223
  • h4x0r
    #57
    Bocs a személyeskedést, de te valami nagy IT-huszár lehetsz. Én nem vagyok csóró, mégis Linuxot használok. A haverom, aki most nemrég vett egy full-extrás gépet, meg FreeBSD-t. Köszönjük, jól vagyunk.
  • TeszteloPontHu
    #56
    Érdemes lenne visszakeresni, mikor olvastuk ezt először. 4-5 éve? Azóta sem tűnt el az MS dominaniciája... Mindig kitalálnak valamit az MS-nél, hogy ne történhessen meg.
  • Vers
    #55
    ajánlom a googlet: sony+linux csak kidob párat
  • Sityi
    #54
    Nofene... Ezt honnan veszed? Egy link, esetleg...?
  • Vers
    #53
    szerinted a playstation 3 teljes játékkinálata elég lesz a linux elterjedéséhez?

    csakmert a sony kisajátitotta a linuxot és 3 éve heggeszt egy sajátot belole
  • stukov
    #52
    Amíg Linuxra nem lehet felrakni gyorsan, egyszerűen bármilyen játékot, addig nem nagyon fog elterjedni... Az oktatás meg a cégek az más tészta.
    De a 20-on aluli korosztály elég nagy szelet a tortából.
  • DeathMatch
    #51
    Kb Annyi esély van rá, ammennyi nekem a lottóötösre... A linux a csórók oprendszere, meg a "jogtiszta" lámáké...
  • h4x0r
    #50
    "Valaki forward-olta a Brad levelét a Linux listára és választ kért a
    fejlesztőktől. Andrew Morton válaszában a kövekezőket írta: mivel egy
    privilégium nélküli felhasználó a halálba tudja DoS-olni a Linux kernelt a
    malloc-kal és a memset-tel, így a RLIMIT_MEMLOCK bug nem igazán különleges,
    a többi jelzett bughoz pedig root felhasználó kell. A problémát
    továbbította a megfelelő embernek, és várható a javítás."

    Nem tartom elkepzelhetetlennek, hogy egy par napon bellul (a felhasznaloi nyomas miatt) lesz javitas. Ez nem a kernelfejlesztok vedelme miatt, de a fejlesztok a munkat nem penzert csinaljak.
  • hornbali
    #49
    Hát nem biztos.
  • Laci
    #48
    Szerintem itt nem csak a teljesítménnyel van probléma.
    Ha meg akkora lesz az újnak teljesítménye, nem tudja emulálni a régit?
  • hornbali
    #47
    Meg a processzorokra visszatérve, inkább legyen kisebb teljesítmény de kompatibilis a mostaniakkal, mint hogy nagyobb teljesítmény de csak az új dolgok futnak rajta.
  • Laci
    #46
    Hehe, ezeket már ne nekem mondd:))
  • hornbali
    #45
    Örülj neki hogy egyre több hibát fedeznek fel a Windowsban. Ezt olyan értelemben mondom hogy így legalább a Longhorn is tökéletesebb lesz a mostani Windowshoz meg max adnak javítást.
  • Laci
    #44
    Ez egyfajta előrejelzésnek tűnt, következtetés:) Igazából én sem tudom milyen pontosan a Longhorn, csak a bejelentések alapján értesültem arról hogy az erőforráspazarlás az egyik alapja lesz.
    Mondjuk nem is vagyok már rá valami kiváncsi.:) Nálam rég eljátszották a bizalmat.
  • hornbali
    #43
    Ok, de nem kell leszólni olyan rendszert ami még meg sem jelent.

    Szerintem.
  • Laci
    #42
    Bár ha a mostani hír igaz, lehet hogy az M$-nek marad az a lehetőség hogy tényleg összeszedi magát és nem csak valamit odarak a népnek mint eddig az egyeduralomban aztán még az is lehet hogy a Longhorn tényleg jobb lesz mint az eddigi Windows felhozatal. De én elég erősen szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, nem véletlenül..
    Ha az M$ viszonlyag kevés hibával adna ki egy oprendszert, az emberek elégedettebbek lennének és nem várnák az újat. Így viszont a Longhorn lesz a beetetés attól tartok.
  • pemga
    #41
    Milyen kompatibilitás? SW? Az office saját filejai is folyamatosan változnak. Oprencer? Hány meg hány különböző platform van a piacon, csak a konzolokra gondolj mennyi van (és mégis képesek játékokat átforgatni az egyes konzoltípusok között). Vas? Na ez már más kérdés, itt nagyjából megvan a cross-platform kompatibilitás, az Apple próbált régen sajátot, IBM is, de aztán mégsem jött be, úgy tűnik vasból szeretjük a kompatibilitást :). Protokol? Naigen, ez a legfontosabb, tudjanak egymással kommunikálni (mint pl. IPv4/6, http), ez elég jól teljesül, kisebb-nagyobb devianciákkal.
  • Laci
    #40
    Neked.
    De sok ember van aki nem mindig csak ezt látta, tapasztalta és nem éri be a visszalépésszerű erőlködő toldozott foldozott rendszerekkel. Ez okozza szvsz egyébként a sok konfliktust az informatikában az emberek között.
  • hornbali
    #39
    Még semmi bajom nem volt a Windows-al.
  • Laci
    #38
    De a sok évek tapasztalata a Windózról nem dereng véletlenül??
    Azt már nehéz elképzelni ezek után hogy megjelenik a Longhorn és mindenki csodálkozik micsoda újszerű rendszer:)) Ezt nem nagyon tudom már elhinni.
  • Laci
    #37
    Nah akkor az se sokra lenne jó. Az x86 helyett teljesen új kéne ahhoz...
  • hornbali
    #36
    "A longhornt meg hagyjuk már...szerintem nevetséges lesz"

    Olyat szólsz le amit még nem is láttál működés közben...
  • hornbali
    #35
    Nem tok róla sokat, de nem biztos hogy a régebbi programok teljessen új architectúrával működnének.
  • hornbali
    #34
    "Szarnak a pofon"

    Kompatibilitás...
  • tehen_m
    #33
    Linuxnál ez nagy hir...Ms-nél meg már mindennapos.
  • blackeagle
    #32
    Ezért nem kell újabb kernelt használni. Itt megtehetem ,hogy válogassak. Sajnos a pénz beférközött a linux világába is és már az sem a régi ,de nekem még mindig elég az a kis tüzfal.
  • Pheel
    #31
    Akkor ennyit a biztonságosabb Linuxról, amit gyorsabban javítanak?
  • Csudri #30
    Az 1 teraflop-pal volt gondja. És mi derül ki február 5-én?
  • mireez
    #29
    tessék, linux:

    További öt sebezetőség a Linux kernelben
    szerző: Sting , idő: 2005.01.11. 14:00




    A Linux rendszerek biztonságát nagyban növelő grsecurity legújabb, 2.1.0-s verziójának kiadásával egyidőben a szoftver egyik fő fejlesztője, Brad Spengler, öt új, a Linux kernel legújabb változatait is érintő sérülékenyégre vonatkozó információkat tett közzé. Spengler állítása szerint a kernel fejlesztőit már december elején értesítette a részben kritikus sebezhetőségek meglétéről, akik azonban mindeddig nem hogy javítást nem adtak ki azokra, de még válaszra sem méltatták őt.

    A szakember saját bevallása szerint az első hiba felfedezését követően még további négy sérülékenységre lelt a kernelben mindösszesen 15 perc leforgása alatt, amely szerinte aggasztó tendenciát vetít előre az újabb Linux kernelek biztonságosságával kapcsolatban. Spengler az ismertté vált sérülékenységek számának növekedésének okát abban látja, hogy az utóbbi időben rengeteg stabilnak nyilvánított, valójában azonban még meglehetősen új és csak kísérletinek tekinthető kód kerül a nyílt forrású rendszermagba beépítésre alaposabb vizsgálatok nélkül.

    Unod már a körülményes bejelentkezést? Sossem emlékszel a webes jelszavaidra? A megoldásért katt ide!
    A Linux kernelben felfedezett öt új sérülékenységről és Spengler vélekedéséről bővebben a BugTraq levelezőlista archívumában lehet olvasni.



  • blackeagle
    #28
    Otthoni felhasználónak minek 50 db. x86 teljesitmény ?
    Egyébként ha rendesen megírják a prg.-t , akkor a 64 bit elég nagy ugrás. Kb. duplája ,csak akkor mindent 64 bitbe kell írni és elfelejteni a 32 , 16 bitet.
  • Vers
    #27
    mit jajjongsz??
    mit irtam rosszul?

    a moore törvény halott, ha nem igy gondolod mutassd meg az elmult 1.5 dubpla gyorsaságu processzorát

    vagy az 1 teraflops nem stimmel, február 5-én kiderül

    vagy mi a gond?
  • Troll
    #26
    Az ázsiai piac elvesztése teljesen reális, hiszen nagyon nyomulnak a kínaiak RedFlag Linux-szal, IP6-tal. Meg amúgy sem szeretnek jogdíjat, liszenszet fizetni.
    Örülnék, ha megint lehetne platformok közül válogatni. Like Amiga. Az milyen jó volt már.
  • Cat #25
    JAJ!
  • Vers
    #24
    itt nemcsak az oprendszer a lényeg, hanem a hardver,a x86-os priciknak leáldozott, a moore törvény megbukott
    beállt a fejlödés, ezért kell uj architectura, amit most az intel amd csinál az a szarnak a pofon

    csak arra gondolj hogy a cell proci 1 teraflopsos teljesitményét kb 50 darab x86-os hozná , ezt meg ugye lehetetlen belepréselni 1 chipbe
  • blackeagle
    #23
    Nem kell a linuxnak IBM. Ezer éve a támogatja az amd64-et. Az nvidiának is ottvan már a amd64es drv-je. A 2 lényeg adott .
  • Vers
    #22
    hát én nem emlékszem hogy régebben bárki is szidta vol az amigat
    ez a flameháboru a windossal jött, mert egy szart tukmálnak az emberre a pc-vel együtt
  • Razgon
    #21
    Ha a dominancia tűnik el, az nem gond, a verseny nem fog megártani.

    Mindenesetre a M$-ot nem kell félteni.
  • AS
    #20
    Érdekes
  • droland
    #19
    Érdekes lesz, mindesetre érdekel, hogy ha most X helyett Y lesz "elől", akkor Y-t nem e fogják a**ázni :) De úgy is ez lesz a vége, ÜSSÜK VÁGJUK AMI ELŐL VAN! NE SAJNÁLD! :D

    Ez mindig így volt, így van, így lesz...
  • Vers
    #18
    eddig a m$ mindig kisebb cégeket vágott tönkre és azok hátán jutot egyre följebb

    csakhogy most kicsit nagyobb halakkal akadt dolga
    ezért is adta ki az xboxot, mert ök is megjosolták hogy a pc-s piac leáldozik, de ezzel a lépéssel tovább gyorsitották a folyamatot
    mert a sonyt hatalmas beruházásra kényszeritette
    több milliárd $-t csak az uj chip kifejlesztésére forditottak

    az intel+amd a mult lesz lassan, már most jobb az ibm chiptechnologiában, a japánok meg a gyártásban