33535
  • Papirzacsi
    #13461
    Egyébként annyira friss és gyors a Google Earth, hogy New Yorkban az idei verseny ideje alatt készült műholdképek láthatóak.:)
  • Papirzacsi
    #13460
    Igen, és mégtöbb politika nagygyűlést a belvárosba, illetve mégtöbb buzifelvonulást, mert a rendezvény miatt órákig a házunk felett alacsonyan köröző MD500, Mi-2 olyan halk.
  • Papirzacsi
    #13459
    Ha láttad a tv-ben, akkor valszeg feltűnt, hogy azok a nagy épületek messze vannak, a pálya vonalától 1km-ren belül nincs magas épület. Az Ellis Island, a régi pályaudvar és a közönség is olyan távolságra van a repülőtől , mint itt a budapesti dunaszakasz teljes szélessége...Ergo nem mindegy a terület, ez az egyetlen amibe bele lehetne kötni, mint kockázat, és az idei két vízbeérést (egyik esés) tekintve lenne is alapja. De amiket indoknak felhoznak, főleg a tetves ombuci az röhejes. A kérdésed jogos, tedd fel az ombucinak, vagy az impotens NKH-nak.
  • Clidey
    #13458
    "csak felrántja a gépet ha baj van"

    Ezt azért gondold végig még egyszer.
  • Hypo #13457
    Jo is hogy beszuntettek inkabb lovak legyenek a hosok teren az olyan magyar a szarral egyutt mit ott hagytak
  • bgabi727
    #13456
    tudom hogy hol tartották, én is láttam tv-ben. na de kérdem én, egy sokszáz km/órával műrepülő gépnek már nem mindegy az a plusz terület? ha new yorkban meg merték csinálni, pedig tudjuk hogy ott mekkora épületek vannak, itt mért nem lehet? csak felrántja a gépet ha baj van és egy pillanat alatt az épületek fölé emelkedik. manhattan épületei fölé már nem lehet ilyen könnyen...
    amúgy meg az ilyen sport, akárhol tartják, valamennyire veszélyes, a jellegéből adódóan. tény hogy nem a legjobbak a feltételek pesten, na de ha annyi évig nem volt baj hogy veszélyes, most hirtelen miért lett az?
  • Papirzacsi
    #13455
    Azért azt nem ártana figyelembe venni, hogy New Yorkban sem a felhőkarcolók között, hanem az öbölben, Ellis Island és a régi new jersey-i vasútállomás közötti szakaszon tartották a versenyt, ami a legnagyobb rosszindulattal is legalább kétszer szélesebb terület, mint a budapesti dunaszakasz, a nézők és műemlékek megfelelően nagy távolságban vannak. A nézők már annyira, hogy sztem az már az élvezhetetlenség határát súrolja. Viszont az az indoklás, amiben a zajt emelik ki első oknak (legalábbis a sajtó ezt teszi), az meglehetősen röhejes és szakmaiatlan. Inkább tűnik politikai döntésnek, mint szakmainak, főleg ha egy buzi inkább jogász (elnézést a többi jogásztól) , mint hozzáértő dönt a kérdésben... "jövő nemzedékek országgyűlési biztosa" LÓL... "veszélyeztetné az egészséges környezethez való jog érvényesülését"... mégnagyobb LÓL... egy olyan belvárosban, ahol minden sarkon egy csöves maga alá hugyozik az utcán, és olyna szag van a Váci utca mellett, hogy levegőt nem lehet venni, ahol akkora a dugó, hogy megfulladsz a kipufogógáztól, vagy ahol olyan buszokon tudsz csak utazni, amin a kipufogógáz inkább az utastérbe áramlik, mint kifelé, stb... Az NKH meg... nem is folytatom... Mondjon le mindenki! :-)
  • Hypo #13454
    Mert a celeb tvknek ez nem hir, bar nem ertem miert nem mas orszagokban mindig hirt adnak minden repulo esemenyrol, nalunk meg csak az van a hirekben hogy lezuhant......
  • CptSAB
    #13453


    Azt viszont baromira sajnálom, hogy semmilyen repülő versenyről vitorlázó, rally soha egy nyomorúlt 1-2 órás összefoglalót sehol sem nyomnak le. Az aug.20-i légiparádé is tévében bagatel közvetítés, élőben meg azért kell szurkolni hogy lesz-e egyáltalán.
  • bgabi727
    #13452
    igen, múlt időben akartam írni :)
  • Hypo #13451
    mar egy hete megtettek
  • bgabi727
    #13450
    portugáliában is beszüntetik, ha jól tudom. de legalább New York-t felvették. pedig ott aztán van minek nekimenni.
  • bgabi727
    #13449
    mit is tudsz? x)
  • Hypo #13448
    Azert RB-re is mostanaban ra jar a rud, nem csak nalunk szuntettek be a versenyt....de teny hogy ami ebben az orszagban folyik az mar tenyleg ROHEJ. luzerek orszaga. Es tok mindegy hogy balrol jon a kaki vagy jobbrol, egy kutya, az egyiku butan lop a masik okossan de lop szoval basszhasuk:)

    Szoval otthon is halkabban szimulatorozni, es minden felszallas elott a nemzeti egyutszaras nyilatkozatat hangossan felolvasni a check listek elott.

    Nekem a wiuderbah mellett ott log a cessnaban VikiKIng is o vigyaz a penzere en meg ra:)
  • CptSAB
    #13447
    Viki király félti az Országpaltit, hátha berepül valaki, neadj isten ellopja a koronát.. Furcsa dolog a zajra, műemlékvédelemre mint ürügyre kenni a dolgot. Ennyiből tessék bezárni Ferihegyet is, no meg Kecskemétet. De a Mi kicsiny Hazánkban már csak ez van, volt.. és lesz is. A RB AR-t nézzük továbbra a Klubbon, és kész. Azért egyvalamit kiemelnék.. oltári gyorsan átkerült Németországba a futam, ami mutatja, nagy a versengés a helyszinekért, azért itt is meg kell becsülni azt amink van, ezt nem tették, jelentkezők pedig vannak. Bessenyei meg csak pisloghat és nyelhet nagyokat.. Pár év és futballnemzet leszünk, nem kell ide semmi más sport....
  • carlosfly
    #13446
    Én már csak tudom..... ;)
  • Hypo #13445
  • bgabi727
    #13444
    de FSX-ben már nem vagyok új, egy jó pár éve kenem. csak most jutottam el oda hogy fórumozzak is :)
  • Hypo #13443
    ejnye bejnye:))
  • perko
    #13442
    Bocs elírtam.
    Jó pár éve használom tudom, hogy FS9 és nem FS2009.
    FSX = Microsoft Flight Simulator X
    Ja, most nézem, új reg vagy.
    De azért kösz az okítást.
  • bgabi727
    #13441
    FS2009? LOL
    az FSX-tő nincs újabb verzió, az meg emlékeim szerint 2006 környékén jött ki. az FS9-re gondolsz? mert az azért kilenc mert a 9ik FS verzió. az FSX X-je pedig a római 10-re utal. gondolom.
  • bgabi727
    #13440
    még hogy zavaró :)
    én ma reggel is zlin motorhangra ébredtem, tegnap is, ha az idő nem szól közbe holnap is arra fogok. mégsem zavar. még az sem hogy a kert végében gyakorolják a kényszerleszállást, aki látott már ilyet tudja milyen alacsonyan. aztán fullgáz és el a házak fölött.
    a forma1 meg a másik. én szeretem engem nem zavar na de amikor elrajtolnak. finoman szólva is hangos. egy airshowtól hangosabb.
  • perko
    #13439
    Minden FSX és FS2009 user azonnal törölje ki a RedBull Air Race Budapest addonját mert baj lesz.
  • Hypo #13438
    Hat kerem hangosabb minta a vasarnap reggeli flex?:)
  • polluxware
    #13437
    bocsásson meg a világ, de nekem KKKKKKKKKKKKKKKKKKKára nem a focsi az egyetlen sport ami érdekel...

    ha azt mondják hogy nehéz logisztikailag, vagy nincs elég hely... ezt még megérteném.... de ilye suttyó indok
  • polluxware
    #13436

  • Hypo #13435
    mert a budai villa lakokat zavarja a megerdemelten osszelopott penzuk szamolasaban a gyakorlatozo repulok es muszaj volt az SK rendszamu 30 millas autoikkal melyeken mellesleg nagymagyarorszag matrica fityeg, bemenni a partkozpontba aztan oda szolni a pajtiknak hogy 2/3 gyerekek kuss legyen am.....

    szuntessek be a forma 1 et is es csak a 800 meteres mamuszba futas maradjon mint közösségi élmény
  • polluxware
    #13434
    1KKKKKKK napot nem bírtak volna elviselni a 365ből...
  • polluxware
    #13433
    de mégis hogy a rákba van az ,hogy annak a sok csopperes nyomoroncnak átengedik a hutyutyúját a vizsgán úgy hogy 0 folytás van a hengerek után??

    hogy az úristenbe van ez?

    a kkkkkkkkkkkkkkkkkkába mindennel
  • polluxware
    #13432
    így néha legalább felkerült Budapest is a nemzetközi térképekre...

    ki sem mondom mire gondolok

    ha jövőre baján is betiltják a motorcsónak versenyeket zajártalom címén.. akkor itt vér fog folyni
  • polluxware
    #13431
  • L Viper #13430
    Érdekes, hogy 6 év után most lett veszélyes.

    Már itt is fent van.
  • Papirzacsi
    #13429
    Na de a legföbb indoklás a zaj... kérdem én, mint egy a belvárosban lakó ember. Nyáron 4 napig, napi max 4 órában, munkaidőben(kivéve 20-át), ki a bús tökömet zavar ez a zaj, mikor éjszaka idióta motorosok zúgatják a szarjaikat a budavári alagútban ,a Főutcában, a Váci úton, stb., szabadtéri szórakozóhelyekről jövő hangos basszus teszik lehetetlenné az alvást, szinte minden 7végén tüzijátékot pufogtatnak a dunaparton (most szombaton nem lehetett hallani a tévét, míg itt pufogtattak sokkal kevesebb ember szórakoztatására, mint az air race), mikor az utcán idióták fekszenek rá a dudára este, mert egy másik fasz keresztbe áll az utcán és elmegy mulatni, lehetetlenné téve a közlekedést, vagy köcsög kölföldiek randalíroznak hangosan és rendeznek házibulit hétköznap éjjel, és még sorolhatnám...
    De 6 évig ez nem volt baj, csak most. Inkább olyan szaga van a dolognak, hogy vki nem kapta meg azt a pénzt, amit várt volna az engedélyért cserébe.
  • L Viper #13428
    A hatóság szerint veszélyes BP-re nézve.
  • [HUN]FaTaL
    #13427
    ? Miért?
  • Hypo #13426
    Na red bull air racnek lőttek...lol ez az ország
  • Hypo #13425
    hat vagy amelyek nagyobb tajegysegeket fednek le, UTX,GEX...stb
  • Ombika
    #13424
    Itt global szo alatt csak az fs global 2010-re celoztal ugye?
  • Hypo #13423
    GEX UPDATES
  • Hypo #13422
    NEm, de altalaban erdemes a global addonokat felrakni elobb aztan a kisebbeket es igy tovabb. REX tok fuggetlen mivel az nem telepul be az fsx be csak amikor mar hasznalod.