140
  • Tiberius B
    #100
    Érdekes
  • Tiberius B
    #99
    "Ami görbíti a teret, az ott van - csak éppen nem barionos anyag. Bár ez lehet hogy csak nekünk világos :)"
    Ez jó, és szerintem igaz is, a semmi nem létezik :), a sötét anyag meg csak azért sötét mer nem tudjuk jól megfigyelni, én általánosan azon az állásponton vagyok, hogy a tudomány legnagyobb problémái manapság csak a közérthetőség és főleg technológia szintje miatt problémák. "A kvantummechanika mindent megenged" igaz.
  • Tiberius B
    #98
    Szerintem se.
  • roliika
    #97
    Pfff...10 perc után mondod, hogy nem forog...villamos...Gellérthegy...miért? Mobiltelód sugárzását tudod valamivel mérni? Mégis van! Villamost meg tudod állítani vele? Hmm? Inkább hagyjuk...sosem fogod megérteni...
  • Epikurosz
    #96
    Megcsináltam. Nem forog. De ha a kezemmel közelítek hozzá, akkor picit megmozdul. Ha fújom, akkor még forog is.
    Oké, rolika, leülhetsz.

    A lényeg: ha van szellemenregia, akkor nem kell az alufóliát tűre tenned, meg könnyű legyen, meg ilyen hülyeségek.
    Ha szellemenergiád lenne, akkor megállítanád a villamost, vagy a vonatot, és feltennéd a Gellért-hegy tetejére. A szellemenergia nem torpan meg a nagy tömegek előtt.
  • roliika
    #95
    :-DDD Nem! Muter, tesóm fater+mindenki kipróbálta akit ismerek és neki forgott! Nem tom mi hajtja de mőködik! Csak türelem kell hozzá...2 napig szórakoztam vele, de sikerült! Gyurcsok+1 kamus **** inkább nem folytatom...rokon beteg volt, már mindent kipróbáltunk, mondta küld energiát..rokon meghalt. Erre az volt a válasza, hogy rossz állapotban volt...de ezt mi is tudtuk. Az ember kétségbeesésében sokmindenre képes...
  • roliika
    #94
    1 tű. 10*10-es alufólia. Ennyi kell. Fóliát átlósan mindkét irányból hajtsd ketté! Majd az oldalfelezőinél is. Csinálj belőle 1 piramis szerűséget! Tetejét picit lapítsd be! Nagyon fontos, hogy akadály nélkül nagyon nagyon könnyen tudjon forogni! Ennyi. Többször is próbáld meg és ne görcsösen akard! Javaslom hogy elötte mozogj kicsit, és próbálkozz. Tedd oda a kezed! Ha forog, akkor próbáld ki, úgy, hogy ne tedd oda a kezed! 1-2m ről nem fog sikerülni elsőre az biztos!
  • Epikurosz
    #93
    Gyurcsok is így kezdte.
    Azt mondta neki megy, és neked is menne, csak ki kell próbálnod. Amikor neked nem megy, akkor logikus a következtetés: neki erősebb a szellemenergiája, te meg szerencsétlen vagy, mert még ilyen cuki szellemenergiád sincs. De ha fizetsz neki, akkor ad belőle... A jólelkű. Valahol itt kezdődik a sötét energia, aszem.
  • roliika
    #92
    "te az átlagnál sokkal jobban vagy képes tudatilag befolyásolni a kezed vérkeringését." ...ez jópofa! :-D De nem hinném. Orvosilag ez mennyire lehetséges? :-)) De mondom hogy nem teszem oda a kezem! Akkor a testem hőmérsékletét is befolyásolni tudom, és ezért forogna a kerék? Ha ez így lennne, nem volna szükség lázcsillapítóra! Nem? Najó csinálok 1 videót! :-) Digitalizálással lesz problémám, mert nincs digitalzáló karim...de megoldom valahogy. Csipogott mikor kint voltál.... hát tudom ez a gondolat távol áll tőled de akár 1 szellem,entitás,energialény, vagy hasonló is lehetett. Vasalóval kipróbáltad? Én igen. Nálam nem mozgott.
  • Epikurosz
    #91
    Kipróbáltam. Nem forog.
  • FtranX
    #90
    Arra amit mondasz, az lehet a magyarázat, hogy te az átlagnál sokkal jobban vagy képes tudatilag befolyásolni a kezed vérkeringését. Attól még, hogy benned ez nem tudatosul, ilyesmi nyugodtan lehet a háttérben.

    Én azt nem látom, hogy mi az a jelenség/kísérleti eremdény, ami okán feltételeznünk kell, hogy a légmozgáson kívül bármi másnak köze van a kerék mozgásához.

    olvasgattam egy picit és kísérletezők ezet írták:

    1. Bebizonyosodott, hogy a kerék csak akkor mozog, hogy ha légáramlás van körülötte.
    2. A kerék mindig a légáramlás irányába forog.
    3. Ha megállítjuk a kereket, a légáramlás megmarad. (kizárva, hogy a kerék keltené azt)
    4. Ha nincs légáramlás, a kerék sem mozog.
    5. A kéz és az újjak különböző területének hőmérséklete között nyugodtan lehet akár 8 C°-os különbség is, amely képes a kereket megforgató légáramlatot kelteni.

    Én ezekből biztos nem azt a következtetést vonnám le, hogy a kereket egy eddig ismeretlen bioenergia hajtja.

    még valami:
    Aki nem tudná, a kerék forgásának sebességét egymás mellett elhelyezett LED-ek és egy kis csipogó jelzi. Minél gyorsabb a forgás, annál több LED gyullad ki és annál gyorsabban csipog a hangszóró.
    Amikor a kerékkel szórakoztam, volt pár olyan, hogy kimentem valahova (WC-re, a konyhába, stb) és a másik helyiségből tisztán hallatszott a kerék folyamatos(!) forgása. Egyedül voltam otthon és a szobámban még csak egy növény sincs. :)

    Szívesen megnéznék egy olyan videót, ahol te a kereket (vagy alufóliadarabot) 2 méter távolságból akaratlagosan mozgatod.
    pl:
    "Most balra forgatom."--->A kerék balra forog. "Most jobbra forgatom."--->A kerék megáll és elkezd jobbra forogni. "Most megállítom"---> a kerék szépen megáll és úgy is marad, stb...
  • roliika
    #89
    Inkább próbálnád ki amit mondtam..írtam. De ha videó sem elég+az hogy ki lehet próbálni gyakorlatilag ingyen akkor tudlak sajnálni! Mellesleg szerintem nem bioenergia...
  • Epikurosz
    #88
    roliika hagyd ezt a népámítást. Ha megforgatod a szobámban lévő...nem mondom meg mit...akkor elhiszem, hogy van bioenergiád, amely nem ismer határokat.
    Holnap délig várok!
  • kukacos
    #87
    Pedig van jópár ilyen, egymástól éppen 300 millió kilométerre levő teleszkópunk: az egyik mondjuk a Hubble májusban, a másik a Hubble novemberben :) Pontosan ezt szokták csinálni például parallaxis-számításnál, amikor azt nézik, mennyire mozdul el egy közeli csillag a háttérhez képest.
  • roliika
    #86
    Kezedre húzod a fóliát..vagy akármit...jó lenne megérteni,hogy ez nem a kezedből áramlik! Így persze hogy forog! Légáramlás hőeltérés..persze van ilyen is. De azt mi a túróval magyarázod, ha azt akarom álljon meg, megáll azonnal, ha ballra akarom forgatni akkor ballra forog!!!??? Mert ilyen hő és légáramlatot nem tanultam fizika órán ami a gondolataimra reagál! :-) Itt valami más is van a háttérben!
  • roliika
    #85
    OK..azt a könyvet felejtsd el. Ha akarod küldök videót amin látni, hogy arra forgatom amerre akarom! Nekem nincs meg az Egely féle kerék mert nincs pénzem rá. 1 alufólia csákót tettem 1 tűre, és az is forog! De nem fontof,hogy fém legyen! Papír is jó! És hangsúlyoznám mégegyszer, hogy nem kell feltétlenül a kezed odatenni! Tehát a tenyerednek semmi köze a dologhoz! Maximum annyi, hogy jobban akarod hogy forogjon mer bízol benne valamennyire, de ugyanez a forgás 1-2 m távolságból is létrehozható, és igenis változtatható az irány! Ha nem hiszed, holnap küldök videót ha lesz rá időm! Csalni+nem lehet, mert ha fújod akkor nem forog,hanem billeg a tengelyén!
  • FtranX
    #84
    Hidd el, sokat szórakoztam vele és nem nagyon tudtam befolyásolni a kerék mozgását (főleg nem az irányát). Sok gyakorlás után annyit sikerült elérni, hogy egy picit akaratlagosan is tudtam befolyásolni a kerék forgásának sebességét. (vagy legalább is úgy tűnt) Azonban ez nem bizonyíték semmire, mert a tenyér hőmérséklete/hőtérképe és a pillanatnyi idegállapot (amit tudatosan meg lehet változtatni) között összefüggés van.

    A hozzá adott kis könyvben írtnak mindenfélét, pl. hogy ha kipihent vagy akkor nagyobb a bioenergiád és a kerék gyorsabban forog, vagy ha beteg vagy, akkor kevésbé tudod megforgatni, mint amikor egészséges vagy. Számomra egyáltalán nem tűnt úgy, hogy ezek -akár csak kis mértékben- is korrelálnának a valósággal.

    A működése:
    Próbáld ki: ha letakarod a kereket nylonnal, akkor az nem fog forogni. Erre lehet azt mondani, hogy "a nylon leárnyékolja a bioenergiát". De ha a nylont a kezedre húzod fel (jó szorosan), akkor forgásra lehet bírni. Magyarázat: ha a kereket takarod le, az megakadályozza a kezed és a nylon közötti levegőáramlást. Viszont, ha a nylonzacskót a kezedre húzod fel , akkor az átveszi a kezed hőjét és a kezed körül létrejön a légáramlat.
    Ezt a légáramlatot füsttel nagyon szépen láthatóvá is lehet tenni.

    "1-2 m távolságból is lehet forgatni, úgy hogy nincs ott a kezed! Akkor milyen hő is?"

    Ha hiszed ha nem, a levegő még egy látszólag huzatmentes szobában is állandóan mozgásban van. Elég akár 1-2 foknyi hőkülönbség a két két szemközti fal között...

    A Tényeket Tisztelők Társasága nem akar mindent cáfolni, hanem, pusztán bemondásra nem dől be mindenféle "bio-maszlagnak". Elvégeztek rengeteg kísérletet, amikből semmi sem utal arra, hogy a levegő mozgásán kívül bárminek is köze lenne a kerék forgásához.
  • slackface
    #83
    Tudom mit csinálk végre mámma .
    Bepisilek megin az ágyba.
  • roliika
    #82
    Hm... lehet..bár kicsit fura nekem a dolog. Itt most nem a légkörről beszélek, hanem a fény torzulásáról ami ideér x millió fényvéről. Tökéletes képet csak akkor kaphatnának, ha 1 közeli tartomány törésmutatóit megnéznék/Ami nem hiszem hogy egyszerű feladat/,majd a képet haoz torzítják, aztán néznek 1 távolabbi pontot és így tovább...mondjuk 3-4 nagy távolságban elhelyezett teleszkóppal. Na így lehetne tiszta képet csinálni,de ez is csak viszonylagos kép lenne. Arról nem is beszélve, hogy igen nagy számítógépes kapacitásra volna szükség...
  • kukacos
    #81
    Nyilván a hasonló problémák teljesen általános esetben nem oldható meg a korlátozott földi lehetőségek miatt, de számos olyan eljárás ismert, ahol ilyen vagy nagyon hasonló esetben jó közelítéseket lehet tenni. Például az orvosi diagnosztikában véges számú 2D metszetből állítják elő a 3D struktúrát (tomográfia), léteznek algoritmusok 3D objektumok pozíciójának rekonstrukciójára 2D képből, de hogy a témánál maradjunk, a csillagászatban újabban a légköri torzítások kiszűrésére légköri modelleket építenek, a paramétereit a megfigyelések alapján állítják be és a tükröt deformálják úgy, hogy kiessenek a torzulások. Valószínűleg itt nincs ilyen nehéz problémáról szó.
  • Laci73
    #80
    nuetrinó az neutrinó :) Hiába, hajnal van...
  • Laci73
    #79
    Epikureosz: A nuetrínó-oszcilláció sokmindent sejtet: szerintem az sem elképzelhetetlen hogy a neutrínó képes felbomlani és összeállni még kisebb elemi részecskékké/részecskékből. Persze ez elmélet: de ha mindhárom jelenleg ismert neutrinó képes egymásba alakulni, valami ilyesmi lesz a ludas.


    Roliika: egy csillag fénye nem pontszerűen, egy vonalban jön, hanem minden irányban egyenletesen szóródik. Hiába kerül elé egy bolygó vagy bármilyen más objektum, a fény egészét nem tudja befolyásolni. Nem tudom ennél jobban elmagyarázni, talán Kukacos akvárium-példája a legjobb szemléltetés.
    Egelyről: annak idején amikor Déri János "Nulladik Típusú Találkozások" című ezoterikus műsorában szerepelt (azóta sem mer egyetlen TV sem ezoterikus műsort csinálni az igen erősen eldurvult viták miatt) a többi csodabogárral egyetemben (azaz nem egyetemben, mert emiatt rúgták ki a BME-ről) nem sejtettük hogy szegény Déri halálos beteg. És egyik okostojás vagy kuruzsló sem tudta őt megmenteni :( Déri János meghalt - ezzel bizonyította szegény, mennyit ér az áltudomány.
  • roliika
    #78
    Nyüff...nem áámm...mert mondjuk 1 messz mszzi galaxis fényei haladnak ide..mondjuk. Közben 168687596546 db bolygó mellett elhalad a fénye amelyek nem egymás elött vannak katonás sorban..mire ideér a fény..hát elég érdekes képet festhet. Tehát honnét jött a fény??? Szerintem ember nincs aki kiszámolja bármilyen háromszögeléssel..nyem? Ahoz hasonlitanám mikor 1 lézerpointerrel megvilágítod a szomszéd várost...nehogymár megmondják honnét világítasz! sok apró részecske miatt baromi nagy a szóródás! /najó persze pointer fénye nem megy kilóméterekre.../
  • kukacos
    #77
    Persze ha van a neutrínónak nyugalmi tömege, elméletben "álló" neutrínó is elképzelhető, de nyilván nem véletlenül okoz évtizedek óta problémát a nyugalmi tömegéről szóló kérdés eldöntése.
  • kukacos
    #76
    De ha ránéze az akváriumra több különböző szögből, akkor már lehet, hogy ki tudod számolni a képekből, hogy pontosan milyen lehet az akvárium üvegfala, ami eltérítette a képet. Itt is ugyanerről lehet szó - bár a cikk a módszerről nem sokat mond.
  • kukacos
    #75
    A foton gyakorlatilag pontosan olyan gyors és nehéz, mint a neutrinó, hiszen a foton nyugalmi tömege nulla, míg a neutrínóé majdnem nulla (vagy teljesen az). Magyarán a neutrínó PICIT nehezebb, és PICIT lassabb lehet, vagy pontosan ugyanolyan nehéz és gyors. Én úgy tudom, hogy a kölcsönhatás erőssége közti különbségre az a jelenlegi legjobb magyarázat, hogy így lőtte be a Természet, és nincs mélyebb magyarázat. A neutrínók kölcsönhatását a "normál" anyaggal a gyenge kölcsönhatás, a fotonokét az elektromágneses kölcsönhatás szabályozza. Az egyes kölcsönhatások erőssége közötti állandókat a legátfogóbb fizikai elméletek is szabad paraméterként kezelik - úgymond a Világegyetem teremtésekor kiválaszthattál hat számot, és ez is közte volt (milyen erősen hasson kölcsön a foton és milyen erősen a neutrínó). Bár ma már részben egyesítették a két elméletet, és nem tudom, ez azt jelenti-e, hogy itt sikerült egy szabad paramétert kilőni.

    Egyébként ha fordítva lenne, most azt kérdeznéd, miért hat gyengén a foton és miért erősen a neutrínó...
  • kukacos
    #74
    Jól van, olvasom én is tovább a hozzászólásokat, látom, művelődsz azért időnként :)
  • kukacos
    #73
    Nem állítottam, hogy láthatatlan normál égitestek alkotnák, csak azt mondom, hogy egyelőre még azt sem lehet biztosan kizárni! Olvasgassátok az idevágó cikkeket, tucatnyi jelölt van arra, mi lehet a sötét anyag, a neutrínó csak egy jelölt a sok közül. Biztosat nem tud senki.
  • kukacos
    #72
    Idézet a wikipedia-ból: "In cosmology, dark matter refers to hypothetical matter particles, of unknown composition, that do not emit or reflect enough electromagnetic radiation to be detected directly, but whose presence can be inferred from gravitational effects on visible matter such as stars and galaxies."

    Szóval nincs igazad, de mondjuk ezen kár vitatkozni, mert csak taxonómiai kérdés, de szerintem logikus, hogy a sötét anyag kifejezésben a "sötét" jelző arra utal, hogy nem bocsát ki fényt, és ezért csak máshogy lehet megfigyelni. Gravitációja van, tehát teljesen közönséges, pozitív tömegű anyagról van szó, a megjelenési formája az, ami kétséges. Nem hiszem, hogy bárki valaha úgy definiálná, hogy "kizárólag gravitációs hatásán keresztül megfigyelhető anyag", ezt mondjuk "kizárólag gravitáló anyagnak" hívnám - egyébként kétlem, hogy ilyen anyag létezik.

    Mindenesetre jelenleg ezen két csatorna (gravitációs effektusok illetve EM kibocsátás) kivételével más eszközünk nem igazán van az Univerzum megfigyelésére, tehát az nagyjából igaz, hogy a két kategória egybeesik.

    Ismétlem, mai napig nem tudtuk bebizonyítani, hogy biztosan nem például sötét törpecsillagokból vagy kisméretű fekete lyukakból áll a sötét anyag.

    Azt viszont alighanem rosszul tudod, hogy a sötét anyag "nem növeli ütközéssel a tömegét", pontosabban ezzel kapcsolatban nem állnak rendelkezésre megfigyelések se pro, se kontra. Egyébként a Nap sem szokta általában (értsd: csillagászatilag megfigyelhető méretekben) ütközéssel növelni a tömegét, mégis egész jól beleesik a "közönséges anyag" kategóriába, nem igaz?

    Én is úgy értettem, hogy a gravitációs lencse effektust használták fel a sötét anyag feltérképezésére.
  • roliika
    #71
    nem kögyöt hanem kütyüt akartam írni..bocsi fáradok.:-(
  • roliika
    #70
    vizbe dobott valami ágat vagy levelet és látta hogy forog..nem emléxek már pontosan. Próbáld ki. 1 tűre tegyél 1 alufólia "piramist" ami jól el tud fordulni. Forog majd ha akarod,de ha nem akkor nem! Egely kögyöje 1 mágneses lebegeteésű fém kerék fordszám mérővel. Innét az analógia. Mármit lehet mozgatni puszta akarattal, ha az elég könnyű,s rendkívül könnyű mozgatni. Komolyan próbáld ki! Hát hogy milyen erő ez..az már más tészta....Egely 1 fémkerékben látta+ezt, én+ 1 10*10-es fóliában ami tűn forog...részletkérdés.:-)
  • Indestructible
    #69
    "Észrevette, hogy az élő anyag forgató hatást fejt ki a környezetére"

    ezt lehetne bövebben?

    Az hogy egy kerek forog a tengelye kerul miert, barmiert is tegye, miert analog ezzel az allitassal?
  • roliika
    #68
    Hát igen..gondold végig..mi forgathatja? Én nem tudom...de tuti nem a hő,mert speciel nem tudok 1 lábos vizet felmelegíteni csak attól hogy meleg legyen..ez a bígyó viszont forog..és arra amerre akarod. Lehet, hogy Egely sem tudja pontosan mi forgatja...amúgy nem ő találta fel hanem 1 orosz...vagy horvát...nem is tudom,de 1 erdész. Észrevette, hogy az élő anyag forgató hatást fejt ki a környezetére. Milyen erő lehet? Nem hő, nem mágneses,nem gravitációs...szerintem valamilyen összetett erő, de hogy mi a hordozója..passz.én csak filózok mert lém nincs kísérletezgetni sajna...szóval Egely csak tökéletesítette a cuccot.
  • ge3lan
    #67
    És honnan lehet tudni, hogy a "gravitomágneses" energia forgatja? Azt szeretném tudni, hogy aki ezeket elhiszi, az milyen információ birtokában teszi ezt? Egely mindjárt megalapozza a chi fizikai leírását, vagy ilyesmi.
  • ge3lan
    #66
    A neutrínó nyugalmi tömege(ha van) nagyon kicsi, kevesebb 1 eV-nál is. Ilyen szempontból nincs messze a fotontól.

    Az elektron és a neutrínó a leptonokhoz tartozik, amik részt vesznek a gyenge kölcsönhatásban, de az elektronnak van töltése is, így a foton sok mindent tud művelni vele. A neutrínós kölcsönhatások hatáskeresztmetszete pedig nagyon kicsi. De ha a kérdés az volt, hogy a neutrínó miért ilyen a foton meg miért olyan tulajdonságú, akkor a válaszom: nem tudom :)
  • roliika
    #65
    De hogy az SG témához is hozzászóljak..szerintem nem lehet a gravitációs torzulásokból eredő képtorzulást szűrni az tuti....így nem tom mi értelme a több 1000 fényév távolságokat nézegetni. Ugyanaz az akváriumos helyzet ven itt is,csak itt a fodrozódást a rengeteg objektum okozza...fényt eltéríti...de ezt párszor emlegettem már. Különben + a naprendszers sem ismerik tökéletesen..pfff...sem a Földet.
  • roliika
    #64
    Bioenergiáról mindíg a biodízel jut eszembe.... :-DD. Ez az energia...élő dolgokból ered...jobb esetben. :-) Mikor magától forog...akkor valószínűleg nem vagy egyedül. :-)
  • roliika
    #63
    Nem...:-DDD Egyszerűen a belőled kiinduló...valószínőleg hát hülye szó...gravitromágneses energia forgatja az ezközt amit te szabályzol. Misztikusan hívhatjuk telekinetikus erőnek is. Vagy bioenergiénak...de szerintem a bioenergia olyan megfoghatatlan dolog...így fizikaileg kéne leírni...ez a jövő zenéje. Lényeg,hogy frankón belőled jön! :-) Az még színtén érdekes, hogy minél jobb kondiban vagy fizikailag és nem vagy fáradt, könnyebben megy a dolog!
  • ge3lan
    #62
    Ez gondolatolvasó is?
  • roliika
    #61
    jajj....ha már megveted jobban is megfigyelhetnéd! Nem a hőáram forgatja azt te! Próbáld ki! Tedd oda a kezed és akard balra majd jobbra forgatni! Arra fog mozogni!!! Csak azt ne mondd hogy a nagy koncentrálástól lehül a tenyered! 1-2 m távolságból is lehet forgatni, úgy hogy nincs ott a kezed! Akkor milyen hő is? Rakj mellé 1 bekapcsolt vasalót, és menj ki a szobából,csukd be az ajtót! Meg se fog moccanni! Tehát NEM hő! A kísérlet amit mondtál valóban el lett végezve..TTT végezte el. Csak abbszolútt pontatlanul, mert a kísérletet végző is a szobában volt a vasalóval együtt! És a TTT mindent cáfolni igyekszik ami a szűk látókörükbe nem fér bele...nekik sem kéne mindent elhinni! Valóban nem forog, ha letakarod pl 1 pohárral...de a rádióhullámok sem mennek át 1 fémfalon...nagyon gyenge erőről van szó,bármi szigetelheti,ugyanakkor hatalmas távolságokat képes bejárni...