35049
  • leopard26
    #13442
    magadnál vagy,te barom?
  • SchwarzWEL
    #13441
    ArmA eladó! 3000 HUF, letöltős verzió.
  • ofp
    #13440
    Waypoint-ot adtál a helikopternek :D ? Magától nemfog visszarepülni.. Ill. hogyan oldottad meg pontosan azt, hogy az embereid kiszálltak ?! Gondolom ezeket a wp-ket ismered, h load, transport unload, get out és synchronize-al össze tudsz kötni pl. 2 wpt. Ebből nem tudom, hogy csináltad meg..
  • Papa01 #13439
    Szia Ofp!

    Köszönöm a részletes választ, ma kipróbálom! :)

    Az 1. kérdésem csak annyi lenne, h ha a helikopter leszállt, és az emberim is kiszálltak belőle, akkor ne maradjon ott , hanem szálljon fel és repüljön vissza a a bázisra.

    Köszönöm a segítséged!

    ui:
    Ebbe a script-elésbe nehéz beletanulni?

    papa01
  • ofp
    #13438
    Szia!

    Az első felét nem értem. Másodikra ez a válasz:

    1. Unithoz vagy triggerhez hozzárendeled ezt a parancsot: this exec "camera.sqs"
    2. Ezután felveszel egy pozíciót és nyomsz egy tűz gombot
    3. Jegyzettömbbe vagy valamibe nyomsz egy ctrl+v-t
    4. Így megkaptad az első pozíció adatait és így tovább rakod be a többit egymás alá. aztán ha kész a script fájl elmented a dokumentumoknál található mission mappádba.

    Amilyen néven elmentetted az alapján indítod tehát ha pl. intro néven mented el akkor this exec "intro.sqs"

    Csináltam róla egy képet, van 2db kék vonal oda ha beszúrsz egy sort, hogy ~X az x helyére egy számot akkor annyival késlelteted a kamera mozgását az egyik pozíciótól a másikba. A kék négyzettel jelölt részhez pedig szintén egy értéket, hogy mennyi idő alatt tegye meg a két pozíció közötti utat a kamera. Így hirtelen ezek a fontosabbak +

    ez megy a script elejére:

    _camera = "camera" camcreate [0,0,0]
    _camera cameraeffect ["internal", "back"]

    ez meg a végére:

    _camera cameraeffect ["terminate", "back"]
    camdestroy _camera

    exit

    http://img176.imageshack.us/img176/2017/cameravd5.jpg

    Alapszinten kb. ennyi lenne, remélem nem hagytam ki semmit..
  • Papa01 #13437
    Sziasztok!

    A küldetés készítéssel kapcsolatban azt hogyan lehet megcsinálni, h ha a helikopter elvitt a célhelyre akkor vissza térjen a bázisra? Az a gond ugyanis, h a group leader wayponit-jait adom meg az útvonal készítése során.

    A másik kérdésem az lenne, hogy a mission úgy kezdődik, hogy egy szövetséges Harrier csapást mér egy ellenséges tank csoportosulásra.
    Ezt hogyan lehet küldő nézeteben végignézni?

    Köszi a segítséget:
    papa01 :)
  • D00M
    #13436
    ez melyik sziget? Porto?:)
  • Raptor 2
    #13435
    Hmm szép kép ;)
  • ofp
    #13434
    Köszönöm az infókat pont ezek kellettek. Elkezdtem csinálni egy pályát, de elég sokat kell vele gányolni és nagyon lassan haladok, viszont bízom benne, hogy jó lesz :)
    Addig is itt van egy kép belőle:
    http://img123.imageshack.us/img123/2259/screenshotac8.jpg
  • Raptor 2
    #13433
    bocsánat, ha nem egy csoportban van veled csak az oldaladon, akkor sidechat!
    A hangot meg playSound "janos_duma.ogg"

    Tehát akkor OnActivation:

    janos groupchat "Valamit mondanom kell!"; playsound "janos_duma.ogg"

    És ahogy Csanjedi mondta, a hang legyen a sound mappába a küldiden belül.
  • Raptor 2
    #13432
    Szia!

    Lerakod a triggert, activationt a saját oldaladra állítod, On Activationba beírod:

    janos groupchat "Valamit mondanom kell!";

    janos = a csapattag neve (egység beállításnál a Name mezőbe...)
  • Csanjedi
    #13431
    Én azt ajavslom, hogy a rádióüzenetet tartalmazó küldetés pbo-ját tömörítsd ki a dokumentumok/missions helyre, ahol a szerkesztő dolgozika küldetésekkel, majd a benne levő scripteket, illetve küldetés fájlt nézegesd meg, és biztos megtalálod a megoldást. Nekem ez a stratégia sok jó scriptet hozott már a konyhára:) kis lopkodás nem árt, ha az ember kreativan fel tudja használni. A hangfájl hozzárendelése nem nehéz, kel egy Sound könyvtár, gondolom abban vannak a z üzenetek tárolva. Ha ember mondja, akkor lehet hozzá lipsyncet is csinálni, amivel a szájmozgást szimulálja a program.
  • ofp
    #13430
    Azt esetleg tudja valaki, hogy ilyen rádió dialógusokat lehet-e csinálni ill. hogyan + hangot hozzáadni (triggerel lenne aktiválva). Ilyenről lenne szó:

    http://img508.imageshack.us/img508/7199/dialogusgs9.jpg
  • leopard26
    #13429
    jobb lett volna hogy Támadó Menyét alakulat
  • tpM
    #13428
    namost
  • tpM
    #13427
    Ja énis azt bámulom egész nap és semmi...
  • repvez
    #13426
    A BIS-nél másik naptárat használnak mint mi?Mert az ARMA2 hivatalos oldala még nem indult el ahogyan irták szept.1-jén.
  • wardogzombie
    #13425
    jelentkeztem
  • Csanjedi
    #13424
    Igy van, a hotel a hun első betűje, nem tul fantáziadus de nem is a külsőség a lényeg:)
  • wardogzombie
    #13423
    Ez nekem is eszembe jutott de akkor miért pont Hotel?
  • tpM
    #13422
    gondolom a NATO fonetikus abc neveinek egyike Alpha Bravo Charlie Delta Echo Foxtrot Golf Hotel India Juiliet Kilo stb :)
  • wardogzombie
    #13421
    Mi az hogy Hotel csapatba?Tokijó hotel?
  • Csanjedi
    #13420
    Sziasztok!

    Embereket toborzunk Hotel csapatunkba. Ha érdekel, akkor jelentkezz:) Várunk minden arma és arma 2 rajongót. Cím: http://arma2.extra.hu/

    Csanjedi
  • DOGMAN
    #13419
    És mikor befordultál a VGA sarkán, egyből kitárazott rád a BIOS gombeleme, de te jó stratégaként két CPU-s géppel rendelkezel, és így halálodkor a CPU-k elindították az ATOMOt a CÉLTERÜLETRE...

    Mehhehe de jót röhögtem szegényen :D
  • leopard26
    #13418
    ma lelőttem 3 hdd-ét meg 4 ramot miközben 8 darab led tüzelt rám ddr2-őt 3 darab blue-ray-ből:)
  • wardogzombie
    #13417
    hát hogyne
  • ofp
    #13416
    Szólj neki, hogy legyen a barátod és akkor elkérheted tőle az eéjpíszí-s pályát is. :DDDDD
  • wardogzombie
    #13415
    nem bántom dehogy bántom sőt még több ilyen videót szeretnék látni tőle
  • ofp
    #13414
    Megnéztem.. Nem értem miért kell bántani azt a szerencsétlent. Hiszen neki is tetszett a játék akárcsak nektek... Hol itt a probléma? :D
    (Ígérem megpróbálok minél több ötletet átvenni a sráctól :) + te is tanulhatnál tőle! )
  • wardogzombie
    #13413
    bármilyen küldetést csinálsz mindenképp pakold tele "eéjpíszível" no meg cépéuval
  • ofp
    #13412
    Sziasztok!

    Kezdő vagyok még pálya készítés terén, de sokat játszottam már az ofp-t, arma-t és most komolyabban szeretnék foglalkozni pályakészítéssel. Találtam egy jó oldalt ahol van némi tutorial videó cutscene, camera.sqs, scripteléssel kapcsolatban. Itt: http://e-arma.blogspot.com/2008/08/tutorial-2-cutscene-basics.html
    Az érdekelne, hogy létezik-e ennél egyszerűbb módszer főleg intro-k, egyéb jelenetek készítéséhez kéne. Ha valaki tud ehhez valami EGYSZERŰ programot ne tartsa magában! Köszönöm!
  • Cactus73
    #13411
    Igen Tempi, olvastam a tavaly novemberi cikkedet az ArmaHun. Es lattam a Youtubeon a tokkal egyutt belott ablakkeretet is. Pont ezekre alapoztam h lesz ilyesmi a folytatasban. Csak az nyugtalanit, h az aktualis videokban nem lattam a serult epuleteket. De ha a valaszodat jol ertelmezem, akkor lesz ilyen, csak a bemutatott tesztjatekba ezt meg nem epitettek bele. Valszeg azert mert vagy reszlegesen, vagy csak ijeszto bugokkal mukodik csak, ami valoban nem publikus egyenlore. Ha ez igy van, remeljuk a legjobbakat, es persze koszonom a valaszod
  • leopard26
    #13410
    arra lennék kíváncsi, simset hogy jellemezne
  • DrRadon
    #13409
    Ez jó volt
  • wardogzombie
    #13408
    mondjuk a cod4 jobban bejön neki mint az arma:))))
  • wardogzombie
    #13407
    tesztelte a modern waaaarfaaaaaaaaart is:DDDD
  • wardogzombie
    #13406
    a videobombon van egy srác aki szar játékokat mutat be gondolom ez adta az ötletet fiatal versenyzőnknek.Annyi csavart vitt a dologba hogy ö jó játékokat is be akar mutatni.Kéne neki üzenni hogy a jókat nem kell mert ha jó egy játék az ugye csinálja magának a rajongótábort bemutatás nélkül is ennek szellemében várom a videót ahol a tetrist vagy az aknakeresőt kezdi boncolgatni.
  • leopard26
    #13405
    azt az egyet azért észrevettétek hogy fasza kis gépe lehet,mert igen kevés töltési időt vesz neki igénybe pár dolog
  • Vargosz
    #13404
    LOL
  • tpM
    #13403
    ArmAII - épületrombolás infók