223
  • mechorg
    #103
    Ez a cég miért gondolja hogy 10 év alatt az MS és az Intel nem tud váltani?
  • Frenzy
    #102
    Szerintem elég kevés olyan dolog van, amihez registryt kéne buherálni. A legtöbb beállítás elvégezhető valamilyen már meglévő programból, vagy ott van a TweakUI, amely ingyenesen hozzáférhető, és rengeteg dolog beállítására ad lehetőséget, anélkül, hogy éppen turkálni kéne. Pont ez a jó szerintem benne, hogy könnyen be lehet állítani dolgokat - az persze már más kérdés, hogy időnként nehezen megjegyezhető, hol és mit állítottál.

    Részemről szó sincs rendszergazdaságról, és valószínűleg egy szervert sem tudnék felkonfigurálni, ahogy attól manapság elvárnák (maximum magamnak fejlesztési célokra).
  • h4x0r
    #101
    Bocsanat, de en - mint mondtam - a koztudatrol beszelek, nem a ceges kornyezetrol. Hogy alkossak arrol velemenyt, mikor ahhoz meg annyi lovesem sincs, mint a Windowsrol (98 felett).

    A config file-ban valo turkalashoz annyit, hogy a registry-k editalasa is konnyen szuksegesse valhat (szerintem), ha nem hetkoznapi dolgokat akarsz kicsikarni a rendszerbol. Ez mar inkabb a finomhangolas kerdese.

    Reszemrol ennyi, mert ha meg egy hozzaszollast teszek ehhez, akkor vegkepp flame lesz. Itt ugy latszik, hogy mindenki nagy cegek rendszergarazdaja, menedzsere. Az uj, jelenleg meg tanulo generacio ugy latszik, hogy le van sz@rva. :-)
  • dikki*yysw
    #100
    Joh, de most attól hogy te láma vagy ezt nem kell elvárni mindekitől.
  • floatr
    #99
    Egyébként ez a cikk se gyenge:
    "A cég állítása szerint azonban 2015-ig egyéb módon is átalakulhat a piac, de a várható következményeket egyelöre nem vizsgálták meg."
    Megteszi a nagy kinyilatkoztatást, aztán hozzáteszi, hogy "kivéve, ha mégsem, mert nem tudhatjuk"
    Ez amolyan informatikai publicisztika

    Mellesleg az említett alternatív architektúrák korántsem olyan egységesek, és rugalmasak jelenleg, mint az x86 származékok. Kb 10 éve mindenki úgy várta a PowerPC-t, mint a megváltót, aztán az Apple jó belekullantott a ventillátorba. Majd ha a távolkeleti szofvergyárak úgy fogják ontani magukból a cuccokat a távolkeleti alternatív platformokra, mint ahogy eddig tették a wintel fejlesztők, akkor majd lehet dominancia megszünéséröl találgatni.
  • Frenzy
    #98
    Hát nagyon sajnállak, ha te össze vissza kattingatsz, hogy bármit megtehess Windowsban. SZVSZ még a Windows Servereket is könnyű konfigurálni, de az tény, hogy ezt meg kell tanulni, mert nem mindig magától értetődő.

    És én inkább grafikusan játszom a konfigurációval, mint hogy config fileokat olvassak és túrjak át, meg weben keresgessek megoldást, hátha valaki tudja hogyan kell felkonfigurálni valamit. És ezt ugyanúgy vagy még jobban át kell nézni és megérteni, mint egy grafikus konfiguráló felületet. Tudom, hogy mostmár Linuxra is vannak mindenféle grafikus eszközök, de azért időnként csak bele kell túrni a konfigba, mert valami nem jó ...

    Hát köszönöm, én inkább kattogok. Főleg hogy gyorsabban és egyszerűbben elvégzem a gépem beállítását, vagy ne adj isten nemis kell nagyon konfigolni, és minden működik. Nem azért van gépem, mert imádok vele szöszmötölni és konfigurálgatni, kernelt forgatni meg ilyenek. Használni szeretném, nem működésre bírni!
  • Sauron
    #97
    Még jó Kain, hogy nem te vagy Bill!
  • b
    #96
    igen azok. sőt, tovább megyek inkább, vicckategória! amolyan kattingatok jobbra-blara hátha akkor azt csinálja, amit az ember elvár tőle és nem azt amit az oprenccer akar. ezért vicc!

    unixok általában méreg drága, kő stabil, megbízható renccerek. köszönhető ez a felépítésüknek és még sok sok mindennek. ezért volt egy nagyszerű huzás lekoppintani a felépítésüket és egy mindenki számára elérhető (GPL) rendszert kifejleszteni belőle. és így lett a linux. röviden tömören! :)
  • Kain
    #95
    A Microsoft három dolgot tehet:
    1. Ultrastabil, ultrabiztonságos (vagy annak tűnő) oprendszert dob piacra, lehetőleg masszív és agresszív marketinghadjárattal.
    2. Ingyenessé/olcsóbbá teszi a programjait valami kreatív megoldással.
    3. Felvásárolja az összes Linux disztribúciót, és benyeli ezt a piaci szegmenst is.

    Az első tűnik a legvalószínűbbnek, a kettes szvsz kivitelezhetetlen és értelme sincs, az utolsó pedig hmmm... én ezt tenném:)))
  • Sauron
    #94
    Én Pheel-nek adok igazat De ez az MS linux háború egy kicsit már uncsi! Szerintem mindenki használja azt, ami neki tetszik!!! Azért, mert valaki linux hivő , nem bíztos, hogy az a jobb. Ugyanezz igaz az MS-re is!
  • Pheel
    #93
    Mitől lesz valaki "komoly unixos szakember"? Attól, hogy utoljára a Win98-cal találkozott és totál nem up to date? Azért a win2k3-at meg a win2kadvservert játékoprendszernek nevezni ... hogy is mondjam ... megmosolyogtató. Ráadásul, ha valóban komoly unixos szakember, akkor tudhatja, hogy a unix sem nyílt forrású és inkább nevezhető méregdrágának.
  • b
    #92
    tévedsz. a linuxot a kezdetek óta komolyan veszik. ingyenes unix klón nem sok volt. pláne ha a méreg drága unix rendszereket nézzük.

    a winfost meg még most sem veszik komolyan. ahogy komoly unixos szakemberek mondják, megrekedt játékoprenccer szinten. méreg drága, megbízhatatlan, bugos kaka.

    az hogy te csak 98-ban hallottál először a linuxról az meg a te problémád. :)
  • Pheel
    #91
    Szép lassan lebukik minden olvasó
  • BlackRose
    #90
    OK, én is itt vagyok, de most az egyszer nem szólok bele a Lin vs. Win vagy a World vs MS... dumába, mert úgysincs semmi értelme.
  • Frenzy
    #89
    Na ebben egyetértünk, hogy vitatkozni jó - legalábbis én is szeretem őket. Csak sokszor valódi érvek nélkül szállnak vitába a fórumokon, és szajkózzák ugyanazt.

    Persze ez már az én defektem, de egy ideig most nem is nagyon fórumoztam emiatt
  • h4x0r
    #88
    Itt a nagyon-nagyon-userekre gondolok. Tudom, hogy ott volt az Amiga, C64. En tulkeppen a PC-kre gondoltam. Ami ugyanis manapsag a legelterjedtebb platform. Ez a korszak az, amikor a most 40-50 eves generacio szamara is elerheto lett a szamitogep. Persze, hogy azelott is voltak szamitogepek... egy "kivalasztott" reteg szamara.

    >>> AKKOR ERTE EL AZ ERDEKLODES JELENLEGI SZINTJET <<<

    Felreertes ne essek...

    // Amugy mindenkitol bocs, ha egy kicsit tobbet okoskodok a kelletenel. De a velemeny az velemeny :-D
  • h4x0r
    #87
    Nem mondtam, hogy jobbak vagyunk. En magam is atcsabitottam mar egy par embert. Azonkivul a "Windows szar, Linux az Isten" propaganda manapsag mar eleg ritka normalis emberektol. De forditva is igaz.

    Meg annyit, hogy a Windows hasznaloi kozt is vannak eleg elvakult fan-ok. Olyanok, akik az OSS szoftverekben levo hibakra rogton valami oltari marhasaggal reagalnak. Tudjatok, kikre gondolok >:-] Csak ok szep lassan (kb. a 20-30. hozzaszollas korul) lekopnak. Lemaradnak a vitaban. Amugy a vitakat szeretem, mindenkeppen frissitik az ember ismereteit... megfelelo vitapartnerek eseten :-)
  • Laci
    #86
    "Joforman a Windowssal egy idoben kezdtek el a szamitogepek a maganszferaban elterjedni."
    Ezt a mondatot gyorsan gondold át!
  • h4x0r
    #85
    "Ugyanez a másik oldalon bűnnek számít azok szerint, akik szerint ez itt nem bűn. Máséban a szálkát..."
    Mig "nalunk" egy-ket ember rabeszelese Linuxra nem sok vizet kavar, addig az MS dollarmilliardokkal operal. Ugye erzed a ket marketingstrategia kulonbseget.

    "Mi számít komolyan vevésnek? BTW az első komoly Windows is nagyjából ekörül jött ki NT4SP3 néven. Az SP számban nem vagyok biztos."
    Az elso komoly Windows a 3.1-es volt... nem, nem orultem meg :-) A 3.1-es volt az elso, nagy nepszerusegnek orvendo Windows. Ott kerult be a koztudatba sok dolog, mint pl. a grafikus feluletek es programok. A Linuxot 2-3 evvel kesobb (1991 vagy 1992) irta meg Linus. Elotte meg ott volt a DOS. Joforman a Windowssal egy idoben kezdtek el a szamitogepek a maganszferaban elterjedni.
    A masik az, hogy a Windows teny, hogy egyszerubb, es attekinthetobb a Linuxnal. De hogy jobb-e? Errol rengeteg vita volt, van es lesz, sztem ne kezdjunk ujat.
  • Frenzy
    #84
    Szerintem SP nélkül is elég komoly volt az. Főleg ha az akkori viszonyokat tekintjük!
  • Frenzy
    #83
    Nem, valóban nem bűn, csak néha az az érzésem, hogy a "Linux-hivők" (jobb híján hívjuk most így őket, mellőzve az esetleges negatív felhangokat ;-) sem jobbak másoknál, ha a másik fél lehúzásával próbálnak meg "átcsábítani" valakit.

    Az, hogy márpedig a Windows szar, tele van hibával, és a Linux mennyivel szebb és jobb SZVSZ nem a legjobb marketing, ráadásul számomra inkább azt tükrözi, hogy az illető nem ismeri mindkét rendszert rendesen.

    Mielőtt valaki kritizálna, én próbáltam mindkettőt, és ezek alapján választottam. Mindenki használja azt, ami számára a megfelelő, de ezt nem úgy kéne elérni, hogy lehúzzuk a másik rendszert :-)
  • Laci
    #82
    "Ugyanez a másik oldalon bűnnek számít azok szerint, akik szerint ez itt nem bűn..."
    Ugyaneez? Van ott azért még más is...
  • Pheel
    #81
    "Ez a Linux "marketingje". Ez csak nem bun???"
    Ugyanez a másik oldalon bűnnek számít azok szerint, akik szerint ez itt nem bűn. Máséban a szálkát...

    "Olyan '98 ota kezdik komolyan venni a Linuxot, mint OS-t. Vagy tevedek?"
    Mi számít komolyan vevésnek? BTW az első komoly Windows is nagyjából ekörül jött ki NT4SP3 néven. Az SP számban nem vagyok biztos.
  • Pheel
    #80
    "Ez fake, vagy tenyleg ilyen?"

    Magad is megtalálod a webshopban. Nézz urlt!
  • h4x0r
    #79
    Ez fake, vagy tenyleg ilyen?

    "éppen a Linux tudatú hívők szokták csábítgatni az embereket a saját dolgaik felé."
    Linux tudatu??? Ez olyan, mint a Krsna-tudatu? :-D Amugy tenyleg csabitgatjuk oket, nehogyma' WinFOS-t hasznaljanak :)))) Komolyra forditva a szot igazabol nem mindenki csabitgat. Kulonben is: Ez a Linux "marketingje". Ez csak nem bun???

    "Az is elgondolkodtató, hogy a Linux alig pár évvel fiatalabb a Windowsnál, mégsincs sehol a desktopon, hiába ölnek bele évről-évre egyre több pénzt."
    Nanana... a vilag nem igy mukodik. A Linux elegge gyerekcipoben jart akkoriban, amikor az MS "attorest" ert el a Windows-al. Kezdetben a Linuxos grafika meg nagyjabol sehol sem volt, es akkoriban gyakorlatilag egy-ket ezer geek-en kivul meg nem hasznaltak. Olyan '98 ota kezdik komolyan venni a Linuxot, mint OS-t. Vagy tevedek?
  • Pheel
    #78


    És még mondja valaki, hogy a Linuxosoknak nincs humorérzékük...
  • Laci
    #71
    Jó győztetek kiderült hogy egy hatalmas lámer vagyok ennyi Legközelebb vigyázok a szavaim megválogatása során hogy ne tünjek fel olyan rossz színben
  • Frenzy
    #70
    Ok, valóban azt irtad, nem tér el annyira, de ha nem térnek el annyira, akkor közel állnak, nem?
  • Laci
    #69
    Ilyen kijelentés azért nem volt:)
    "...úgysem nem tér el annyira hogy itt valami teljesen újszerű..." Jó akkor nem áll olyan közel... thx az infót.
  • Laci
    #68
    Megtisztelő eme odafigyelés véleményemre:) Mi tagadás valóban kedvemre való volt a művelet végrehajtásának mikéntje:)) THX. De bármikor szólj és előről kezdhetjük ezt az egészet valamikor:))
  • Frenzy
    #67
    Azért hogy a Java es a C közel áll egymáshoz, az elég meredek kijelentés. Már ha csak azt nézzük, mit lehet és érdemes a két nyelvvel megcélozni is teljesen más jellegű dolgokat kapunk, és akkor még nem merültünk egy programozási filozófiákba amelyek a két nyelv között terülnek el. Még ha C++ -t mondasz, akkor talán valami halovány kapcsolat, na de így?

    Tény, hogy esetleg szintaxisban lehetnek hasonlóságok (bár ott is inkább a C++ van közelebb, a Java és a C azért elég messze esnek), de az azért eléggé csak a külcsín.

    És nem szabványos rendszernek nevezném, hanem egy környezetnek, amin egy rendszer bővithető - akár programokkal is. Az eszközök azért nem Java alapú rendszert futtatnak még most sem :)
  • Pheel
    #66
    Remélem elégedett vagy az OFFos hozzászólások visszatörlését illetően!
  • Laci
    #65
    Jajj ne:)) Most állapodtunk meg Pheel-el hogy megszabadulunk a veszekedős bejegyzésektől:) Perzse én is így gondolom mint te, de csak béke és nyugalom:)
  • Vers
    #64
    nemtudom miért véded annyira a m$ rendszert a pc-vel együtt ,
    se feelingje nincs , szeretni se lehet , csak megszokni
    ennél rosszabb már nem jön csak jobb
  • Laci
    #63
    "de ne terjesszen az általa nem kedvelt rendszerről hamis információkat!"

    Mégis mik olyan legendásan hamisak ezekben az információkban? Legalábbis abban a hozzászólásodban mi szólt a Windowsról egyáltalán?
    A Javáról meg hasonlókról írtál. Nos egyébként lehet hogy a Java nem szorította ki az addigi nyelveket, de egyes céleszközökön szabványos rendszer lett ha nem tévedek. Bár a C-től meg úgysem nem tér el annyira hogy itt valami teljesen újszerű térhódításról beszéljünk. Persze ez nem minden, de ez is valami.
    Tény hogy egyelőre tévedtek... de ki tudja mi lesz...

    "Gondolom minden cég így tenne a helyében, tudod ezt hívják kapitalizmusnak jelenleg a Világban."

    És akkor emiatt én is tapsoljak, örüljek neki és ne kritizáljam a céget ezért vagy mi? A kapitalizmusban sem kötelező így viselkedni!!
    Csak azért mondom mert uyge ilyenkor jön a lehurrogás M$ oldalról ha estleg ennek nem túl hasznos árnyoldalaira mer valaki utalni.
    Mi ez diktatúra? Fogjam be a pofám?
    Nem lesz mindenkivel könnyű dolgotok azt előre megmondom...
  • Pheel
    #62
    "Elég sok ilyen elszólásszerű mondataitok vannak"
    Elszólás? Nem elszólás. Sosem tagadtam, hogy közelebb áll hozzám ez a platform. Volt időm próbálgatni mást is, mégis maradt ez.

    "De attól még nem kéne másokat is erre a platformra kárhoztatni!!"
    Elárulok egy titkot: éppen a Linux tudatú hívők szokták csábítgatni az embereket a saját dolgaik felé. Én csak cáfolom a féligazságokat, ne adj' isten hazugságokat, amik itt megjelennek. Hogy ki mit használ, döntse el maga, de ne terjesszen az általa nem kedvelt rendszerről hamis információkat!

    "Ha a Linux sehol nincs a desktopon akkor minek fenyegetőzik össze vissza az M$ állami szinten hogy pereskedéssel próbálkozik?"
    Gondolom minden cég így tenne a helyében, tudod ezt hívják kapitalizmusnak jelenleg a Világban. Amúgy nem nagyon kell fenyegetőznie, valahogy leálltak az effajta hírek újabban. Talán mégsem olyan szép az új MS-mentes világ? Ne válaszolj :-P
  • Laci
    #61
    "Valahogy nem aggódom"
    Miért aggódnál?? Ha a Microsoft pozíciója tényleg veszélybe kerülne aggódnál?
    Elég sok ilyen elszólásszerű mondataitok vannak:)
    Persze tudom ez a te területed. De attól még nem kéne másokat is erre a platformra kárhoztatni!!
    Ha a Linux sehol nincs a desktopon akkor minek fenyegetőzik össze vissza az M$ állami szinten hogy pereskedéssel próbálkozik?
  • Pheel
    #60
    Valahogy nem aggódom. Már 2000 is a Linux éve volt, és már 1997-ben olvashattam olyanról, hogy a Java kiszorítja az elterjedt programnyelveket. Egyik sem jött be...

    Az is elgondolkodtató, hogy a Linux alig pár évvel fiatalabb a Windowsnál, mégsincs sehol a desktopon, hiába ölnek bele évről-évre egyre több pénzt.
  • Vers
    #59
    és egy mai hír:

    http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=27878

    nagy dologk készülödnek a háttérben nagyon sajnélom azokat akik nemtudnak olvasni a sorok között, de ök is rájönnek elöbb utobb, mert a változás közel van
  • Vers
    #58
    Matsushita Electric Industrial Co. Ltd. (Panasonic) and Sony Corporation today announced their agreement to work in partnership on the development of an enhanced Linux platform for digital home electronic devices. The companies will aim to apply the fruits of their collaboration to their AV (audio visual) products and to make the source code available to the public for free in order to encourage its broader use throughout the industry.

    While Linux is well known as an operating system for personal computers and servers, today it is also finding applications in the area of digital home devices. Therefore, users expect even shorter start-up times and improved response. The two companies plan to study the functions and performance required for digital home electronic devices, and develop a Linux platform that meets those requirements.

    Matsushita and Sony will evaluate the suitability of the newly developed version of Linux as one of the platforms for digital home electronic devices such as portable and home AV products.

    As with earlier versions of Linux, the newly developed source code will be publicized freely under the General Public License (GPL), which permits free usage and modification. This co-development program can further promote technological advancement and wider application of Linux through free exchange of ideas within the open source community,

    The two companies are considering the establishment of a forum group based on the results of this co-development with other electronics companies in order to expand these activities. Further details will be discussed with the companies supporting this idea such as Hitachi, Ltd., IBM Corporation, NEC Electronics Corporation, Royal Philips Electronics, Samsung Electronics Co., Ltd., and Sharp Corporation.