150
  • HuAn82
    #30
    Más a szerencse és más az ügyeskedés. Utóbbit értékelem előbbit írigylem.
  • Dzson
    #29
    Annak örülök, hogy most van felnövőben egy olyan generáció, ami átlátja a vindóz és a mikrosoft ocsmány mivoltát és remélhetőleg tesz is ellene. De ahoz el kell tünnie annak a generációnak, akinek a csillogás villogás az előbbre való a működőképességnél és megbízhatóságnál.
  • _Vegeta_
    #28
    Nekem szimpi Gates bacsi.
  • jointeer
    #27
    rohattannyát:@@vvv
  • Dzson
    #26
    Bill gates a grafikus felhasználói felületet is lopta (win3.1), a multitaskot is... mondj pár dolgot, ami microsoft találmány és előbbre vitte a számítástechnikát. Ha van is, azt is valami kis cég találta ki és adta el nekik / vásárolták fel a céggel együtt.
  • jeva
    #25
    sajat szocproblema, de anno a m$ tette (majdnem) tonkre a softimage-t (is) a jo kis politikajaval. megvettek, kicsit megpiszkaltak (game sdk) es nagy pr-ral sok helyre eladtak .. aztan amikor mar fejleszteni is kellet volna akkor inkabb eladtak. anno ez a sw volt minden nagy studio pipeline-janak 1ik fo eleme .. most kezdi visszaszerezni az m$-nek koszonhetoen elvesztett piaci reszet az xsi-vel .. ugyhogy boldog szulinap !
  • asdefge
    #24
    "Mellesleg nem ő írta a Windows-t szóval őt kell a legkevésbé szidni ha valami nem müxik..."

    A parancsnok felelős mindazért amit megtett és megtenni elmulasztott. Szóval mint séf, igenis okolható minden olyanért, amit elkövetnek a beosztottai...
  • NEXUS6
    #23
    Angyalom (bocs), épp azt magyarázom, hacsak nincs bazi mázlim, meg néhány jó kis csókos összeköttetésem (amilyen ennek az úriembernek volt) akkor esélyem sincs a gazdagságra, néhány milliárd embertársammal egyetemben.
    És nem azért mer hülyébbek (kevésbé "zseniálisak") vagyunk mint a M$ vezetése!
    Érted?

    Tudod ezt hívják kapitalizmusnak, és igazság szerint már vagy 150 éve észrevették ezt a visszásságot olyan emberkék akiknek a nevét mostanában nem igazán ildomos értelmiségi körökben emlegetni.
  • avman
    #22
    előtted a lehetőség h milliárdos légy. hajrá. addig meg ne oszd az észt, csak ha már megvan.
  • NEXUS6
    #21
    Szal akkor abban egyetértünk, hogy mivel általában (de nem mindíg) a törvény adta keretek közöt, de azért ő is csak lop csal, akkor ő most NEM egy erkölcsi mintakép?

    Az hogy mennyire zseniális, arról a véleményemet már leírtam.
    A mai rencer olyan, hogy a pénz a sok pénz mellé megy. Ha az, hogy ezt ő nem akadályozza szánt szándékkel, a zsenialitás jele, akkor az utolsó szegény emberke is zseni, hiszen ő is csak neki adja a pénzét, hogy ő gazdag lehessen, úgy ahogy az a mai rencer szabályaiból következik!

    Ők a DOS-al már azelött halálra keresték magukat, mielött bármi értelmeset letettek volna az asztalra. Innetől kezdeve a kártyák le voltak osztva. Nem eldobni egy ászpókert vagy egy rojalflöst ezek szerint elég a zsenialitáshoz. Szerintem erre kis túlzással még egy majmot is meg lehetne tanítani (Pl Steve Balmellet;)
  • SymbioC
    #20
    "ma sokkal nehezebb új dolgot kitalálni,mint akkor"
    szerintem ezt mondák már 30 évvel ezelőtt is
    valamibe üzletileg belenyulni és abból ekkorát kaszálni, nem évjárat kérdése
  • Andris
    #19
    Nem hiszem. Gates egy zseniális üzletember. Az pedig hogy "hazugságra, lopásra..." meg a többire alapoz n em törvényellenes. Legalábbis úgy nem ahogy ő csinálja. Különben már börtönben lenne, de Ő tudja hogy lavírozzon a jogszabályok között, és ha ez visszaélésre ad lehetőséget az nem az ő hibálya hanem a törvényeké.

    Mellesleg nem ő írta a Windows-t szóval őt kell a legkevésbé szidni ha valami nem müxik...
  • kev
    #18
    Ne irigykedj..
  • Dzson
    #17
    Ha én is leírhatám azt az 50m dolcsit az adómból mint gates baba... :)))))

    Ez az ember a hazugságra, lopásra és a befolyásával való visszaélésre épít. Meg arra a sooook emberre akik szerint a vindóz az egyetlen és igaz oprendszer. :)))))
  • NEXUS6
    #16
    Azért elég nagy különbség van aközött, hogy van egy disztribúciód 2000 programmal, különböző cégektől, jórészt open/free anyagokkal.

    Vagy pl a M$ csinálna egy saját disztribet csak saját progijaival, pízért!
    Megtehetné és meg is tenné, ha rajta kívül lenne még valaki aki számítana!
    Így viszont jobban megéri a külön offisz árusítás (50-100 ezer Ftért).

    Ha jól emléxem volt olyan antitröszt per a M$ ellen, amikor meg pont az volt a gáz, hogy a különböző irodai progikat egyben adta az Offisz alatt. Ő megtehette mert már akkor is állati nagy volt, a kisebb cégek akik meg külön külön csak szövegszerkesztőt, vagy táblakezelőt csináltak azok meg csődbementek. (Netszképpel ua volt a helyzet, csak böngésző fronton))
    Mire valami eredménye meg a pernek egyáltalán lett addigra meg a kutyus sem emléxet rájuk.

    A M$ olyan lassú mint egy dinoszaszaurusz!
    Aztán rámozdul az értékes piacokra és mint a tank letiporja! (OS, grafikus OS, offisz, internet, konzol, stb mindenhol ezt csinálja ész nélkül önti a pénzt a saját termékeibe, amíg végül a versenytársak sorra kiesnek).

    Egyetlen különbség van az átlag IT szakember és BG között: a pénz.
    BG nem butább nem okosabb mint bárkimás.

    Ha megnyered a lotto 5-öst, meg vagy 2 mrd Ft-ot és te leszel az ország egyik legnagyobb befektetője, akkor ez azért van mert olyan okos voltál?
  • Laci73
    #15
    "Fiatalos, jellegzetes mosolyával, kerek szemüvegével és gyakran lezser ruhaviseletével feltűnő jelenség."

    Sándor, ennyire azért mégse :) Mivel én is csúnya ember lettem, kimondhatom: Gates egyszerűen ronda.

    Plutonium: Saját szavaidat fordítom ellened. Ha szerinted a Linux desktop vonalon semmire sem jó, akkor miért létezik mégiscsak ? :) Gondolom a szerver-vonalra gondolsz mint jó példára Linux esetében, ezt külön köszönjük, ugyanis az a lényegesebb :D

    Pauly: "Az az oka,hogy nincs másik oprendszer lényegében..."
    Az átlag felhasználó számára legalábbis. De akkor beszéljünk arról is, hogy a MicroSoft világszerte óriási összegekkel "támogatja" a helyzetért leginkább felelős oktatási tárcákat, hogy ez az állapot ne is változzék. Ma az elemi és középiskolák tankönyvei gyakorlatilag egyenlőségjelet tesznek a MS és az IT közé.

  • moha
    #14
    A Linux mellé nem kizárólag egy bizonyos cég progijai vannak mellépakolva, hanem sok más nyílt forráskódú projekt, legtöbbször egy bizonyos programból pedig több "féle" (pl böngészőkből: firefox, mozilla, links, w3m)

    Így pl nem kell leszedned a netről, és sok esetben fordítnod a forrást a linux disztribúciódhoz, hanem könnyen telepítheted.
  • vg
    #13
  • quantum
    #12
    Boldog születésnapot!
  • pauly
    #11
    Az az oka,hogy nincs másik oprendszer lényegében.
    Sok program,és játék csak windows alatt fut,ezért nem is térhetnének át másikra,pedig sokan lecserélnék ha tehetnék,az biztos.
    Amúgy meg akkor más volt a helyzet,ma sokkal nehezebb új dolgot kitalálni,mint akkor,kellett hozzá persze tudás,de szerencséje is volt.
  • Athlon64
    #10
    A cikkben elhangzott, hogy amikor az internet explorert belerakta a winbe akkor támadások érték, hogy monopolhelyzetével visszaél.
    A MAC-esek meg villognak, hogy mennyi programot kapnak alapból az oprendszerükbe!
    És a Linux is szintén tele van pakolva mindenféle progikkal!

    Kérdem én, nekik lehet?
    Vagy ha mondjuk az extra programokat egy külön lemezen mellékelnék az Oprendszerhez akkor az már ok lenne?

    Amúgy a www.ingyenprogram.hu -n legálisan lehet programokhoz jutni valamint a www.ingyenjatek.hu -n játékokhoz!


    Na mindegy, szerintem az XP egy nagyon jó oprendszer és Mac-et meg szintén láttam fagyni meg újraindulni is.
    A Linux meg még fejlődés alatt van, de már kezd felhasználóbarát lenni, viszont azért még nem jó szerintem.
  • Garrett27
    #9
    LOL
  • Kelta
    #8
    Hm, hova kell küldeni a számlaszámot?? :) épp támogatni kéne.....
  • Plutonium
    #7
    Szerintem nagyon sokan fikázzák Gatest a Windows-ok miatt, hogy azok mennyire szarok meg lassúak meg fagynak, stb. Ezeknek az embereknek üzenem: a linux meg semmire se jó desktop gépbe. Valami oka volt annak, hogy a Windows ennyire nagy lett. Aki meg tud jobbat, az előtt ott a lehetőség, hogy írjon jobbat. Nem csodálom, hogy példakép lett ez az ember sok1000 diák előtt. Még a felnőttek is tanulhatnának tőle. 17 évesen ilyen jót üzletelni... ;))
  • Csacsis
    #6
    Ha megteszi, akkor a szidások 95%-á5t visszaszívom.
  • dokar
    #5
    "elhatározta"
  • smv
    #4
    Ha tényleg megteszi, akkor ez egy több mint szép dolog. Ki se néztem volna belőle. Bár persze élete végén már nem nagyon kell neki a pénze.
  • merlin11
    #3
    Azért lehet fikázni, de kérdem én ki az a milliómos (mert van bőven) aki eddig ennyi pénzt adományozott és adományozni fog ilyen célokra ? 50 milliárd dollár!
  • dokar
    #2
    Állítsunk neki szobrot!
    :)
  • Aquir
    #1
    Hát igen :) Megérte ezt a kort is :)