5017
  • RelakS
    #2531
    ありがとうございます!
  • Frosty01
    #2530
    Boldog szülinapot RelakS!
  • RelakS
    #2529
    Ilyesmi
    400 karakter fér el rajta, és van némi hely a furiganának is
  • Frosty01
    #2528
    genkou youshi ???
  • RelakS
    #2527
    tancsinéni vajon örül majd annak, hogy a házit egy genkou youshi-ra írtam, tele kanjival, amiket még nem is tanultunk? :D
  • Nuki
    #2526
    danke ^^
  • RelakS
    #2525
    11:
    egy egy: 一一 壱壱
    tíz egy: 十一 (eredetileg így kell)
    egy tíz egy: 壱拾壱 (hivatalos okiratokon így kell)
    12:
    egy kettő: 一二 壱弐
    tíz kettő: 十二 (eredetileg így kell)
    egy tíz kettő: 壱拾弐 (hivatalos okiratokon így kell)
  • Nuki
    #2524
    hm köszi :)

    11-12 ezt kanjikkal hogy írom le? úgyhogy kettő-tíz, vagy tíz-kettő?
  • RelakS
    #2523
    A JouYou-Kanji (常用漢字) a japán kormány által kiválasztott 1945 írásjel, amit újságban, hivatalos iratokon lehet használni. Ezt a készletet tanulják meg a japán gyerekek a 9. osztály végére. Maga az elnevezés is Hétköznapi Kanji-t jelent. (a kanjit azért nem fordítom le kínai írásjelnek :D)
  • Nuki
    #2522
    mi az a JouYou kanji?
  • RelakS
    #2521
    Uhh... végig írtam az összes JouYou kanjit. elég fárasztó volt csak ezt megtenni O_o
  • RelakS
    #2520
    Az előző oldal innen vette az adatait
    Viszont sokat következetesen rosszul :S Itt a jellegzetes hibákat nem találtam
  • RelakS
    #2519
    Itt lehet keresni kanjit, és ami a Jouyou-ban benne van, arra vonássorrendet is mond

    Eddig nem találtam hibát
  • Nuki
    #2518
    hová ez az elhamarkodott kijelentés (japángyűlölő)? :o
  • AranyKéz
    #2517
    Biztos lassan gépel.
  • Frosty01
    #2516
    már több mint 2 éves post-ra reagálsz. nem semmi reakcióidő :D
  • Csaba42
    #2515
    Miért, a magyar weboldalak többsége angol nyelvű? Nem. Akkor mi is leszarjuk a külföldieket? Vagy az oroszok! Nekik sem minden weboldaluk található meg angol nyelven, akkor ők is sz*rnak más nemzetek fejére? Gondolkodj már, mielőtt f*szságokat beszélsz!!! Amúgy is, aki nem tud japánul, mit keres japán weboldalon? Erről mi a véleményed, te rassziszta japán-gyűlölő? És nincsenek eldugva, csak mivel Te nem tudsz japánul, így neked keresgetned kell.
  • Nuki
    #2514
    ahogy googleba beírtam, ezt adta ki:
    http://www.japanesecigars.com/
    :)
  • egypszichonauta
    #2513
    hiraganákkal kész vagyok,mehetek tovább,csak sajnos nem sok időm van még így nyáron se,mert dolgozok,meg haverokat sem szabad hanyagolni,jövöre suliban érettségi,szal nem fogok unatkozni,de nem gond vhogy kerítek majd rá időt,mert érdekel...

    lenne egy kérdésem:tudtok nekem mondani japán cigi márkákat vagy képeket linket?(kíváncsi vagyok),köszi
  • Nuki
    #2512
    sajnos nem tudok segíteni, de nekem a kedvencem a csípős szecsuáni :D
  • Sandyc
    #2511
    http://new-rihanna.gportal.hu
  • Beyzie
    #2510
    Anno lakott nálunk egy kínai orvos és ő főzött egyszer valami mennyei kaját.. Vmi kagylóforma tészta ölelt körül vmi finom husit, de tök más íze volt, mint mondjuk egy pörköltnek vagy bárminek:D Valakinek nincs tippje?
  • Nuki
    #2509
    miso leves egész ehető :)
    én a wasabiért nem rajongom.
    sushi ehető, a csirkés cucc amit egyszer ettem egy japán étteremben, az viszont fenséges volt :)
  • Slan
    #2508
    Üdv FoodLFG!
    Én is inkább a jpop.hu-n tevékenykedem, hasonló okok miatt :)

    #2500: A partikulákkal nagyon egyszerűen meglehet.
    #2505: Minden nyelvben van 'sportszerűtlen' nehezítés. És a magyarban van a legtöbb..
    #2507: Én mochi-t csak hidegen és 2 naposan ettem, szóval a véleményem nem igazán helytálló. miso-t akartam csak aztán mégse rendeltem. A sushi pedig finom volt főleg 2X annyi wasabi-val :)
    Amit nemigazán szeretek az a szójaszósz, de hozzá lehet szokni :)
  • AranyKéz
    #2507
    Ettem mochit. Tűrhető.

    Ettem mizo levest. Hát fúj.

    Ettem sushit. Hát fúj de fúj.
  • Frosty01
    #2506
    jaj :/
  • RelakS
    #2505
    Pontosan.
    Nem árt tudni az olvasatokat, a jelentést, aztán szavanként sem árt tudni, hogy miből áll, mert nem mindig egyértelmű.
    A kibaszás társasjáték ott indul, mikor egyazon szóhoz 2-3 kanjis változat tartozik...
    Pl:
    弐拾四歳
    二十四才
    Mindkettő olvasata nijuuyon sai (24 éves), de a felsőben az éveket számláló karakter bonyolultabb, a számoknál meg a hivatalos dokumentumokon használandó karakterek vannak
  • Pharaoh
    #2504
    Azt meg kell tanulni, hogy melyiket kell használni.
  • berlinboy6329
    #2503
    Kérdés:a GTO sorozatról jut eszembe,mikor Onizuka ír vmi papírt vmelyik iskolába,és az igazgató elovassa és megjegyzi,h tele van helyesírási hibával.Ezzel a kanjikra akarok utalni,hogy ugye több kanjinak ugyanaz az aolvsata,de máshol használják.Függ ez vmitől,van vmi logikája vagy be kell magolni?

    Pl. Wordben(ott szoktam)próbálgatok ezt azt leírni és a szóköz megnyomása után felajánl az adott szóhoz mittudomén 3 típust,aminek az 1. kanjija más.És honnan tudom,h nekemmelyik kell?
  • Frosty01
    #2502
    ahha, értem. thx
  • RelakS
    #2501
    Pl a kanjik és a szavak ismeretével
    Nagyonszarúgyolvasni, hogymindenegybefolyik, DeHaPlMindenSzóNagyBetűvelVanKezdveAKatyvaszban,
    AkkorMárisKicsitÁttekinthetőbbekADolgok.

    Kb ezt érik el a kanjik is

    Itt van pl ez (ELO-3. lecke B1)
    アンナ: 先生、ここは教室ですか。
    田中: はい、そこはA(エー)クラスの教室です。
    アンナ: 先生の部屋はどこですか。
    田中: あそこです。図書室の隣です。
    アンナ: 先生の授業は何曜日ですか。
    田中: 月曜日、水曜日と金曜日です。
    アンナ: 何の授業ですか。
    田中: 会話、作文と漢字の授業です。
    A kanjik egész jól tagolják a szöveget, csak szokni kell a banánt...
  • Frosty01
    #2500
    =S hogy lehet megkülönböztetni a szavakat ha nincs a szövegben szóköz???
    ahh, még egy dolog amiért szidhatom a japánokat :D
  • RelakS
    #2499
    Megköszöntem, hogy nagyra becsüli a fáradozásom :)
  • Nuki
    #2498
    nem értem :\
  • RelakS
    #2497
    "A feltöltő fáradozása nagyra becsült. "
  • Nuki
    #2496
    azt nekünk kéne mondani:D
    te miért? :D
  • RelakS
    #2495
    OMG!

    ありがとうございます!!!
  • FoodLFG
    #2494
    Üdv
    Nem nagyon szoktam (szinte soha) ide a fórumba hozzászólni, inkább a jpop.hu fórum nyelv témájába írok (onnan ismerhetnek páran), meg úgy egyébként is az érdeklődési köröm miatt inkább ott érzem otthon magam (j-pop). De engem is érdekelnének ezek az ELO-s nyelvleckék. Én is japánul tanulok és jól jöhet még a jövőben, szóval én is örülnék, hogyha minél többhez hozzá lehetne jutni. A feltöltő fáradozása nagyra becsült.
  • RelakS
    #2493
    ELO Kanji 03-04
    Ez kéne hogy legyen a végleges verzsön
  • RelakS
    #2492
    De, csak előbb kanjikártya heggesztés ^^
    Az elsé két lecke már megvan a 3. ból :)