20430


F.A.Q

WAREZ-RULEZ ügyeket privátban intézzétek! Frissített FAQ!
  • TokraFan
    #20309
    A magyarítás lesz a gond szerintem...
  • sznek1975
    #20308
    igen lett felrakva mód, régemm mikor ugyan ezeket használtam semmi gond nem volt. 2.5a patchalés ös a játék Bonus pack van. Xplugin manager 2.0 , Xtm 0.75 full,Xmodels 3d amit te linkeltél be. mod csomag http://csinaljukegyutt.atw.hu/ innen amik ott vannak. az a kevés magyarosítás . enyi a egész .
  • TokraFan
    #20307
    Modoltad a játékot? Mert attól fagyhat, ha rosszul csináltad, vagy valamelyik mod nem kompatibilis az általad használt játékverzióval. De lehet hardver hiba, driver, kb. ezer oka lehet...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.09.24. 17:38:34
  • Legend
    #20306
    Ez bármitől lehet, ahány PC konfiguráció annyi probléma. Nálam az első fagyás 278 óra játékidő után jelentkezett.
  • sznek1975
    #20305
    Másik gond is van időnként le fagy és csak úgy tudom tovább vinni ha teljesen kilépek és újra betöltöm a mentést, mitől lehet ez ?
  • Legend
    #20304
    Akkor húzd ki a joyt mert bezavar. Ha nem is használod, a játékod érzékeli. Ha nem akarod kihúzni akkor kalibráld. Az én joystickem is ezt csinálta ha elengedtem mert már régi és megfáradt szegény.
  • sznek1975
    #20303
    billenytüzettel és egérrel igaz hogy fel van csatlakoztatva a joy de azt nem használom.
  • TokraFan
    #20302
    Controller hiba. Ha joy-al tolod, akkor kalibrálni kell, vagy rosszul vannak beállítva a tengelyek.
  • sznek1975
    #20301
    Mitől lehet hogy körbe körbe akar menni a hajó? be dokkoltam mentettem full ki léptem utána ugyan az volt továbra is . Valami ötlet? Veletek volt már hasonló ?
  • RJoco
    #20300
    Elvileg az alapján mennie kell.

    De ami nagyon fontos és ezt nagyon sokat tárgyaltuk itt a fórumon, ha akarsz más script-et is, akkor azt előre kell kinézned.
    Minden esetben az XTM scriptjét kell utoljára feltenni, különben bugos lesz az egész.

    Szóval először felteszed a script-eket, majd a végén az XTM scriptet. Magát az XTM-et felteheted a játék patchelése után, ha nem a legfrissebb lenne fenn.

    A másik dolog, hogy más modokkal nehezen működik együtt. Bár nem lehetetlen, de egy-egy hajót utólag betenni nem egyszerű. És néha az Ashley's Fab mod sem jön össze elsőre.

    A játék felépítése a .cat fájlokban rejlik és a modok ezekhez sorszámozzák utána a többit. Az XTM-nek viszon fix sorszáma van, ha jól emlékszem. Ezért azt oda be is kell tenni.

    Ha egyszer sikerül jól feltenned, akkor csinálj a játékról egy teljes mentést, mert telepítés nélkül is futtatható.

    Ellenőrizni a Scorp map-pal lehet a legegyszerűbben. Ha a Marines 54M Cr, akkor bugos az XTM. Ha ezres nagyságrendű, akkor valószínű, hogy jó lesz. A Fab működése a játék indításánál kiderül. A plusz hajókat szintén ellenőrizheted a Scorp map-ban vagy a hajógyárakban.

    Lehet, hogy nagyon macerás, de, ha egyszer működésre bírtad, akkor nagyon megérte.
  • TokraFan
    #20299
    Modolás nem egyszerű...(még X mod managerrel sem) Csináltam anno egy verziót, amibe a legjobb modokat applikáltam bele (bár nem a Reunionhoz, hanem az Albionhoz, de ez lényegtelen), és ráment egy komplett hétvégém, mire minden működött rendesen. :-) Cserébe rengeteg cool feature került a játékba...már nem emlékszem fejből, de legalább 15-20 mod volt.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.09.19. 08:55:47
  • Legend
    #20298
    Ha még nem játszottad, akkor modok nélkül próbáld, felesleges megnehezítened a dolgod.
    Ha úgy érzed menni fog angol nyelvtudás nélkül is akkor keress új kihívásokat
    Sajna angol nyelvtudással sem egyszerű elsőre.
  • Legend
    #20297
    Köszi.
    Azért kell(ett) olcsó hajókra jumpdrive, hogy elugorjak velük Family NJI-be és átrakjam a Caiman Super Freighter XL-ekre amiket ott vásároltam.
    Azóta már Universe traderek lettek, szóval megoldódott :)
    A Freedom's Reachben található Starbursttal már feltártam az univerzum 2/3-át szóval egyre nagyobb teret adok a tradereimnek.
    Scorp Map-ban csak a felfedezett szektorokat tettem láthatóvá.
  • sznek1975
    #20296
    Ezt vagy hasonlot viszont nem találtam .4.Töltsd le az XTM scriptcsomagot is, neve: XTM. 7 PATCH 0.7.2. SPK
  • sznek1975
    #20295
    Ez alaplyán kellene újra telepíteni ?X tended mod
  • sznek1975
    #20294
    Utána keresek akkor. De rég volt az is .
  • TokraFan
    #20293
    Pont ezeket már 2 éve is megkérdezted, és részletesen ki is tárgyaltuk. Ennél többet most sem tud mondani senki, ezért célszerűbb, ha visszaolvasol egy kicsit.
  • sznek1975
    #20292
    Hello. aki nem érti az angopl nyelvet az is játszhat vele? Mi ajánlott hozzá jó modok ?
  • RJoco
    #20291
    A scorp map-hoz tudtommal ki kell menteni az aktuális állást egy fájlban. Ezt játékon belül lehet megtenni egy gombra kalibrálva. Magától nem frissül a dolog.
    A modell nézegető meg nekem valamiért soha nem ment. Bár lehet, hogy akkoriban nem volt elég erős vasam hozzá.

    Ha M4-re fel lehet tenni (rég volt, már nem emlékszem annyira), akkor Mamba Raider a legolcsóbb hajó. És a legjobb is. Nekem a kedvenc kis hajóm. LooManckStrat's Legacy-ban lehet összeszedni, de baromira nem egyszerű, ha az ember nem ismeri a terepet. Körbe van aknázva. Csak egy helyről lehet bemenni hozzá és kijönni is. Emellett az XTM-nek hála rengeteg a kalóz is.
    A másik kedvencem a Hyperion M7-es, melyet a Bala Gi küldi ad a végén. A megcsinálásához viszont M6-os hajó kell, amit össze lehet szedni egy Nemesis formájában, ha jól emlékszem. Ez is a Hyperion mellett található.
    Az XTM-nek hála ez sem egy egyszerű küldi, de nem is baj. Ennek ellenére nagyon jó.
    A következő kedvenc hajóm az Asgard és HCF kombó. Nagyon jó Q foglaló és szállító hajók. A Plútónál össze is lehet rakni úgy emlékszem, sok más hajóval együtt. A Valhalla egy állat, bár a Leviathan sem rossz.

    Ha easy-ban kezdted, akkor a Mercury-dra is rakhatsz ugróhajtóművet.
  • sznek1975
    #20290
    buster 3 mas úgy emlékszem. vagy 4 es
    Utoljára szerkesztette: sznek1975, 2017.09.08. 20:19:06
  • Legend
    #20289
    Melyik a legolcsóbb hajó amire Jumpdrive-t lehet venni?
  • Legend
    #20288
    Hej.
    Sok év után most kezdtem újra a játékot. Steames Reunion + X-tended moddal, eddig símán működik. Csak 2 programot használok a játékhoz segítségül, egyik a Scorp Map, ez egy interaktív térkép ami a TE X-univerzumodat mutatja valós időben. Nem csalok, kikapcsoltam a teljes térképet, csak azokat a szektorokat mutatja amiket felderítettem, így megmarad a játék izgalma. A másik a Xmodels and stats viewer, ez szintén a TE játékodban szereplő összes hajónak mutatja a statjait, szép 3D grafikával tálalva. Nálam mutatja az extra hajókat is az X-tended modból.
  • TokraFan
    #20287
    Biztos, hogy nem lesz befejezve. Évek óta úgy áll már. Mondjuk X játékot tipikusan teljesen felesleges magyarítani. Túl sok benne a tech bla-bla, ami magyarítva csak nevetséges lenne.
  • RJoco
    #20286
    Szerintem azt már sosem fejezik be.
    És a többihez sem igazán kell számítani magyarosításra. Elég nehéz és sok értelmetlenség is lenne, ha mindent magyarosítanának.
    Mondjuk legalább a történetszálat nem lenne rossz érteni, de most ez van.
  • sznek1975
    #20285
    Hello , a X3 Reunioinhoz a magyarositás marad azon a állapoton amint van ? Gondolom sosem lesz kész és nem is foglalkoznak vele. A X Rebith valahogy nem azt adta amit vártam ,autópálya, meg 4 fele osztott rendszer, kész rémálom.
  • RJoco
    #20284
    SE: Space Engineers
    Az Elite ezen részében sajnos nem tudok segíteni, az aréna nem volt benn a megjelenési változatban. Nekünk csak egy tréning sorozat volt a demó részben.
    Viszont azt meg kell hagyni, az aréna igencsak pörgős, jó hely a lövöldözésre. Kb. mint World of Tanks, csak gyorsabban és az űrben.
    Itt az SG-n van Elite-s topic is, ott lehet, hogy tudnak neked segíteni.
  • sznek1975
    #20283
    Mi az a SE rövidités kínai nekem. Nekem az ingyens aréna moddal van gondom telepítettem de nem indul ami kódot küldtek azt be irom utána be jelentkeznék de nem tudok bejelentkezés és a uj kodok közt ragadtam a Elite Dangeroussal kapcsolatban.
  • RJoco
    #20282
    Szólj és akkor elő veszem a joy-t. Már egy ideje lehet wing-ben repülni és küldizgetni, miegymás. Én még nem próbáltam, mert nem találtam rá embereket a környezetemben.
    Elméletileg a demó verzió a mai napig elérhető. Én anno azt próbáltam ki és mindjárt elővásárlásban meg is vettem a játékot, mert nagyon bejött. Csak egy ideje lusta vagyok elővenni, meg elrakni a joy-t és ott a SE meg a GTA is.
  • sznek1975
    #20281
    Köszönöm a tippet. amint tudom beszerzem majd a játékot. olvastam róla és több vidit is megnéztem. Érdekesnek tűnik az egész.
  • RJoco
    #20280
    Próbálkozhatsz a Terran Conflict-tal vagy Albion Prelude-dal. Ezek még nagyon hasonlítanak a Reunion-hoz.
    A Rebirth már sokkal kevésbé.
    Én nem igazán tudtam játszani már ezekkel, de próbálkoztam.

    Ha Reunion pótló kell, akkor szerintem Elite: Dangerous.
    Igaz, ez online, de a játékosokat ki lehet zárni a játékból, akkor csak NPC-k lesznek.
    Élő gazdasága van, viszont itt neked kell szállítanod, nincs automatika, ami elvégezze helyetted.
    Az állomások anyagkészletét a szerverről szedi le, vagyis, ha solo-ban mész kereskedni és más is ott vásárol, ahol te akarsz, akkor esélyes, hogy drágábban kapod meg az árut vagy várnod kell a készletre. Viszont solo-ban platformon mindig lesz helyed közepes hajóval, míg rendesen multiban nem biztos és így még várnod is kell a dokkolással. Arról nem is beszélve, hogy sokszor kiszedhetnek super cruise módból, ami elég idegesítő. Ha player teszi, akkor lehet, hogy az árud érdekli vagy csak scannel, hogy nem köröznek-e. Ha rendőr, akkor illegális tartalmat keres. Ha köröznek, akkor meg azért.
    Van olyan oldal, ahol jó kereskedelmi útvonalakat lehet találni és a hajódhoz is tudod igazítani a dolgot.
    Vagy használod a beépített dolgokat, az állomáson az anyagnál kiírja, milyen helyeken kapható, és hova lehet vinni, a térképen meg lehet keresni a környéken hozzá szektort, állomást. Az infó szokott írni pár szektort is a közelben, ahonnan szállítmány érkezik.
    De van egy körút is, bár oda viszonylag nagyobb cargo kell, ahol a ritka dolgokat lehet olcsón megvenni és jó drágán eladni egy távoli ponton. A térkép neten fellelhető. Vagy a gépemen.
    De ez csak a kereskedés, harcolhatsz is, többféle módon is, de elmehetsz felfedezni is, rengeteg naprendszer van. Vagy csak nap. És gyűjtögethetsz is elhagyott dolgokat, melyek általában illegális árunak minősülnek. Ez már inkább a csempészethez hasonlít. De fel lehet venni küldiket is állomás. Harcit, csempészőt, egyszerű szállítósat vagy csak repuért adományozhatsz is.
    Ha a Horizons-t veszed (ezt érdemes akkor már), akkor bizonyos bolygókra is le lehet szállni és kis bolygójáróval közlekedni. Vagy keresgélhetsz különböző anyagokat, amikből fejlesztheted a járműt vagy felvehetsz küldit, amivel ki kell lőni egy két települést.
    Természetesen lehet bányászni is, nekem az itt nem jött be. Akkor inkább már rendőrt játszok vagy egyéb lehetőségek.
    Igencsak komplex a játék és az irányítást meg kell szokni, mert nincs külső nézet. Illetve csináltak valami nézelődőt, de azt csak azért, hogy megcsodálhasd a hajód, hasznos funkciója nincs.
    Én Flight Hotas X vezérlővel kezdtem és rég nem játszottam vele, mert idő közben elpakoltam. Egér+bill párosra meg egyszerűen nem tudtam bekonfigolni, hogy az jó legyen nekem. De ki, mihez szokott.
    A fejlesztések folyamat jönnek, az alfa és béta tesztelők anno beszéltek tuningolható fegyverzetről, meg egyebekről, amik az elején még nem voltak benne. Ha jól tudom, akkor most kapott valami Engineer részt a játék és folyamat jönnek a plusz dolgok.
  • sznek1975
    #20279
    Reunionhoz hasonló meg nem nagyon van ? gondolok itt arra amekorra a területe a egész játéknak meg amki benne vanak.
  • TokraFan
    #20278
    Nem hinnem, ez mar egy nagyon régi játék.
  • sznek1975
    #20277
    Bővült azóta a reunion mod lista ?
  • sznek1975
    #20276
    hasonlók abban hogy van bennük gazdaság is .
  • TokraFan
    #20275
    Nem értem a kérdést. Ezek a programok teljesen mas műfajt képviselnek, nem tudom, hogy jönnek ide?
  • sznek1975
    #20274
    Reunin jobb mint a Openttd, transport tycoon meg bonyolultabb is ugye ? bár mind a kettőt szeretem.
  • sznek1975
    #20273
    le szedtem a k litte packot vissza dugtam a mélyládába a kábelt ami a géphez van kapcsolva, így már semmi baja nincs nem sistereg.
  • sznek1975
    #20272
    Hanghiba
  • sznek1975
    #20271
    meg lett a hiba oka de nem értem meg. A gép 2.1 es hangfalall van összekötve amíig így van addig sistereg miknt a fene de mikor kihúzom a kábelt a mélyládából akkor a sistergés megszünik de akkor megyan mintha egy barlangban beszélnének, ezáltal tompább jócskán a hang. enyi lenne a hiba oka. lehet ezt valahogyan javítani ?
  • RJoco
    #20270
    Nekem volt fenn egyszerre a játék és a kodek pakk is és nem volt gondom vele.
    A Reunion-ban elvileg van egy morajlás effekt. Vagyis hallod az űrhajód motorját.
    A zenei és effekt fájlokat megtalálod a játék könyvtárában és lejátszható formátumúak.
    Bár csak a motor hangját sosem hallottam, mindig volt zene, észre sem vettem. Mikor kiírtam CD-re az összes hangot/zenét, akkor lettem rá figyelmes. Autóban, mélyládával azért elég fain az effekt.