327
  • Adam5
    #207
    azé elég meglepő volt amiko lina hirtelen elő kapott pár cuccot ami 1milliót ért...
  • Devla
    #206
    Hát, a Slayers eleje is lapos volt amíg nem tűnt fel Rezo... ne aggódj, a Next és a Try jobb, mint az első sorozat, be fog indulni rendesen.
  • Ottto
    #205
    Az eleje megható volt, a vége már kicsit igénytelen, Philt rendesen eltúlozták szvsz
    De az látszik, ennek a sorozatnak már nincs olyan jó kerettörténete mint az elsőnek, ahol Rezó körül erősen forogtak a cselekmények. Itt jönnek mennek a gonoszok, csak Xellos marad, és az a bizonyos könyv keresése, de ez tulajdonképpen nem sokban befolyásolta eddig a történetet...
  • Adam5
    #204
    mindig*
  • Adam5
    #203
    ezeken a pofákon amiket tudnak vágni minig tudok nevetni :)

    a mai rész is jó volt szvsz
  • Devla
    #202
    Nem, igazi könyvekre gondoltam.
  • Ottto
    #201
    Sztem nem a mangát érti, ha jól tudom, a slyersről írtak néhány könyvet
  • Waterhorse
    #200
    OFF: Jó értem, akkor asf és rm a legrosszab videoformátum:)))

    ON: a regények alatt a mangát érted? Megvan néhány rész majd elolvasom őket mert felkeltetted az érdeklődésemet. A manga.hu-n található ez a pár magyarra fordított példány nézd meg ha érdekel:)
  • Devla
    #199
    OFF:Ez nem az én szubjektív véleményem, direkt ezért hoztam fel mellé technikai információkat. Én se szeretem a wmvt, de nem igaz, hogy az a legrosszabb.

    ON:Azt olvastam, hogy most ősszel kezdték el lefordítani a Slayers regényeket angolra, amik eddig kizárólag japán nyelven voltak elerhetők, és az egész sorozat alapjai. Állítólag egy kicsit más a hangulatuk, nem ilyen idétlen, hanem néhol már Dark Fantasy, nem úgy mennek bennük a dolgok, hogy ha bevágnak egy tűzlabdát akkor pár ember picit feketére lesz festve és mindenki röhög. Egyik nap láttam több neves online könyvesboltban már az első 4-5 könyvet, elkezdek vadászni rájuk és írok, ha találok valamit.
  • Waterhorse
    #198
    Ez már nagyon OFF!
    Arról meg nem fogok vitát nyitni, hogy te mennyire szereted a wmv formátumot, ha oda vagy érte akkor kódolj át mindent abba aztán nézzed. Nem gondoltam volna, hogy személyes sértésnek veszed, ha lepocskondiázom a wmv-t ami általános viszonlatban nézve sem vmi közkezdvelt ill. népszerű. nem akartam a lelkedbe gázolni. biztosan okos vagy, de ennek kitárgyála nem ide tartozik, ezt inkább a Devla Fan Clubban vitassuk meg.
  • Devla
    #197
    Már bocs, de ekkora baromságot még nem hallottam. Hogy lenne elavult a wmv, mikor sokkal újabb, mint mpeg vagy avi? Ebben nem vagyok biztos, de eléggé úgy emlékszem, hogy a wmv mpeg-4 kódoláson alapszik, ami a div-x lelke. Az, hogy jobb nála az mpeg eléggé tág fogalom, hiszen létezik mpeg1,2,4, amik között igencsak nagy a különbség. A wmv ekvivalens az mpeg-4el, es mivel az összes DVD mpeg-1 tömörítést használ, így jobb nála(azonos bitrátán, nyílván). AVIval alapból értelmetlen összehasonlítani, hisz mint a neve is mutatja,(audio-video interleave) ez nem egy codec, hanem egy filetípus, ami tartalmaz egy audio és egy video sávot, amik bármilyen kódolásuak lehetnek. Amennyiben egy olyan AVI filera gondoltál, amiben a video sáv speciálisan div-xel lett kódolva, akkor az a wmvhez hasonló minőséget nyújt.

    Egyébként meg wma jobb minőséget nyújt azonos bitrátán, mint mp3.
    Mondjuk már az első mondatod elárulja, mennyire vagy tájékozott a témában...
  • Waterhorse
    #196
    wmv-nek benne van a nevében a silány szó, vagyis windows. Amúgy meg pontosan mert wmv, nem jó minőség, tehát nem egy avi, vagy mpeg, igénytelen elavult formátum, olyan mint a wma és mp3 közti különbség. wmv-vel és wma-val nem nagyon operálgat senki.

    Én nem állítottam 1 szóval sem, hogy dvd minőséget várok ettől, ne viccelj wmv formátumban dvd minőséget:)))
  • Adam5
    #195
    jaja :DD
  • Ottto
    #194
    Zelgadiss mint hogony, áhh azt hittem meghalok a röhögéstől :DDDD
  • Adam5
    #193
    na ezen a részen is majdnem behaltam :DDD
  • Devla
    #192
    Tudnám javasolni a bittorrentes terjesztést, egyszerűbb használni mint DC-t, és SOKKAL nagyobb sebességet biztosít annál mintha csak egy emberről töltene mindenki.

    Egyébként mi a bajod a wmv kódolással? Mit vársz 15-20 megás fileoktól, dvd minőséget?
  • Adam5
    #191
    természetesen úgy értettem hogy

    több száz mega/videó
  • Adam5
    #190
    kivéve aki nem akar több száz megás videókat tárolni
  • Waterhorse
    #189
    De nem ajánlom senkinek csak egyszeri megtekintésre az egyes epizódokat, ílyen formában fölösleges megtartani:))
  • Waterhorse
    #188
    Ezzel most nem akartam fikázni az oldal készítőjét, mert nagyon kedves tőle amit tesz meg minden, és én díjazom, így legalább más anime sorozatokat is tudok nézni amikre egyébként nem lenne lehetőségem.
  • Waterhorse
    #187
    Én azt mondanám nem a legjobb...
    A formátum az, elnézést a kifejezésért, de trágya, ki használ már wmv formátumot kódolásra:)))
    A hang eléggé visszhangzik, ezt még el lehet viselni.
    A kémpmiőségről már nem is mondok semmit...

    Fentieket összegezve viszont alkotó barátunknak sikerült 15-20MB-ban belesűríteni 1 22-23 perces epizódot.

    Na, de majd meglesz rajta lesz a szinkron a dvd-ripen akkor jöhettek dc-re lehúzni. Hacsak meg nem előzne vki, de akkor is az a lényeg, hogy lesz...:)))
  • Adam5
    #186
    itt fent vannak az eddig leadott magyar részek, a minőségről nem tudok mit mondani nekem megfelel.
  • Dennis17
    #185
    Honnan lehet letölten a magyar részeket jó minőségben? A méret annyira nem számít. kösz
  • Waterhorse
    #184
    Nekem is kiemelkedően teszett a tegnapi, eddigi Next epizódok legjobbja volt.

    A fürdőzős jelenet is nagyon jó volt:
    Zelgadis: töredeznek a hajvégeim?
    És drótdörzsivel mosakodott:)))
    Amelia meg a nagy melleivel, amikor Lina meglátta sárgult az irígységtől:)

    A tökön rúgós rész is jó volt, de itt a rajzolók nem figyeltek eléggé, mert a a fejpánt, amit a csaj elopott, Martina asszem, rajta volt Lina fején, amikor felülnézetből mutatták, hogy térdelnek a földön.
    Martinát is nagyan megkedveltem az epizód alatt. Mikor szerepel majd újra.
  • Adam5
    #183
    az
  • Ottto
    #182
    Az brutal volt
  • Adam5
    #181
    kifejezetten jó rész volt szvsz (humorban gazdag) loál az a tökön rugás :D
  • Waterhorse
    #180
    Vmi srác feltette a next első részének a szinkronját mp3-ban és kitűnő minőségben.
    Amint lesz idő kerítek is egy videoszerkesztőt, mondjuk Virdualdub-ot vagy hasonlót és vágom rá a dvd-ripes usteames verzióra:))) Lesz szinkronos dvd-ripünk ez fantasztikus!:))
  • Ottto
    #179
    1 kérdés:
    Amelia hol sérült meg? A lábán, vagy ahol a támadás után markolászta magát?
  • Waterhorse
    #178
    Lehet, hogy a haverja felöltöztette időközben:)
  • Adam5
    #177
    az előző részben az a Rubyna vagy ki aki levolt hibernálva még mesztelen volt, nem?
  • Waterhorse
    #176
    De ha már itt tartunk akár a japán, akár a szinkronos feltöltött cuccok vmilyen illetékes cool, RTL vezető fülébe jutna, akkor egyiket sem hagyná szó nélkül, mivel a képi anyag ugyanúgy pénzbe került nekik mint a szinkronizálás. A vetítési jogokat kifizették, és a vetítésért cserébe nézettséget várnak. A nétzettség pedig kevesebb lesz akármilyen nyelven is töltik fel az epizódokat. Csak arra célzok, hogy a japán feltöltésekért az RTL, Cool ugyanúgy megtenné a jogi lépéseket mint a magyarért, mert veszít ezzel is azzal is.

    Meg aztán akárhogy is nézük nem legális a feltöltés, de morálisan és erkölcsileg teljesen jogos dolog, ez pedig számomra többre becsülendő:))) Hiszen akármennyire sz@r is volt a Frei műsora abban igaza volt, hogy Japánban az erkölcs, a morál, az emberszeretet még a pénznél nagyobb értékű, és ebben az esetben egy Japán rajzfilmről beszélünk vagy mi a szösz:)))
  • Devla
    #175
    A szinkron a cooltv(rtlqlubb) tulajdona, a kepi anyagot pedig licenszeli a japan SOFTX cegtol.
  • Ottto
    #174
    Nem, tényleg a CoolTV-re tartozik, mivel tőlük lopták el
  • Adam5
    #173
    de onnantól kezdve hogy ott van a cooltv-jel a sarokban már a cooltv-re is tartozik ha illegálisan felrakják vhova, vagy tévedek?
  • SoDI---
    #172
    Már bocs, de ez nem a Cool TV tulajdona, hanem a japán jogtulajdonosé :)
  • Waterhorse
    #171
    Szerintem semmi okotok az aggodalomra. A legrosszabb ami történhetett volna, hogy az ottani fórum adminok törlik a linkes hozzászólást, mivelhogy ők is ugyanolyan hétköznapi netsurferek mint mi, vagy akármelyikünk. Nem az lesz az első dolguk, hogy a vezérígazgatóhoz rohangáljanak ilyen dolgokkal és mutoggassák neki mit találtak. Azt is el tudom képzelni, hogy eszerüen átfutnak rajta, az adminok nem hatóság, vagy jogi szerv, hogy ennek feneket kerítsenek, annyiban különbözünk tőlük, hogy ők éppenséggel nem itt vagy ott járnak iskolába, ill. ennél vagy annál a cégnél dolgoznak, hanem a cool-nál.
  • Devla
    #170
    Sebaj, mar megtalaltam, google rulez :)
  • Adam5
    #169
    "révén ennek terjesztése, és levetítése, tudomásom szerint sok-sok pénzbe kerül!!!"

    igen, amíg megveszik a jogokat stb...
  • Adam5
    #168
    Határtalan segitőkészségem veszélybe sodorta a weblapot. de szerencsére (remélem) még időben kijavítottam a híbát. többet nem fordul elő igérem.