5017
  • Nuki
    #2491
    cccc ajmár :D

    nem akarod szkennelgetni a következő ELO-s bigyót? :P
    [bociszemmel néz rád]
  • RelakS
    #2490
    De elolvastam, viszont ez a teendő :D Az más kérdés, hogy előtte valahonnét szereznie kell ^^
  • Nuki
    #2489
    nem olvastad végig, írta hogy nincs cédéje :) ilyenkor szerezni kell... :D
  • RelakS
    #2488
    :D
  • _Vegeta_
    #2487
    Jajj a fene enne meg ugyis tudod mit irtam, minek akadekoskodni? A た-t elgepeltem..
  • RelakS
    #2486
    A teendő: Berakni az xp-s cd-t...

    Kb egy éve kezdtem érdeklődni a japán iránt, de 6-7 hónapja tanulom "normálisabban"
  • berlinboy6329
    #2485
    THX!

    Na lehet "játszani"!
  • egypszichonauta
    #2484
    nekem nem engedi hogy telepítsem a kelet-ázsiai nyelvek támogatását,vmi XP-s cd-t kér hogy tegyem be,ilyenkor mi a teendő ha nincs cd-m?

    amúgy te mióta tanulsz japánul?
  • RelakS
    #2483
    RERAKUSU tasan?! Az mi?
  • _Vegeta_
    #2482
    どうもありがとうごさいますレラクスたさん。-ひらがな
  • RelakS
    #2481
    Ez is benne van a kártyáimban :D

    Naszal, átváltasz japánra, a következő lehetőségeid vannak, feltéve, hogy alaphelyzetből direkt beviteled van (az angol kiosztást követem):
    <alt><'> - vált a direkt és a japán bevitel között
    <alt><CapsLock> - átvált japán bevitelre. Ha azon volt, átvált katakanára
    <ctrl><CapsLock> - átvált japán bevitelre. Ha azon volt, átvált hiraganára
    <shift><CapsLock> - ha japán bevitelen vagy, váltogat a japán és a félszéles direkt bevitel között
    <shift><ctrl><CapsLock> - váltogat a roumaji bevitel és a direkt kana bevitel között
    Ha japán bevitelen vagy, azon belül pedig hiraganán, akkor csak le kell gépelni, hogy mi a bánatod: ひらがな Legépelés után megnyomod a szóközt, majd a fel-le nyilakkal váltogathatsz a gép által ajánlott változatok között. Eredmény pl: 平仮名 Az elsőnél azért húztam alá, mert gépelés közben alá kell hogy húzza pontozott vonallal a szöveget
  • _Vegeta_
    #2480
    Nekem csak katakanat ir a hiraganat hogy lehetne elocsalogatni? :S
  • RelakS
    #2479
    Jobb gomb ott, ahol látod, milyen programok futnak (lehetőleg ne egy gombon), Eszköztárak -> Nyelvi eszköztár elé tegyél pipát, és utána mint lentebb.

    Másik lehetőség: Vezérlőpult->Területi és nyelvi beállítások->Nyelvek fül, ott a Részletek... gomb, és már telepítheted is a japán billentyűzet kiosztást.
  • berlinboy6329
    #2478
    Az aktuális billentyűkiosztást mutató eszközsor hol van?Ha a tálca jobb alsó sarkában,kék 4zetben,akkor az eltűnt,nincs ott.
  • RelakS
    #2477
    Jobb gombot nyomsz az aktuális billentyűzetkiosztást mutató eszközsoron, majd Beállítások...
    Ott Hozzáadás... gomb, majd kiválasztod a Japán nyelvet, és kész (elvileg még az imei, meg mittudomain milyen kiosztások ott lesznek, nem babrálandó)
  • berlinboy6329
    #2476
    Hogy tudom felrakni a japán billenytűzet kiosztást?
  • RelakS
    #2475
    m2-őn most megy valami japán film :]

    Anyátlanok a címe
  • Nuki
    #2474
    ez nagyon poén!! :D
  • RelakS
    #2473
    ARGH, atyaúristen :D

    (viszont egy 6 évesnek aranyos ^^)
  • AranyKéz
    #2472
    pl. itt
  • RelakS
    #2471
    Akkor már Arigatō, vagy Arigatou :)

    Egyébként meg どう致しまして :) (Dou itashimashite -Kiejtés: Dó itasimaste)
  • egypszichonauta
    #2470
    igazad van ráérek

    #2469 Arigato RelakS-san!
  • RelakS
    #2469
    Mind a き, mind a さ köszöni szépen, jól van az ELO leckéiben. Egyetlen gond, hogy olyan betűtípust használtak, ahol a ki 3, a sa 2 vonásos, és utómunkávalakították 4 illetve 3 vonásossá, ahogy eredetileg kéne írni.
    A hosszú magán és mássalhangzók külön téma :)
    Hosszú magánhangzók:
    あ->ああ
    い->いい
    う->うう
    え->ええ kínai eredetűeknél えい
    お->おう japán eredetűeknél おお
    Katakana esetén egyszerűen egy ー kerül a karakter mögé (függőleges írás esetén függőleges!)
    Hosszú mássalhangzók: A betű elé biggyesztesz egy っ-t (kis つ), és kész. Kivéve az n hangot, mert ott a ん elé írásával szokták megoldani.


    Kanák: Tessék kérem sokat írni-olvasni ^^ (meg forgatni a kártyáimat ;) )
  • Nuki
    #2468
    senki nem siettet, legyen első az angol :)
    szóval felesleges mentegetőznöd, nem fognak kitagadni innen, mert egy év alatt nem lettél nyelvészprofesszor ;D

    #2466: ez a dream-kana tényleg egy hasznos program :D napi 5-10 perces gyakorlás és simán meglátszana az eredménye bárkin! :)
  • egypszichonauta
    #2467
    köszi,hasznos ki progik,így hogy a hiraganákat gyakorolgatom(tudok már 30at)
    szurkolok hogy sikerüljön az oldalt megcsinálni
    más:
    amúgy az első leckében szerintem hibás a ki és a sa szótag,a példákban jól van írva mert ott már egy kis félkörív van bennük de ott ahol leírják hogy kell rajzolni ott csak egy kis vonás van...
    és egy kérdés a hosszú magánhangzókat ugye ugyanúgy írjuk mint a rövideket?
    mert ugyanazok a jelek a rövidnél meg a hosszúnál is
    (megint más)
    amúgy nem tudom milyen tempóban fogok tudni haladni,nyár elején lesz időm de jövőre érettségizem+ mostanában kéne angolból nyelvvizsgázni(németet már szerencsére letudtam)
  • Beyzie
    #2466
    Üdv "köztünk":) (mit magyarázok, én is csak nemrég pofátlanodtam ide:DDD)
    Hát izé, ELO-n anno filóztam, de nem bízok én az ilyesmiben. Jövőre a KRE japán intenzív nyelvi alapozó vagy előkészítő vagy.. (lilabogaras halvány dunsztom sincs, mi is a neve...:DD) na szal arra fogok járni, a végén emelt japcsi érettségi elvileg. Csak remélem, ők is úgy gondolják, hogy oda fogok járni:D Mert a portás leadatta a jelentkezési cuccom, azóta meg nem tom, mi van:D Én még csak a hiraganával molyolok, tudok egy 40-et (de csak mert eddig tanultam vagy 30 percet összvissz:DD), de majd egyszercsak lesz egy oldalam (talán), amit tövigrakok segítséggel. Amúgy én javallom erősen a DreamKana freeware progit, kanát belédtolja, naon kis szimpla. Vagy a Lexikan-t, bár érdemes volna a teljeset megszerezni, vagy "ügyeskedni" a demoval...:)
  • RelakS
    #2465
    Nyah, találtam hibákat, meg lesz kis baxtatás benne :)
  • RelakS
    #2464
    Pedig ha felrakod, még notepad-ba is tudsz japánul írni ^^
  • Nuki
    #2463
    ez hol??? :D
  • AranyKéz
    #2462
    "Learn Hiragana with Miffy" pwnz.
  • Nuki
    #2461
    nincs mindenki ám aki ilyen szervezett keretek között tanulna... én például csak úgy "ahogy esik úgy puffan" módszerrel tanulok, vagyis igazából sehogy, de engem is érdekel a dolog... én a többiek dolgain élősködöm :P
  • Slan
    #2460
    Szia!
    Én tegnap kaptam meg a 32. leckét, de jelenleg még csak a 18.-at tanulom. Kicsit lemaradtam.. de hétfőtől kezdődik az igazi tanulás :)
  • egypszichonauta
    #2459
    sziasztok! már régóta olvasgatom a topikot me érdekel japánról minden,meg rengeteg animét nézek is és kedvet kaptam a nyelv tanulásához,meg is jött az ELO-s első leckefüzet és tegnap nekiültem hiraganákat tanulni,hát mit ne mondja nem könnyű de van kedvem hozzá.mindenki ELO-sból tanul(aki tanul)?hol jártok?érthetően van leírva minden?ha segítségre lenne szükségem akkor majd írok...
  • berlinboy6329
    #2458
    Azt nem..De a lényeg,hogy megy.
  • Nuki
    #2457
    gecájos! :D szuper ^^
  • csocso14
    #2456
    Köszi szépen
  • RelakS
    #2455
    ELO 03-04 kanjik

    Jó tanulást ^^
  • RelakS
    #2454
    Hát a japán billentyűzet kiosztást?
  • _Vegeta_
    #2453
    Nekem Sachi aztmondta hogy bor inkabb. Arizspalinka erosebb. :)
  • Nuki
    #2452
    szerintem ez ugyanolyan megközelítése mint:
    pohár félig üres, vagy pohár félig tele... :)