2058
  • TQ cheater
    #258
    Hello!!

    Máté vagyok.Szeretek horgászni.Fiatal vagyok,és tehetségtelen és béna a horgászatban:),de szeretek horgászni,és ez a lényeg.Legnagyobb halam egy 1kilós tőponty volt:S.Főleg keszegekre és kisebb pontyokra utazom,de a pergetést sem vetem meg,bár nem adodik sok lehetöségem rá.

    Na,ennyit a bemutatkozásrol:D
  • shaba23 #257
    így van, etetéshez jó. egy bojli fixen van a horoghoz rögzítve, néhány másik pedig vízben oldódó zsinóron, így mikor bedobod a szereléket, a horgod mellett közvetlenül ott lesz a beetetés.
  • fifi
    #256
    ha elolvad akkor pl jó a bojlit vízbe juttatni, mert bedobás után leolvad, és a nagy rafkós öreg ponty sem veszi észre, mert ugye nincs mit...
  • timcsi24
    #255
    Sziasztok!
    Vettem solorin suluble 30sec 20C'fonott zsinornak ,de vizet ér és elolvad.
    Valaki aki zsenibb mint én mondja már meg nekem mire jó!
    Köszi
    Timi
  • Mo.Organ
    #254
    Hétvégén elmentem horgászni egyik kedvenc kis helyemre szokásos menetfelszerelésemmel. Most viszont egy kis különlegességet is vittem magammal.
    Gondoltam teszek egy kis próbát és vásárolok egy JVS Pellet herbs (indiai fűszeres)aromát, és kis mennyiségben adok az eteőanyagomhoz. Plusz még az etetőanyagomat is megturbóztam egy VAN DEN EYNDE Kukorica pellet 8 mm-el.
    És hogy teljes legyen a lista VAN DEN EYNDE Halibut pellet 16 mm-el csaliztam.

    Komolyan mondom, megőrűltek a halak, kerek egy tucat pontyot fogtam, közöttük is a legnagyobb 9.55 kg nyomott. Biztosra vettem hogy meglincselnek a parton lévő horgásztársaim mert senki nem fogott semmit, de még szerencsétleneknek, még egy fikarcnyi húzásuk sem volt, velem ellentétben.

    Ragozhatnám mi is történt részletesen, de ez már nem annyira érdekes, és nem is ide való, mert mindenkinek vannak nagyszerű élményei, de gondoltam megosztok most itt egyet én is.
    Most először éreztem kifizetődönek az etetéshez való anyagok kiválasztását, és megvásárlásukat.
  • LiPTON
    #253
    a bojli nem igazán vált be.. vgyis csaliként nem, etetésben leht h szerepe volt.. 2 hete próbáltam ki, 5 nap szoktató etetés bojlival, száraz kukoricával, majd 6. este peca: bojlira 1 árva kapásom nem volt, száraz, fűzött kukoricával fogtam egy 2kilós és egy 5kilós potyeszt
    jövő héten köv. kisérlet!
  • roli613
    #252
    Épp horgásztunk,először azt hittük valami rohadt nagy hal de mikor kikerült a vízből kiderült hogy egy k*rva nagy..........
  • Firerock
    #251
    az
    ott fogtam a harcsákat pergetve joined rapalával:P
    att ahol a vége felé be van dőlve az a 2 fa
  • fifi
    #250
    felső kép az a Ladányi kifolyó a duzzasztónál?
  • Firerock
    #249
    kicsit nagyok lettek sry
    ti is rakhatnátok be párat
  • Firerock
    #248
  • Firerock
    #247
    mindjárt berakom a halaimat amit mostanába fogtam....
  • fifi
    #246
    van még egy szabad hetem/jövő hét/ Kákafoki holtág melletti fullos 12 személyes nyaralóban...
    nem érdekel valakit?
  • LiPTON
    #245
    epresnek indult, de nem igazán érezni rajta a cuccot.. inkább a hallisztet
    Jásztelken(itt lakok) van 1 kis Zagyva-holtág, ott szeretnénk kipróbálni, mit művel a halakkal
  • fifi
    #244
    én inkább rohasztom a jó olcsó lófog kukoricát :D
  • Landren
    #243
    próbálkoztam már én is párszor, nem olyan egyszerű téma...
    Milyen bojlit csináltatok, és hol horgásztok vele?
  • LiPTON
    #242
    ma gyúrtunk 1ik haverommal bojlit.. basszus, mennyi szarakodás van vele, nem gondoltam volna, h ilyen kemény lesz.. alig akart összeállni 1x, kevés lett a szárazanyag később, kifakult a ----ba főzés után. nem tom, mások hogy csinálják, de 1 élmény volt
  • Max7
    #241
    Jobb az élő halat fejbenyomni és berakni a mélyhűtőbe vagy kisütni mint a 3 napos döglöttet! szal inkább ne pusztuljon inkább irtsák a horgászok horoggal :)
  • Firerock
    #240
    nembaj
    hadpusztujjjanak
  • fifi
    #239
    mivel ott laksz ahol én, látthattad, hogy tavasszal a hiretelen felmelegedésnél döglöttek is... láttam akkorákat,mint egy ember basszus, sztem azt bottal ki sem lehet szedni...
  • fifi
    #238
    miért?
    sztem egy planktonevő undormány...
    akkora mint egy kismalac :)

    Firerock: kb. 15-20percre saccolom, de ahol pecáztam, fogtak már 20-as fölöttit is. na azzal brékeltek vagy másfél órát...
  • Firerock
    #237
    az 1 disznó hal
    és mennyi idő alatt szetted ki fifi??
  • MeTaL
    #236
    hát az a hal a természet csodája :)
  • fifi
    #235
    ja...
    onnan tudom, hogy 11 kiló :)
  • Firerock
    #234
    én is láttam őket ma
    és megfogtad???
  • fifi
    #233
    na most a kis villantóba akadt be egy 11-es busa Békésszentandráson kb 80 centis vízben :)
  • Firerock
    #232
    ne is emlegesd feneapofáját
  • Max7
    #231
    Miért nem vidrára vadászol elöször? :D
  • Firerock
    #230
    csáttok
    a hétvégén horgásztam a telkünkön és bedobtam 1 csukázó szereléket
    este húzom kifelé és rajta ugrándozik 1 3as süllő
    oké.
    berakom abba a hálóba és elmegyek aludni
    reggel megyek kifelé és látom hogy a parton van a háló és benne a süllő kopltyújának a maradványa....(megette a Vidra:(:()
    pedig leakartam fényképezni és beerakni nektek ide dicsekedni
    most hétvégén is megyek ki és hátha fogok még1et:)
  • Firerock
    #229
    már voltam ott
    és úgy fogtam hogy iylen zsebpecát úszás közbe húztam amgam után és fogtam 4et
    majd rakok be képet
  • Mo.Organ
    #228
    legközelebb vízben horgásszál.
  • csn tamás
    #227
    sziasztok! voltam pár napig Újdombrádon s horgásztünk a Belfői-csatornában (helyiek Ticcé-nek nevezik). És se hajnalban se este nem fogtunk nagyobb halat, de inkább csukára utaztunk. Snecivel probáltuk meg kicsi vörösszárnyúval de semmi.... tanácstalan vagyok miért nem ettek a halak. Beteszek a képet is a "dumám" mellé:
  • pokercucu
    #226
    Hello horgászni szeretnék csak nem tom hogy kezdjek hozzá tud valaki segíteni
  • Mo.Organ
    #225
    Semmilyet. Én tavaly voltam horvátba, horgásztam. Vagyis csak logattam. Semmi esélyed a halfogásra. Az sós víz és nem édes víz. De majd meglátod ha ott vagy.
  • Firerock
    #224
    császtok
    megyünk Horvátországba a nyáron és szeretnék horgászni is.
    milyen cuccot,botot vigyek? és miylen technikával? a partról szeretnék horgászni
  • kicsiii
    #223
    Ide azok a Tagok csatlakozzanak akik szeretnek horgászni.
    Az meg már csak plusz, ha tudunk egymásnak szép képeket mutatni horgászatunkról... Mert ugye nincs annál szebb, ha gyönyörű tályak mellett ülünk és pecázunk:) Persze ha még eredménnyel is.... :)

    http://www.flickr.com/groups/horgaszok
  • Firerock
    #222
    eree valaki lécci
    valszeg holnap megy és 1hónap mőúlva mefgy kb legközelebbbb
  • fifi
    #221
    pont ezt akartam írni... le lehet szedni belőle...
    nade ha annyira akarja :D
  • LiPTON
    #220
    én nem szoktam túlspirázni a 'minden méretben spiccbotot': van 1 6os spiccem(két tagra 1,2es gumi), ha nem férek be a fa alá, kiveszek 2 tagot, és úgy... mondjuk tavaly nyáron ráléptem egyik éjszaka a félretett 2. tagra, azóta nem az igazi .D azért a tavaszi 4es pontyokat még így is kiforgattam eddig :)
  • fifi
    #219
    akkor 5m