750
  • Epikurosz
    #668
    Kedves lola!

    Amikor téged olvaslak mindig a Skoda reklámja jut ezsembe: hutyutyu-hutyutyu! :-))

    BTW: lehet fizikálisan idősebb vagy mint én, de én vagyok a bölcsebb. Na bumm!
    --------------

    Ironka üzijére reagálva:
    "Az összes emberszabású majom fél a víztől KIVÉVE AZ EMBERT!"
    Legyünk őszinték: a legtöbb emberszabású ember is fél a víztől.
    Mint ahogy fél a magasságtól (magasságiszony), a kígyóktól (...iszony), az űrtől.
    Az embernek az intelligencia - még1x leírom - hatalmas mankót, evolúciós előnyt jelent, mert olyan kalandokba is belevág, amelyeknek kockázata van.
    Itt természetesen bejön a fantázia, mert fantáziával lehet lemodellezni a lehetséges következményeket, és tervezett cselekménnyel csökkenteni a kockázatokat.
    A kockázatok ilyetén felvállalása - be kell ismerni - ragadozókra jellemző magatartás, sőt az együttműködés is ide sorolható, de a közösség érdekében vállalt önfeláldozás már a legelő állatokkal vagy a rovarokkal rokonít minket.
    Sikerünk titka épp a taktikák sokszínűsége.
    Mi leszünk az első ismert állat, amely kimerészkedik az űrbe. Azért ez egy izgalmas kilátás.
  • Ironka
    #667
    "Ironka: Magyarázd el nekem ostoba vegyésznek és informatikusnak, hogy miért van az, hogy az !összes! emberszabású majom fél a víztől + képes fél méteres vízbe belefulladni (lsd állatkerti példák betemették a vizesárkokat -jobb helyeken- a majmok ketrecéből.)
    Ha a Darwini elméletet elfogadjuk mint irányadó (ha nem is minden szavát), akkor vezesd le nekem kérlek, hogy az emberszabasú majom hirtelen miért növesztett úszóhártyát és miért nem ment az orrába a víz (érdekes az én orromba mindig belemegy ahogy sok más emberébe is). Azt ne mond, hogy azért mert Afrika víz alá került. Lábuk szerencsére volt, menni tudtak miért választották volna azt a helyet amit szépen lassan elkezdett elönteni a víz?"

    Például azért, mert elszigetelődtek egy szigeten? Tehát szted, aki fél a víztől ösztönösen (genetikailag kódoltan), az nem tud megváltozni évszázezrek-milliók alatt? Erről szól az evolúció! Akkor hogy kerülsz te ide? Még mindig szerves törmeléket kéne szűrögetned a sekélytengerekben és tapogatóidat rettegve fordítani a szárazföld felé.
    Az összes emberszabású majom fél a víztől KIVÉVE AZ EMBERT! (remélem megtanultad az isiben, hogy mi is azok vagyunk...) Vigyázz, fordítva kötötted be az agyféltekéidet, mert ez a kijelentés pont nekem kedvez. :P

    És honnét veszed, h a közös ősünk is félt a víztől. Kicsit antropomorf a gondolkodásod ehhez a témához.
  • Tinman #666
    Akivel lehetett intelligensen eszmét cserélni annak köszönöm, akivel nem azt sajnálom. Részemről nem látogatom ezt a topicot, mert egy nap alatt még mindig ott tart a banda, hogy egymást köpködi. Sajnos nem vagyunk elég intelligensek (és sem, mert én is elragadtattam már magam az első hülyézésre) ahoz, hogy egy ilyen mély témáról érdemben vitatkozzunk.
    Szóval részemről tisztelet Coppensnek, Hardynak (ezzel az elméletével volt csak gondom egy szóval sem "fikáztam" a személyét), Darwinnak.
    Vége.
  • IoIa
    #663
    Itt olvashatod, hogy mit koppintottál: #577
  • Epikurosz
    #662
    Ki az az Adamfark?
  • IoIa
    #661
    Az első sor felejtős (kitaláció).

    A 2. bekezdés 2. mondatában Adamfark ragyogó meglátását koppintottad (ismételted/loptad).

    Ami utána jön, azzal értek egyet.
  • Epikurosz
    #660
    és a többivel mér' nem?
  • IoIa
    #659
    Az utolsó bekezdéssel egyetértek.
  • IoIa
    #658
    Szerintem te értettél valamit nagyon félre.
  • Epikurosz
    #657
    "az !összes! emberszabású majom fél a víztől "

    Az tény, hogy a Majmok bolygóján is a majmok féltek a víztől.
    ---

    A vízimajom elmélete érdekes, de szerintem sem támasztja alá sok bizonyíték. A kéz- vagy lábujjak között nincs hártya, vagy csak annyira, amennyire bármely szárazföldi emlősnek van az ujjak forgatása miatt.

    Az tény, hogy az ember intelligenssé válása azt jelentette, hogy olyan helyekre is bemásztunk, olyan jelenségekbe is beleütöttük az orrunkat, amelyektől ösztönösen irtóztunk. Vegyük csak a tűz esetét. A tűztől mindne állat, így az előember is félt. Egyszercsak azonban az ősember megtanulta használni. Ez nem jelenti, hogy vlamikor is a tűzben élt volna. A víztől való félelmünket is, az evolúció adott lépcsőfokán legyőztük. Ettől még nem váltunk vízi élőlényekké, sőt tulajdonképpen elég gyatrán mozgunk a vízben, még a gyöngyhalászok is.
  • Tinman #656
    Lola:

    "Mindez a sok jellemző a hegyekre nem mondható el. Az ember élettanilag is, és az említett okok miatt is sokkal inkább kötődik a vízhez, mint a hegyekhez." A hegy egy példa volt, képzeld van aki azért nem megy nyaralni, hogy télen legyen elég tőkéje egy alapos sítúrához. DE ebből még nem következtetnék arra, hogy az az ember biztosan a Yeti leszármazottja.


    Az ember és a kutya kapcsolata:
    -az ember legjobb barátja a kutya
    -a kutya ösztönösen keresi az ember társaságát
    -a kutya gerinces állat (a kutya "testét legnagyobb arányban a víz alkotja" + a szén mivel ez is gyakori -egy pöttyet- elem itt a Földön:-D )
    -számtalan kutya mentett már meg embert
    -számtalan ember mentett meg már kutyát
    -mentések alkalmával mentőkutyákat használnak
    -szintén emlősök
    -szintén képesek sírni, érzelmeket kinyilvánítani (persze nem úgy, mint én most röhögés közben)
    -a kutya "víz nélkül hamarabb meghal, mint ha nem eszik"
    -a legtöbb kutya szeret úszni (tudom nálatok 10-ből 6 nem ;-)
    Lola köszönöm neked a lehetőséget, hogy segítettél bebizonyítani, hogy egyenes ágon a leszármazottai vagyunk a kutyáknak. A gőzgép megemlítése külön tetszett! Már mosolygósan sikerült a reggel... most, hogy autókat használunk kezdek rájönni, hogy lehet benzin folyik az ereimben? ;-)

    (Ironka:)
    Megyek elő is kaparom Ironkának a szavannákon megtalált számos csontot (leletet) amely arra utal, hogy mennyire jól alkalmazkodott az ősi emberszabású az akkoriban kialakult körülményekhez.
    "A cinizmust meg kényelmes elővenni, ha ésszel már nem győzöd."
    A cinizmus még mindig kúlturáltabb egy társalgásban, mint a "szánalmas, hülye, sötét" jelzőket előkapni a tarsolyból.
    Amúgy várom én is számtalan leletet melyet gondolom a "sós" közeg elég jól konzervált ahhoz, hogy láthassuk az úszóhártyákat, a hiányzó láncszem is érdekelne melyen leleten talán még kopoltyút is találna Hardy, sőt ha szerencsénk van még pikkelyeket is találunk az átmeneten vagy nem?

    Még egy fontos mondandóm lenne: NEM ÁLLÍTOM, hogy ez első egysejtűtől leszármaztatva végső soron nagyon távoli rokonaink a tengeri emlősök, halak, de NEM is erről társalgunk hanem (Lola értette félre) arról, hogy az emberszabású majom az a környezethez, a megváltozott körülményekhez, hogy alkalmazkodott, milyen mai képességeinket köszönhetjük neki (és az evolúciónak). Legyen az Australopithecus vagy a "vizimajom".

    Ironka: Magyarázd el nekem ostoba vegyésznek és informatikusnak, hogy miért van az, hogy az !összes! emberszabású majom fél a víztől + képes fél méteres vízbe belefulladni (lsd állatkerti példák betemették a vizesárkokat -jobb helyeken- a majmok ketrecéből.)
    Ha a Darwini elméletet elfogadjuk mint irányadó (ha nem is minden szavát), akkor vezesd le nekem kérlek, hogy az emberszabasú majom hirtelen miért növesztett úszóhártyát és miért nem ment az orrába a víz (érdekes az én orromba mindig belemegy ahogy sok más emberébe is). Azt ne mond, hogy azért mert Afrika víz alá került. Lábuk szerencsére volt, menni tudtak miért választották volna azt a helyet amit szépen lassan elkezdett elönteni a víz?
  • IoIa
    #652
    "Ők meg valószínű nem gyártottak plazma tévét... mi meg piramist nem tudnánk" - A mai technikával simán lehetne piramisokat csinálni. De itt nem erről volt szó, hanem hogy az akkori technikával hogyan lehetett.
    "én azt olvastam hogy még a mai legjobb emelú daruk segítségével is igen nehéz akkora kövek mozdítása" - viccelsz? Hol olvastad? Valami viccmagazinban?
    "az akkori ismereteimmel nem igazán tudtam megvétózni" - a mai ismereteiddel meg tudod vétózni? De őszintén! :))
    "csak nem értem miért kell ebbe a vallást belekeverni" - ebben legalább egyetértünk.
  • Nenrandil
    #651
    Piramis elmélet:
    Miért ne lenne lehetséges hogy az Óbirodalomban ismertek oylan technológiákat amivel felépültek azok a piramisok... Annyi az egész hogy más vonalon indultak el anno mint a mi civünk... és valljuk be már az Új birodalom idején sem tudták megsimételnia régi fáraók teljesítményeit...azóta a tudás még jobban eltűnhetett valamint az Alexandriai könyvtár ahol bármilyen tudás anyag létezhetett a piramisok létrehozásáról ugyebár megsemmisült...
    Szerintem érdekes téma a Piramis téma deh mioért nem lehet elfogadni azt hogy vannak dolgok amik túlmutatnak a mi technikánkon...Ők meg valószínű nem gyártottak plazma tévét... mi meg piramist nem tudnánk...(én azt olvastam hogy még a mai legjobb emelú daruk segítségével is igen nehéz akkora kövek mozdítása...aztán lehet hoyg téves az info, nem tom)
    Egyébként nem kéne egymásnak esni itten... legalábbis úgyérzem az egymás ócsárolása nem viszi előrébba topicot...
    Jah és hogy a topichoz is szóljak... A Darwini elmélet tényleg jó pár helyen vérzik... és ez nem csak az ember kialakulása... Már az ostoros baktériumok ostorának kialakulása igen sok problémát felvet, hiszen annak kialakulása már túlságosan nagy ugrás lett volna...(ezt is úgy olvastam, és az akkori ismereteimmel nem igazán tudtam megvétózni...)
    Nah csak ennyi
    örülök hoyg pár helyen új elmáleteket is elkezdenek tanítani... csak nem értem miért kell ebbe a vallást belekeverni... valaki hihet egy magasabb enrdű rendező erőbe bármilyen vallás nélkül is nem???
  • IoIa
    #646
    Az ember és a víz kapcsolata:
    - az emberi testet legnagyobb arányban a víz alkotja.
    - az ember víz nélkül hamarabb meghal, mint ha nem eszik
    - a tisztálkodás elengedhetetlen egyik kelléke a víz
    - az ember a vizet sokmindenre használja: öntözés, energiatermelés (vízierőmű), közlekedés (hajók, stb.), stb.
    - a víz másik két halmazállapotát is használja (gőz: gőzgép, gőzzel működő turbinák (hőerőmű, atomerőmű), stb.; jég: hűtés, sportolás)
    - stb.
    Mindez a sok jellemző a hegyekre nem mondható el. Az ember élettanilag is, és az említett okok miatt is sokkal inkább kötődik a vízhez, mint a hegyekhez.
    Az nagyon valószínűnek látszik, hogy az élet nem a szárazföldön, hanem vízben alakult ki (nem véletlen, hogy minden élőlényben megtalálható). Az, hogy a törzsfejlődés során az ember kötve volt a víz közelségéhez, az nyilvánvaló. Véleményem szerint lényegtelen, hogy szavanna, vagy nem szavanna. Vízre szükség van.
  • Tinman #645
    Nem én kezdtem el és ha megnézed a hozzászólásokat még mindig alapabb hangot ütök meg mint a drágaságom...
  • smity 8D
    #644
    hm......ez nem volt olyan velős
  • smity 8D
    #643
    na te tucc osztani rendesen nem mondom :)))))))))
  • IoIa
    #642
    Nem értelek téged. Velem kapcsolatban sérelmeztél egy hasonló megnyilvánulásomat, és elmondtál mindennek, ugyanakkor te túlteszel ezen.
    1. ha te ilyesmiket írsz, akkor milyen alapon reklamáltál?
    2. ha már egyszer reklamáltál, akkor hogy van merszed ilyeneket írni?
    Következetlen vagy, erkölcsileg ezek után egy nulla.
  • Tinman #641
    Igzán örülök, hogy ilyen keményen (?) tanulsz meséket. A szavanna elméletre sokkal több bizonyíték áll jelenleg rendelkezésre, mint a "vizimajom" tézisre.
    A pubi szónak kérlek nézz utánna, mert nem vagy tisztában még egy ilyan alap szónak a jelentésével sem.
    De ha lusta vagy segítek: 27 évesen kémia érettségi, vegyész technikum, műszaki főiskola után nem túlságosan illik személyemre ez a jelző. Ha "hülyét" írsz az sokkal egyetemesebb nem (persze az is minősít meg ez is).
    4.5-ös átlagtól senkinek a lába nem remegett itt meg, a fősulin volt olyan évem ami jobban sikerült és? Kit érdekel ki mit tudott beseggelni? Ez semmit nem jelent ahogy az sem, tesz művelté vagy okossá, hogy azt az elméletet ajnározod ami eltér a tanultaktól. Csupán mert más még nem biztos, hogy jobb.
    A hegymászós témát nem neked címeztem... ne csak nézz láss is.
    JAJJJJ most látom mit írtál:
    "Azt nézd meg HÁNY ember megy tengerpartra nyaralni és HÁNY hegyet mászni nagy átlagban?"

    Tudod hegyet mászni nem mindenki tud, az úszást könnyű megtanulni, mert még a nehézfejűeket is fenntartja a víz. A víz már csak ilyen. Sőt mesélek még arról, hogy miért jár a legtöbb ember a strandra... igyekszem úgy mesélni, hogy megértsd.
    -kint süt forró napocska ezáltal a levegő is felmelegszik, sőt még a talaj is
    -nahát nekünk is melegünk van (innentől RPG-s lesz a figura csak a kezem figyeld, vigyázz mert csalok):
    Mit teszel ha meleged van?
    a, kimész legelni
    b, tüzet raksz
    c, elmész egy olyan helyre ahol a Földön felelhető egyik leggyakoribb vegyület a H2O jelen van
    Segítek cö.
    Az ember nem is olyan buta, mint hinnénk hiszen elmegy lehűteni magát. Mivel a többi embertársa is rájött erre ezért közösen járnak már fürödni, hogy lehűtsék maguk. Milyen jó a "súlytalanság" állapota ugye? Nahát csak nem az anyaméhben eltöltött kellemes időszak élményeit élhetjük ráadásként át. Sőt még szép lányok is vannak akik egyre többet megmutatnak magukból... a hormonokot meg irányítani nehéz ügy. A játékról és a közös örömökről már nem is beszélve.
    Szóval szerinted azért járunk strandra, mert a vizimajom ősei vagyunk.
    Oké elfogadom, akkor kérlek fáradj a Balatonba (mondjuk holnap) és élvezd származásod :-)

    Házi Feladatnak javaslom a "Pancsoló kislány" dalát LOL.

    Amúgy örülök neki, hogy kapcsolatunk már olyan szintre jutott, hogy picimnek szólítasz.
    Én is szeretlek drágám
  • smity 8D
    #640
    epikurosz infojából
    "foglakozás, hobby: gondolkodo"

    istenem ezt a pasit bekéne tenni egy kabaréba :DDDDDD
    uff, tod mennyit kereshetnél? :)
  • smity 8D
    #638
    ehh. köszönöm ez jol esett :)

    nállam a tudás ezt jelenti: képességek és azok jol hasznosításával párhuzamosan bevitt információk. s mikor e kívülről bevitt információk mellé az ember hozzá rakja a saját lényét. magyarul mérlegel,s amit valósnak tartazokbol kiindulva beépíti a világnézetébe az eszekből kialakított elméleteit.

    hanez meg volt arra az emberre azt mondom: okos.
    de míg saját magát kinem ismerte, s benem látta ,hogy nem több embernél, addig csak okos marad. ha ezel is megvan akkor mondom, hogy: na ez tud.

    epi belőled meg sugárzik az egoizmus :)
    ha meguntad a magasban ugrálást, cask szolj elkaplak hogy ne ess tul nagyot :SS
    a felhők nem sokáig fognak megtartani :)
  • assdf
    #634
    Én nem szapulóm a másik felet, ok nélkül főleg nem.Irtam hozzád bármit is miután beraktad azt a linket?Mellesleg azt továbbra sem értem hogy miben nincs igazam? Mivel én nem vettetem fel semmilyen elméletet a piramisépitéssel kapcsolatban nem igazán látom hogy mit kéne nekem bebizonyitani?Ha vki kérdez vmit, akkor nem értem mit kéne a kérdésen bizonyitani vagy alátámasztani.
    Semmiféle észt nem osztottam, egy egyszerü kérdést tettem fel, mégpedig azt hogy "hogyan?"
    Ezen mit lehet bizonyitani?
    Ugy látom ezt eddig csak lola fogta fel.
    Na mindegy ez van.
  • valamit
    #633
    Kedves Lola,
    Én ebben a témában már kifejtettem a nézeteimet, nem azért nem írok, mert nem is olvasom, hanem mert szájtépésnek tartom.
    Te korábban a hogyan-t emelted ki, én erre írtam egy választ. Korábban már rengeteg mindent leírtam, amiket újra és újra megkérdeztek.
    Viszont ajánlom figyelmedbe a 618-as és a 611-es válaszomat, melyekben leírtam, hogy vannak emberek, akiknek csak az lenne megoldás, ha most nekiállna 20 ezer ember és húsz év alatt felépítene egy piramist. Az ilyenek emberek sírják akkor még vissza a Nílus áradásait is, meg az akkori viszonyokat is, étekezésestűl, mindenestűl mert ez is hozzátartozna, ha korrekten akarnánk bizonyítani, sőt még a csillagok állása is.
    Ez aligha kivitelezhető valamikor is, ráadásul jelenleg, amikor a gazdaságosság igencsak kiemelt szempont a társadalomban, az is probléma, hogy rengeteg ablakon kidobott pénz lenne. Nem, hogy nem lenne rentábilis, de olyan nagy ráfizetés lenne, hogy senki nem fogja megfinanszírozni. Így lehet, hogy ez sokak számára örök rejtély marad.
    És én ezzel bejezem.

    assdf

    Mivel nem szándékszom ide több hozzászólást írni, így csak annyit: Nem túl korrekt dolog, ha egy vitába kiderül nincs igazad, akkor utólag még a másik félt szapulni. Erre gondolok: "(ugy látszik sok a lassú felfogású itt)" . Le lehet szállni rólam. Mert ha én lassú felfogású vagyok, te jó ideje osztottad itt az észt mire kiderült nincs igazad. Azt a linket amit adtam neked, se perc alatt te is kikereshetted volna googléban, én is úgy találtam meg. Úgyhogy próbáld meg a válaszokat te magad megtalálni előbb ha felmerülnek és lehet télleg zseninek fogunk tartani, ha aztán elénk tárod.
  • IoIa
    #632
    "nem kell egyből misztikus dolgokra gyanakodni" - én semmilyen misztikus dologra nem gondoltam. Egyszerűen érdekel, hogy miképpen tudták felépíteni.
    Én nem ismerem a képességeidet, de azt is visszautasítom, hogy magadhoz hasonlíts. Én eléggé a realitások talaján állok, és szerencsére elég jó képzelőerővel vagyok ellátva. És ez mindig velem van, akár gép előtt ülök, akár nem. Az ötleteim a saját fejemből pattannak ki, nem pedig a Google találati oldaláról, vagy uram bocsá' régi tankönyvek lapozgatásából.
  • IoIa
    #631
    1. ezt modellezéssel nem lehet bizonyítani.
    2. ha valamit bizonyítani _akarnak_, az általában nem pénz kérdés. Ha nem akarják, akkor hivatkozhatnak arra, pl. hogy nem éri meg
    3. ezt senki sem vonja kétségbe
    4. ebben is egyetértünk
    5. ennem is egyetértünk
    6. ebben is egyetértünk.

    A hogyanról egy szó sem hangzott el, csak egy halvány utalás a modellezésre. De hús-vér embereket elég nehéz modellezni, pedig feltehetőleg ők építették. Mesélj erről a modellezésről.
  • Kornan
    #629
    Láttam már a Nílust,igaz csak képernyőn,szép nagy folyó,de azt ne felejcsd el hogy régen nem volt szabályozva mint most.A nagy ártere miatt gyakorlatilag rengeteg ember kerülne víz alá áradáskor ha nem szabályozták volna.Egyes helyeken annyira széles volt a meder,hogy az a nagy vízmennyiség szétoszlott,főleg mikor több éves aszály volt.A karavánok így néhány helyen,főleg délebben voltak ezek, át tudtak menni.Ha meg csak nagy távolságban volt ilyen akkor mesterségesen is létrehozhattak egyet....
  • NEXUS6
    #628
    Naccerű, bemutattál egy teknológiát, amivel 1 db követ arrébb lehet taszajtani.

    Csak szerintem egy követ arrébb taszajtani meg a helyére rakni az 2 különböző dolog. Szal ezzel, vagy hasonló módszerekkel kb átlagban 20 percenként lehet egy követ a helyére illeszten (ünnepnap, árradás kiesik) nem percenként 2-t!!!!!

    Ergó a piramisokat nem 20 hanem 800 év alatt építették!!!!!!!!!!!
  • Epikurosz
    #622
    Nézd meg itt azt a technológiát, amelyet az ufóhívők és misztikusok eltitkolnak, mert céljuk az emberek hülyítése: Hogyan lehet nagy köveket kézi erővel mozgatni.
  • Epikurosz
    #620
    Ide figyelj assdf!

    A tököm van tele az olyan lusta dög ficsúrokkal, mint amilyen te vagy, és amilyenek - sajnos - az utóbbi időben elárasztották Az SG fórumait.

    Én, bevallom, nem vitatkozni jövök ide elsősorban, hanem tanulni.
    Ezért az olyan emberekkel szeretek vitázni, akik értenek is valamicskét a témához, és alátámasztják az általuk leírtakat.

    Veled, és a hasonszőrűekkel az a gond, hogy vagdalkoztok, bejáratott elméleteket egy legyintéssel elintéztek, és újabb fantaszta ötletekkel jöttök elő. Ez írható a fiatal hév számlájára, nomeg a hétvégi szipózásokére, füvezésekére. Egyébként épp hétvégén és hétfőn szapaorodnak el az ilyen hozzászólások...

    Én már öreg motoros vagyok, engem a "Bizonyítsd be!" dumával nem lehet sarokbaszorítani, mert amikor olvasom a bunkóságokat, azonnal látom, hogy a pacáknak simán hiányosságok vannak az ismeretanyagában, no meg a logikájában is, és arra vár, hogy majd más neki elmagyarázza a 2x2-őt.
    Végezd el a házifeladatod, öcskös! Ne várj mindent a feneked alá, készen.
    Amúgy én megadtam a piramisos témában az origo-s fórumok címét, ott kellett volna olvasgatni, persze nem ott is a fantaszta ezoterikusok cikkeire koncentrálva, hanem pld. az enyémre, is, aki csak úgy mellesleg építőmérnök vagyok, és ezért érdekelt a téma.
    Különben nesze, lökök neked egy linket, hogy művelődj, és ne zagyválj össze hetet-havat: http://members.aol.com/aditt48670/pyramid.html
    Megsúgom, ha dr. Zahi Hawass, az egyiptomi főrégész kezébe kerülnél, nem finomkodna veled, hanem kitekerné a csirkenyakad, ugyanis nagyon jogosan mondja az ipse, hogy ne nézzék már le annyira az ókori egyiptomiakat, hogy ne tudták volna azokat a csodálatos piramisokat felépíteni. ez szerinte, kimondatlanul , egyfajta rasszizmus, ők nem voltak erre képesek, hanem mindjárt ufonautákat kellett hívni. Sértés!

    Amúgy igazad van, én sem vagyok 100%-ban biztos. biztos a dinoszauruszok építették a piramisokat, nekik nem volt nehéz emelgetni a köveeket.
    Na bumm!
    Bangggg!


  • assdf
    #619
    Hát igen.Számomra valamit úr bebizonyitotta azt hogy lehetséges egy olyan követ úgy felrakni és nekem ez volt a kérdésem.
    Viszont Piramis az már más kérdés hogy ezt itt, szóval hogy ezt meg lehetett e annyi idő alatt csinálni.Nem kukacosoknék csak hát szval azt hiszem mindenki érzi a dolgot...
  • valamit
    #618
    Ok.
    Örülök, hogy azért sikerült megegyeznünk :) De szvsz. lesz ebből még vita (ahogy korábban írtam), csak nem köztünk ;)
    A dokumentálásról így utólag még annyit, abban az időben olyan dolgok, mellett mint számítógép, írógép, nyomtatás, még például ábécé meg papír se volt, szal nem meglepő ha 5000 évről nézve nem találunk ilyet. (mégha akkor vmi mai szemmel minimális esetleg lett is volna)
  • NEXUS6
    #617
    Én asszem mielött bárki bármit mond, olvassa el szépen legalább a wiki mit ír a Nagy piramisról, aztán gondolkodjon egy jó 10 percet azon a néhány tényen, amit ott is leírtak és csak utána kezdjen el dobálózni, azzal, hogy mindent tudunk a dologról, meg ma biztosan megtudnánk csinálni.

    Ha ma meg tudnánk csinálni azt, hogy 20 éven keresztül éjjel nappal, az év 365 napjában átlagban percenként 2 db 1-80 tonnás követ helyezünk el egy építményben akkor én megeszem a kalapomat!!!!!!!!!
  • assdf
    #616
    Ott a pont. Látod megy ez. Ha ezzel inditasz nincs vita :)
  • valamit
    #615
    ott a link, tessék, odébtettek egy (-két) követ
  • valamit
    #614
    http://www.civilization.ca/civil/egypt/egca12e.html
    - nem tudom pontosan, hogy jó link e ez, de azt hiszem szemléletes
  • assdf
    #613
    Sztem meg nem olyan nagy gazdasági költség egy követ odébbrakni.
    A másik:
    Azt kérdeztem hogyan épitettek.Semmi többet. Te viszont most arra probálsz meg kilyukadni(teljesen tévesen) mintha én azt akarnám bebizonyitani hogy a mikulás, az ufok, vagy ki tudja mik csinálták volna. Erről szó sem volt.
    Én elhiszem hogy az egyiptomiak csinálták.
    Csak vki bizonyitsa be nekem. Azt is elhiszem hogy az ufók csinálták, ha vki bebizonyitja egyértelmüen.Ugyhogy maradjunk a tárgynál.Engem a hogyan érdekel és nem az hogy kik.
    Ha megkérdezném hogy csinálták a bmwdet, akkor tudnál rá válaszolni mert dokumentálva van hogyan készitik, és ha még akkor sem hiszed el akkor megnézheted a gyárban.És érdekes módon az autógyártás elég jól dokumentálva van, mig a piramisépitésről semmi.Pedig az emberekre jellemző hogy az ilyet lerajzolják, még az ősember is lerajzolható hogy hogy ejtette el a vadat.
  • Ironka
    #612
    Huhh. Ez az oldal jól kifikázza az elméletet, a faszi elég egyoldalúnak tűnik. A szavanna elméletről meg egy szó sincs. :]
  • valamit
    #611
    "1.nem mondtam hogyha ma nem épitünk piramist akkor régen sem tudtunk ezt a te szüleményed.Azt mondtam hogy miért nem probáljuk meg lehetséges-e.Nagy különbség." - de te csak akkor fogadnád el, mert ahogy most a modell nem jó, úgy majd az nem lenne jó neked vagy a hozzád hasonlóknak, ha az egy kő lenne megmozgatva, mert akkor kettőt szeretnétek, aztán hármat, majd piramist... nem feltétlen neked, ezt aláírom, de jönne helyetted akkor újabb.
    2. jó volna bebizonyítani, de már többször leírtam, hogy gazdaságilag nagyon nagy ráfaragás
    3. így van, viszont nem azt mondanám, hogy Isten ideköpte nekem a bmw-t, vagy, hogy Ufóék mikulás ajándéka, hanem elhinném, hogy lipcsébe meg tudják csinálni a németek
  • assdf
    #610
    De hol ez a modell? Ez volt a legelső kérdésem mikor ezt irtad. Hol van, kik csinálták és mikor? Esetleg technikai paraméterek.
    Én is le tudom modellezni neked a piramist. Fogok egy doboz kockacukrot és csinálok belőle egyet. De ez még nem bizonyiték hogy nagyban is meglehet csinálni.de ha nekem ide beteszed a linket hogy kik mikor és hogy akkor hiszek neked.
  • Adamfark
    #609
    Miért égessem magam azzal, hogy olyan dolgot kezdek el fejtegetni, amihez tényleg fingom sincs. (Ezt mellesleg neked is javaslom!!! ;-) )
    Csak fel akarom nyitni az emberek szemét, hogy attól, hogy Ők nem olvastak róla, vagy nem próbálták, attól még lehet megoldása a dolognak, nem kell egyből misztikus dolgokra gyanakodni.
    Szerinted te, meg én itt a gép előtt ülve fogjuk meoldani a problémát, 0 tárgyi ismerettel, és még 0-ább gyakorlati tapasztalattal. Addig felesleges azon gondolkodnod, hogy el tudtak e húzni akkora köveket, amekkorák a piramisokat alkotják, amíg meg nem próbáltad ostorral hajtott 2-300 emberrel. De ennek mi értelme lenne???