150
  • assdf
    #70
    Igazad van egy tényleg nem a forma-1. Ott legalábbis nem kell autószerelő zseninek lennie az embernek ahhoz hogy tudja vezetni az autót.Ezzel ellentétben a win "alternativájához" számitógépes szakembernek kell lennie hogy tud normálisan müködtetni...
  • vax
    #69
    Én többször írtam már. Bill Gates a lehető legjobb helyen, a lehető legjobb időben, a lehető legjobb ötlettel, tudással, akarással jó partnerekkel, társakkal és nem kis szerencsével volt jelen. Ez mind adta, hogy ebből "siker" sztori lett.
  • NEXUS6
    #68
    "Mondjuk boldog vagyok, sok ember itt őrjöng, majd bele őrűl, hogy BG miket ért és ér és fog elérni. Jó látni ezt sok csicska irigy embert! Szenvedjetek csak, fikázzatok csak:) Hehehe:) Minél jobban fikáz valaki, annál irigyebb, annál jobban idegesebb:)"

    Tudod a dolgok nem mindenkinek ugyan azt jelentik, másrészt a nagy katasztrófákban is van valami vonzó.

    De azért én nem olyan vagyok, hogy odamegyek a Nagytestvérhez és megveregetem a vállát, (esetleg kezet csókolok neki) hogy milyen jól csinálta.

    Szal mindíg volt valaki aki azért Sztálinnal, és Hitlerrel is kezetrázott. Azzal a kézzel amivel nagyjótékonyságukban ezek az emberek odavetettek némi alamizsnát a hadiárváknak.

    (Mielött mindenki könnyekben tőrne ki a jótékonyság ürügyén, BG magánvagyona nem egyenlő a teljes vagyonával. Azért a leggazdagabb ember mert szinte minden pénze M$ részvényekben van, persze a magán vagyona sem kevés, de nem is egy maharadzsa a srác)
  • NEXUS6
    #67
    "Persze tudom már akkor is tudta a grafikusat amikor az IBM még lyukkártyákal bibelődött...
    Na mindegy.Én azon a véleményem vagyok hogy a pénz nem minden. Nézd meg a forma-1et. Ott a toyota, rengeteg pénz és mégsincs eredmény."

    Tudod mi a különség a F-1, meg a OS piac között?
    Az hogy a F-1-ben van verseny!!!!!!
  • NEXUS6
    #66
    Kedves assdf, Roli, FTeR saját magam és mindenki aki elégedett a windózával!

    Mert én is elégedett vagyok vele most már;)))

    Igaz, hogy jelenleg 100000000x-annyit tudok (kell tudnom) hw sw szinten mint az Amigás időben hogy ezt az elégedettségemet biztosítsam, mert nem rogyik össze havonta (ismerek olyat akinek meg igen, beee!). Szal aki ezt a "LEHELETNYI" kis piciny különbséget, hogy mennyire "felhasználóbarát" a win nem látja a két rendszer között az igen is VAK!

    De nem tehetet róla! A vakság olyan, amiről senki nem tehet, mert vagy természetesen vagy vak, vagy valaki megvakított.
    Na ő már felelős a dolgokért.
    Boldog szülinapot BG!;)
  • FTeR
    #65
    azoknak akik mélységesen egyet értenek nexus vagy gulasoft véléményével, azoknak nem ajánlom, de bárki másnak egy kevésbé fikázó és talán ms felé hajló összefoglalás BG pályafutásáról. Biztos valahol a 2 között van az igazság, habár a linkelt cikkben hirtelen nem találtam olyat ami nem igaz, csak ellenben a jelenlegi topikkal inkább pozitív összhatást kelt. (márakinek, gula biztos inkább rókázna egyet :))
  • juzosch
    #64
    Valahol olvastam egy listát a világ legnagyobb adományozóiról. A 2. helyezett kb 200millió dollárt költött erre. Azóta tisztelem Billyt, ha a windowst szidom is. Egyébként sok nagyon jó microsoft program van, de ezek nem az átlagfelhasználóknak készülnek. Pl a .NET egy jól sikerült nyelv. A windows pedig nem tökéletes, de ezt betudom a komplexitásának. Egyedüli ami tényleg nem tetszik az az, ahogyan kihasználja a monopolhelyzetét.
  • LaPalma
    #63
    happy birthday to bill gates!

    paul allen a második. de neki van a világon a legnagyobb magán-yacht-ja
  • FTeR
    #62
    azért remélem tudod, hogy arról a piacról beszélsz, amit az ms hozott létre.
    az amiga fix hw, fix sw kombó volt. ha nincs az ms, akkor most nem lenne az a piac sem amin az intel és az amd vagy az ati és nvidia párbajozik. hanem kb úgy nézne ki mint most a konzol piac, h jó esetben van 2 vállalat 1-1 termékkel 0 kompatibilitással. ja és ne legyenek téveszméid, IBM is a fix hw/sw párost akart a PC-nél.
    egyébként szánalmas a fröcsögésed.
  • Roli
    #61
    Én abszolút pozitív értelemben írtam róla!
    30. hete nem kellett semmi jelentős problémával küszködni az SP2-vel. azóta van a gépen és még csak nem is lassult jelentősen pedig napi 10órát megy meg többet is néha és pakolászom a progikat rendesen! Neten is mászkálok össze vissza

    Tisztelem Bill Gates-et azért ami elért és tesz!
  • FTeR
    #60
    paul 3. vagy 4. leggazdagabb ember a világon és jelenleg semmi nagyközönséget érdeklő dologgal nem foglakozik, ezért hallani róla keveset.
    és bekéne már látni, h ha nincs BG akkor az ms nem a vilég egyik legnagoybb cége lenne.
  • FTeR
    #59
    eh ez azért elég gáz, h 5x.-ig egy jókívánság sincs. azért ilyen ritkán van SG-n. asszem a színvonal már lejebb nem nagyon mehet. és azt is jól jelzi, h sokan (az egész népszaporulatot tekintve a jóval kissebbik fél) személyes ellenfélnek tekintik BG-t és minden nyavajájukért őt okolják. Azért ez elég szánalmas.
  • FTeR
    #58
    a hozzászólásokat még nme olvasta, de a cikk utcsó 2 bekezdése tipikusan SG-re sikerült. Semmi köze az eredeti témához és egyértelműen flémet akar indítani.
    (az IE3 még nme volt integrálva és már nagyobb piacot uralt mint a netscape...)

    HB BG! :)
  • Roli
    #57
    Még nagyon sok boldog szülinapot és XP SP2 stabilságú progit kívánok Bill Gates bácsinak! :D
  • Evil Merodak
    #56
    Idegeskedni annyi mint mások hülyeségéért magunkon bosszút állni.
  • kbupdate
    #55
    Majd te akkor bizonyítasz a KulaSoft-oddal:D
    (Ha winfos, akkor Kula is, nem? :D )
  • kbupdate
    #54
    Mondjuk boldog vagyok, sok ember itt őrjöng, majd bele őrűl, hogy BG miket ért és ér és fog elérni. Jó látni ezt sok csicska irigy embert! Szenvedjetek csak, fikázzatok csak:) Hehehe:) Minél jobban fikáz valaki, annál irigyebb, annál jobban idegesebb:)
  • assdf
    #53
    Hm... nem ez csak a való világ.Ami olyan mint az windows. Kézpeld azt hogy a supervigyor.
  • kbupdate
    #52
    "50 éve bomlasztja az informatikai tudást a szar winfosával!!"

    Hm iagaz lehet, ez elég erős ÉRV, egy 50 éves emberről, és egy ~20 éves rendszeréről.

    Ez valóban 50 év. Nyílván első napos korától kezdte.
  • pauly
    #51
    Akkor is dögöljön meg a szar bugos windowsával,meg az 50 milliárdjával együtt.Azérthogy ennyi pénze legyen egyetlen embernek,az már tényleg mocsokság.Főleg egy ilyen szar hibás,bugos windows miatt.
  • assdf
    #50
    Én úgy de úgy ki tudok akadni attól amikor vki elkezdi hogy " ... már akkor tudta amikor még..."
    Persze tudom már akkor is tudta a grafikusat amikor az IBM még lyukkártyákal bibelődött...
    Na mindegy.Én azon a véleményem vagyok hogy a pénz nem minden. Nézd meg a forma-1et. Ott a toyota, rengeteg pénz és mégsincs eredmény. Más csapat tizedannyiból jobbat hoz össze.Csak azért mondom mert ha te megkapnád azt a támogatást amit anno Gates, attól még lehet hogy egy csödtömeget tudnál csak összehozni, és pár éven belül szét is esne acéged.Azért sztem némi tehetség is kell ehhez, meg sok szerencse.
  • Aramir
    #49
    Az a 720 inkább 880 volt :)
  • GulaSoft
    #48
    50 éve bomlasztja az informatikai tudást a szar winfosával!! Gondoljatok bele mennyi jó ötletet tiport el az MS, csak azért hogy a marketingesek még többet el tudjanak adni abból a szarból.
    Igen a Linux még fejlődik de miért kérdem én??
    Mert nem raktak bele pénzt, mert a microfos programok olyan nagyon jók, mert megmondta a marketinges!!!
    Na erről ennyit.
    Ja aki meg most azzal jön, hogy a windows mekkor a találmány volt, annak azt üzenem, hogy az amigán már akkor egy valódi multitaszking grafikus oprendszer futott (1db 720-as lemezről!!!!!!!!!!!!) amikor még a Bili fiú ott tartott hogy 640k mindenre elég!!!
    A cikk meg úgy ferdít mint állat!! A DOS-t csak megvették anyuka meg apuka pénzén, és továbbadták az IBM-nek!!!
    Ki nem ír meg basicban egy órarend progit, és ki olyan pofátlan, hogy ezért 4200 dollárt kérjen el!
    Talán ettől olyan gazdag, és nem a tudásától. Nem kell isteníteni, csak egy pofátlan köcsög, és az ilyenek csak amerikában tudnak érvényesülni, ahol a sok buta ember bedől nekik, mert európában ezt az embert kiröhögték volna 4200 dolláros órarend programjával együtt.
  • MaciBácsi
    #47
    Tudjátok én elítélem az üzletpolitikáját, bár kétségtelenül jól csinálhatott valamit, mivel gazdag lett, de mint ember nem ismerem, így véleményt sem mondhatok róla. Minden esetre Boldog Születése napját, mint mindenkinek, akinek van. Ha ennyi pénzt felajánl komolyan alapítványoknak és segít az embereken én is visszaszívom 95%-át az anyázásaimnak :)
  • Aspirin
    #46
    Bill csak igazgatta a dolgokat. Senki sem beszél azokról, akik valóban megdolgoztak a pénzükért.
    Na nehogy már azért örüljünk így neki, mert ravaszul sáfárkodott.
    Ott van szegény Paul Allen, róla miért nem hallani annyit mint Bill papáról?
    És a többi programozó? Akinek göbösek az ujjai a gépeléstől, púposra ülték a hátukat és már a műtét sem segít a látásukon, nemhogy a szemüveg?

    Arról sem beszél senki, hogy mekkora befolyása volt a MS-nek a hardwer-árak lassú, de fokozatos csökkenéséhez. Hányan engedhettek meg maguknak egy gépet 1985-ben - nem csak nálunk, de Ausztriában is akár. És hányan ma, olyan helyeken is, mint Románia vagy Oroszország...

    Én leginkább lassan robbanó atombombához hasonlítanám az MS termékeket. Ha ennyire egy embertől függ valami, annak elvesztése magával rántja az egészet.

    Így én is boldog születésnapot kívánok neki, és nagyon sok egészséget.
  • mousee
    #45
    Ügyes gyerek... Hepi börzdéjt neki :)
  • assdf
    #44
    Ez igaz. De ma már azt is figyelembe kell venni hogy a számitógép nem egy munkaeszköz mint régen. Inkább egy multimédiakészülékhez hasonlitanám. Az "egység sugarú júser " (ez tetszik :) ) filmnézésre, zenehallgatásra, email irásra meg csetelésre használja + játék.Ezek használatához egyszerüen tényleg nem kell érteni a számitógéphez.Erre meg a windows tökéletesen megfelel.
    Egyébként meg grat Bill Gates-nek, bárki bármit mond is, ezt utánnacsinálni nem sok mindenki tudná.Hiába a sok nagypofáju akik azt hiszik Gates-nek minden a szájába repült, akkor sem tudná megismételni a legtöbb ember,ha sok pénze lenne, ha alá tolnának mindent.
    Úgyhogy boldog szülinapot neki!
  • Smuge
    #43
    nekem eléglenne 0,2 % is 8-)
  • blackeagle
    #42
    ki nem sz*rja le hány éves ez a k*cs*g , millió ember van a földön aki fontosabb ennél.
  • Yv@n
    #41
    A win pont azért terjedt el az egység sugarú userek közt, mert leginkább nem kell érteni hozzá. Ez lenne ugyebár a fő erőssége.
  • CsabiDuke
    #40
    Tudjátok barátaim aki nem ért a windowshoz, az utállni is fogja. Nekem fél éve megy fagyás nélkül a gépem, kikapcsolás nélkül. Nem tudom de akkor nekem más XP-m van?
    Gates-t meg csak irigylitek a pénzéér, és mi van akkor ha jókor volt jó helyen? a pénze így is úgy is megvan. és ez a lényeg. meg az hogy a nevéhez meg a MS nevéhez fűződik a világ legelterjettebb op rendszere.
    Boldog születésnapot!!
  • Aspirin
    #39
    50 milliárd dolcsiért még Szent Péter is ad egy helyet a Menyországban.
    A Linux nem rossz, ha mindenféle inci-finci programocska helyett meghajtókat írnának hozzá, még használni is lehetne. Szerintem épp ott lehetne lépni, ahol a win gyenge teljesítményt nyújt: videovágás, cad-cam, vagy orvosi programok (ultrahang, ekg, labor stb). Amíg ez nem történik meg, maximum multimédiás gépeket szerelnek valamelyik disztribbel, hogy olcsóbban adhassák...

    Azért az érdekes, hogy a Linuxból nem lopott semmit a Microsoft!
  • NEXUS6
    #38
    Kolléga?
    ;))))
  • hmhm
    #37
    hm
  • HuAn82
    #36
    "14. Feleségét, Melindát 1994 januárjában vette el egy hawaii szigeten, amelyet az esküvő időtartamára egyszerűen kibérelt. "
    Ehh... De "rossz" neki.
  • kbupdate
    #35
    14 érdekes dolog, amit nem tudtunk Bill Gates-ről

    Az alábbiakban olyan információk következnek, melyeket talán eddig nem tudtunk a Microsoft vezetőjéről. A jelszó: a világ egyik legbefolyásosabb cégének feje és a Föld leggazdagabb személyisége is ember...

    1. Számtalan könyvben tesznek említést Mr. Gates-ről: Az Amazon internetes boltban összesen 137 632 találatot kapunk a nevére.
    2. Első cége Traf-O-Data névvel került regisztrálásra.
    3. A Microsoft fantázianevet régebben Micro-Softnak írták.
    4. Az üknagyapja törvényhozó és polgármester volt, nagyapja egy nemzeti bank alelnöki székét foglalta el, apja pedig kiváló ügyvéd.
    5. Mikor 1968-ban meghozták az első számítógépeket a Lakeside-i főiskolára, Bill jegyei drasztikusan leromlottak, mert éjjel-nappal az új készülékeket tanulmányozta.
    6. Gates, Paul Allen és a barátaik egyszer "véletlenül" sikeresen megbénították a főiskola összes számítógépét. Az ok hackerkedés volt.
    7. Fiatal korában gyakran ringatózott előre hátra. Még most is ezt teszi, amikor nagyon belemerül a gondolataiba.
    8. A Harvardon unalmas perceit programozással és pókerezéssel töltötte. Elég gyakran volt erre lehetősége...
    9. Egyetemi tanárainak kijelentette, hogy 30 éves korára milliomos lesz.
    10. 31 évesen vagyona már csak milliárdokban vált mérhetővé.
    11. Egyik tanára így nyilatkozott róla: "Bill kiváló programozó, de egy undorító ember."
    12. 1972 nyarára nemtörődöm életvitele olyannyira megbetegítette, hogy abba kellett hagynia harvardi tanulmányait.
    13. Első programozói munkáját a főiskolán készítette magának, megkönnyítendő jól beosztani az idejét az órarendjétől függően.
    14. Feleségét, Melindát 1994 januárjában vette el egy hawaii szigeten, amelyet az esküvő időtartamára egyszerűen kibérelt.

    http://www.computerworld.hu/hirek_hir.php?id=39840
  • assdf
    #34
    Azért kiváncsi lennék kikre gondolsz?
  • kukac78
    #33
    Szerinted Gates írja a Windows minden egyes sorát?
  • kukac78
    #32
    Manapság nem lehet nagy vagyonra szert tenni, csak ha "nem éppen törvényes" eszközökkel dolgozik valaki... /főleg Magyarországon/
    Ha egy vállalkozás vagy vállalkozó mindent úgy csinálna ahogy a nagykönyben meg van írva, hamar felkopna az álla...
  • jozzee
    #31
    Adományozni nagyon szép dolog.

    De nem az lenne Gates - től a legnagyobb adomány a világ számára ha a win-t tökéletesítené és emberek ezereit mentené meg a szívinfarktustól, gutaütéstől....stb....???