150
  • Aquir
    #1
    Hát igen :) Megérte ezt a kort is :)
  • dokar
    #2
    Állítsunk neki szobrot!
    :)
  • merlin11
    #3
    Azért lehet fikázni, de kérdem én ki az a milliómos (mert van bőven) aki eddig ennyi pénzt adományozott és adományozni fog ilyen célokra ? 50 milliárd dollár!
  • smv
    #4
    Ha tényleg megteszi, akkor ez egy több mint szép dolog. Ki se néztem volna belőle. Bár persze élete végén már nem nagyon kell neki a pénze.
  • dokar
    #5
    "elhatározta"
  • Csacsis
    #6
    Ha megteszi, akkor a szidások 95%-á5t visszaszívom.
  • Plutonium
    #7
    Szerintem nagyon sokan fikázzák Gatest a Windows-ok miatt, hogy azok mennyire szarok meg lassúak meg fagynak, stb. Ezeknek az embereknek üzenem: a linux meg semmire se jó desktop gépbe. Valami oka volt annak, hogy a Windows ennyire nagy lett. Aki meg tud jobbat, az előtt ott a lehetőség, hogy írjon jobbat. Nem csodálom, hogy példakép lett ez az ember sok1000 diák előtt. Még a felnőttek is tanulhatnának tőle. 17 évesen ilyen jót üzletelni... ;))
  • Kelta
    #8
    Hm, hova kell küldeni a számlaszámot?? :) épp támogatni kéne.....
  • Garrett27
    #9
    LOL
  • Athlon64
    #10
    A cikkben elhangzott, hogy amikor az internet explorert belerakta a winbe akkor támadások érték, hogy monopolhelyzetével visszaél.
    A MAC-esek meg villognak, hogy mennyi programot kapnak alapból az oprendszerükbe!
    És a Linux is szintén tele van pakolva mindenféle progikkal!

    Kérdem én, nekik lehet?
    Vagy ha mondjuk az extra programokat egy külön lemezen mellékelnék az Oprendszerhez akkor az már ok lenne?

    Amúgy a www.ingyenprogram.hu -n legálisan lehet programokhoz jutni valamint a www.ingyenjatek.hu -n játékokhoz!


    Na mindegy, szerintem az XP egy nagyon jó oprendszer és Mac-et meg szintén láttam fagyni meg újraindulni is.
    A Linux meg még fejlődés alatt van, de már kezd felhasználóbarát lenni, viszont azért még nem jó szerintem.
  • pauly
    #11
    Az az oka,hogy nincs másik oprendszer lényegében.
    Sok program,és játék csak windows alatt fut,ezért nem is térhetnének át másikra,pedig sokan lecserélnék ha tehetnék,az biztos.
    Amúgy meg akkor más volt a helyzet,ma sokkal nehezebb új dolgot kitalálni,mint akkor,kellett hozzá persze tudás,de szerencséje is volt.
  • quantum
    #12
    Boldog születésnapot!
  • vg
    #13
  • moha
    #14
    A Linux mellé nem kizárólag egy bizonyos cég progijai vannak mellépakolva, hanem sok más nyílt forráskódú projekt, legtöbbször egy bizonyos programból pedig több "féle" (pl böngészőkből: firefox, mozilla, links, w3m)

    Így pl nem kell leszedned a netről, és sok esetben fordítnod a forrást a linux disztribúciódhoz, hanem könnyen telepítheted.
  • Laci73
    #15
    "Fiatalos, jellegzetes mosolyával, kerek szemüvegével és gyakran lezser ruhaviseletével feltűnő jelenség."

    Sándor, ennyire azért mégse :) Mivel én is csúnya ember lettem, kimondhatom: Gates egyszerűen ronda.

    Plutonium: Saját szavaidat fordítom ellened. Ha szerinted a Linux desktop vonalon semmire sem jó, akkor miért létezik mégiscsak ? :) Gondolom a szerver-vonalra gondolsz mint jó példára Linux esetében, ezt külön köszönjük, ugyanis az a lényegesebb :D

    Pauly: "Az az oka,hogy nincs másik oprendszer lényegében..."
    Az átlag felhasználó számára legalábbis. De akkor beszéljünk arról is, hogy a MicroSoft világszerte óriási összegekkel "támogatja" a helyzetért leginkább felelős oktatási tárcákat, hogy ez az állapot ne is változzék. Ma az elemi és középiskolák tankönyvei gyakorlatilag egyenlőségjelet tesznek a MS és az IT közé.

  • NEXUS6
    #16
    Azért elég nagy különbség van aközött, hogy van egy disztribúciód 2000 programmal, különböző cégektől, jórészt open/free anyagokkal.

    Vagy pl a M$ csinálna egy saját disztribet csak saját progijaival, pízért!
    Megtehetné és meg is tenné, ha rajta kívül lenne még valaki aki számítana!
    Így viszont jobban megéri a külön offisz árusítás (50-100 ezer Ftért).

    Ha jól emléxem volt olyan antitröszt per a M$ ellen, amikor meg pont az volt a gáz, hogy a különböző irodai progikat egyben adta az Offisz alatt. Ő megtehette mert már akkor is állati nagy volt, a kisebb cégek akik meg külön külön csak szövegszerkesztőt, vagy táblakezelőt csináltak azok meg csődbementek. (Netszképpel ua volt a helyzet, csak böngésző fronton))
    Mire valami eredménye meg a pernek egyáltalán lett addigra meg a kutyus sem emléxet rájuk.

    A M$ olyan lassú mint egy dinoszaszaurusz!
    Aztán rámozdul az értékes piacokra és mint a tank letiporja! (OS, grafikus OS, offisz, internet, konzol, stb mindenhol ezt csinálja ész nélkül önti a pénzt a saját termékeibe, amíg végül a versenytársak sorra kiesnek).

    Egyetlen különbség van az átlag IT szakember és BG között: a pénz.
    BG nem butább nem okosabb mint bárkimás.

    Ha megnyered a lotto 5-öst, meg vagy 2 mrd Ft-ot és te leszel az ország egyik legnagyobb befektetője, akkor ez azért van mert olyan okos voltál?
  • Dzson
    #17
    Ha én is leírhatám azt az 50m dolcsit az adómból mint gates baba... :)))))

    Ez az ember a hazugságra, lopásra és a befolyásával való visszaélésre épít. Meg arra a sooook emberre akik szerint a vindóz az egyetlen és igaz oprendszer. :)))))
  • kev
    #18
    Ne irigykedj..
  • Andris
    #19
    Nem hiszem. Gates egy zseniális üzletember. Az pedig hogy "hazugságra, lopásra..." meg a többire alapoz n em törvényellenes. Legalábbis úgy nem ahogy ő csinálja. Különben már börtönben lenne, de Ő tudja hogy lavírozzon a jogszabályok között, és ha ez visszaélésre ad lehetőséget az nem az ő hibálya hanem a törvényeké.

    Mellesleg nem ő írta a Windows-t szóval őt kell a legkevésbé szidni ha valami nem müxik...
  • SymbioC
    #20
    "ma sokkal nehezebb új dolgot kitalálni,mint akkor"
    szerintem ezt mondák már 30 évvel ezelőtt is
    valamibe üzletileg belenyulni és abból ekkorát kaszálni, nem évjárat kérdése
  • NEXUS6
    #21
    Szal akkor abban egyetértünk, hogy mivel általában (de nem mindíg) a törvény adta keretek közöt, de azért ő is csak lop csal, akkor ő most NEM egy erkölcsi mintakép?

    Az hogy mennyire zseniális, arról a véleményemet már leírtam.
    A mai rencer olyan, hogy a pénz a sok pénz mellé megy. Ha az, hogy ezt ő nem akadályozza szánt szándékkel, a zsenialitás jele, akkor az utolsó szegény emberke is zseni, hiszen ő is csak neki adja a pénzét, hogy ő gazdag lehessen, úgy ahogy az a mai rencer szabályaiból következik!

    Ők a DOS-al már azelött halálra keresték magukat, mielött bármi értelmeset letettek volna az asztalra. Innetől kezdeve a kártyák le voltak osztva. Nem eldobni egy ászpókert vagy egy rojalflöst ezek szerint elég a zsenialitáshoz. Szerintem erre kis túlzással még egy majmot is meg lehetne tanítani (Pl Steve Balmellet;)
  • avman
    #22
    előtted a lehetőség h milliárdos légy. hajrá. addig meg ne oszd az észt, csak ha már megvan.
  • NEXUS6
    #23
    Angyalom (bocs), épp azt magyarázom, hacsak nincs bazi mázlim, meg néhány jó kis csókos összeköttetésem (amilyen ennek az úriembernek volt) akkor esélyem sincs a gazdagságra, néhány milliárd embertársammal egyetemben.
    És nem azért mer hülyébbek (kevésbé "zseniálisak") vagyunk mint a M$ vezetése!
    Érted?

    Tudod ezt hívják kapitalizmusnak, és igazság szerint már vagy 150 éve észrevették ezt a visszásságot olyan emberkék akiknek a nevét mostanában nem igazán ildomos értelmiségi körökben emlegetni.
  • asdefge
    #24
    "Mellesleg nem ő írta a Windows-t szóval őt kell a legkevésbé szidni ha valami nem müxik..."

    A parancsnok felelős mindazért amit megtett és megtenni elmulasztott. Szóval mint séf, igenis okolható minden olyanért, amit elkövetnek a beosztottai...
  • jeva
    #25
    sajat szocproblema, de anno a m$ tette (majdnem) tonkre a softimage-t (is) a jo kis politikajaval. megvettek, kicsit megpiszkaltak (game sdk) es nagy pr-ral sok helyre eladtak .. aztan amikor mar fejleszteni is kellet volna akkor inkabb eladtak. anno ez a sw volt minden nagy studio pipeline-janak 1ik fo eleme .. most kezdi visszaszerezni az m$-nek koszonhetoen elvesztett piaci reszet az xsi-vel .. ugyhogy boldog szulinap !
  • Dzson
    #26
    Bill gates a grafikus felhasználói felületet is lopta (win3.1), a multitaskot is... mondj pár dolgot, ami microsoft találmány és előbbre vitte a számítástechnikát. Ha van is, azt is valami kis cég találta ki és adta el nekik / vásárolták fel a céggel együtt.
  • jointeer
    #27
    rohattannyát:@@vvv
  • _Vegeta_
    #28
    Nekem szimpi Gates bacsi.
  • Dzson
    #29
    Annak örülök, hogy most van felnövőben egy olyan generáció, ami átlátja a vindóz és a mikrosoft ocsmány mivoltát és remélhetőleg tesz is ellene. De ahoz el kell tünnie annak a generációnak, akinek a csillogás villogás az előbbre való a működőképességnél és megbízhatóságnál.
  • HuAn82
    #30
    Más a szerencse és más az ügyeskedés. Utóbbit értékelem előbbit írigylem.
  • jozzee
    #31
    Adományozni nagyon szép dolog.

    De nem az lenne Gates - től a legnagyobb adomány a világ számára ha a win-t tökéletesítené és emberek ezereit mentené meg a szívinfarktustól, gutaütéstől....stb....???
  • kukac78
    #32
    Manapság nem lehet nagy vagyonra szert tenni, csak ha "nem éppen törvényes" eszközökkel dolgozik valaki... /főleg Magyarországon/
    Ha egy vállalkozás vagy vállalkozó mindent úgy csinálna ahogy a nagykönyben meg van írva, hamar felkopna az álla...
  • kukac78
    #33
    Szerinted Gates írja a Windows minden egyes sorát?
  • assdf
    #34
    Azért kiváncsi lennék kikre gondolsz?
  • kbupdate
    #35
    14 érdekes dolog, amit nem tudtunk Bill Gates-ről

    Az alábbiakban olyan információk következnek, melyeket talán eddig nem tudtunk a Microsoft vezetőjéről. A jelszó: a világ egyik legbefolyásosabb cégének feje és a Föld leggazdagabb személyisége is ember...

    1. Számtalan könyvben tesznek említést Mr. Gates-ről: Az Amazon internetes boltban összesen 137 632 találatot kapunk a nevére.
    2. Első cége Traf-O-Data névvel került regisztrálásra.
    3. A Microsoft fantázianevet régebben Micro-Softnak írták.
    4. Az üknagyapja törvényhozó és polgármester volt, nagyapja egy nemzeti bank alelnöki székét foglalta el, apja pedig kiváló ügyvéd.
    5. Mikor 1968-ban meghozták az első számítógépeket a Lakeside-i főiskolára, Bill jegyei drasztikusan leromlottak, mert éjjel-nappal az új készülékeket tanulmányozta.
    6. Gates, Paul Allen és a barátaik egyszer "véletlenül" sikeresen megbénították a főiskola összes számítógépét. Az ok hackerkedés volt.
    7. Fiatal korában gyakran ringatózott előre hátra. Még most is ezt teszi, amikor nagyon belemerül a gondolataiba.
    8. A Harvardon unalmas perceit programozással és pókerezéssel töltötte. Elég gyakran volt erre lehetősége...
    9. Egyetemi tanárainak kijelentette, hogy 30 éves korára milliomos lesz.
    10. 31 évesen vagyona már csak milliárdokban vált mérhetővé.
    11. Egyik tanára így nyilatkozott róla: "Bill kiváló programozó, de egy undorító ember."
    12. 1972 nyarára nemtörődöm életvitele olyannyira megbetegítette, hogy abba kellett hagynia harvardi tanulmányait.
    13. Első programozói munkáját a főiskolán készítette magának, megkönnyítendő jól beosztani az idejét az órarendjétől függően.
    14. Feleségét, Melindát 1994 januárjában vette el egy hawaii szigeten, amelyet az esküvő időtartamára egyszerűen kibérelt.

    http://www.computerworld.hu/hirek_hir.php?id=39840
  • HuAn82
    #36
    "14. Feleségét, Melindát 1994 januárjában vette el egy hawaii szigeten, amelyet az esküvő időtartamára egyszerűen kibérelt. "
    Ehh... De "rossz" neki.
  • hmhm
    #37
    hm
  • NEXUS6
    #38
    Kolléga?
    ;))))
  • Aspirin
    #39
    50 milliárd dolcsiért még Szent Péter is ad egy helyet a Menyországban.
    A Linux nem rossz, ha mindenféle inci-finci programocska helyett meghajtókat írnának hozzá, még használni is lehetne. Szerintem épp ott lehetne lépni, ahol a win gyenge teljesítményt nyújt: videovágás, cad-cam, vagy orvosi programok (ultrahang, ekg, labor stb). Amíg ez nem történik meg, maximum multimédiás gépeket szerelnek valamelyik disztribbel, hogy olcsóbban adhassák...

    Azért az érdekes, hogy a Linuxból nem lopott semmit a Microsoft!
  • CsabiDuke
    #40
    Tudjátok barátaim aki nem ért a windowshoz, az utállni is fogja. Nekem fél éve megy fagyás nélkül a gépem, kikapcsolás nélkül. Nem tudom de akkor nekem más XP-m van?
    Gates-t meg csak irigylitek a pénzéér, és mi van akkor ha jókor volt jó helyen? a pénze így is úgy is megvan. és ez a lényeg. meg az hogy a nevéhez meg a MS nevéhez fűződik a világ legelterjettebb op rendszere.
    Boldog születésnapot!!