33535
  • Hypo #13341
    Egy tavoli AN2 esnel biztos nagyobb de egymas mellett:))))))Seneca meretek

    AN-2:

    Wing span upper,lower 18.18m, 14.24m
    Lenght Overall (tail up),(tail down) 12.71m, 12.40m
    Height overall (tail up),(tail down) 6.10m, 4.00m
    Wheel track 3.45m
    Propeller diameter 3.60m
    Propeller ground clearance 0.69m
    Wing area 71.6m
    Cargo door (port) mean height, mean width 1.55m, 1.39m
    Dimensions internal:
    Cargo compartment length, Max height, Max width
    4.10m, 1.80m, 1.60m
  • bgabi727
    #13340
    ha ez nem elég, mondd hogy milyen szögből kellene még és melyikről és tudok még feltenni.
  • bgabi727
    #13339
    mint egy Pa-23. de ugye nem azt akarod mondani hogy nagyobb mint egy An-2es? az majdnem 2x ekkora...
  • polluxware
    #13338





  • bgabi727
    #13337
    feltettem egy párat, még ha kell lehet hogy találok, egyelőre ennyi:
    http://kephost.hu/gallery-Zlin+142-5048_4C31B76A.html
    bocsi, de nem engedi a link beszúrást :)
  • Clidey
    #13336
    Ha föltolnád valami tárhelyre és idelinkelnéd vagy elküldenéd privibe a linket, azt megköszönném!
    Esetleg ha reptér közeli vagy, tudnál csinálni pár részletfotót az előzetes képek függvényében?
  • Clidey
    #13335
    Flatland Kupa indult utána meg VB lesz.
  • bgabi727
    #13334
    nekem van róla egy rakat képem, bár nem mind az SGN hanem az SFO,K,Z,Y. tudok küldeni bár nem tudom mi számít értékelhetőnek.
  • polluxware
    #13333
    tegnap este már nem volt lelki energiám a géphez ülni... délután rakok be képeket róla;)

    szombaton baja felé menet csak relatíve messziről volt szerencsém látni, (onnan a hasonlítás az AN-2höz)

    vasárnap reggel viszont brahiból beslisszoltam, és közelről készítettem pár képet róla... elég nagy mozgolódás van most LHUD-n, ha jól tudom valmi vitorlázó verseny leszen

    egyébként egész pontosan egy Piper Seneca III
  • Hypo #13332
    tudom azert rohogok mert hat igaz is:)
  • Clidey
    #13331
    Jóvanna, tudod hogy értem...! :D
  • Clidey
    #13330
  • Clidey
    #13329
    Köci a linket Tomi, de itt sincs megfelelő képanyag amint látom. :(
  • Hypo #13328
    "Cessnasok" :)))))))
  • LegendTommy
    #13327
    pláne ha te repülsz
  • CptSAB
    #13326
    Mester, nézzen körül itt is.. Attila e-mail címe is megvan, nem minden fotó van fennt galériákban. Én kaptam tőle vagy féltucat akkor még publikálatlan (azóta sem láttam neten) fotót. Segítőkész.

    Groszvald Attila képtára
  • Clidey
    #13325
    Tény és való, a Cessnások általában meg vannak halva amikor először beleülnek... :D Aztán hamar rákapnak az "ízére" akkor meg már nem lehet őket kirobbantani se belőle... :DDD

    Az SGN vagy a SFK nem lesz benne mert nem találtam róluk értékelhető képet a neten, csak ezért meg nem fogok lerepülőzni nyíregyházára. :(
  • bgabi727
    #13324
    csodálatos bizony :)
    micsoda szerencse hogy itt 5db 142-es is van...az egyik egész fiatal '86-os. Viszont ne a nulláról ülj be a Z-142be, mert tud meglepetést okozni.. :)
    az FSX-be készülő 142-be benne lesz a Golf November? Vagy a Foxtrot Kilo?
  • bgabi727
    #13323
    Piper Senecák nem repülnek errefelé, bár én nem hinném hogy az nagyobb lenne egy An-2esnél. Viszont ma láttam a LIX-et, lowpassolni a Hungaroring fölött, na az tényleg nagyobb mint egy Ancsa. Gyönyörű gép, hatalmas bedöntéssel fordul, 70 fokos biztos volt ha nem több. Nem gondoltam volna hogy elbírja azt a fordulót amit a Warrior :)
  • Pupuci
    #13322
    Így volt de valamiért mégsem működött.Aztán nyomtam egy default beállítást, újra beállítottam és ezek után jó is lett.Hát van egy lelkivilága ennek a francnak.
  • Lacuska77
    #13321
    Hali!
    Az FSX settingjében ahol beállitod a left ill right toe-t ott van mellette a reverse kocka na azt pipáld be mind a két pedálnál és akkor már nem fog beragadni...;)
  • Pupuci
    #13320
    Hali!
    Segítsetek!Hogy a fenébe lehet beállítani a saitek pedálján a toe-t, hogy jól is működjön?
    Már össze-vissza állítgattam mindent de a fék állandóan beragad. :(
  • CptSAB
    #13319
    Zenith, Apollo, Grob, ICA, TL stb.. hiányoznak, mind az UL-ek, mind pedig a MOVIT-ok.
  • CptSAB
    #13318
    nem elég még mindig.. sajnos
  • Clidey
    #13317
    Hogy minél nagyobb?? Máskor ne hagyd otthon a szemüveged bazz!
  • polluxware
    #13316
    úúúú legjobbat nem is mondtam

    Máma Baja felé útban a szegedi reptéren láttam egy Piper Seneca-t!!!! iszonyat nagy gép.... nagyobb mint az An-2es

  • polluxware
    #13315
    previewben van még a DimonaX valmint a Katana 4x (őőőrült szexi az a gép)

    mostanság más cégek is rákaptak erre az ultralight témára... csomesz gép készül ilyen témában

  • Clidey
    #13314
    Hajrá hajrá!
  • Atlasz95
    #13313
    Nemrég találkoztam egy ilyennel élőben a debreceni reptéren, mondhatom csodálatos gépezet, repülni még nem repültem vele, de folyamatban van az ügy.
  • Atlasz95
    #13312
    No comment!
  • Clidey
    #13311
    Ez Milan Lisner jópáréve kiadott Z-142-ese szinte egy-az-egyben berakva FSX-be. Többeknek volt is problémája vele emiatt.
    Ez pedig egy eredetileg FSX-re fejlesztett Z-142. Van különbség.
  • Clidey
    #13310
    Egyelőre úgyfest. Legalábbis eddig még nem mondták hogy nem. :)
  • Clidey
    #13309
    Majd - remélhetőleg - ha az Aerosoft kiadja.
  • Atlasz95
    #13308
    Igazad van! Nem néztem meg rendesen, de ez is jobb a semminél.
  • m814
    #13307
    Ez a 2004-hez készült darab valami átmókolt változata.
    Az X-hez készülőről pedig kérdezzétek bátran Clidey mestert,nála aligha találunk illetékesebbet.
  • polluxware
    #13306
    aerosoft dologból most akkor lesz valmi? preview fórumban sémmi szó róla eddig...
  • Atlasz95
    #13305
    Mindenkinek köszi! Bár a hajtómú működésével tsztában voltam, nem gondoltam, hogy ennyire kis szél is elég mint amit szimulál a FSX. A Zlin-re ennyit tudok momndani:
    http://www.fs2000.org/index.php/downloads/aircraft/doc_details/5791--fsx-zlin-z-142

  • bgabi727
    #13304
    és mikor lesz ,,hivatalosan" is elérhető?
  • Clidey
    #13303
    Egy-két embernek már igen
  • bgabi727
    #13302
    azt esetleg nem tudja valaki hogy FSX-hez kijött-e már a Zlin 142?