20430


F.A.Q

WAREZ-RULEZ ügyeket privátban intézzétek! Frissített FAQ!
  • sznek1975
    #20430
    Majd akkor még bogarászok itt. hátha lesz megoldás, Köszönöm a választ.
  • RJoco
    #20429
    A saját egyenlegeden van elég pénz?
    Bár gyanítom, hogy igen, ez esetben viszont nem tudom, hogy miért veszi el az állomásod.
    A másik dologra nem tudom a választ, nem foglalkoztam ilyennel.
  • sznek1975
    #20428
    Másik kérdés, későn jutott eszembe sajna, Ha rakok le valahol például Free Argon trading stadiont ,miután meg vettem. Vannak ezek a ismeretlen szektorok vagy az a egy darab amit meg lehet venni potom 615 milláért. Azt hogy lehet feltölteni? mik kellenek hozzá?
  • sznek1975
    #20427
    Üdvözlet kis segítséget kérnék szépen, A történet az hogy Argon Prime-ba le raktam egy Soler Power Plan állomást, adtam neki bőven pénz 5 és fél millát és hajókat is rendeltem hozzá hogy tudjon kereskedni,Automatára raktam a állomást. kb 10 perc múlva a gép elveszi tőlem mondván hogy nem fizettem a 3600 valamenyit. ez most így direkt szivat vagy mi? nem tudja le vonni a állomás pénzéből? Ebben kérnék szépen tippet trükköt vagy tanácsot.
  • sznek1975
    #20426
    Próbálok úgy tenni ahogy javasoltad. Köszönöm a segítséget.
  • RJoco
    #20425
    Ennél a feladatnál ez a nagy hátulütője az XTM-nek.
    Jobb, ha megvárod, míg távoznak a rendszerből.
    Ha nem teszik, akkor szívás.
    Esetleg elcsalod őket jó messze.

    Mikor elkezded a vontatást, akkor jön pár kalóz, aki rád támad. Miután átmentél Maelstrom-ba, akkor megint jön pár. Ezt a játék automatikusan spawn-olja, független a többi kalózoktól.
    Én összeszedtem a hajókat a Yacht körül. A Nemezis volt a vontató. Mikor harcolni kellett, akkor elengedtem és harcoltam. Illetve kísértek az összeszedettek. Pár M4-es még a Nemezis mellé és megcsinálható.
    Ha a rendszerből az a rengeteg hajó nem akar elmenni, akkor érdemes lehet úgy csinálni, hogy az előtte lévő rendszer kapujában leállítod a vontatást és egy nagyon gyors hajóval elcsalod a kalózokat jó messze és lehetőleg a kapu háta mögé. Ekkora létszámnál legalább 1000 km-t javaslok. Akkor talán át tudod szelni a Yacht-tal a rendszert. Ez sok idő, de csak trükközve lehet megoldani, ha nincs megfelelő tűzerőd. Márpedig egy ilyen flotta ellen nem kicsi kell.
    Ezek a kalózok a Yach-tot biztos, hogy nem bántják, ha esetleg menekülni kellene, akkor otthagyhatod. Elcsalod őket, majd visszamész.

    Ahhoz, hogy hajót tudj gyártani, kell a HQ.
    Azt hiszem ez a Bala'Gi küldisorozat vége.
    Bedokkolsz a hajóval, aminek kell a tervrajza, majd szétszedeted vele. Utána már akármennyit tudsz gyártani belőle.

  • sznek1975
    #20424
    Üdvözlet. Szeretném meg kérdezni hogy mikor vontatnom kell a M7 es hajót Malestromtól délre a második Unknown szektorból , oda szóval milyen haderő kell? a első Unknown szektor tele van pirate M3 okkal pár M6 ossal. itt a forumon olvastam olyat hogy 2 vagy 3 M2 es és vagy 50 db M3 as kell ezeknek leveréséhez. Ez rengeteg pénzben is meg hajóban is , meg mire össze szedem erre a pénzt. utána Malestrom nyugati kapunál és a északinál is van rengeteg hajó. hogy lehet ezt ki vitelezni hogy a küldit meg lehessen csinálni?
    Ebben kérnék kis segítséget












    itt olvastam hogy lehetséges meg szerezni a ritka hajók tervrajzát, hogy lehet belőlük tömeg gyártást csinálni?
  • TokraFan
    #20423
    Már jó régen játszottam, de alapból nincs lehetőség szektort foglalni, mert állandó a respawn. Ahogy írod, a Sector takeover mod kell, vagy van egy másik is de most nem jut eszembe a neve (talán Improved Races 2.0, mintha ez már jó lett volna AP-hez is, de meg kell nézni mert már régen volt). Ki kell pucolni mindent a szektorból, és le kell tenni egy saját Trading Station-t. Ez megakadályozza a Respawn-t, de tapasztalatom szerint a környező szektorokból folyamatosan jönni fognak vissza és próbálkoznak leszedni az állomásokat. Egy kisebb de ütős járőr flotta, néhány military platform kíséretében megoldja.

    Volt még valami War mod is, amivel saját rendszereket nem lehetett birtokolni, de a többi fajnak lehetett segíteni abban, hogy másokat kiirtson és elfoglalja a szektoraikat.
  • sznek1975
    #20422
    Köszönöm a infót.
  • RJoco
    #20421
    Tudtommal hiába foglalsz el ellenséges szektort, mindig meg fog jelenni pár hajó az ellenségtől.
    Szóval meg is kell védened azt a szektort.
    Ha üres szektorba teszel egy TradingStation-t és a Sector Takeover script aktív, akkor elvileg a tied lesz a szektor. Ha jól emlékszem, akkor nekem így lett egy szektorom.
    Ott vannak a kalóz szektorok, azokat is lehet foglalni. Bár ott is meg kell utána védeni.
    Ilyen mélységekbe nem mentem bele. Ezek csak infók másoktól.
    Egy szektorod biztos, hogy van, ahol a HQ-d van, de oda kb. a kutya nem jár rajtad kívül.
  • sznek1975
    #20420
    Üdvözlet. Szeretnék érdeklődni hogy lehet saját szektort alkotni ? ami evvel kapcsolatos volt azt tudtommal mind elolvastam a fórumon, Kalóz Xenon és Ka'hak ok szektorok jöhetnének még szóba, a barátságos szomszédokkal nem akarok össze veszni, Argonoknál pl ott van a President end nevű , Vagy lehetséges lenne úgy elfoglalni hogy a haverság is meg maradjon? Ezekre gondolok állomás nélküli területekre. Volna valami tanács? segítséget kérnék szépen.
    Utoljára szerkesztette: sznek1975, 2020.04.23. 05:17:03
  • sznek1975
    #20419
    Meg lettek, nem mentem eléggé le hogy lássam ezeket a parancsokat. 1 től 9 ig néztem és kerestem csak annál lejebb nem is figyeltem. akkor megoldódott a probléma nagyon köszönöm szépen a segítséget.

    Utoljára szerkesztette: sznek1975, 2020.04.13. 19:46:43
  • RJoco
    #20418
    Még mielőtt nekiállnál valamit elszúrni, először ellenőrizd, hogy tényleg nincs meg a parancs.
    Először keresd meg ezt a részt a parancsoknál:

    Majd, ha beléptél, akkor kb. ezzel kell szembesülnöd:

    A korábban említett parancsoknak itt kell lenniük, mint a képen.
    A fehér keretes pont a szétszedésre ad utasítást.
    Fölötte kettővel a javítás, a fölött meg a javításhoz szükséges anyagok kiírása.
  • sznek1975
    #20417
    Vagy ez is megfelel?
    Játék install
  • sznek1975
    #20416
    Leirnád részletesen kérlek? Telepités és mit milyen sorrendben kell? Tudtommal jól csináltam, de tévedhetek is. Elöre is köszönöm
  • RJoco
    #20415
    Már leírtam, hogy hol és mit keress.
    Ha nincs ott a parancs, akkor lehet, hogy nincs jól telepítve.
    XTM mellett ezt megbolygatni egyenlő a játék újrakezdésével.
    Ha ott van a parancs, csak nem működik, akkor lehet, hogy állomást nem lehet. Nem tudom.
    Én csak hajókon próbáltam ki és inkább építettem, mint szétbontottam. A szétbontás is pénzbe kerül.
    Emellett hajóm sem lett volna belőle. Így viszont az összerakottat be tudtam állítani a HQ-ba, ott szétbontani a tervrajzokért, utána pedig annyit építeni, amennyit csak akarok.
    Ehhez mondjuk célszerű, ha van egy jól termelő önellátó komplexe az embernek.
  • sznek1975
    #20414
    Cloudbase South East a északi kapunál és attól balra hátrébb van egy roncs állomás. ego forumon irták hogy kell a special softver, meg van de még sincsen meg a parancs ami kéne. Akkor scriptek azzok jók ami kell az meg van. nem tudom mi legyen. ha tudsz valami helpet küld léci irásban képben vagy videóban, kérlek.
  • RJoco
    #20413
    Pedig a script benn van.
    Egyértelmű, hogy minden szoftver kell a hajóra. Én ezen nem is szoktam vacakolni.
    Így nem tudom, hogy speciel melyik kellhet ehhez a két script-hez.

    Amúgy hol próbálkozol szétszedni?
    President's End-ben nem lehet se szétszedni, se összerakni.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Plutónál van sok roncs. Én oda jártam.
  • sznek1975
    #20412
    Üdv. Nos ezek vannak fent. és még sincsen benne az a amit írtál. Julian


    lehet hiányzik nekem valami, 32 script van . nem értem jelenleg.
    Melyen softver kell a hajóra? még eseteg az lehet hogy le hagytam valamit a Mamutról
  • sznek1975
    #20411
    Meglesem,és majd visszajelzek. Köszönöm a segitséget
  • RJoco
    #20410
    Megvan a probléma, miért nem megy ez neked.
    Nem ott van a parancs, ahova a leírás írja.
    Mikor belépsz a parancsokhoz, menj lejjebb az Additional Ship Commands-ra és ott lesz még jó pár másféle parancs.
    Asses Repair Resources
    Repair Debris
    Utilise Debris.
    Elvileg neked az utolsó kell.
  • RJoco
    #20409
    Jó helyen jársz?
    Az OWP-ről nekem az Orbital Weapon Platform ugrik be.
    És ugye kidobást, meg összeszedést ír.
  • sznek1975
    #20408
  • RJoco
    #20407
    Mik a parancsok?
  • sznek1975
    #20406
    Fel van rakva minden. oldalon keresgéltem is írták hogy csak 3 parancs lesz egy külön parancsokon belül, de nekem ez más.




  • RJoco
    #20405
    Van hozzá script. Felraktad?
    Oldalamon fenn van, így gyanítom felraktad.
    Oda kell menni a roncshoz, ha jól emlékszem, akkor először egy vizsgálatos parancs kell, amire kiírja üzenetben, hogy mit lehet kiszedni, vagy mi kell a megjavításához. Ezután a megfelelő parancsot kell kiadni.
    Én inkább feljavítottam őket, így lett Valhalla-m.
    De ez jó rég volt már, ha látnám és csinálnom, akkor pontosabb leírást tudnék adni, de most eléggé magába szippantott az X4 világa.
  • sznek1975
    #20404
    Üdvözlet. Érdeklődnék hogyan lehet Saját TL es hajóval roncsot javítani vagy lebontani? nincs róla videó de még leírást sem igazán találtam se hozzá való parancs menüt. Segitséget szeretnék evvel kapcsolatban.
  • TokraFan
    #20403
    Akkor szokott ilyen text hiba lenni, ha nincs lefordítva egy sor, amire a program hivatkozik, és az angolt is kivették belőle. Így nem létezik semmilyen nyelvi bejegyzés a hivatkozott sorhoz, aminek ez a jelenség lesz az eredménye.
    Ezért is mondjuk mindig, hogy szedett-vedett magyarítás több problémát okoz, mint amire megoldást jelent.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.04.04. 21:15:22
  • sznek1975
    #20402
    Majd lesz valahogyan, de lehet nem veszek róla tudomást, vagy fel rakom egy külön verziót magyar nélkül és akkor talán látni játékon belül hogy mi mit jelet. Egy próbát megér.
  • RJoco
    #20401
    Szerepel is a listában amit említettem, szóval azért tűnhetett el állomás.
    A hibás feliratokkal én sem tudtam mit kezdeni.
    És már arra sem emlékszem, hogy mi volt a probléma.
  • sznek1975
    #20400
    Üdv. xtm extended csak ezeket haszálom ami benne van a packban.
    van pár read text hiba pár állomás megnevezésében. Nem mindet találtam meg. és a parancs konzolon belül is. Van esetleg megoldás javításra?










  • RJoco
    #20399
    Van egy Sector Takeover nevű script. Gyanítom, hogy fent lehet.
    Van benne egy opció, mely szerint, az adott faj ahova tetted az állomást bérleti díjat szed be az állomásaid után.
    Ha nincs elég pénz a számlán, akkor elveszi az állomást.
    A pénzlevonás meghatározott időközönként történik. Akkor ott kell lennie a pénznek a számlán.
    Én a Paranidos állomást buktam így a sztorinál, mikor van egy rész, ahol nullázzák a vagyonom, míg nem tisztázom magam.
    És általában a levonás mindig pont abban az időszakban volt, mikor nem volt pénzem. Így úszott a bánya.
    Az opció kikapcsolható.
    Akkor érdekesebb inkább, ha sikerült a szektorfoglalás és így te adóztatod meg a betelepülőket.
  • sznek1975
    #20398
    Üdvözlet. régebben is volt gondom Ore Belt-ben felhúztam egy érc bányát szállítottam hozzá 4000 es rakterű Mercury val energia cellát. 1 vagy 2 órát futattam Setával, időgyorsitóval, mikor vissza jöttem látom hogy a gyár már nem a enyém a gép elvette. Mitől lehet ez? nem ezért csináltam saját érc bányát hogy gép elvegye tőlem, Segítséget kérnék szépen, jobb esetben tanács is elég, Előre is köszönöm
  • sznek1975
    #20397
    Köszönöm szépen a segítséget.
  • RJoco
    #20396
    Hát ez most egy nagyon jó kérdés.
    Ha nem megy a kódtörő szoftverrel, aminek a nevére most nem emlékszem, de még, jó, hogy a saját oldalam segítségül van...
    Szóval ez jól jön: System Override Sofware Mk2
    Nem kell olyan baromi közel menni a hajóhoz, mint az Mk1-nél és nem is illegális.
    Viszont az M6 esélyes, hogy már nagy hajónak számít, így XTM-ben a HCF kellhet hozzá.
    Én is elfoglaltam már, de olyan rég, hogy nem emlékszem, hogy.
    Az Otas HCF-et az Otas állomáson tudod megvenni Akeela's Beacon-ben. Ha jól emlékszem, akkor ott van a gyár. Jó messze bármelyik kaputól is. A pontos helyzetét egy közelben lévő hajótól meg tudod kérdezni. Keresd a Shipyard-ot.
    Vagy utánanézel neten a pontos koordinátáknak.
    Foglalásnál pedig le kell szedni az áldozat pajzsát 5% alá, hogy át tudd küldeni a katonákat.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.03.06. 18:55:31
  • sznek1975
    #20395
    Szeretnék érdeklődni hogy ami m6 os hajó van a xenon 286 os szektorban,Xtm es a játék , hogy lehet elfoglalni? Centaur Mk 1 van ott.
    Ami hajóval jöttem abban van 56 db marines és a transporter device szoftver is valamerre olvastam hogy kell hajófoglaláshoz.
  • TokraFan
    #20394
    +1
    Semmi értelme az egésznek. No Mans Sky-hoz is készült ilyen rettenet, teljesen értelmetlen zagyvaságokkal van tele (termsézetesen). Véleményem szerint, ez sokkal többet árt, mint használ. Eleve, ha valaminek utána akar nézni az ember, akkor angolul hivatkoznak a játékban dolgokra, tehát még a tanulási görbét is hazavágja.
    Sajnos nagyon tolja valaki ezt a gépi förmedvényt, de amíg a gépi fordítók olyan szinten ócskák mint jelenleg, addig ez nem lesz segítség annak sem, aki nem tud angolul. Az X-et minimális angoltudással simán lehet játszani.
  • RJoco
    #20393
    Ha játszanék vele, akkor sem vetemednék olyan förtelemre, hogy magyarul játszam.
    Már párszor itt le lett tárgyalva, hogy miért is nem.

    Ettől függetlenül sok szerencsét!
  • sznek1975
    #20392
    Üdvözlet. Játszik még valaki evvel a játékkal? Volna valakinek/valakiknek kedve segíteni tesztelni és javítani magyarosítást ? ezt használom

    Gépi Game Magyarítások

    Gépi magyítás

    Máskülönben soha a életben nem lesz ehez a játékhoz magyar szöveg,
  • sznek1975
    #20391
    Köszönöm a tanácsot