223
  • Laci
    #17
    Egyébként ez a hír ha igaz lehet hogy még jó is, csak éppen az IBM előretörését jósolja, ami szintúgy nem egy jótékonysági szervezet mint tudjuk.
    Mindenesetre van remény az igazi verszenyre és a jobb alternatívák háttérből való előrejövetelére, ez már önmagában jól hangzik de majd meglátjuk mit lép erre a Wintel.

    Hogy hülyének tudják nézni az embert, amikor pl. szándékosságot feltételez egyes gyanús M$ lépések mögött, pedig ha a hír tényleg valós akkor van miért a Microsoftnak mindenféle mocskos lépés megtételére különben tényleg veszélybe kerülhet.
    Persze mint tudjuk ők soha nem tennének semmi rosszat...Nyilván azért perelget állami szerveket is, akik át akarnak térni Windózról pl. Linuxra.
    Nah mindegy ma is rosszindulatú voltam eme csodás céggel szemben, úgyhogy most már jobb lenne ha leállítanám magam, minden M$ alkalmazott fogadja mély bocsánatkérésemet, tovább a hatalomért fiúk!:)
  • Laci
    #16
    "Ha valami nagy dobást akarnak összehozni, tuti h mire kijön már valami más oprendszeren meglesz a dolog (nem feltétlenül linux) és a hétközbepi emberek is át fognak állni"

    Szerintem azok a nagy dobások már most is vagy talán régóta is meglehetnek más oprendszerekben, csak az M$ próbálja majd úgy előadni, mintha épp most találták volna ki az éppen bemutatandó feature-t (persze gyengébb megvalósítással, mert nem biztos hogy passzol az ő rendszerükbe is).
    Mivel ez eddig is volt lassan két évtizeden át ezen nem is csodálkoznék.
  • Ratty
    #15
    Szeritnem ez reális. A linuxnak a platformokkal nem lesz sok baja, mivel ha kell mident lefordítunk forrásból, és akkor örülünk
    Az intelnek az aktuálsi dolgait nem tom, de ha jól hallotam akkor az amd ha nem is veri oda, de olcsóbb ugyan olyan teljesítményért.
    A longhornt meg hagyjuk már...szerintem nevetséges lesz Ha valami nagy dobást akarnak összehozni, tuti h mire kijön már valami más oprendszeren meglesz a dolog (nem feltétlenül linux) és a hétközbepi emberek is át fognak állni
  • rolika
    #14
    attól, hogy a dominancia eltűnik, még nem kell temetni se az intel-t, se a ms-t. csak lesz egy kis verseny, és mi fogunk jól járni :)
    én pl. nagyon tudnék örülni, ha feltűnnének olyan igazi háziszámítógépek, mint amilyenek a commodore-ok voltak... [sóhaj]
  • Killgore
    #13
    Ebből még baromi nagy "háború" lesz..
  • Zsoldos
    #12
    Kis helyesbites: a 3dfx nem a 32 bites szinmelyseg miatt bukott meg, arra akkor meg nem sok szukseg volt. Amugy tenyleg nem nagyon fejlesztgettek, de nem ez volt az elsodleges oka amiert tonkrementek. A v5 pedig 5 meteren ugy 10-et vert az akkori geforce-okra, tudasban es sebessegben egyarant. (fsaa, motion blur, akar masfel-2x-es sebesseg) Ill vert VOLNA, ha nem kesik ugy masfel evet. Na ez volt az ok, amiert gagyi lett es behaltak.

    De ennek ehhez a hirnek nem sok koze van :)
  • echo
    #11
    szerintem, a linux térnyerésének legjobbat az tenne ha tovább aktivizálná magát a BSA. Én spec ha egy picit is veszélyben érezném magam, tuti átállnék... játszani úgysem játszom.
  • Laalee
    #10
    értelmetlen összehasonlítani az intelt egy 3dfx el de még egy nvidiával is.
  • bunny
    #9
    64 bit rulz, az tuti hogy jön és eltapos. De szerintem az intel comp. vonal a software-ek miatt még marad egyideig. Lehet, hogy a linux elfut PPC-n, de az alá software-ek nem.
  • strogg
    #8
    A longhorn messze nem fogja beváltani a hozzá fűzött reményeket. Ezt már nagyon sokan elöre jelezték. Az intel 64 bites technológiában pedig erösen rá van szorulva az AMD-re. Szóval 5 év, és a 64 bites procik hétköznaposak lesznek, ebben a szegmensben a intel gyengélkedik. Pontosan ugyanúgy járt, mint annó a 3DFx a 32 bites színekkel. Váltig állították, hogy nem kell az, de aztán kiderült, hogy mégis. És az Nvidia a TNT2-vel kezdett elhúzni. Aztán izomból kezdett fejelszteni a 3DFX, és lett a Voodoo 4-5-6, ami annyitt tudott mint az elsö GeForce, 4x annyi árért.
  • Zedas
    #7
    Nyilván a következő 5 évben a legnagyobb és leg tőkeerőssebb szoftvergyártó Microsoft és a legnagyobb chipgyártó Intel csak ölbetett kézzel fog ülni és döbbent szemében könnyekkel nézi hogy a világ elrohan mellette: kis újját sem mozdítja.

    Nyilván.

    Én is megyek ilyen fasza piackutatásokat végezni és a következő 10 évre előre jósolni...
  • strogg
    #6
    Amikor pedig én tavaly írtam egy röpke 50 sort, és a végén ugyanezt mondtam, akkor mindneki kiröhögött az SG-n, és mindennek elmondtak, csak szépnek és jónak nem:( sőt óvatosabb voltam, mert én 2007-et mondatm. :(((
  • L3oN
    #5
    Egyik rokonunk valami igazgató! Nyralásunk során már ő említette hogy hogy a cégek többsége átáll linuxra. Megjósolta hogy 5 éven belül a linux felül kerekedik a windowson. lehet hogy igaza van?
  • floatr
    #4
    Ahogy a PowerPC olcsóságával majd elárasztja a távolkeleti jónépet
  • Csudri #3
    Nem arról volt szó kb. egy hónapja, hogy az IMB eladta a kínaiaknak a PC üzletágát? Erre itt van ez a hír, hogy IMB+Linux vs. Wintel. Hmm, érdekes.
  • lck
    #2
    Beleuntak.
    Én meg mindegyiket szeretem.
    Mi lenne velem nélkülük.
  • valaé valaé ná
    #1
    Hogyhogy még semmi anyázás ?
    Wintel sux, wintel rulez !