20430


F.A.Q

WAREZ-RULEZ ügyeket privátban intézzétek! Frissített FAQ!
  • sznek1975
    #20349
    Főleg azt http://users.atw.hu/csinaljukegyutt/XTM_Final.pdf most működik minden Xtenden ,
  • TokraFan
    #20348
    Mármint ezt mire érted? A mod listára?
  • sznek1975
    #20347
    Anno régen ez az amit itt meg más régi magyar oldalon mutattak be és irtak le.
  • TokraFan
    #20346
    Ha nem játszottál még egyáltalán ezzel a játékkal, akkor szerintem ne moddold szét azonnal, mert csak a problémád lesz vele. Az XTM-et tedd fel, az rengeteg tartalmat és optimalizálást tartalmaz már.
    Ráadásul ha jól látom, magyarítottad a játékot, amivel csak összezavarod majd magad, mert a modok angolul vannak, minden leírás angolul van, minden tutorial angolul van, de még az a kevés magyar leírás ami létezik, az is az angol elnevezésekre hivatkozik, amit így nem fogsz érteni, nem fogsz megtalálni!
    A Reunion az XTM-el önmagában többszáz óra játékidőt ad. Ha máőr kiismerted a játékot, és valamit hiányolsz, akkor érdemes azt a modot feltenni, de kezdésnek így szétmodolni nem célszerű.
  • sznek1975
    #20345
    Ami benne van a modokbaban,

    A többit ezalapján keresem meg köszönet Julian RJoco nak


    de ha akadna még ezekhez kompatibilis annak is örülnék.

    A Felső kis képnél melyiket kell választani és mi a külömbség ?
    Utoljára szerkesztette: sznek1975, 2018.12.21. 11:07:47
  • sznek1975
    #20344
    X3 reunion modok és mások
    Itt találtam ezeket erről tudtok mondani valamit bővebben?
  • sznek1975
    #20343
    Köszönöm a ötleteket egyenlőre a Reunion köt majd le, keresek hozzá még a legjobb modokat ha vannak, Xtm et és a hozzávalókat leirás szerint fogom telepiteni,http://users.atw.hu/csinaljukegyutt/XTM_Final.pdf
  • TokraFan
    #20342
    Van ilyen mod igen.
  • Alexzel
    #20341
    Ha gyárkomplexumokat akarsz építeni a Terren Conflict-ban vagy az Albion Prelude-ban, akkor ajánlom az Xadrian programot. Nagyon jól használható tervező program, ami a beadott paraméterek alapján (pl. alapanyagok vételi ára, termék eladási ára, aszteroida 'yield' értéke,..) várható profitot is kiszámolja. Ha beállítod hova építenéd, akkor a kiválasztott gyárat árusító legközelebbi 'ship yard' helyét is megadja.
  • Alexzel
    #20340
    Plot-ot az összefüggő küldetés-sorozatokra használják a X-es fórumokon, gyakran kellenek valamilyen feltételeknek teljesülnie hogy elkezdhesd (Pl. TC-s HUB Plot-hoz magas Boron rang és 'Apprentice Traders' kereskedelmi rang). A különböző cégeknél is kaphatsz (TC-be legalábbis) küldetéseket, amik teljesítésével a céges ranglétrán előreléphetsz és megfelelő rangok elérése esetén jutalmat kapsz (valamilyen hajót, hajül tudom van olyan hajó amit csak így lehet szerezni).
    Nekem legjobban a Terran Conflict teszett, de a sztori (előzménye) miatt szerintem érdemes a Reunion-t is végigjátszani előtte.
  • sznek1975
    #20339
    A sztori is a kereskedés meg a harc is.
    mi az hogy plot, most igy elsőre tudatlan vagyok ezzel kapcsolatban lehet hogy más néven ismertem anno. kérek felvilágosítást.
  • Alexzel
    #20338
    Ha a sztori is érdekel akkor az X3R után érdemes az X3TC-t játszani.
    Ha a 'plot'-ok érdekelnek akkor a TC-t érdemes, tudtommal abban van a legtöbb plot, bár olvastam róla hogy van mod amivel AP-ba berakja a TCs plotokat.
    Ha főleg harcolni szeretnél akkor úgy tudom az Albion Prelude a leginkább harcközpontú, több fejlesztést is végeztek ennek kapcsán (pl. hajók páncélja erősebb mint a TC-ben, rakéták erősebbek). De bevezették pl. a 'Stock-market'-etis amivel könnyebben lehet pénzt szerezni.
  • sznek1975
    #20337
    Üdvözlet. Melyik lehet a legjobb tartalmilag? Reunion Terran conflict vagy a Alboin ?
  • RJoco
    #20336
    Nekem nem volt bajom a forgalommal, NPC mennyiséggel. De azt nem tudom megmondani, hogy a tiedhez képest nálam több vagy kevesebb hajó volt-e a játékban, mert a tiédet nem láttam.
    Forgalmasabb helyeken nézz körbe.
    Argon Prime, Kingdom End, Loomanckstrat's Legacy. A legutolsóban jó sok kalóznak kell lennie.
    De, ha majd lesz időm, akkor csinálok én is videót és összehasonlíthatod.
  • sznek1975
    #20335
    Videó róla ? az jó lenne úgy ? mond hogy még mi az amit csinálni kéne videóban.
  • RJoco
    #20334
    Nem tudom. Nem lenne rossz látni a játékot is. A sok és kevés elég relatív fogalom.
  • sznek1975
    #20333
    Ezek a modok vannak fent nekem
  • sznek1975
    #20332
    Valamiért kisebb a hajó forgalom. van köze ennek ahoz hogy a nehézségi szinthez amit választottam ?
  • sznek1975
    #20331
    Npc résszel.
  • RJoco
    #20330
    Mármint mik kereskedjenek?
    Most a te hajóiddal van a gond vagy az NPC-kel?
  • sznek1975
    #20329
    Azt felraktam. akkor valószinű hogy nekem kell pár satelitet ki rakni hogy távolról is kereskedhessek. vagy van más is ? tipp ötlet ?
  • TokraFan
    #20328
    Ahogy Joco mondta, XTM! Az úgy telesz*rja a szektorokat, hogy néhol még sok is.
  • RJoco
    #20327
    Az XTM elég jól feldobja. És még nagy hajókkal is találkozhatsz a kapuknál. Volt, hogy az Asgard-dal átérkezve eltrafáltam egy Hercules-t.
    Vagy, hogy mást mondjak, csak azért tudtam jó áron eladni és venni egy adott állomáson, mert volt Docking Computer-em, így pár 10 másodperccel előbb dokkoltam, mint az NPC. De volt olyan is, hogy lecsúsztam róla.
    Szerintem ennél több nem kell.
  • sznek1975
    #20326
    hogyan lehetne bőviteni a hajó forgalmat ? tényleg alig van mozgás most ahogy el kezdtem figyelni.
  • sznek1975
    #20325
    Hogyan lehet vissza állitaniu angol nyelvüre a játékot? nem képfájlos volt a telepitő hozzá.
  • RJoco
    #20324
    Tényleg igencsak érzékeny. De, mint írtam, nem kell pont a koordinátákra állni.
  • sznek1975
    #20323
    Meg találtam csak nem néztem lefele. bocsánat.
  • RJoco
    #20322
    De erre én már válaszoltam...
    Azért holnap majd megnézem ezt neked.
  • sznek1975
    #20321
    Az el veszett cuccokat szedném fel és a van a jobb oldali számbillentyű amin a kordinátákat lehet be állítani. az problémás pontosan nem tudom beállítana a kordinátákat. ez zavar engem.
  • RJoco
    #20320
    De mire kell az neked?
  • sznek1975
    #20319
    A koordinátás keresőhöz van valami ötlet hogy pontosabban lehessen beállitani ? Túl gyors és pontatlan.
  • TokraFan
    #20318
    Minek plusz mentési hely? Csak összezavar...(ugyanis nem tudod megjegyezni, hogy melyikben hol tartasz) Én max kettőt használtam mindig is. Az egyik volt a "tuti", amikor mindennel elégedett voltam akkor arra mentettem, a másik meg a "próbálkozós", amit pl. olyan esetekben használtam, amikor nem voltam biztos a dolgomban (pl. Xenon rendszer betámadása egy nem biztos, hogy elég nagy flottával). Ha sikerült amit akartam, mentettem megint a "tutira".
    Ennyi.
  • RJoco
    #20317
    Az elhagyott cucchoz elég közel menni, nem kell pontosan a koordinátára állni.
    Már nem emlékszem, hogy külön script vagy a bonus pack része, de van olyan, hogy ami 3 km-en belül van, azt gombnyomásra a hajó rakterébe lehet szippantatni.

    Plusz mentési hely nem tudom, minek kell, elég sokat lehet menteni, de ha meg akarod tartani a régieket, akkor a játék mentési helyéről másold át a fájlokat máshova és akkor azokat már felül is tudod íratni.
    A mentési hely, ha jól emlékszem, akkor a felhasználó neve alatti könyvtárban található. Ha nem, akkor a szokásos AppData könyvtárat kell átnézni.
  • sznek1975
    #20316
    Plussz mentési helyek is jó lenne ha van ötlet rá.
  • sznek1975
    #20315
    üdv. Mikor elhagyott cuccoért megyek a szám billentyűzet jobb oldali elég sokszor túl fut nehéz meg állítani az adott koordinátáknál, van erre valami módszer hogy lasabb legyen és ne rohanyon ? akár valami mod is ?
  • RJoco
    #20314
    Ha van saját gyárad, akkor ahhoz is hozzárendelheted. A gyárnál megadhatod, hogy mit mennyiért vegyen és adjon el, valamint, hogy hány szektort mehet ezért max.

    Az automata kereskedéshez érdemes jeladókat kitenni, különben nem tudja az árakat és alapvetően a te helyzetedet és az adott szektort - ahol van - fogja figyelembe venni. Ami veszélyes, ha épp át akar menni pár kalózszektoron.
  • TokraFan
    #20313
    Kb. "ezer" módja van...
    Trade Command Software Mk3. Ez a pilóta automatikusan tradel és fejlődik is, csak kissé lassan.
    Vagy felteszel egy Commodity Logistics Software MK2-t (MK1 is mehet), és beállítod magadnak, hogy mit/hol/kitől akarsz venni/eladni. Útvonalat is tervezhetsz, kizárhatsz pl. szektorokat, hogy ne tévedjen be a pilóta ellenséges helyekre.
  • sznek1975
    #20312
    Mi kell ahoz hogy a nagyobb hajóim automatán tudjanak kereskedni ?
  • TokraFan
    #20311
    Simán szedd le...
  • sznek1975
    #20310
    Akkor megpróbálom le szedni, vagy elég ha ugyan azon angol fáljokkal felül irom?