miatt.
    Ilyenkor ha még úszóval is próbálod őket meghorgászni, nem fognak kapni. Ilyenkor kell előnyben részesíteni a hajnali valamint az északai horgászatot.
    Vagy meg kell várni amíg elmegy a nagy meleg és kicsit befelhősödik.
    Persze ez nem törvényszerűség, múlt héten kurva melegben fogtam egy 6 kiló körüli potykát.
  • zmeor
    #357
    *műanyag=gumi
  • zmeor
    #356
    ma voltam horgászni 2 tavon is, de még 1 mozdításom sem volt...
    most vagy a nagy melegtől , vagy pedig én vagyok a béna :d

    így horgásztam..

    ------etetőkosár---gumibogyó-forgókapocs----------horog-azon ilyen kis műanyag amire több kukoricát lehet rakni.

    velem van gáz?
  • Pistike 007
    #355
  • dragon11
    #354
    Nagyon köszi.:) msn-en megbeszéljük^^
  • Pistike 007
    #353
    A horog az attól függ... Sztem nem kell nagy, nem akarok számot mondani, én mindig szemre választom

    Etetőanyag valami mix keverék, én pl. Katustszoktam használni és teszek bele kukoricát meg pelletet meg egyéb titkos összetevőt:D

    Csalinak szinte minden... Kukorica giliszta pellet bojli vagy kombinálva...

    A botot a vízbe dobd:D Ha megnézed a vízfelszínt, kb lehet látni hol túrnak a pontyok.

    Aromának nemtom mit használj, én mézeset szktam, vagy azt ami a legbüdösebb.

    A botot én kapásig szoktam hagyni vagy addig amíg leázik a kosárról a kaja. És ha újra bedobod nagyobb az esély h a csobbanásra jönnek.

    Etetőkosárba a fent említett kaját:)

    sztem zsinorból bőven elég a 0.25-ös

    Hajrá:D

    Valami nem tiszta kérdezz!
  • dragon11
    #352
    De ha lennél olyan kedves elárulnád.Nem akarom beégetni magam a tesóm barátjának az apja előtt, mert vele megyek :-s


    Nagyon köszönöm!
  • Pistike 007
    #351
    Most mind olyat kérdeztél, ami minden horgásznak a saját féltve őrzött bevált és kipróbált titka:D
  • dragon11
    #350
    Sziasztok.Szerdán mek horgászni egy tóra.(pontosabb neve Csobádi-tó fizetős.)

    Az lenne a kérdésem, hogy mivel horgásszak?Tavaly bojliztam nem jött semmi.

    Pontyra szeretnék menni, fenekezős bottal!
    -Hanyas horgot ajánlotok?
    -Mi legyen az etető anyag?(Amit csúzlival belövöldözök!)
    -Mi legyen a csalim?
    -Hova dobjam be a botot?
    -Milyen aromát használjak az etetőanyaghoz?
    -Milyen aromát használjak a csalihoz?
    -Meddig hagyjam, egy helyben a botot?
    -Az etetőkosramba mit rakjak?
    -Hanyas damillal menjek ki?(4-5kg-os pontyot)

    Vagy inkább menjek más halra?Sok van benne azt tudom.. 3. horgászatra nehéz lesz pontyot fogni?


    Köszönöm a segítséget, nagyon nagyon!
  • Firerock
    #349
    én is próbáltam már:)
  • Pistike 007
    #348
    Warez:D

    Valami torrent oldalon nézdd meg. Én megnéztem egypáron de nincs találat egyikre sem...:(
  • Firerock
    #347
    valaki nemtudja hogy honnan tudnám letölteni a következő filmeket?:

    Rapala: Hogyan horgásszunk Rapala wobblerrel?


    Fox:Csukahorgászat élettelen csalihallal (Gravel Pit Piking)


    FOX:Csukahorgászat különleges műcsalikkal (Lure Fishing)

  • Pistike 007
    #346
    Nekem az egész pici kanalas villantó és a gumihal vált be. Azért picit használtam, mert ahol horgászom csak kölyök-balinok vannak:)
  • Pistike 007
    #345
    Tokhalra milyen csalit ajánlanátok?:)
  • zmeor
    #344
    köszi szépen az ötleteket...
    amugy így Budapesten vagyok..
    Nekem amugy az számít a legjobban hogy kiülök haverral szépen, aztán megelégszünk 1-2 kapással is szal csak a feelingje legyen meg..
    de azért jó hazavinni a halat is megenni meg visszaengedni..
    szeretem a természetet ilyen formában.
    Ráckevén van az a senki sziget és a mögött szoktam néha bár nemtom mennyire legális az, csak kimentem aztán bedobtam :D
    ha van még ötlet akkor várom
  • fifi
    #343
    nekem a 44-es hídnál az ÖKInél mindig süllyedőben lévő csont
    ira vágott rá... volt 2,5 kilós is...
  • Firerock
    #342
    én meg azt szeretném kérdezni hogy balinra milyen módszerrel lehet EREDMÉNYESEN horgászni?pergetve már próbáltam és nem sok sikerrel
  • Firerock
    #341
    csinálok egy nagy hurkot.azon áthúzom azt amire a damil rá van tekerve és már kész is:)
  • Bercy #340
    Én speciel sehogy, pontosabban beakasztam az orsó ki "damilrögzítő" pöckébe és simán feltekerem. Olyan messze úgy se megy a hal, hogy ebből baj lenne (ha meg elfogy a damil akkor a csomó se segít).
  • Pistike 007
    #339
    Üdv!
    A kérdésem az lenne, hogy ti hogyan rögzítitek a zsinórt a dobra, amikor először feltekeritek rá (tehát az új zsinórt)? Gondolom nem csomózni kell és egy hurkot hagyni a dobon...:)
    Köszi!