20430


F.A.Q

WAREZ-RULEZ ügyeket privátban intézzétek! Frissített FAQ!
  • sznek1975
    #20229
    linkek

    innen van minden a letöltött módok is de nem mindet engedi bekapcsolni az nem tudom hogy miért nem
  • RJoco
    #20228
    És ezt honnan érted el?
    Fejből nem ismerhetünk mindent és sok parancs van.
    Szóval egy elérési út mindenképpen kellene, mint ahogy én írtam lentebb, hogy mit kell neked tenned.
  • sznek1975
    #20227
    ami nálam van.


    Sprictek amim van
  • RJoco
    #20226
    Már leírtam.
  • sznek1975
    #20225
    le tudnátok írni léci hogy saját állomáshoz hogyan tudok hajót hozzá adni hogy saját hajó legyen?
  • TokraFan
    #20224
    Nem tudjuk, mert nem használtunk magyarítást. Nem tudni, hogy a parancsok le lettek-e fordítva. Én ott elvesztettem a fonalat anno, hogy "fázisos megrázkódtató generátor"...Ha netán ilyen szintű fordítása lenne a parancsoknak is, nos, az többet ártana mint használna.
  • sznek1975
    #20223
    az érdekelt volna hogy ha részlegesen vagy magyarítva akkor másak a parancsok mint angol verzióban?
  • RJoco
    #20222
    Viszont így nem fogod megérteni a válaszainkat és esetlegesen mi sem fogjuk megérteni a kérdésedet.
    Most már értem, miért parancssoroztál korábban, bár én nem arra gondoltam (szerintem), mint amire te.
  • sznek1975
    #20221
    fent van és néha mikor felolvassa hogy mi mire jó az szokott segítség lenni, akkor a magyarítás nem befolyásolja a parancs sort már ami a hajók és az állomásokhoz tartozik meg a különféle automata kereskedelmi tevékenységekhez?
  • TokraFan
    #20220
    Helyesen: magyarítás, ami nem létezik. Egy kb. 35%-kos kezdemény volt anno, az is csak vanillához...Gondolom azt akartad feltenni, de értelme szinte semmi.
  • RJoco
    #20219
    Ezt inkább nem kommentelem, főleg, hogy sosem magyarosították a teljes szöveget, az XTM-ével meg nem is foglalkoztak. A többi script-ről nem is beszélve.
  • sznek1975
    #20218
    fent van a magyarosítás is az lehet gond a pancsok értelmezésében ?
  • RJoco
    #20217
    Igen, van olyan parancs is, de nem tudom, hogy attól automatikusan teszi e a dolgát. Amelyik hajóm állomáshoz van rendelve, annak automatikusan be is lett állítva a Homebase.
  • TokraFan
    #20216
    Komolyan én is felteszem és megnézem, de nem emlékszem Station Managerre. Szerintem az valami mod lesz.
    A bonus pack-ot használtam, abban biztos nincs.
    Nekem a hozzárendelés a "Set homebase" parancs volt azt hiszem, de megnézem a hétvégén...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2015.05.21. 19:41:47
  • RJoco
    #20215
    És elindult \o/
    Hajó állomáshoz rendelése: Bemész az állomás menüjébe, ott a Command Consol-ra. Kiválasztasz egy slot-ot és megadod a Station Manager: Automated-et. Majd ezután ezen a slot-on megint rányomsz és ott már lesz olyan, hogy Station Manager: Add Ship.
    Az Owned Ships-nél elvileg meg kell jelennie a hozzáadott hajó. Minden egyes hajót külön slot-ba kell tenni.
    Viszont azt nem tudom, hogy a Station Manager a játék része, a bonus pack-é vagy plusz egy script.
    Harci hajóknál nem tudom, hogy megy pontosan, a komplexemhez van egy rendelve, hogy megvédje, de az Owned Ships-nél nem látom. Viszont a szállítók egy másik állomásnál láthatók.
  • RJoco
    #20214
    Valami script lehet, ami már nincs fenn esetleg, vagy rosszul van fenn.
  • sznek1975
    #20213
    vannak különböző readtext nevű parancsok azok mit jelentenek pontosan? nincs részletezve ezért kérdem.
  • sznek1975
    #20212
    köszönöm a segítséget amint lesz időm meg próbálom.
  • RJoco
    #20211
    Az a baj, hogy nem hiszem, hogy elindulna a játék a mentett állásommal. De talán holnap megpróbálom valahogy összevarázsolni és megnézni, mit kell pontosan beállítani.
  • TokraFan
    #20210
    Úgy emlékszem, "Set Home Base" a menüben. Ezzel hozzárendeli az adott hajót az állomáshoz. Nem parancssorból érhető el, hanem a command console fülön, de a menüben alatta, ha jól rémléik...
  • RJoco
    #20209
    Nem, a fórum még él és a nyár is messze, itt épp rendesen esik.
    Mostanában nem nagyon játszunk vele és az olyan apróság, hogy hogy lehet hajót állomáshoz rendelni, hát nem csinálja az ember minden nap, így el is felejti. Mint én is. Ha ott lennék, valsz menne. Kutakodj az állomás parancsai között. Ha ott nem lesz, akkor a hajó parancsai között. Bár szerintem inkább az állomásnál lesz. Viszont a hajó nem lehet bedokkolva sehova, mert akkor nem tudod hozzárendelni.
  • sznek1975
    #20208
    nyár fele és mindenki kiment a szabadba ? vagy már lassan megszűnik ez a fórum?
  • sznek1975
    #20207
    Helló sikerült végre egy érc bányát vennem a Mercury teherszállítót hogy lehet a bányához hozzá adni? van rajta Best Buy és Best Sell is.
  • RJoco
    #20206
    Ja igen, ha olvastad oldalam, akkor a hajólistának meg kell lennie, mert fenn van rajta.
  • RJoco
    #20205
    Kereskedni szinte bárhol lehet. Szerintem az elején nem érdemes nagyon az MK3-ban bízni.
    Rakj egy SPP-t Argon Prime-ba, vagy létesíts Silicon bányát Ore Belt-ben. Ore bánya is jó. Leraksz egy Satellite-t Ore Belt fölötti rendszerben, ami Argon Prime alatt van. A Mercury-t hozzárendeled a gyárhoz és beállítasz 1 Jump távolságot. Meg, hogy mit mennyiért vegyen és adjon el. Az Energy Cell-t be tudja szerezni Ore Belt-ben, ha oda raksz gyárat, a Silicon-t meg elviszi a fölötte lévő rendszerbe. Ha Argon Prime-ba raksz SPP-t, akkor a Crystal-t az alatta lévő rendszerből szerzi, míg az Energy Cell-t helyben tudja eladni. Szerintem ez a legbiztonságosabb és legjövedelmezőbb. Ore Belt-ben később önfenntartó komplex-et tudsz építeni, ami csak hozza a pénzt, de nem viszi. Erre a komplexre még később rá tudsz aggatni fegyver gyárat, hogy könnyel fel tudd szerelni hajóid.
    Van egy kalkulátor is ehhez valahol, így pontosan meg tudod határozni, hogy mi kell és mennyiben lesz.
    A nagy szállító a Mammoth, amit Argon repuval el tudsz érni a sztori megcsinálásával. Az űrben lévő Mammoth-ot felkérve tudsz gyárat telepíteni, amíg nincs rá pénzed. Nem olcsó. De minden fajnak megvan a saját maga szállítója. Van komplett táblázat a hajókról is valahol. Fegyverzet, pajzs, raktér, stb.
    A Terran Asgard a legnagyobb talán és a legjobb. Erre M1, M2 hajók is dokkolhatnak. Az M1-esek a szállítók, az M2-esek a csatahajók. Mivel XTM-mel játszol, az M0 kategória az anyahajó. Nagy raktér, erős pajzs és fegyverzet. Hosszuk 4-7 km is lehet akár. Asszem 4 fajta van. Van róluk szép kép is, amolyan tervrajz szerű. Nekem ki is van nyomtatva mind.
  • sznek1975
    #20204
    hogy lehet és hogy érdemes kereskedni? van egy Mercury MK3 al rá hagyhatom nyugodtan az üzletet?
    hol érdemes gyárat építettni és vajon van valami lista a nyagy szállító hajókról? hogy mit és hogyan ha tudna valaki ebben segíteni cikkel vagy írással netán saját tapasztalattal. előre is köszönöm.
  • RJoco
    #20203
    Mert nem küldöd át. Add meg neki a másik szektor bejövő kapuját és akkor ott fog várni. Ha a szektorban még nem voltál, akkor viszont nem tudod átküldeni. A szektor felfedezést neked kell végrehajtanod. Azon belül egy Explorer Software-rel szerelt hajó már képes automatán körbenézni. De lehet, hogy ez a Software már egy script.
  • sznek1975
    #20202
    Sziasztok hogy lehet az hogy másik hajómatt m5 öst a kapura vezélem automatán de nemmegy át rajta?
  • sznek1975
    #20201
    amúgy köszönöm szépen
  • sznek1975
    #20200
    és ehez ujj játékot kell kezdeni?
  • saba30
    #20199
    Innen próbáltad, ott alul
  • sznek1975
    #20198
    javítom maghát a modot de script et még keresem hozzá egyenlőre eredménytelenül.
  • sznek1975
    #20197
    Hull Repair Technology script ezt le szedtem de nem képfajlos volt hasnem mappás és bemásoltam a játék könyvtárába, úgy is működni fog ?
  • sznek1975
    #20196
    nem tudom mitől lehet de a játék kidob vagy lefagy 3 szektornál mikor épp csak belépek oda
    Omicron Lyare
    Nathan's Voyage
    Circle of Labour

    kérdés hogy ez a hiba mitől lehet a játék van fent a X-tended + Patcd és ezekhez egy Spict
    ha van megoldás rá léci irjátok meg előre is köszönöm
  • RJoco
    #20195
    Ez a vanilla térképe, nincs ezzel semmi gond. Az oldal a játékkal foglalkozik, nem a modokkal.
    Szerintem egyszerűbb, ha csinálsz. Én is sajátot csináltam, mert amit találtam, az nem igazán tetszett. Ez most szép színes és még lamináltam is, hogy tartós legyen, így a mai napig megvan, és mindig kéznél.
  • sznek1975
    #20194
    megfelelőt még nem találtam de keresgélek ami megfelelően elég nagy és olvasható lessz
  • sznek1975
    #20193
    csak rá kell nyomni ott a galaxis térképre és látni fogod.
  • RJoco
    #20192
    Amit linkeltél, azon én nem látok térképet. Amúgy meg lehet, hogy nincs is. Csak vanilla.
    Én a Scorp map-ból nyomtattam ki az enyémet. Ha jól emlékszem.
  • sznek1975
    #20191
    érdekes hogy az xtm ben vannak olyan szektorok amik nincsenek benne az adatbázisban.X3 adatbázis
  • sznek1975
    #20190
    Megpróbálom hátha össze jön köszönöm.