750
  • valamit
    #8
    "nehezen lehet tudományosan bizonyítani isten (vagy bármilyen felsőbb hatalom) létezését" - önmagában még egy felsőbb hatalom létezése se igazolná a "mesterséges tervezettséget" ui. teszem azt vegyük felsőbb hatalmanak az embert (csak a példa kedvéért) : hány "alsóbbrendű" életformának avatkozunk be az életébe akaratunk/tudtunk nélkül? rengetegnek... ha valamelyikünk kint a természetbe "pottyant" egyet máris jót tesz az ott lévő növényzetnek, felértékeli a táptalajt... és nem azér teszi, h de jó legyen a kövirózsának vagy a hangyabojnak aztán:) (de rengeteg példát lehetne) ugyanígy egy a földinél "felsőbbrendű" életforma lehet 6 milliárd éve erre járt "pottyantott" egyet azt létrejöttek az első egysejtűek, majd az evoluciós folyamat során az ember is. (gyak. a kettő akár nem is zárja ki egymást)

    Az is lehet (bár elég morbid-merész vízió), hogy a bolygók olyanok mint az élőlények, a Föld meg egy olyan fejlett bolygó, ami ruhát húzott magára és ez ruha az élővilág :)

    Ezzel együtt, már korábban egyszer írtam: a darwinizmus (némileg) keresztbe tesz a felsőbbrendűség hirdetésének, ezért egy magára maradt szuperhatalmat, annak polgárait már bizonyos értelembe korlátozhat, tehát talán nem véletlen, hogy a darwinizmussal szemben épp az USA-ban próbálnak fellépni.
  • galocza
    #7
    azóta nem vagyok meggyőződéses evolucionista, amióta kaptam egy humán biokémia térképet. nem vmi új, szóval sok minden hiányzik, másfél négyzetméter és alig bírom elolvasni, akkorák a betűk 8).
  • Xantia
    #6
    Személy szerint nem bánom, hogy az iskolában a darwini fejlődéselmélet mellett kijelentik, hogy nem bizonyitott és a lehetséges alternatívák között megemlítik a Bibliát.
    Ugyanígy nem bánom, ha a pap az isten tiszteleten a világ teremtését elmondja a vallás szemszögéből és kijelentik, hogy nem bizonyított és lehetséges alternatívák között megemlítik a darwini fejlődéselméletett.
    Dehogy egy seggfej átcímkézzé és áltudományos irománnyá sajátítsa az isteni teremtést, azt már ellenzem.
  • progee
    #5
    szerintem a két elmélet nem zárja ki egymást.
    kérdés csak az, hogy az ember eljuthat-e valaha is olyan szintre, ahol, már istent játszhat, és új fajokat teremthet.
    a Darwini elmélet nem zárja ki, hogy más életforma hamarabb eljutott genetikája csúcsára, mint mi.
    ezt az életformát nevezhetjük istennek is, vagy akár földönkívülieknek is.
    mivel istennek is létre kellett jönnie valamiből (ha létezik egyáltalán), feleslegesnek tartom a vitát arról, hogy az ember egy evolúciós létrán jutott-e el a mai helyére, vagy egy másik alkotó segítségével (aki egyébként végigjárta minden állomását saját fejlődésének), kihagyott pár lépést...
  • [NST]Cifu
    #4
    Egyetértek.

    Szerintem a probléma ezzel az egésszel az, hogy nehezen lehet tudományosan bizonyítani isten (vagy bármilyen felsőbb hatalom) létezését, innen kezdve pedig egyszerűen partalan vitáról van szó. A darwini elméletet is sokan támadták anno, de miután sikerült tudományos bizonyítékokkal alátámasztani, hogy az elmélet megállja a helyét a gyakorlatban, mégis elfogadott lett tudományos körökben. Viszont azt hogy bizonyítja be minden kétséget kizáróan, hogy tervezett beavatkozás történt a fejlődésbe? Ha sikerül egy kellően alapos munkát letennie valakinek az asztalra, akkor valószinüleg változni fognak a nézetek. De a legtöbb jelenlegi ilyen elmélet kimerül abban, hogy a darwinizmust támadja... :(

    (jó sok vita volt már erről, szerintem itt is mindjárt kitör a háboró, szóval kérek mindenkit, őrizze meg a hidegvérét :))
  • Esrohnoil
    #3
    Hát valóban... egyszer el kell döntenie mindenkinek h. miben hisz.
  • Zedas
    #2
    Miért ne működne molekuláris szinten? Ha egy önreprodukcióra képes molekula megváltozik valamilyen hatás folytán (pl. rádioaktivitás) és a belőle létrejövő új példányok jobban megfelelnek az adott közegnek, akkor azok jobb eséllyel fognak tovább sokszorozódni. Ennyi.

    Occam borotvája: Mindig a legegyszerűbb jó megoldás a helyes.

    Nem emlékszem ki mondta, talán Hawking: Isten a tudásunk peremén lakik. És k. igaza volt, baromi egyszerű azokat a dolgokat amiket nem értünk, Isten (vagy földönkívüliek) létével magyarázni. De attól még nem fogunk jól meglodani egy baromi bonyolult x-es egyenletet hogy odaírjuk a végére hogy '= y'. Ezzel csak áthárítjuk a felelősséget.
  • k0zi
    #1
    Jogászok fogják a sírba vinni a fejlett világot...