150
  • Roli
    #110
    Teljesen igazad van! Mikor kezdtem rájönni, mit is kéne csinálni a géppel, hogy bírja meg ne omoljon mindig össze akkor rájöttem, hogy nem csak a rendszeren múlik a dolog. A gépen mgán, hogy mennyire jó az a konfig egymással a hardverek mennyire "haverok" és nagyon nagy részben azon, aki ott ül előtte és mindezt próbálja összehozni. Kitalálni mi lehet a baj és azt mi okozta, miként lehet elhárítani. Gáz vagy nem gáz naplót is írtam egyszer, hogy mit csináltam a géppel és úgy már könnyebb volt tanulni, meg szakembereket is megkérdezgettem mi hogy van, miért. És megérte, mert mostmár nem kell az iskolaszüneteim elejét a rendszer kipofozásával tölteni, hogy ha kell a gép a héten akkor menjen valamennyire normálisan. Mert a sulihoz is egyre többet kell használni a számítógépet. Aki pedig hozzánemértésből összeomlasztja, mert csinál olyan hülyeségeket amiket én is elkövettem (azóta tudom, hogy máskor nem fogom) az inkább próbáljon meg gondolkozni a fikázás helyett! A win nagyon is jó rendszer, nem kis munka megírni, kitalálni stb mint ahogy a többi más programot is! Becsüljük legalább egy kicsit más emberek munkáját. Pl én nem tudnék komolabb progit írni, de belekóstoltam milyen C++-ba is egy picit, nem irígylem őket!
  • archkoven
    #109
    Ez a KULAFOS tényleg jó:))))
    Hogy fog ettől füstölögni ennek a kis senkinek a feje:)
  • Spudlingus
    #108
    Énszerintem Bill Gates bekaphatja! :D
  • valamit
    #107
    ha nem láttál Amigát akkor nem tudhatod, de a helyzet, hogy azokat a funkciókat, amiket akkor (1985-92/3) az Amiga tudott, azokat jobban tudta, mint a PC. aztán még a win95 is tartalmazott olyan újításokat, amiket úgy harangoztak be, hogy mekkora nagy dolog, holott azt az Amiga már rég tudta. ez meg eléggé visszatetszést hozott annak, aki Amigás volt.
    amibe gyengébb volt a pécénél, hogy nehezen volt bővíthető (graf és hang kiemelten), drága volt (bár csak a noname pécéhez képest) és nem adták ki a licencét... viszont pl. a taskváltását a mai napig hiányolom, mert olyat még nem láttam egy másik rendszeren se... bár asszem az copper funkció volt, ami meg asszem még mindig Amiga licenc
  • NuCLEARScoRp
    #106
    Most mond már meg kit érdekel az irigy/rosszindulatú ömlengésed a linux buzikon kívül??? Csinálj egy külön topicot a gumiba oda ömleszd a baromságaid... mert már nagyon unalmas vagy!!
  • NuCLEARScoRp
    #105
    Boldog szülinapot a számítsátecnkika pápájának!!!

    Kritizálni csak az merje aki legalább annyit elért mint ő, de csak az!!!

    Irigy emberek mindig is voltak, lesznek....
  • Sadist
    #104
    Hogy repül az idő... Már Sam Fisher is ötven éves :)
  • USam
    #103
    BEGIN

    Akkor én most veszem a bátorságot, és olyat teszek (írok) amit eddig még senki se.

    "Boldog 50.-ik születésnapot, William Henry Gates!"

    Az ember nem attól lessz "valaki", hogy másokat hogyan kritizál. Hanem attól hogy másokat "naggyá" tesz.

    Jó, "lehet" hogy a Windows tele van hibákkal, de kérem, hiszen azt is emberek csinálták vagy nem?!?
    Gates is egy ember, szóval szerintem megilleti annyi hogy emberként is beszéljünk róla...

    END.
  • assdf
    #102
    Sztem hagyd rá, én már be is fejeztem nexussal a vitát. Mindig lessznek emberek akik a múltban élnek és akik szerint mindig az "előző rendszer" volt a jó, a szocializmus, az amiga és igy tovább.Sohase fognak rájönni hogy az akkor jó volt most meg már nem.
  • assdf
    #101
    Persze tudom. Sőt a legjobbak az az elektroncsöves gépek! Azok aztán a tutik! Már az 50'es években is tudták azt amit a mai korszerü gépek! Ráadásul még raidátornak is jók voltak.Hihetetlen ez a multifunkciónalitás! Nem is kellet volna soha jobbat gyártani azóta minden csak sz@rabb lett!!!

    A t..köm ki van ezzel a hozzáállással.Ezer éve meg tölünk retteget európa, 50 éve meg elvertük az angolokat 6-3ra... És akkor mi van? Most meg 2005öt irnak és mindenki nagyivben letojja hogy mi volt akkor, az számit mit tudunk most felmutatni.Szval jobb lenne ha mindenki előre tekintene és nem a multba.Amigát sosem használtam elismerem. Az első gép az a commodore plus/4es volt amit használtam aztán a c64, de nekem senkise mondja hogy jobbak voltak mint a mai gépek. Max csak az emlékeidben nexus.
  • NEXUS6
    #100
    #96 #97

    A PC télleg az IBM gyereke, és a M$-hez képest, aki jóformán csak ebből a paltformból élt, lehet hogy viszonylag mostohán kezelte.

    De azért az OS/2 mindíg jobb volt mint az aktuális win/DOS vonalú.

    Az IBM eladta a PC üzletágát és vígan él.
    A M$ ezt az egyetlen piacot zsigereli ki a végletekig, mert nincs másik dobása.

    Ha jönne egy másik háziszámítógép, vagy akár az Apple visszaerősödne az az M$ végét jelentené. Ezt ők is tudják és ezért semmilyen eszköztől nem riadnak vissza (képletesen szólva).
  • NEXUS6
    #99
    Az tény hogy az Amiga most kb annyira virgonc mint egy frissen magához tért 10 éve kómában levő beteg. De Steven Segal óta tudjuk hogy ez nem akadálya annak hogy nagy dolgokat vigyünk végbe.;)))

    Monnyuk azért vanak olyan tulajdonságai, amin még az olyan nagytapasztalatú emberkék is meglepődnének, mint amilyen te vagy;)
  • NEXUS6
    #98
    1. és miért gyengus?
    A win2000-re még ráírták, hogy NT alapokon, meg egy darabig ugye még (NT5-nek is hítták). Pár évente átnevezni egy terméket és újként eladni szerintem az az igazán gyengus dolog, bár van akinek láthatólag bejön ugye;)

    2-3 na ezen én már nem vitatkozom, leírtam a saját vélemyényem, és kész. Elolvastam a tiedet is nem értek vele egyet, de elég nonszesz egy rég nem létező cég elképzelt üzletisikerein vitatkozni.(A Be-re gondolok, mert az Amiga ma is műxik, bár elég alacsony intenzitással ugye;)))) Amúgy szerintem meg fordítva sokan akik ma Linuxot használnak szívesebben használnának BeOS-t.
  • FTeR
    #97
    "jobban együttműködő partnert talá"
    IBM eleve nem gondolta komolyan PC-t, ezt látni a hozzáállásából. az os/2 fejlesztése csak úgy mellékesen folyt, mint a leg lényegtelenebb projekt (alacsony finanszírozás, 0 marketing). azt az OS-t gyak az ms fejlesztette (ezt abból is látni, h miután otthagyta be is csődölt a projekt), szal ha éppen copy/paste technikával adta volna ki más néven az ms (mint ahogy nem tette), akkor sem lehetne megszólni. Persze mivel ugyan azok az emberek fejlesztették az NT-t is, természetes a hasonlóság. ez ugyan olyan, mint hogy a C#on a delphi jegyeit lehet észrevenni, nem csoda hiszen a lead dev manager ugyna az az ember volt aki a delphit megszülte. de ettől még teljesen ms termék a C# és nem máshonnan lett másolva.
  • FTeR
    #96
    "kevésbé pénzéhes"
    arra gondolsz mi lett volna, ha a vöröskeresztet választja?

    pont azért választotta ms-t, mert marhára nem értett egyet az opensource free for all, all for free licenszével.
    még örült is magában, h hülye BG nem kért borsos árat a dosért, hanem egy ócska licenszet talált ki.
  • assdf
    #95
    Ezt az amigás dolgot jegelhetnéd már.Ne a múltban élj.
  • FTeR
    #94
    1. winNT - os/2 3.0 dologon lovagolni elég gyengus
    2. a Be nek semmi esélye nem lenne, mert valszeg a linux lenne jobban elterjedve és ügy annak ingyenességével nem nagyon lehet versenyezni. aplle kb ugyna itt lenne az elit öszképével.
    3. és ha lenne amiga, honnan veszed, hogy jobb lenne? vagy ha amiga urálná a piac 90%át, nem úgy viselkedne mint az ms?
  • NEXUS6
    #93
    Nagyon elmegyünk a milettvolna ha... irányba (bár engem érdekelnek az ilyen dolgok;)))

    Ha az IBM mást, kevésbé pénzéhes, jobban együttműködő partnert talál, akkor manapság, nincs olyan hogy Windóz, mert PC vonalon csak OS/2 lenne. Monnyuk annak 3 verziójú változatát nevezték át ugye a M$-ék WinNT-nek, meg Win2000-nek, meg XP-nek, meg Viszlátnak.
    Talán az Apple is jobban megélne, meg az olyan kisebb cégek mint a Be is.

    És talán még Amiga is lenne, mert a Commodore csődjéhez ugye alapvetően anak veszteséges PC üzletága járult hozzá.

    És így továb és így tovább ahogy azt móricka gondolja ugye;)))))
  • FTeR
    #92
    miből gondolod, h az jobb lenne? max arra lenne jó, h mutogassák a hálivúdi filmekben :)
    egyébként mért is az ms-t okolod ennek elmaradásáért? tudsz olyat mutani ami akár minimálisan erre törekszik? (olyanra gondolok, ahol a felhasználói tábort nem tudom 1 kezemen megszámolni.)
  • FTeR
    #91
    1. ez nagyon demagóg volt :)
    2. ugyan már, az hogy létezett hóm koputer nem jelenti azt, h ért is valamit. ma 1 négyzet kilóméterre több pc jut, mint akkor egy egész országra.
  • assdf
    #90
    Elég szánalmas a hozzáállásod de a te dolgod.22 éves vok, ugyhogy nem nevezném magam gyereknek, ellenben már észrevettem hogy ha a vitapartner nem tud észérvékkel megmagyarázni vmit akkor mindig a másik fél tulajdonáságait hozza elő( biztos fiatal, béna, kocka stb...) Ezzel csak magad égeted.Na de ennyit erről itt nem rólad v rólam van szó hanem vkinek a szülinapjáról.

    Más: Most komolyan, tegye fel a kezét az a csöppnyi belátással is rendelkező ember, aki elhiszi azt hogyha nem létezett volna BG és az MS, akkor most 30 féle oprendszer versenge a piacért és egészséges verseny lenne (arról nem beszélve hogy ha igy lenne kiváncsi lennék én az egységes szabványokra...)
    Nem nem nexus, ha nem lett volna BG akkor most vagy az IMB lenne egyeduralkodó az ő oprendszerével, vagy az Apple a sajátjával, esetleg mindkettő de akkor meg totálisan nem lenne kompatibilis a kettő egymással.
  • NEXUS6
    #89
    Kicsit off, de az én szemem elött egy igazi 3d os lebeg (nem csak csicsás vista féle ablak effektusok) ami a net és a szg programjait egy 3d mátrixos (gibson) virtuális térben egyesíti.
    (Alapja hogy a programok rendelkeznek egy szabványos 3d megjelenítő fájllal, ami a 3d object mesh + textúrák mellett azok virtuális térben való mozgását és viselkedését is szabályozzák. Az os modul szerűen bővíthető "képességekkel". A képességek és a netről jövő objektumok biztonsági jellemzőit, viselkedését az os saját biztonsági AI-ja felügyeli, stb)

    Ez igazi XXI. szd-i projekt lenne 2006-ban!!!!!
  • FTeR
    #88
    "ő gratulálna Steve Jobsnak a milliárdjaihoz"

    SJ valszeg az akkori trendnek megfelelően fix összeget kért volna és nem licenszelte volna az OS-t, így nem lenne minek gratulálni.
    btw, az egyetlen dolog ami miatt nem szeretem az almát, az pont a fix hw, persze neked pont ez tetszik, szal valszeg sose értjük meg egymást.
  • NEXUS6
    #87
    1. senkinek nem kötelező feláldoznia a boldogságát a rögeszméiért.
    2. "ms az egész IT egyik legnagyobb mozgató rugója"
    Én másképp fogalmaznék, a legfontosabb tényezője, ami soxor hátráltaja a fejlődést!
    "h ms teremtette azt a piacot,"
    nem teremtett semmit, csak mögé állt és lenyúlja a pénzt, hómkompjúter piac a '70-es évektől létezik és folyamatosan növekszik.
    "ha jól tévedek nem az IBM vagy más vállalat volt az aki célul tűzte ki, h minden egyes embernek legyen otthon saját gépe."
    Naaa, azért ezt elég sok hómkomjúter gyártó megálmodta. Csak az emberek elhitték hogy az amire IBM van írva, de legalább is azzal kompatibilis és mellette még ilyen drága is az csak jó lehet.
    Különben is milyen bóvli az amit játékboltokban árulnak (Pl az Amigákat ugye) nem igaz?;)

    Ha az IBM nem keresi meg BG-t annakidején akkor most ő gratulálna Steve Jobsnak a milliárdjaihoz, ha egyáltalán még létezne az a cég hogy M$, és valaki is foglalkozna vele!!!!!!!
  • FTeR
    #86
    érdekelne, h milyen kép lebeg előtted, amikor arra gondolsz, h 2006 jön az amiga vista?
  • FTeR
    #85
    az elég szomorú, h nem látod a különbséget. másrészt érdekelne, h mégis mit neveznél fejlődésnek...
  • FTeR
    #84
    tényleg, a "linuxra nem kell grafikus felület" össznépi egyetértés mér nem olyna népszerű mint a BG internetes korai elképzeléseiről szóló idézetek?
  • NEXUS6
    #83
    No lám csak, kissé felkaptad a vizet, asszem valamire rátapintottam;)

    Asszem érdemes volt csernusdoktort néznem;)))

    "Ki vagy te hogy megmond mi az a fejlődőképes IT?"
    10 évvel ezelött ott ültem egy elég stabil grafikus, multimédiára szánt oprendszer elött, ami egy olyan hw-en futott melynek speckó graf csipjei voltak, és internetről letöltött anyagokat nézegettem.
    Ma ugyan ezt teszem.
    Csak akkor azt a rendszert Amigának hívták, ma meg PC már tudja ugyan ezt.
    Ne haragudj de én nem érzek fejlődést.

    "Ja és mond már meg nekem ki beszélt itt pénzről?"
    A M$, bill géc élete másról sem szól, mint ahogy a cikk is.
  • FTeR
    #82
    1. általában ezek az emberek túl sokat dolgoznak ahhoz, h magukkal is törődjenek.
    2. ha jól megfigyeled az ms az egész IT egyik legnagyobb mozgató rugója. merész dolog erre azt mondani, h visszafogja, figyelembe véve azt a nem elhanyagolható "apróságot", h ms teremtette azt a piacot, amiben a home júzer másnak adja a pénzét. ha jól tévedek nem az IBM vagy más vállalat volt az aki célul tűzte ki, h minden egyes embernek legyen otthon saját gépe.
  • assdf
    #81
    Ki vagy te hogy megmond mi az a fejlődőképes IT?(szólj ha esetleg te vagy az új nostradamus...) Főleg világméretekben.Másrészről lehet te vagy a boldogság mintaképe, de ha ő ennyi pénzzel boldog, akkor ennyi pénzzel boldog semmi közöd hozzá nem vagy te pszichológus.Ő megdolgozott érte. Te meg lakhatsz boldogan egy dobozban, senkit sem érdekel.

    Ja és mond már meg nekem ki beszélt itt pénzről?
    Nem mondtam olyat hogy pénzen mindent meg lehet venni meg hasonló baromságot.Hinni meg a templomban kell, nem rád tartozik én miben hiszek, de főleg nem probáld meg kitalálni.
  • DKm
    #80
    Happy Birthday Mr. Gates!
  • Frank99
    #79
    Gates FOLYAMATOSAN adományoz, csak vannak akik nem olvasnak híreket.
    Tlhatározta, hogy élete végéig ennyit+ennyit fog adományozni, és ezt teszi is nap mint nap...

    amúgy gondolom leírja az adójából, mint nálunk...

    :-)

    szóval sztem van érdek is mögötte....

  • NEXUS6
    #78
    Ha azt hiszed hogy pénzért mindent megvehetsz, akkor vagy nagyon fiatal vagy, vagy csak hasonló a pédaképedhez.

    A pénzedet nem viheted át a másvilágra, de egyesek szerint mások szeretetét viszont igen!
  • NEXUS6
    #77
    Láttam egy filmet róla, a felesége nyilatkozta, hogy emögött a hatalmas teljesítmény mögött bizonytalanság és önmagával való elégedetlenség húzódik meg.
    Magától a boldogságot dobta el, a vilgágtól meg az egészséges, fejlődőképes IT lehetőségét vette el.

    Szal igazából nem írígylem.
  • szombi
    #76
    Boldog születésnapot!
  • assdf
    #75
    Józsi bácsira visszatérve igen, vannak magyarországon is bizonyos kisebbségek akik igy gondolkoznak... Lassan már kezd is látszani az eredménye...
  • assdf
    #74
    Kiváncsian várom hogy mitt vett el másoktól és saját magától?
  • NEXUS6
    #73
    Én mondjuk nem kívánom BG-nek, hogy "dögöljön meg", sokkal inkább azt hogy még életében szembesüljön azzal, hogy tevékenységével mit vett el másoktól, és saját magától.

    Viszont az hogy valamit elérni elég relatív.
    Mert ugye Linus Torvalds legalább annnyit elért, vagy Jay Miner (az Isten nyugosztalja).

    Józsibácsi viszont már többet ért el ha 50 évesen már 10 unokája van!
    Bizony ám!
  • kbupdate
    #72
    De azért mégis milyen az, hogy valakinek a születésnapja van, és azt kívánni neki, hogy dögöljön meg! Miért is? Ha valaki olyan profi, nyigodtan használhat Mac-et is, vagy PC-t linux-szal stb.

    De megnyugtatom az ilyen kívánókat:
    BG is "meg fog dögleni", de TE IS! Csak ő legalább vitte is valamire az életben, nem úgy mint ilyen szarjankók, akik csak azt kívánják másoknak, hogy dögöljenek meg, mert sikeresek!
  • kbupdate
    #71
    Hát egyesek meg pont azt mondják, hogy nem....

    Na mindegy!

    Amúgy nem tudom, hogy a MINDIG szót miért írják sokan Í-vel...