750
  • Epikurosz
    #709
    lola, nálad kétségtelenül sokminden felhalmozódott már, például felkiáltójelből is három van neked, bár én is, ha így haladok

    erre az ironkás megjegyzésre nem is tom mit mondjak...

    bűvös kör lenne?
    nem hiszem.

    hiába van úgymond jó dzsinetikád, ha elvisz egy soha nem látott kór, akkor neked annyi. lényegében ez is egyfajta szelekció, hogy ki tudja jobban kihasználni az orvostudomány előnyeit.

    meg hát ot van az, hogy mi az, hogy jó gének, életképes egyed stb. stb.

    a puding próbája az, hogy megeszik, a jó gén próbája az, hogy fennmarad.
  • Ironka
    #707
    Még ha így is van, akkor sincs szelekciós nyomás (nem jár szaporodási előnnyel egy esetleges előnyös mutáció, mivel mindenkit meggyógyítunk, a genetikai betegségben szenvedőknek is lehet gyereke stb), ergo nem változik az emberiség, csak szépen lassan romlik a génállomány az egyre jobban felhalmozódó hátrányos allélok miatt(nincs ami kiszelektálja).

    Sajnos a fejlett orvostudománynak hosszútávon ez az eredménye. Egyre többen szorulnak rá, egyre több a különböző veleszületett betegség. 100 éve az emberiség hány százaléka volt szemüveges vagy allergiás? Persze az emberi gondolkodás azt diktálja, h megmentsük a betegeket és jól is van ez így, de nagy távlatokban meglesz a következménye...
  • IoIa
    #706
    Az emberi test 150 éve szerintem jobban mutálódik, mint korábban. Az újabb hatások miatt, mint
    - növényvédőszerek
    - gyógyszerek
    - környezetszennyezés
    - rádióhullámok
    - táplálékban található szintetikus anyagok
    - stb.
    az emberi test fokozatosan alkalmazkodni kényszerül, és ezért a mutáció valószínűsége sokkal nagyobb, mint korábban, amikor hosszú ideig a környezetben nem volt nagy változás.
  • Epikurosz
    #705
    Tőled is kérdem:

    Ki mondta kire, hogy most akkor meglátja az én tankhadosztályaimat?
  • FtranX
    #704
    """Dugóhúzóba került repülőgépen nem találsz ateistát.""

    Ahogy írtam ez az egyik kedvenc mondásom:"

    Nekem is. :)

    "Zuhanó repülőgépen nincsenek ateisták....csak csalódott hívők."
  • valamit
    #703
    én azt elhiszem, h te nem ragaszkodnál, de rengetegen ma még az abortusz ellen is kikelnek, úgyhogy jelentős változás kell ehhez még az társadalomban a tekintetben, h mit fogadnak el

    a jövőt én pár ezer évben gondoltam messzinek :) csak az én szutyok kis életembe... azon azért jóval túlmutat, de ha csak 100 évvel az is túl sok
  • Epikurosz
    #702
    én ezekhez a külsőségekhez annyira nem ragaszkodnék. jól érezném magam úgyis, ha a feje búbján, hátul van még egy szemem.
    a jövő nincs annyira messze.
    hogy mást ne mondjak, a pólusváltást is sokan meg fogják szívni, és állítólag már csak pár ezer év van hátra. honfoglalásnyira van a mától - mondhatnám.

    ami már a körmünkre égett: a jelenlegi éghajlatváltozás is rendesen rostál, de sajnos nem épp a legjobb szemcsemérettel. és akkor még nem beszéltem a csirkekórról. viszi a tyúkokat. :-)

    Panta rei!
  • valamit
    #701
    azér az biztos, hogy ezzel a technológiával egyelőre vigyázni kéne, hogy még az ükunokáink is két lábbal meg két szemmel szülessenek:) aztán a jövő meg: úgyis hozza amit kell, mi meg már úgyse érjük meg
  • feketeribizli
    #700
    Inkább a Neptunuszra, mert az csak 3-szor nagyobb a Földtől, s igy könyebben plazmává robbantható, mint az Uránusz, vagy a Jupiter.

    Hogy milyen modón tették, arról egy scifi ir, a "Sehollakók" cimű francia scifiben egy Napot gyujtanak be újra, amelyet a Mislicek oltottak ki, mivel ők a hideget jobban birják!
  • Epikurosz
    #699
    A génmanipuláció bármennyire kényes, elkerülhetetlen.
    Ma úgy óvnak tőle, mint az ókorban a rabszolgák felszabadításától.
    Pedig én secperc alatt filozófiailag, teológiailag megindokolom neked:
    Ha minden ember egyenlő, akkor mindenkinek joga van szép testhez, jól működő agyhoz, stb. A mai társadalom fizikai és más jellemzők alapján diszkriminál. Ez ellenmond az isteni sugallatoknak is, mert Isten kinyilatkoztatta, hogy mind az ő képét viseljük, tehát egyforma örökösi jogaink vannak.

    No, akkor lesz majd a bazi nagy forradalmi változás, amikor nem szólhatod le a selypítőt, a kancsalt, a satnyát stb. Mellesleg az egyház ezt nem tartja jónak, de mentségére legyen szólva, nem tudja mit beszél.
  • feketeribizli
    #698
    Azt hiszem a sok barnatörpe csillag is azért lehet, mert nem mindig sikerült a magfuzió beinditása az angyaloknak, vagyis, ha a gázbolygó tul sürü volt, akkor az energia lelassult benne, s akkor nem gyulladt ki olyan Nap az égen belőle, mint pl. a miénk.

    AZONKIVÜL AZ ÓRIÁSI CSILLAGOK, MINT A BETELGUSE LEHET, HOGY 400 CSILLAG EGY FEKETELYUK KÖRÜL.
  • Epikurosz
    #697
    Jé, egy másik felkiáltójeles :-)
    Melyik gázbolygóra gondoltál? A Jupira? Láttad az Űrodüsszeia 2001-et, gondolom.
  • valamit
    #696
    a génmanipuláció, tegyük hozzá, hogy: ma még kényes téma, de ma még az abortusz is az sokszor, szal ezen a téren asszem gyerekcipőben járunk (pedig a görögök a Tajgetosszal már utat mutattak ;DD )

    (egyébként mostanában néha belegondolok, hogy annyi minden látszik a (távoli?) jövőben ami valszeg megvalósul és nem fogom megérni, pedig szivessen megnézném)
  • feketeribizli
    #695
    Aztán mi lesz, ha ugy döntenek, hogy Isten teremtette a csillagokat?

    Én is ugy vélem, hogy a gázbolygók begyujthatók magfuzióval, s akkor az egész égitest őlazmává válik.
  • Epikurosz
    #694
    az elégedettséggel kapcsolatos eszmefuttatásodra reagálva: a nagy felfedezéseket mindig is azok csinálták, akik elégedetlenek voltak a helyi viszonyokkal.
    kár, hogy ma az állam tartja kezében az űrexpedíciókat, de tény, hogy kolumbusz utazásait is a spanyol királypáros (állam) szponzorálta.
    ahogy nő itt a népsűrűség úgy fog nőni a nyomás, hogy egyesek kimenjenek. ez elkerülhetetlen, és lesz még pár áldozat is, gondolom. sokat kell még adaptálódni is az új kihívásoknak való megfeleléshez. de sztem itt már nem elég a természetes evolúció, tervezett génmanipulációkra lesz szükség, csak ugye ez egy kényes téma.
  • valamit
    #693
    nos ha anettka feljutt, akkor ez máris egy ok, h én miért ne ;D
  • Epikurosz
    #692
    én nem vagyok ennyire szkeptikus (más témában persze nagyon az vagyok).
    ha anettka feljut, akkor én miért ne?
    az más kérdés, hogy jobb szeretném magam csinálni a járgányt, mert nem bízom másokban. :-)
  • valamit
    #691
    jut eszembe, fogalmam sincs a megvalósíthatóságáról, de a világűr asszem elég hideg... persze, hogy milyen a hűtésfoka az nem tudom, de talán lehetne használni ilyen célra
  • valamit
    #690
    ezzel kapcsolatban már felmerült egy nukleáris energiával (reaktorral) táplált ion hajtómű is, ami így együtt szerintem elég jól hangzik (persze mi aligha ülünk valaha is ilyenen:) )
  • Epikurosz
    #689
    ja bocs, van már a gyémántnál erősebb szintetikus anyag, csak nem jut eszembe a neve.
  • Epikurosz
    #688
    én is régóta rágódom ezen.
    Az a másik pasas azzal a kifogással élt, hogy nincs 3000 celsiust kibíró űrhajótest.
    pedig vannak kerámiák, de azok törékenyek. viszont, ha betétet használsz, ami átveszi a húzóerőket, akkor nincs gond.
    mondjuk megerősített gyémántból fasza kis űrhajót lehetne csinálni. csak ki kellene vájni, méretre. (az indiaiaknak ehhez lesz türelmük)
  • valamit
    #687
    :DD
    komolyan mondom ez már... :)
    idézet az előző hozzászólásomból a másik topicban:
    © valamit ma 18:19 | Privát | Válasz | #79
    ..."ahonnan pl. nem okoz gondot nukleáris hajtőművel űrhajót indítani (mert ha ott robban is az elég messze van már, hogy itt ne fájjon)"...
    de amúgy ezt is írtam már régebben itt az sg-n :)
  • Epikurosz
    #686
    no mindegy, végülis a fórumozás a kollektív tudat megnyilvánulása.
    (a nagyon tiktos terveim épp ezért nem írom le, mert azért szeretem a babért én is. különben még mindig zárójelben: lola meg az vette tőlem, hogy az itteni moderátorokat, ha az alkalmazottjuk lenne kirúgná. amúgy tetszett, lola, örülük ha sikerül klónozni a gondolataim :-) (így szaporodom)

    A másik topikba már nem megyek be, mert nyagyon fáradt vagyok, sok a munkám.
    Örülök, hogy az a pasas, (ki is?) nyomatja az atomenergiát, mint a legjobb űrhajóhajtónergiát. Tudomásul kell venni, hogy egyelőre az atomenergia a legtökösebb energia, amit uralunk, és messzire tudna vini, rövid idő alatt, persze kellő biztonmsági intézkedések mellett.
    szólj a nasa-nak, hogy ezért kellene a Hold, hogy onnan induljanak a távolsági vonatok, és baleset esetén itt ne legyen gáz.
  • valamit
    #685
    egyébként talán ezt is olvastad (a hasonló szóhasználatból gondolom):

    © valamit tegnap 13:28 | Privát | Válasz | #44
    ja igen, már valamikor írtam, de fentartom: Asimov a Halhatatlanság halálában elég jól fejtegeti azt pl., hogy egy az elégedettségre épülő társadalom a fejlődésében milyen nehézségekkel néz szembe. ugyanis a változás nem szabadna, hogy egy ilyenben bárkinek is igénye legyen, hiszen a cél: az elégedettség. (boldogság, stb.) pedig az igazi nagy fejlődések jelentős változást, helyenként akár sok ember életet követelő kockázatot rejtenek magukban, olykor akár önfeláldozást.

    így utólag még: az a tegnap az 10.26
  • valamit
    #684
    :)
    nem hinném, hogy nekem itt van haverom, webmester meg pláne nem... :)
    amúgy ezt a dolgot már hetekkel ezelőtt is vmi másik tudományos topickban itt már fejtegettem, csak kevésbé kereken írtam akkor le (vmi utalást is tettem a Halhatatlanság halálával kapcsolatos Asimov műre, ami erre a témára engem rávezetett, és ajánlom neked is ha még nem olvastad, jó kis könyv)
    az meg csak jó, ha hasonlóan gondolkodunk valamiben...

    viszont lécci ne fenyegess, h figyelni fogsz, mer már így is túl sokan mondják, h üldözési mániám van;)
  • Epikurosz
    #683
    Erre gondoltam:

    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1130078877
    2005.10.26 21:30 | #668
    © Epikurosz

    Ironka üzijére reagálva:
    "Az összes emberszabású majom fél a víztől KIVÉVE AZ EMBERT!"
    Legyünk őszinték: a legtöbb emberszabású ember is fél a víztől.
    Mint ahogy fél a magasságtól (magasságiszony), a kígyóktól (...iszony), az űrtől.
    Az embernek az intelligencia - még1x leírom - hatalmas mankót, evolúciós előnyt jelent, mert olyan kalandokba is belevág, amelyeknek kockázata van.
    Itt természetesen bejön a fantázia, mert fantáziával lehet lemodellezni a lehetséges következményeket, és tervezett cselekménnyel csökkenteni a kockázatokat.
    A kockázatok ilyetén felvállalása - be kell ismerni - ragadozókra jellemző magatartás, sőt az együttműködés is ide sorolható, de a közösség érdekében vállalt önfeláldozás már a legelő állatokkal vagy a rovarokkal rokonít minket.
    -----------------------------
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1130250064
    © valamit 2005.10.26. 20:33 |#55

    már erről egyszer hasonló témában írtam. szal az a véleményem, hogy a jelen társadalom, ill. gazdasági rendszer nem szereti a kockázatot, és ezzel ellene hat nagy avagy gyors változásoknak

    mire törekszik szinte minden gazdaság? alacsony inflációra. a fejlett társadalmak többsége 1-5 % körüli inflációval gazdálkodik. ez egyszersmind a kockázatvállalási küszöb is (pl. a kamatlábon keresztül). azaz, sokan mernek így majd vállalkozni, hisz 10 %-os nyereség már hasznot hoz, ez viszont általában nem igényel nagy kockázatot. (hisz épp ezért mernek vállalkozni) a hatalmas összeggel való hatalmas kockázatvállalás meglehetősen ritka (és tök érthető is)
    a globális növekedés egy-két százalék körül van, ez kb. azt jelenti, hogy a változás elég kicsi világszinten. (persze tudom, h cél a fenntartható növekedés, ami meg teljesül)

    (persze lehet ez tök hülye megközelítés, mert most találtam ki:) ) mindenesetre érdekel kinek mi a véleménye erről

    --------------------------------------------------

    ... de végülis kiderült, hogy a kockázatról szóló elmélkedésed előttem 1 órával született, így a vádjaimat visszavonom.
    Lehet, hogy sikerült időutaznod, és elolvastad a későbbi hozzászólásom, és saját gondolatként adta el...vagy a webmester a haverod, és átállította az órát

    No, mindegy, most megúsztad, de vigyázz, mert szemmel tartalak.
  • valamit
    #682
    létszi homályosítsál már fel mi volt az az ötlet amit elloptam tőled? (nekem most per pill fogalmam sincs, de kiváncsivá tettél)

    az meg, h ki nagy pofájú, aztán talán ott kezdődik, h megnézem kinek vannak büntetőpontjai, meg nem ott hoz fel témákat, ahol előjönnek (goto egy bekezdéssel feljebb)
  • Epikurosz
    #681
    Mi az lola! Visszajött a neved? :-)
    Különben én is kaptam egy büntetőpontot, képzeld. :-))
    No, ennyi baj legyen.
    Amúgy, ha már szóba hoztad a loppintásokat: Érdekes, hogy olyan emberizing, aki itt nagypofájúskodik (valamitre gondolok) az ötleteimet egy másik topikban sajátjaként próbálja eladni. Egy másik, meg - utánam - hosszasan fejtegeti, hogy miért kellene atommeghajtású űrhajó.
    Jó hely ez az SG. :-))
  • IoIa
    #680
    Elolvastam egy csomó idézetet, amit én írtam, mindegyik után volt egyéb szöveg, de sem magyarázatnak, sem logikus érvelésnek nem tűnt egyik sem.
  • BiroAndras
    #679
    "Ez az önszerveződés - kvantumfizika ide vagy oda - kurvára nem működik. Ha ez így lenne, akkor bumm bele egy lombikba az összetevőket, majd jól önszerveződnek. Hát ez eddig nem sikerült, bármennyit is próbálkoztak."

    Senki sem mondta, hogy minden esetben működik. Megvannak a feltételei (pl. az egyensúlyi helyzetétől messze levő rendszer). És hogy működik, azt nem nehéz belátni. Önszerveződés eredményei az atomok, a molekulák nagy része, és a kristályok. Pl. amikor a víz jéggé fagy, akkor erőssen önszerveződik.
  • BiroAndras
    #678
    "Az érdekes lenne, ha a gravitáció is beleszólna a sejtek differenciálódásába, mert az anya testhelyzete nem állandó (áll/fekszik/hajol)."

    Nagyjából mindíg ugyanarra ven a lefelé. És nem kell abszolút pontosnak lennie, elég ha csak átlagosan jó az irány.

    "Mivel az őssejtek ugyanolyanok, és minden őssejthez (kellő számú osztódás után) ugyanannyi további őssejt kapcsolódik, így kommunikálhatnak azok egymással ahogy akarnak, nem lesznek előrébb."

    Van sorrend köztük, vannak külsők, és belsők, és van egy már a kezdeteknél meghatározott hossztengely (asszem ehhez kell a grav., de ebben nem vagyok egészen biztos). Ezen kívül van még a véletlen, ami kis különbségeket okozhat.
    Ha már egyszer megvanak az alapirányok, a többi már gyerekjáték, akkor már van mihez viszonyítani.

    "Amíg a magzat meg nem születik, az immunitásról az anya szervezete gondoskodik. Sőt, utána is még az anyatejjel sokmindent kap a csecsemő, ami szükséges a védekezéshez."

    Igen, és?

    "Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy az immunrendszer sejtjeiben nem a DNS változik, hanem egyéb."

    Én úgy tudom, hogy ezt igazolták. De egy biológust kéne megkérdeni (vagy google, de ahhoz már fáradt vagyok).

    "Elvégre van a sejten belül a DNS-en kívül egyéb is."

    Van, de a DNS irányít majdnem mindent. Nem kell túlmisztifikálni a dolgokat, egyszerűen arról van szó, hogy a szervezet rengetegféle antitestet gyárt, melyek küzöl 1 majdcsak felismeri a kórokozót, és ha az megvan, akkor jöhet a sorozatgyártás. Ezért kell több idő a betegség legyőzéséhez az első alkalommal, és ezért van, hogy sok betegséget csak 1x lehet elkapni.

    "Ha igaz az, hogy a DNS végéből állandóan letörik valami, akkor nem igaz az, hogy az ember minden sejtjében azonos a DNS."

    A DNS maga ugyanaz, de a végekre rá van rakva egy "kupak". Annak nincs semmi más szerepe, mint egy visszaszámlálás. Mellesleg ez az egyik védelem a rák ellen.

    "Számítógépes programmal élő dologra értelmetlen szimulációt csinálni."

    Szó nem volt élő dologról. Az evolúció elméletének működőképességét igazolják a szimulációk. Sokan mondják azt, hogy a mutáció+szelekció nem képes belátható idő alatt rendezett, működő struktúrákat létrehozni.

    "Hiszen attól, hogy a program valami eredményt ad, az még nem bizonyíték arra, hogy az életben is igaz lesz."

    De igazolja, hogy elvileg lehetséges. És támpontod adhat a valós kísérletekhez.

    "Részeredmény nem eredmény."

    Nagyon tévedsz. Lényegében minden amit tudunk részeredmény valamilyen szempontból, mégis remekül elboldogulunk velük.
  • IoIa
    #677
    Ez az önszerveződés - kvantumfizika ide vagy oda - kurvára nem működik. Ha ez így lenne, akkor bumm bele egy lombikba az összetevőket, majd jól önszerveződnek. Hát ez eddig nem sikerült, bármennyit is próbálkoztak.
  • BiroAndras
    #676
    "én azt olvastam hogy még a mai legjobb emelú daruk segítségével is igen nehéz akkora kövek mozdítása...aztán lehet hoyg téves az info, nem tom"

    Néhány ezer tonnát vígan emelnek.

    "Már az ostoros baktériumok ostorának kialakulása igen sok problémát felvet, hiszen annak kialakulása már túlságosan nagy ugrás lett volna..."

    A szokásos hiba itt, hogy klasszikus fizikában gondolkodnak. Az a bizonyos ostor molekuláris méretű, tehát a kémia és a kvantumfizika írja le őket, nem a mechanika. A kulcsszó az önszerveződés, és az egyszerűség. Az önszervezőfés aazt jelenti, hogy ha az alkatrészeket összeöntöd egy kupacba, és kicsit felrázod, akkor maguktól összeállnak egy rendszerré. A másik dolog pedig, hogy nem egy lépésben jönnek eezk létre, a ma látottaknál lényegesen egyszerűbb szerkezet is működőképes, megint csak azért, mert nem a megszokott merev fémszerkezetekről van szó, hanem rugalmas, alakváltozásra képes óriásmolekulákról. Ráadásul nincs súrlódás sem.
  • IoIa
    #675
    Az érdekes lenne, ha a gravitáció is beleszólna a sejtek differenciálódásába, mert az anya testhelyzete nem állandó (áll/fekszik/hajol).
    Mivel az őssejtek ugyanolyanok, és minden őssejthez (kellő számú osztódás után) ugyanannyi további őssejt kapcsolódik, így kommunikálhatnak azok egymással ahogy akarnak, nem lesznek előrébb.
    Amíg a magzat meg nem születik, az immunitásról az anya szervezete gondoskodik. Sőt, utána is még az anyatejjel sokmindent kap a csecsemő, ami szükséges a védekezéshez.
    Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy az immunrendszer sejtjeiben nem a DNS változik, hanem egyéb. Elvégre van a sejten belül a DNS-en kívül egyéb is.
    Ha igaz az, hogy a DNS végéből állandóan letörik valami, akkor nem igaz az, hogy az ember minden sejtjében azonos a DNS. Eddig pedig mindenhonnan csak ezt lehetett hallani.
    Számítógépes programmal élő dologra értelmetlen szimulációt csinálni. Hiszen attól, hogy a program valami eredményt ad, az még nem bizonyíték arra, hogy az életben is igaz lesz. Sőt, ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor az élet titkát is meg lehetne határozni, vagy ha úgy tetszik, akkor élettelenből élőt lehetne csinálni. De nem lehet.
    Részeredmény nem eredmény.
  • BiroAndras
    #674
    "Ehhez képest én még sosem hallottam olyat hogy vki megprobált volna egy nyamvadt követ átcipelni a niluson és felemelni olyan magasra.Csak probaképp."

    Volt ilyen próbálkozás. Sikerült is megmozgatniuk egy akkora követ, de sok technikai probléma adódott. Ezeket nyílván idővel megoldhatták volna, csakhogy nagyon korlátozott idejük és pénzük volt, úgyhogy nem próbálkozhattak túl sokszor. Azt mindenesetre megmutatták, hogy nem reménytelen a dolog.
  • BiroAndras
    #673
    "kísérletileg még senki nem végzett evolúciót."

    Dehogynem. Többször is írtam már. Pl. a tenyésztés is mesterséges evolúció. De megfigyelték számtalan esetben, pl. bacikon, vírusokon, rovarokon, sttb., valamint számítógéppel is szimulálták. Szimulációs programot én is írtam még a gimiben, és negyon szépen működtek. Egyszer az eygetemen is volt egy olyan matek feladat, amit genetikus algoritmussal oldottam meg, mert más nem jutott eszembe. Nem vártam tőle sokat, mivel hogy kaotikusnak látszott a rendszer viselkedése, de legnagyobb meglepetésemre tökéletesen működött a dolog.
  • BiroAndras
    #672
    "de honnan tudod, hogy az úgynevezett őssejtben nincs-e egy számláló mechanizmus, ami azt figyeli, hányadik másolata az eredeti sejtnek?"

    Van ilyen. Még a neve is eszembe jutna, he kicsit kevésbbé fáradt lennék. A lényeg az, hogy a DNS végén van egy sorozat lezáró elem, amikből minden másoláskor 1-2 letörik. Amikor elfogynak a DNS szétesik, és a sejt elpusztul.
  • BiroAndras
    #671
    "Érdekes dolog az is, hogy a megtermékenyített petesejt elkezd osztódni. Egy ideig csupa egyforma sejt képződik (ős sejtek), aztán elkezdenek differenciálódni. De miért? Hiszen elvileg mindegyik sejtben ugyanaz a DNS van. Honnan tudják az egyes sejtek, hogy ők hányadik másolatként jöttek létre, és hogy milyen sejtté (idegsejt, hámsejt, stb.) kell fejlődniük?"

    Egymással kommunikálnak mindenféle kémiai jelzésekkel. Meg ha jól emléxem a gravitáció is beleszól (kijelül egy irányt, amihez lehet viszonyítani). ÉS bár a DNS egyforma minden sejtben, a környezetétől függően más-más gének aktiválódnak, és így teljesen különböző sejtek is létrejöhetnek. Egyébként az sem teljesen igaz, hogy a DNS azonos minden sejtben, mert az immunrendszer egyes sejtjei variálják a saját DNS-üket, hogy az új kórokozókat is fel tudják ismerni (lényegében ez is evolúció).
  • BiroAndras
    #670
    "Így igaz! Nem ajánlott ezért elvetni egyetlen elméletet sem azzal, hogy "bah ez mekkora hülyeség"."

    Fordítva. Én pont azt mondom, hogy ezek 99.99%-a tényleg baromság. Ezért nem érdemes egyikre sem figyelni, hacsak nem tűnik ki a többi közül azzal, hogy van rá valamiféle bizonyíték.
  • Epikurosz
    #669
    Hadd válaszoljak saját magamnak:
    "Mi leszünk az első ismert állat, amely kimerészkedik az űrbe. Azért ez egy izgalmas kilátás."

    Olyan horderejű ugrás ez, mint a tűz meghódítása kb. 60.000 évvel ezelőtt.
    Szeretnék élni még 60.000 évet, hogy lássam az újabb kaland eredményét.