33535
  • Hypo #13261
    Nincs a joyhoz kulon progi esetleg? Vagy esetlegszerezz be FSUIPC progit
  • melfoy
    #13260
    Az az igazság hogy egyszer már sikerült..de nem emlékszem hogy mire állitottam..throttle-?...mert utána visszaállitottam mindent alaphelyzetre..
  • Hypo #13259
    hatha az nem egy kulon axis akkor nem olyan egyszeru
  • melfoy
    #13258

  • melfoy
    #13257
    Sziasztok,a minap próbáltam ki először az FSX-et és nagyon tetszik,egyelőre így sikerült beállitani,bár nem a legjobb repteret,környezetet választottam,..kevés épület..autók stb..na mindegy majd idővel..



    Lenne egy kérdésem,hátha tud valaki segíteni...Manta mm063-as joystickom van,azzal próbálom írányítani a gépeket,nem nagy szám de idővel be szeretnék fektetni egy komolyabba..a kérdés,mit kellene ahhoz átállitanom hogy a "tekerőgombbal" tudjam kezelni a "gázt"..Erre gondolok:

    Köszönöm előre is ha tudtok segíteni!
  • Falconer
    #13256
    Konkluzio az érdeklődők számára (amit már sokszor levontunk):

    - Ilyen beállításokkal inkább FS9, legalább így néz ki, viszont több az FPS, nagy reptereken mehet a traffic, meg minden.

    - Viszont:
    látszik, hogy VFRnél van benne még potenciál, tehát ilyen célra feljebb lehet venni a grafikát, és akkor szebb mint az FS9.
  • Hypo #13255
  • CptSAB
    #13254
    Ennél jobb Mig-23 nincs fs-hez. Sajnos.. Van hozzá magyar festés. Mike Pearson festéseire keress rá. A régi teflonszürke 08-as és a tareptarka barna-zöld 12-es van megfestve általa. Kazunori Ito Mig-23-hoz is készített 3 festést. Azt a stuffot Jan Moravecz fejelte meg egy reálisabb FD-vel (jobb mint az alphasim-es), de VC az nincs a géphez ott.
  • alert
    #13253
    Itt a beígért screenshot teszt. A képek mind egyféle beállítással készültek, nem változtattam semmin. Az élsimítás és az anizotróp szűrő csak az FS-ben volt bekapcsolva, a driver-ben nem (nem láttam értelmét, mert az FPS különbség ésszerű használat mellett elenyésző). A képek különböző helyeken készültek, a nevük önmagukért beszélnek azt hiszem. Ha a város, terep, sivatag vagy szigetvilág felett mind különböző beállításokat használsz, akkor ennél sokkal jobb eredményeket és helyenként szebb grafikát (főleg időjárást) is el lehet érni, de nekem most nem volt időm mindenhol átállítani, tekintsétek hát egy átlagnak.

    A konfig:

    e8400 @ 3.6 Ghz
    3gb ddrII 800Mhz ram
    ati 4850 512mb
    felbontás HD (1920 x 1080)

    Az eredményt az adott konfigon nem mondanám rossznak. Nagygépes Heavy Traffic repkedésre nem annyira praktikus szép megjelenítés mellett, de amúgy tűrhető. Minden csak beállítás kérdése.

    FSX beállítások: Klikk ide

    Képek:

    FSX_Aerosoft-Budapest-Default_A320_VC
    FSX_Aerosoft-ManhattanX-Default_C172SP_VC
    FSX_Flytampa-Grenadines_Carenado-Seneca_VC
    FSX_Flytampa-Grenadines_Carenado-Seneca_VC_2
    FSX_Flytampa-HongKong-Carenado-Seneca_VC
    FSX_Flytampa-HongKong-Carenado-Seneca_VC_Night
    FSX_Flytampa-HongKong-Default_B747_Exterior
    FSX_Flytampa-HongKong-Default_B747_Exterior_MyTraffix2010_60%
    FSX_Friday_Harbor_Ariane_B737_VC
    FSX_Friday_Harbor_Default_B737_VC
    FSX_FSDreamTeam-Las-Vegas_Approach_Default_B747_2D
    FSX_FSDreamTeam-Las-Vegas_Approach_Default_B747_VC
    FSX_FSDreamTeam-Las-Vegas_Approach_PMDG-747X_2D
    FSX_FSDreamTeam-Las-Vegas_Approach_PMDG-747X_VC
    FSX_FSDreamTeam-Las-Vegas_Approach_PMDG-747X_VC_MyTraffic2010_60%
    FSX_FSDreamTeam-Las-Vegas_Default_B747_2D
    FSX_FSDreamTeam-Las-Vegas_Default_B747_VC
    FSX_FSDreamTeam-Las-Vegas_PMDG-747X_VC_MyTraffic2010_60%
  • vmarc
    #13252
    Sziasztok!
    Sikerült beletennem a 2004 es Alphasim MIG-23 ast fsx-be és az lenne a kérdésem hogy létezik e hozzá magyar festés vagy magamnak kell megcsinálnom és hogy van e esetleg annál jobb letölthető 23-as.


  • litlebubu
    #13251
    Ausztráliánál 28-30 mindíg megvan, de az USA-nál REX-el 15-18. Sőt még kevesebb is szokott lenni, de akkor már szaggat. Most próbálkozom a beállításokkal. Azt nem tudtam, hogy jobb külön vinyóra tenni az FSX-et, mert pont ezen a fórumon korábban valaki azt írta, hogy jobb ha a rendszerpartición van. ??? Na most leszedek mindent és kezdem előlröl. Nvidia driverből melyiket tegyem fel? A legújabbat?
  • carlosfly
    #13250
    I7 - nél tesztelte már valaki azt hogy hogy a jobb ? HT be vagy HT ki? Megmondom őszintén nálam arma2 miatt kivan kapcsolva szal én még nem is néztem hogy fsx nem-e lenne jobb ha bekapcsolom.
  • DirtyVisions
    #13249
    A konfigra válaszként csak annyit: Sajnos ez egy szimulátor, és igen, ide kell a gép. Igaz hogy az i3 egy az i széria gyenge processzora, és csak 2 magos (van hyper threading, vagyis + 2 virtuális mag, nem tudom hogy ezzel mennyivel jobb) és gyengébb mint a quad core-ok, de úgy vélem nem érdemes 775-ös chipsetet venni új gépnek, mert 2-3 év múlva ugyanúgy kihalnak mint a 478-asok. Viszont ha most egy ilyen gépet veszek, később még mindig tudok tenni bele akár i7-et is (az 1156-os gyengébek közül) de a mostani core 2 és quad core-nak itt a határa. Vagyis lehet ezeket húzni szépen, de az plusz költség, és a végtelenségig az sem jó. Elismerem amit is sokan írtok, többnyire ezeket én is tapasztaltam az FS9-nél, megnézem hogy fut az X, legfeljebb nem azt használom. Szimulátornak jó a másik is. A másik meg, egy komolyabb i7 80-100 ezer forint, vagy hát több, attól függ mennyire akarjuk hogy kemény legyen, de ennyi pénzből inkább iratkozzunk be pl. egy vitorlázó egyesülethez, szerintem az igazi repülés élményét egy szimulátor nem tudja átadni, a nagygépes repkedéshez meg egy FS9 elég, oda meg nem kell i7 és társai. Minden esetre köszönöm szépen a segítséget, és bocs hogy ismét felhoztam a témát.
  • carlosfly
    #13248
    Hoppá lehet hogy rossz linket adtam :D:D:D
  • Hypo #13247
    aaa nem tetszenek mind repulos temaju:))))))))))))))))))
  • carlosfly
    #13246
    Na én is tripla :) Képek
  • carlosfly
    #13245
    Ezek a képek E8400/q9550- el készültek. Már nem tudom melyik melyikkel de szerintem mind elfogadható. Gtx275 4g DDR2 cruical ballistix 1200.... Most i7-920 van és 1 percig sem gondolkoztam a kisebb i3 vagy i5- ön sztem fölösleges...Várni kell míg összejön guba a nagyobbra és mindenképpen azt kell választani.
  • carlosfly
    #13244
    Má holnap van!
  • Hypo #13243
    "....Lényeg, hogy a grafika az FS9 szintje felett legye" EGY ALAP FSX EL EZ NEM FOG MENNI:)
    foleg ha par szep kieg van fs9 alatt:)

    egyebkent egy dolgot erdemes szem elott tartani, mas beallitasokal repulok vfr-t erdok hegyek kozott, mas beallitasal repulok varosok felett, es mas beallitassal nyomom nagy gepeken. Mert mindegyiknel mas es mas a szempont, nem hiszek egy altalanos konfigban ami mindenre jo, persze regebbi hardwarerol van szo en se i7 el repulok aztan meg is elvezem, persze bonyolult kiegeszitovel plusz add on repteren nagy ai forgalomnal hat kerem ott kompromisszumokat kell kotni maskepp nem fog menni ( en az egyszerubb utat valasztottam, amikor erre van igenyem akkor fs9 el nyomom:)))
  • Hypo #13242
    Na akkor par aprosag, az altalad felvetett teszt tok felesleges, mivel ahany ember annyi konfig, kieg ram alaplap stb. es hat fsx se egyseges, pl egy szuz fsx semmivel nem muzsikal jobban mint egy olyan amin van par kieg es meg meg is van piszkalva, szoval eleg felesleges lenne egy ilyen teszt. Persze ugy nagyvonalakban lehet adni altalanos tanacsokat.

    VGA, tok nem szamit egy kozepes karival boven megkapod amit akarsz, DE nem art figyelni AA gondokra ( szerintem NVIDA esetleg ebbol a szempontbol jobb valasztas ha csak fsx ezik az ember)

    CPU az I3 szerintem felejtos, az a parasztvaitasos szeria az inteltol, egy negyed annyiba kerulo 4 magos is megeszi. de hogy siman menjen minden es a jovore is gondol az emebr az i5 de inkabb I7 a jo valasztas, vagy par kompromisszum es a regebbi cpukal is el lehet erni szep eredmenyt.

    RAM: szerintem abbol sosincs eleg:)

    HDD: ez nagyon is fontos resze, mindenkepp kulon fizikai vinyora erdemes rakni fsx et es az op rendszert egy masikra, szoval nem particiora hanem kulon vinyora. SSD-k jo csak rohadt draga.

    MONITOR: szerintem csak is Wide es minel nagyobb annal jobb:)) FSXen ugy is legtobb esetben a vc ben van az ember


    JOYSTICK: izlesek es pofonok, x52, proflight jokes plus pedal, vagy csak egy sima kis joystick is megfelelhet.
  • Hypo #13241
    MUAHAHAHAH:))))) akkor nem tudom mit neztel, de alert ugy kb 10x irt mar eleg bo lere eresztett utmutatast, szereny szemelyem is mar jo parszor, de sorolhatnam a tobbieket is.

  • hhelikopter
    #13240
    Szia!

    Az orbx kiegészítőnél mennyi az FPS -ed fullra felhúzva?
  • litlebubu
    #13239
    Nekem " Core i7 920 3,5Ghz , EX58-UD3R, 6Gb RAM,XFX GTX 285 Black edition SLI. + WIN7 64bit és őszíntén szólva vannak problémáim. Valószínüleg nekem is jól jönne valami beállítási segítség, mert REX,és ORBX-el már nagyon leesik az FPS! Mondjuk én mindent fullra toltam! Valószínüleg semmi értelme maximumra tenni minden grafikai beéllítást. Az élsimítással is küszködök, nem sikerült beállítanom.

  • alert
    #13238
    Megoldható, ha az időjárást és az AI forgalmat tudod nélkülözni. 2D cockpitban mindenképp, 3D már necces. Persze itt is van rengeteg tényező. Nagyjából hasonló konfigom van, holnap neked is mondok beállításokat aztán eldöntöd tetszik-e avagy sem.
  • alert
    #13237
    Semmiképpen nem mondom, hogy gáz, csak vannak korlátai. Mindent az határoz meg, hogy kisgépes vagy nagygépes repülésre akarod-e használni és itt mindenképpen kiegészítőkről beszélek, tehát nem az FS által alapból meglévő repcsikre gondolok, mivel hogy szimulátort említettél, az a fontos. Ha kiválasztod a PMDG 747-et és elindulsz Frankfurtból (scenery-vel), akkor annak ellenére, hogy lejjebb veszed a grafikát bizony megfogja. De itt tényleg rengeteg dolog jön a képbe attól kezdve, hogy Virtual Cockpit-el repülsz avagy sem, blabla. Nekem egy c2d e8400-es konfigom van jelenleg 3gb memóriával és ati 4850 512mb vga-val és már ezzel is szép dolgokat lehet művelni, de meg is lehet fogni. Holnap megmutatom.
  • Blackdog
    #13236
    Ha már így a gépigénynél tartunk...
    Próbáltam már sokszor beállítani az FSX-et a konfigomon, de sajnos mindig uninstall lett a vége az alacsony fps miatt. Átolvastam néhány írást a témában, próbáltam azok szerint beállítani az FSX-et, de nem igazán sikerült. Felteszem a kérdést tehát;
    Van esély élvezhető fps mellett FSX-et futtatni a gépemen?
    Konfigom: E8400 (3,7 GHz), 2 Gb RAM, GTS250 1Gb oc. Lényeg, hogy a grafika az FS9 szintje felett legyen és nagyobb reptereket, gépeket is tudjak használni.
    A válaszokat előre is köszönöm és bocsánat ezért a "közhely" kérdésért, csak nem találtam még számomra egyértelmű információt a konfigomra vonatkozóan.
  • DirtyVisions
    #13235
    Egy ilyen teszt nem lenne rossz (gép konfiggal), de csak ha tényleg ráérsz, amúgy felesleges. A helyzet az hogy egy komplett gépet veszek, mivel a mostani ezer éves vacakból gyakorlatilag semmi sem tudok felhasználni. Így rendesen felszökik az ára, és mivel a core 2 kezd lassacskán kifutni a piacról, úgy gondolom nem éri meg ilyenbe fektetni, ha később ismét dobhatom ki a szemétbe. Az i3-ról sajnos nagyon kevés tesztet láttam, inkább az i5 és i7 áll a középpontban. Erről a képről tudtam meg a legtöbb infót:

    Viszont később akár i5-öt, vagy gyengébb i7-et is tudok majd venni hozzá, de ez valószínűleg később lesz. Nekem tényleg nem az a fontos hogy maximum grafikán DX10-en futassak egy szimulátort, mert lehet hogy szebb, de az élethűségtől még messze áll, inkább az, hogy a repülőgépekkel tudjak realisztikusan mozogni. Ha gáz, akkor maradok a 2004-nél, az valószínűleg futni fog rajta szépen.
  • MatWood
    #13234
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1136514355&no=7707]Ebben a hozzászólásban van egy nagyon jó FSX config. #7707[/URL]
  • alert
    #13233
    Ez jól hangzik, de az i3 szerintem kevés. Cáfoljon rá valaki, de az általad említett i3-as szerintem annyit sem hoz, mint mondjuk egy komolyabb dupla magos proci. Ha az i szériás prociban gondolkozol és FSX-ben, akkor mindenképpen érdemes elmenni hhelikopter által említett i5-750-ig, mert ott 4 megáról 8-ra ugrik a cache, ami az FS-nek számít. Drágább, de ha 'i' szériában gondolkozol, akkor tényleg ezen érdemes. Ezzel már tényleg szépen lehet működtetni a játékot. Ha nincs rá keret, akkor az i3-ból mindenképpen magasabb szériát válassz, mint az 530-as. Mindezek mellett még mindig tudnod kell azt, hogy ennek ellenére szép beállításokkal meg lehet fektetni a progit FPS szempontból. Attól függ, mivel kínálod meg. Ha egy szép VFR scenery-t adsz neki és valami kisebb repcsivel -mondjuk Carenado féle- repkedsz, akkor nem lesz gond, de ha felraksz valamilyen mega airportot és egy kidolgozott nagyobb repcsit -mondjuk Airbus vagy Boeing kiegészítőt-, akkor megfekszik és bizony le tud kúszni 20 alá az FPS. Ez növelhető, de akkor visszább kell venni a grafikából. Tényleg attól függ a dolog, hogy mennyire terheled. Ha lesz időm és gondolod, akkor dobok fel holnap délután néhány tesztet különböző scenery-vel és beállításokkal és akkor láthatod, nagyjából mire számíthatsz.
  • DirtyVisions
    #13232
    Hoppá, véletlen a régi felhasználómmal jelentkeztem be, sorry.
  • Kakaduduka
    #13231
    Hát néztem pár tesztet a procival kapcsolatban. Arra jutottam hogy az i3 a Core 2-ket azért lehagyja, úgyhogy annyira nem lehet rossz. Nem feltétlen az a fontos, hogy gyönyörű legyen a víz, és hogy minden apró jelentéktelen vacaknak is szép árnyéka legyen, meg hogy csillogjon minden, de azért a 2004-hez képest legyen jobb grafikailag, abban, ami lényegesebb. Ha így, nem full grafikán futni fog, akkor az elég.
  • hhelikopter
    #13230

    Szia!

    Amennyiben megfelelő konfiguráció van, csodás az X, szerintem veri a 9 verziót minden tekintetben. Ha gondolod akkor megnézheted nálam, hogy az Én konfigommal mit tud. Egyébként végig olvastam sok száz hozzászólást, de a gépigénnyel kapcsolatosan érdemit kimondottan nem találtam. Javaslom nézz a youtubon videókat, ott leírják, hogy az adott minőséget milyen teljesítménnyel érték el.

    Pl:

    videó1



    Udv Zoli,
  • alert
    #13229
    A processzor. Ugyanakkor a beállítások nagyon sokat számítanak. Mint említettem már sokszor kiveséztük, de a lényeg nagy vonalakban annyi, hogyha mindent felhúzol maxra, akkor nem lesz szebb a grafika, mintha kb 70%-on járatnád, ugyanakkor jóval kevesebb az FPS. A beállítás a kulcsa mindennek.
  • DirtyVisions
    #13228
    Sziasztok!
    Én is egy kérdéssel fordulok felétek, bár gondolom, már nem szívesen válaszolgattok ezekre a már milliószor felvetett kérdésekre. Igen, a gépigényről lenne szó, ismét. Olvastam a FAQ-t, de a helyzet az hogy erre nem ad választ, régi egy kicsit hozzá. Rengeteg videót néztem itt-ott, bár nem igazán találtam nekem megfelelőt. Sajnos az előző gépemhez nem tudok viszonyítani, mivel ez egy 478-as Pentium 4, ami hát nem igazán futtatja az FS-t (mármint az X-et). Tehát a kérdés az, hogy szerintetek ezen a konfigon hogy futna?

    Intel Core i3 530 2.93 Ghz
    2 GB 1333 Mhz DDR3 RAM
    Gigabyte GT 220 1GB DDR3 videokari

    A helyzet az, hogy nem szeretnék továbbra is 10-15 fps-sel repkedni, mert hát így élvezhetetlen a játék. Az FSX grafikában eléggé ott van, és ami még fontosabb, hogy a környezetet is elég jól megcsinálák (gondolok itt a földi kiszolgálásra, ami itt már beépített, a forgalomra az utakon, állatok, stb.) és ezek az élményen sokat dobnak. Bár nem tudom hogy az alap repülők mennyire vannak kidolgozva (sokkal szebbek mint az FS9-ben, de én szimulátort szeretnék inkább) kérdés, hogy milyen szintű pluszra van szükség egy realisztikus szimulátor eléréséhez. (a scenery az alap) Nem tudom hogy a konfig komolyabb gépekkel, környezettel mit tudna kezdeni, és ugyan jó lenne egy szebb szimulátor, ha itt is csak 15 fps-t érne el, már nem éri meg váltani. Tehát a másik kérdésem az lenne, hogy érdemes-e váltani X-re, vagy annyival nem nyújt többet mint szimulátor?

    Remélem nem haragszotok hogy 4 órával hhelikopter kérdése után én is felhozom ezt a témát. Válaszotok előre is köszönöm!
  • hhelikopter
    #13227
    Sziasztok!

    Sajnos nem a beállításokkal van a baj, az ORBX által készített fotoreal mash használom, ami csodás ugyanakkor zabálja a gépet. A processzor teljesítménye a lényeges vagy a memória?

    Ui: tudom, hogy mindkettő számít, de a 3D elemek szempontjából kérdezem, mert helivel repkedek csak, és az lenne jó ha felhúzhatnám a tereptárgyakat maxra.
  • polluxware
    #13226
    sztem 16giga ram alatt nem is érdemes próbálkozni...
  • Hypo #13225
    en is ezt tudom csak javasolni
  • alert
    #13224
    Nem a procit kell lecserélned, hanem be kell állítani rendesen a grafikát. A tiednél gyengébb konfigból is ki lehet hozni stabil 30 FPS-t város felett is úgy, hogy a grafikában semmi különbséget nem látsz. Anno nagyon sokat írkáltunk erről. Keresd meg, mert nem szükséges új procit venned, hogy élvezhető legyen. 4 giga feletti ramot csak a 64 bites operációs rendszerek látnak. Így pontos a dolog.
  • hhelikopter
    #13223
    Sziasztok!

    Lenne pár kérdésem, jelenleg a konfigom egy Intel Core i5 i5-750 2,66 Quad Core + 4 GB RAM + NVIDIA GTS250 1 GB 256 bit DDR3.

    A konfig nem rossz 30 FPS hegyes vidéken majdnem csutkára felhúzva, csodás táj. Nagyvárosba persze fos az FPS (14) bár ott nem is szeretek repkedni.

    A kérdésem az lenne, hogyha beleteszek egy Intel Core i7-870 2,93GHz S1366 BOX Procit valamint + 4 GB ramot mellyel összesen 8 GB lesz benne mennyivel fog javulni a helyzet?

    Van egy olyan problémám is, hogy a boltba azt mondták az operációs rendszerek 4 GB felett nem látják a ramot, ez igaz? – Mert néztem jó néhány videómegosztó portálon FS X videót, ahol 12 GB Ram volt a gépbe , nem értem akkor…. -
  • Solt
    #13222
    Basszus, hogy eltűntél... Érezd magad lehordva! :D

    Szóval, először is ehhez a konfighoz 64 bites win7-t javasolnék, az XP már nem ilyen gépekre való. Kapásból nem is kezeli az összesen 5GB ramodat...

    Mielőtt hűtésre pénzt költesz, fixáld manuálisan mondjuk 50%-ra a vga hűtését, és teszteld úgy. Az ilyen jellegű hibák, általában vram gyanúsak...

    Hogy ne offoljuk szét a topikot, írj privátot, vagy egyeztessünk időpontot, és arma ts-n szívesen segítek... ;)