20430


F.A.Q

WAREZ-RULEZ ügyeket privátban intézzétek! Frissített FAQ!
  • RJoco
    #20189
    Egy bizonyos irányból oda lehet menni és kihozni. Ez az irány a Z tengelyen van mínuszban. Én legalábbis mindig alulról mentem.
  • sznek1975
    #20188
    Szeretném meg kérdezni hogy a mamba raidert Legacy szektorból hogyan lehet meg szerezni? jelenleg a Starburstal vagyok ott de gázos a hely tele aknával és kalózokkal
  • sznek1975
    #20187
    megoldva már az is
  • sznek1975
    #20186
    x3 reunion xenon crystal mission erre van valkinek videója? kiváncsi volnék hogy sikerült e meg cxsinálnom
  • sznek1975
    #20185
    valamit csak késöbb láttam meg vagy videó alapján az meg nem volt a leírásban , de kösz hogy mondod.
  • TokraFan
    #20184
    Miért nem használod RJoco leírását? Én is abból csináltam meg amit nem tudtam hirtelen...
  • RJoco
    #20183
    Nem állomást kellene vele szkennelned?
  • sznek1975
    #20182
    videót találtam róla de a játékban még sem úgy van.
  • sznek1975
    #20181
    Ocracoke's Storm itt mikor a szondával kell menni merre kell vagy merre kéne menni? sötét van
  • RJoco
    #20180
    Időgyorsítót mindig lehet használni.
    Az állomáson ismét beszélsz az ürgével és akkor újra indulhatsz. Ügyesen kell vezetni és akkor meg lehet nyerni.
  • sznek1975
    #20179
    a Freedom's Reach i versenyt hogy lehetséges meg nyerni? és mikor mondja hogy várjak fél órát akkor tényleg anyit kell várni vagy lehet idő gyorsítot használni, hogy lehet újra versenyezni ha nem nyertem előzöleg?
  • sznek1975
    #20178
    mivel érdemes menni kalóz vadászatra és hajót foglalni?
    értem köszönöm szépen

  • RJoco
    #20177
    Sehol. M5-tel ne menj kalózokra vadászni, mert szétszednek hamar. Amúgy kalóz szektorok környékén érdemes ténferegni.
    Bányászathoz asszem a CIG rövidítésű ágyú kell. Meg egy nagy méretű rakteres hajó, pl. Mercury. Szépen szétlövöd a nagy kavicsot kicsire, meg még kisebbre, amikor ki is írja az infonál, hogy rakodható (már nem emlékszem, ezt pontosan milyen formában, de asszem a második sorban Yes-nek kell szerepelnie). Pajzsot leeresztve nekimész és be is került a cargoba.
    Mindent így lehet felszedni. Pajzs lent és nekimész. Illetve asszem erre is van egy script, ami 3 km-en belülről beszedi a cuccot és a pajzsot sem kell leengedned. Kavicsnál nem működik asszem.
    De a bányászás igazán jó módja, hogy veszel egy aszteroida szkennert, keresel egy jó Yield-del rendelkező kavicsot és telepítesz rá egy bányát. Ilyenkor a kavics nem fogy el és a Yield nagyságától függően termeli a cuccot egységnyi idő alatt.
  • sznek1975
    #20176
    Hol lehet jól kalózokra vadászni m5 el?
    bányászathoz van valamerre leírás ?
  • sznek1975
    #20175
    már meg lett hogy a említettek leírása köszönöm
  • sznek1975
    #20174
    A Sector Takeover és Fcc mire jó?
  • RJoco
    #20173
    Így van.
    Bár attól függ, mi a cél.
    Az X-Treme verzióban csak 450 Cr az induló és gyenge fegyverzet.

    Miután elindult a játékod, jön egy csomó üzeneted és diligál is közben a csaj. Pl. ki is írja és el is mondja, hogy az XTM telepítve és üzemel. Vagy, mint nálam, hogy az XXL Fab hibásan van telepítve és nem üzemel. De az FCC és a Sector Takeover is bejelentkezik. Ha fenn vannak.
  • sznek1975
    #20172
    x-tended es a kép van. köszi az eddigi segitséget
    Akkor magyarán egyszerübb ha a sztori módot végig viszem
  • RJoco
    #20171
    Igen, de az XTM-es indítások a Custom Game-ban vannak és ott nincs semmi leírás.
    Ő a Human Hard szinten indult.
    De most sasolom én is a játékot, mert már rég volt.
  • RJoco
    #20170
    No igen, már látom.
    Először is, az xTended képernyőjével indít a játék? Ez az első kép, miután elindítottad a játékot. És ki is van írva felűlre, hogy xTended.
    Ha igen, akkor jó. Ha nem, akkor nem jól van felrakva.
    A másik, tényleg igazad van, 3 Argon alternatív kezdést látok, egy Custom Game-t, ami tartalmaz pár XTM-es kezdést és az X Universe lényegében a free mód (ha jól tudom).
    Az első 3 kezdés a sztori lényegében. De erről elvileg ír kisviku is. Ha nem, akkor:
    Normal: normál nehézségi szint, vagyis van egy Bustard-od némi fegyverrel
    Quickstart: könnyű kezdés, van egy Bustard-od és egy Mercury-d (utóbbi szállító, előbbi vadász). A Bustard kicsivel talán jobban fel van szerelve. És van 100k Cr a számládon. Én mindig ezzel kezdtem.
    X-Treme: Mint a neve is mutatja, ez a nehéz szint. Foggalmam nincs, mi van benne, sosem indítottam így a játékot.
    Mind a három a Human faj, vagyis Julian Brannen-t játszod, akinek feladata, küldetése van. A küldetés végén megnyílik a kapu a földi rendszerek felé. Vanillában csak a kapu van Heretics End-ben és hiába mész át rajta, nem történik semmi. XTM-ben átjutsz a földi rendszerekbe.
    Szóval az elől írtakat csekkold le, ha megvannak a kezdési módok, akkor fenn van az XTM valamilyen formában.
    Ha az X Universe módot indítod a Custom Game alatt, akkor a játékon belül kell bekapcsolnod a kaput. Pontosan most nem tudom leírni, hogy hol, de ha nem ebben kezdesz, akkor nem is keresem meg, mert nincs rá szükség.
    Jah, igen, és az angolod fejleszd minél előbb, mert az alap kezdéseknél le van írva, hogy milyen karakterrel is indulsz és milyen nehézségi fokon. Bár kevés, de hasznos info. És írja azt is, hogy a sztori vonal be van-e kapcsolva vagy nincs.
    Akkor viszont úgy írom, ahol be van kapcsolva, ott a végén lesz kapu, ahol nincs bekapcsolva, ott neked kell a kaput bekapcsolnod a játékodon belül már.
  • sznek1975
    #20169
    az Argon primen kezdek Juliennel felülről a 3 ik nehézséget választom álltalában, vagy az akor nem is Terran hanem Argon?
  • TokraFan
    #20168
    Ezt a kérdést nem értem. Ha Terranokal kezdesz, akkor a Naprendszerben kezdesz (ha jól emlékszem).
  • sznek1975
    #20167
    felraktam és az emberrel vagyok de nem úgy van hogy csak ujj játéknál jön elő ez a tartalom?
  • sznek1975
    #20166
    azz x treme van elkezdve az is ugyan az akkor mint a normál nehézségű mód ?
  • RJoco
    #20165
    Akkor tedd fel.
    Ha a sztorit kezdted el, akkor csak akkor lesz benne a földi rendszer, ha végigcsináltad. Addig nem lesz elérhető a kapu.
    De kezdheted Terran-ként is, akkor eleve földi rendszerekbe kerülsz.
    Ha free módban kezded, akkor meg be kell kapcsolni, hogy legyen kapu.
    A kapu Heretics End-ből elérhető.
    Ha felteszed a map-os kis progit, meg hozzá a scriptet, akkor indítás után mindjárt ki is mentheted az adatokat és a térkép progiban láthatod, hogy rendben vannak e a dolgok. Megvannak a földi rendszerek és mondjuk egy Marine nem 3B, hanem csak 300k Cr-be kerül.
  • sznek1975
    #20164
    igaz a managert nem raktam fel se az XTM sprict et sem
  • sznek1975
    #20163
    Sziasztok szeretném meg kérdezni hogy hogy lehet az hogy telpítettem a X-tended modot és még sincs benne a földi rendszer? mi kelhet még hozzá?
  • RJoco
    #20162
    A Valkyre, ami jön vagy jött, nem tudom. Asszem az is először konzolra jön és talán lesz PC-s. Bár, ha jól tudom, akkor a DUST-ból sincs PC-s.
    Nekem annyira nem volt vészes a havi 10-15 Euro. Meg, ha sokat játszol, akkor a játékon belül is elő lehet állítani a havi díjat, de ez tönkre is teheti a játékot. Nem jó, hónapról hónapra élni, illetve vagy nehéz vagy dög unalmas.
    Az Elite-t viszont csak egyszer kell megvenni és nincs havidíj. Bár még nem nagyon futottam össze magyarokkal, de állítólag a Wing-es téma nagyon ott van benne.
  • TokraFan
    #20161
    Értem, köszönöm a tanácsot! A fizetőssége miatt egyébként sem igazán támogattam az EVE-t, bár ez a havidíj még mindig jobb, mint a microtrans. Egyébként nincs valami szimulátor jellegű új fejlesztés az EVE-hez? Mintha valahol olvastam volna róla, a videók szépek voltak...

    X3 sorozatot fillérekért be lehet szereni, Steam sales-ek idején főleg, de volt már Bundle-ben is...Nekem is megvan mind, a TC és a Rebirth dobozosan, de a korábbi részeket Steam-en vettem meg.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2015.04.27. 02:02:00
  • RJoco
    #20160
    Ja igen és van egy ISK nevezetű kézikönyv, melyet magyarok írtak. Nálam az utolsó a 2-es verzió, lehet azóta van újabb is, a játék változott azóta. Azt érdemes átnéznie, elég jó képet ad arról, hogy mennyire is komplex.

    Az X3:R 1.4-es verziójában kiszedték a védelmet, így onnan kezdve teljesen mindegy, honnan van meg a játék. Persze, ha tetszik és sokat játszik vele az ember, akkor vegye meg. Ha nem, akkor meg pénzkidobás lenne, szal....
    Nekem megvan dobozosan a Reunion és Rebirth, Steam-os verzióban az összes. A Rebirthez már eleve kellett is.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.04.26. 19:37:11
  • RJoco
    #20159
    Hát nem tudom. A PvP-hez tényleg csapat kell. A többi meg hát, kinek mi az ízlése. Kerbírkedni lehet egyedül is. Küldiket csinálni, bányászással rengeteg pénzt keresni, de dög unalom, pár sorozatot végig lehet nézni közben. A komplexitása is fogott meg anno engem is. De gyártani nem igazán lehet állomáson, nagy üzemben. Ahhoz POS kell, de azt meg fenn kell tartani. Szóval tényleg egy jó társaságot kell keresnie. Ilyet én jelenleg nem tudok, amiben voltam, az szünetel most, pont a tagok hiánya és a meglévők hozzáállása miatt. Szal én jelenleg nem ajánlom, főleg, hogy fizetős.
    Próbálja ki a StarTrek Online-t. Nekem bejövős, elég komplex, hogy legyen kihívás benne. És ingyenes. De én most jobb szeretem az X3 típusú játékokat, amik inkább a szimulátorra hasonlítanak. Elite, WoT, de fenn van a WoWP is.
  • RJoco
    #20158
    Elvileg nincs ilyen sok cat fájl a gyökér könyvtárban, szóval a 10.es jó kell hogy legyen. Hacsak nincs fenn valami másik mod is, mert az gebasz lehet. A Ship installer kavarhat esetleg még be, de azt nem hiszem, hogy felrakta. Inkább az, hogy nincs fenn a script is, csak a fájlok a gyökérben.
  • sznek1975
    #20157
    oks köszönöm szépen
  • TokraFan
    #20156
    Csináld úgy, ahogy írtam!
  • sznek1975
    #20155
    másik érdekesség. telepitem a xtm 0.75 full utána a patchet hozzá és mikor belépnék a játékba x-tended 0.74 van oda írva

  • TokraFan
    #20154
    Értem. Engem nem vonz a multi, de a fiam nagyon rákattant. Nagy X3 játékos ő is, ezért ajánlgattam neki az EVE-et, mint online alternatívát. De egyelőre nem kezdett bele, kicsit meg van szeppenve a komplexitástól. :-)
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2015.04.26. 12:39:48
  • TokraFan
    #20153
    Legális az a játék, vagy tört? Utóbbi esetén nem garantált a működés, bár elvileg akkor is mennie kellene.
    Telepítsd fel az alapjátékot. Utána a Bonus pack-ot (ez installeres, csak megadod a játék főkönyvtárát és telepíti magát. Mehet belőle full install). Ha ezzel megvagy, start, és ellenőrizd, hogy minden jól működik e! Ha igen, jöhet az XTM mod.
    Az XTM mod -ha jól emlékszem- nem installer, csak egy önkicsomagoló exe fájl. Tehát első körben csomagold ki egy üres könyvtárba (exe-t elindítod, megadod az üres könyvtárat amikor kéri). Utána -Total Commanderben a legegyszerűbb-, egyik ablakban megnyitod az X3 reunion főkönyvtárát, a másik ablakban az imént kicsomagolt XTM mod könytárát. Az XTM könyvtárban látni fogsz csomó alkönyvtárat, és néhány *.cat és *.dat fájlt (a csillag helyén számok vannak, pl. 10.cat, 10.dat stb. ). Megnézed, hogy az X3 főkönytárban mi a száma a legutolsó *.cat és *.dat fájnak. Visszamész az XTM könyvtárba, és átnevezed a fájlokat -ha szükséges-, a soron következőre.
    Például, ha az X3 könyvtárban 11.cat az utolsó, akkor az XTM könyvátrban lévő 10.cat fájlt átnevezed 12.cat-ra, és így tovább. A sorrendre figyelni kell! Ha ezzel megvagy, az egész XTM könyvtár tartalmát bemásolod (alkönyvtárastól) az X3 főkönyvtárba.
    Ennyi. Innentől működnie kell.
  • RJoco
    #20152
    igen, a scriptet is fel kell tenni
  • sznek1975
    #20151
    alapban oda kell tewlpíteni a x-tended et ahol a X3 nak a mappája van ugyebár? ezt követve jutottam oda ahol vagyok éppen, x-tended scrict is kell ? és plugin manager is ?
  • sznek1975
    #20150
    2 szer meg csináltam és mégis ugyan az jön ki