592
Kung Fu
  • juzosch
    #376
    "Te szerencsétlen"

    Találd ki kitől idéztem. Ennyi elég. Valakinél már a kultúrált vitatkozás alapjai sincsennek meg. Erre sajnos semmilyen iskola nem tanít meg.
  • VolvexGlobator
    #377
    peacyg : "...de miért baj az, ha sokmindent meg akarok ismerni?..." Abszolút nem baj.Bár nem tudom,te merre laksz,én gyakran járom az országot,elvetődök minden szegletébe,ha nem is heti rendszerességgel.Van pár ember,akivel edzegetünk,véleményt cserélünk,stb...
    Ha gondolod,és össtehozható (pont felétek van dolgom,vagy te tévedsz Miskolciába) akár össze is futhatnánk.A [email protected] mailcímen bármikor elérsz,és esetleg itt is.
    Életemben nem edzettem kempóssal,sőt,talán még nem is láttam (Jeff Speakman -t kivéve,de őt azt hiszem ,mindenki ismeri) ezt a stílust élőben,szóval nagyon szívesen eldiskurálnék róla.

    Más: ha van Miskolcon valakinek Tae-Kwon-Do -s ismerőse,az szólhatna,mert a srác,akivel eddig edzettem (és élveztem,volt mit tanulni,rúgott olyat,amint egy veszett ló...) elment Pest falvára lakni.:(
  • VolvexGlobator
    #378
    Még mindig kiragadott elemeken lovagolsz...de úgy látom,nem én leszek az,aki elmagyarázza neked a socius dialaectica alapelemeit...:)
  • juzosch
    #379
    Én is ezt mondom, hogy tuti nem te leszel:)
  • VolvexGlobator
    #380
    Egyébként hozzá tudsz szólni az imént felvetett témához,vagy csak ehhez értesz?
  • juzosch
    #381
    Az aerob/anaerob témára gondolsz? Természetesen beszéhetnénk róla, többek között ilyenek miatt keresem a hasonló fórumokat:)

    Csak ez így elég tág fogalom, oldalakat lehetne írni róla. Konkrét kérdés/felvetés v valami?
  • peacyg
    #382
    most látom, hogy rosszul lehet értelmezni, amit írtam, szal: fehérvári és pesti vagyok.
  • bens
    #383
    nem értem h miért kell felhúznod magad. én azt hiszem normális stílusban vetettem fel egy dolgot, te pedig faragatlan vadparaszt módon reagálsz értelmetlenül. ezzel állítasz ki magadról, egy olyan emberről szegénységi bizonyítványt, aki sok éve wt-t gyakorol. ember, te itt a stílusodat és a mesteredet képviseled. vegyél már erőt magadon.
    ennek ellenére én továbbra is normálisan fogok válaszolni.
    csakúgy mint engem, az edzőmet is érték már incidensek a wt-vel kapcsolatban, valszeg ő több wt-st kalapált már el indulatból, mint én. általában (szerencsére mostanság már nem jellemző) a tradícionális stílusok edzéseire járnak arcoskodni és embereket toborozni, mert ugye ott kissebb baj érheti őket, mint egy thai-box edzésen mondjuk. néha gondolom be is jön nekik, kitudja. ezzel nem is akarok foglalkozni, elvből sem.
    ehh... "savanyú a szőlő" :) ezzel most arra akarsz célozni h irígy vagyok rád, amiért wt-zel, én meg nem? vicces gyerek vagy.
    elmondom mégegyszer, immár harmadjára: gondolat szintjén sem cseszegetek egy harcművész mestert sem. az volt a kérdésem, h miért kell ekkora marketing a wt köré, ha valóban hatékony, és miért kell többet fizetni mint más stílusért. erre választ nem kaptam csak gyerekes csesztetést, amiből arra következtetek h valóban, a wt-sek annyiban különböznek a többiektől, h parttalan módon beképzeltek és buták - általánosságban. mert ugye nem ismerem mindet.
    "Állj egy ugyanannyi ideje edző WT-s elé,mint amennyi ideje te edzel" köszi a tanácsot, már megtörtét. kb 5 másodperc kellett ahhoz h a srác földre kerüljön.
    "Azt a gyenge minőséget szívesen bemutatnám neked,nem tudom,hogyan állna a szád." ezt vehetném akár fenyegetésnek, de inkább annak tudom be h kicsit felhúztad magad, szóval nem haragszom érte. minden esetre kicsit úgy hangzik mint amikor az ovis kislány megfenyegeti az óvóbácsit, mert nem vesz neki nyalókát. majd megnyugszol.
    "A neved nem vállalod,mint ahogy nem vállalod a személyes találkozót sem"
    Balástyai dojo
    A Balástyai Általános Iskola tornaterme (Balástya, Széchenyi u. 15.)
    Hétfő és péntek 16.00-18.00-ig.
    Edző: Ungi Bence 2 kyu.
    ha nem baj kimásoltam a nyilvántartásból. szerettel várlak, ha gondolod gyere le, és színesítsd az edzés hagulatát. vagy akár kick-boxra is, bár azt inkább ne. saját érdeked.
  • Goth
    #384
    Ha nem lenne iszonyat szánalom amit egyesek művelnek itt, akkor viccnek tartanám és talán még nevetnék is rajta.
  • VolvexGlobator
    #385
    Pölö örök vita az aerob-anaerob edzések közti arány...20%-80% ,vagy 50-50%.
    kezdőknek általában az előbbit javasolják,amivel spec nem mindig értek egyet,hisz saját tapasztalatból tudom,hogy a tejsav mindig mindenkinél egyéni idő alatt távozik,ráadásul a citrátkörnek is át kell állnia az edzési szintre.
    Ellenben hallottam egy 10-80-10%-os metódusról,csak arról szinte semmit nem tudok...esetleg hallottatok róla?
  • VolvexGlobator
    #386
    Ne haragudj,Bens,de feladtam a veled való kommunkiációt.
    Semmi értelmét nem látom.Majd ha lesz 10 év tapasztalatod,valszínűleg remekül elbeszélgetünk.Akkor.
    Ha az értelmes témához van hozzáfűznivalód,tanácsod,annak örülök.
    Biztos jó gyerek vagy te,csak egyszerűen nem tudunk kijönni egymással.
    Balástya az nekem a világ másik vége...Szegedre legközelebb valamikor tavasszal megyek,de ha áll a meghívásod,akkor ha egy mód van rá,lenézek.
  • juzosch
    #387
    Szvsz én kezdőknek inkább az utóbbit választanám. Hozzá kell szoknia a szervezetnek és a tüdőnek a felfokozott vérkeringést, energiaigányt stb.

    De egyébként mit kell érteni aerob edzés alatt. Eléggé el van mosódva a határ. A futás egyértelmű. De pl az ugrálókötelezés tekinthető aerobnak?
  • Goth
    #388
    "Ilyen amikor valakiből kitör a sötétség, ha nem tud mivel érvelni, akkor a személyt kezdi támadni, szidni:)"

    Ezzel azt állítod, hogy kitört belőle a sötétség. Ez mi, ha nem személyre irányuló támadás? Ha egy kis eszed lenne, már rájöttél volna, hogy a te mondataid nem tartalmaznak semmit burkolt minősítéseken kívül. Mindegy, hogy mennyire teszed azt kultúrált módon, a lényege attól ugyanaz: semmi érdemi mondandód nincsen.
    A fél év utcai harcoddal meg aztán rohadtul benne vagy a témában, ez bőven elég ahhoz hogy bármelyik stílust is minősítsd.
    Itt nem az a lényeg hogy ki milyen kultúrált módon tud beszólni a másiknak. Ha burkolt módon szépen körülírva csesztetitek a mestert és az általa gyakorlot stílust, egy szemmel nem vagytok jobbak, mint ha anyáznátok. Mert a két dolog csak a kifejezés módszerében különbözik, a tartalmában nem.
  • bens
    #389
    igen, én is így gondoltam.
    tapasztalatom van elég, ne aggódj értem. biztos jó gyerek vagy te is, csak nem tudsz értelmesen válaszolni, ha kínos dolgokról van szó.
    a meghívásom áll, kíváncsi leszek a látogatásodra.
  • juzosch
    #390
    Ezt a témát már lezártuk, helyette értelmes beszélgetést kezdtünk. Légyszi ne szítsd újra a feszültséget. Megegyezni úgyse tudunk.
  • bens
    #391
    húzz le fél évet egy klubban, ahol utcai harcot oktatnak. lehet többet fejlődnél a harcban mint a mostani helyen 2 év alatt.
    mellesleg te mióta is csinálod? ha már így szóbajött.
  • VolvexGlobator
    #392
    LOL!..."...csak nem tudsz értelmesen válaszolni..."Ott folytatja,ahol abba sem hagyta...de hagy' csinálja,ha neki ettől jobb az emésztése:D
    Mellesleg nem tudom,mi a kínos?Az,hogy több tandíjat kérünk,mit amit te művelsz?
    Jajajj..inkább ne válaszolj....át tudnál végre térni a szakmai kérdésekre,vagy kicsit még rágódsz ezen?
  • juzosch
    #393
    Egyébént még csak nem is ismersz, szal nem tudom mi ez a fél év utcai harc.
  • bens
    #394
    ami az aerob és anaerob edzések arányát illeti, sztem ez több dologtól függ. értem ezalatt: alapozás, versenyre való felkészülés, pihenő időszak... valamint stílusonként, személyenként is változhat.
    ettől eltekintve én az egyensúly-elv híve vagyok.
  • bens
    #395
    hát sztem elég kínos egy mesternek öntelt módon nyilatkozni a stílusáról. de ti ezt biztosan nem így gondoljátok...
  • VolvexGlobator
    #396
    ..csak nem bír leszállni a témáról...kicsit rágörcsölt:D
  • VolvexGlobator
    #397
    "...öbbet fejlődnél a harcban mint a mostani helyen 2 év alatt...."
    Látod,Goth...ilyen öntelt vagyok én:D
  • VolvexGlobator
    #398
    na...vissza a szakmához: milyen anaerob edzésmódszereket javasoltok?
    A nagy súly-kis széria értelemszerűen totál kizárt,mert ugyan baromi látványosan növeli az izomtömeget,ellenben lelassít,és ez ugyebár nem éppen előny egy HM-nél...
  • juzosch
    #399
    Azért a gyúrás sem árt. Az edzés úgyis leszálkásít majd. És azért több izommal mindig többre mész, mint kevesebbel.

    Anaerob edzés pedig rengetegféle létezik. Ha az anaerobság a lényeg, azaz hogy pl végig bírj pár perc küzdelmet ,akkor sprintek, ugrálások stb, ameddig bírod.

    Érdemes elolvasni Lee Haney edzéstervét, amit Holyfieldnek készített. Lehet belőle tanulni.
  • bens
    #400
    személy szerint én a súlyokkal való edzést nem szoktam javasolni a tanítványaimnak, max annak aki fullozik, nekik is csak versenyen kívüli időszakban. gyorsulni egyáltalán nem lehet sztem tőle, és az ütőerőnek sem használ sokat. az intenzív zsákolás és párnázás jobban növeli az ütőerőt. viszont bokasúllyal zsákolni az hasznos. magamon vettem észre, h verseny előtti alapozáskor ha bokasúllyal rúgom a zsákot akkor sokat gyorsul a rúgás. fél és egy kilós súlyt szoktam használni.
  • bens
    #401
    na ez az. ahány féle rendszer, annyi edzésterv. te mivel földharcot is gyakorolsz, neked a statikus izommunka sem mindegy. judoban pl egyértelműen előny ha valaki gyúr mellette. én amíg thai-boxra jártam, minden nap kondiztam, nem is kis súlyokkal. de pl karatéban nem tudtam fejlődni rendesen, mert folyamatos tónusban voltak az izmaim és ez a pontos, gyors mozdulatoknak nem használ.
    ennek ellenére nem bántam meg, mert ez az időszak adott egy jó fizikumot.
  • bens
    #402
    ami még eléggé lényeges küzősportot tekintve, h kinek milyen vele született fizikuma van. mert egy 2 méteres cingár gyerek járjon kondizni, de egy alacsonyabb erősebb felépítésűnek meg nincs rá szüksége. ezért sem lehet általánosítani.
  • VolvexGlobator
    #403
    A fél és egykilós bokasúllyal szériákat nyomsz(ha igen,milyeneket) ,vagy időre,esetleg a "kifulladásig" módszert favorizálod?
  • bens
    #404
    ok, váltsunk témát!
    szerinted a küzdelmet tekintve van-e különbség egyes stílusok között? ha igen, akkor mi az, ami kiemel egy stílust a többi közül?
  • VolvexGlobator
    #405
    Egyszer olvastam valamelyik UFC-s tag (talán Vittor Belfort?)versenyre felkészülési időszakának edzéstervét....és arra jutottam,hogy ha azt túléli,akkor bármit:)
  • juzosch
    #406
    Tudsz linket, vagy pár kulcsszót ami alapján rákereshetnék?
  • juzosch
    #407
    Először is a szabályrendszerek igen komoly korlátokat állítanak. Pl ha nem lehet fejre ütni, rúgni, földharc stb, az alapvetően meghatározza a stílust. És minél több ilyen korlátozás van, annál kevésbé alkalmas pl egy szabályok nélküli harcra.
  • bens
    #408
    egy bokasúlyos lábedzés nálam úgy néz ki, h először súly nélkül lerúgok 20-30at mindkét lábbal, h bemelegedjenek az izmok. utána súllyal 2×20 ismétléses szériákat rúgok felváltva, a szériák között pedig vagy árnyékolok vagy zsákolok. általában 8-10 szériáig szotam bírni, utána még súly nélkül levezetésként 50-50et. a bukásik való edzés is haszos, de vigyázni kell a túledzéssel. én már beleestem ebbe a hibába, egy versenyszezont kellett kihagynom a túledzés miatt. izomgyulladás -> 3 hónap pihi.
  • bens
    #409
    had kötöszködjek: az aikidoban nincsenek szabályok, mégis kevés az olyan aikidos, aki alkalmas az utcai harcra. doshinkannal ugyanez a helyzet. nem gyakorolnak szabad küzdelmet, mert (állításuk szerint) az ő technikáik túl veszélyesek ehhez.
    akkor most hogy van ez? ezek szerint az igazán hatékony stílusokban nincs igazi küzdelem?
  • juzosch
    #410
    Ezzel nem kötözködsz, direkt kezdtem úgy, hogy 'először is'.
    Ez a második, hogy egyes stílusoknak más-más célja van. A harcművészeteknél pl hangsúlyosabb a látvány (ettől művészet).
  • VolvexGlobator
    #411
    "..a bukásik való edzés is haszos..."
    Mi az a bukásik?
  • bens
    #412
    elírás...

    bukásig. azt jelenti, h addig edzel amíg talpon bírsz maradni.
  • juzosch
    #413
    Csak utána megfelelőenki is kell ezt pihenni.
  • VolvexGlobator
    #414
    "... ezek szerint az igazán hatékony stílusokban nincs igazi küzdelem?..."
    Ugyan behatóbban csak a sajátomat ismerem,a többiről van némi fogalama,és amit írok,szigorúan a saját véleményem:
    Jó a verseny,és van,akinek kell is,hogy versenyezzen.Vagy azért,mert ilyen a habitusa,vagy mert szüksége van rá a teljesítménye fokozásához,vagy legyen az bármilyen más ok.
    Azt még mindig fenntartom,hogy nem az egyedüli módja a HM -eknek,de mindenesetre egy jól bejáratott út.
    Namármost: a szabályok a versenyek miatt szükségesek (súlycsoport,korcsoport,nemenkénti felosztás,védőfelszerelések,stb,stb...) ,és a versenysportok gyakorlói ezek figyelembevételével készülnek fel.És ez így van jól.
    Hozok viszont egy példát : egy tréning alkalmával te,vagy bárki,aki hasonló sportot csinál,pontkesztyűre,vagy tai-padra leüt 1500 csapottat.Ezzel párhuzamban én (mi) fabábura,vagy bármilyen más edzőkészségre ráverünk ugyanennyi satsau-t (egyfajta kézéltechnika torokra).Neked javul a horgod,nekem a satsau-m.Az viszont világos,hogy én talán soha a büdös életben nem fogom tudni alkalmazni élesben a satsaumat,de még ha oda kerülne a sor,versenyen sem,mert mindenhol tiltják,érthető okokból.ha innen nézem,még a faigerk (azt hiszem,a karatéban kin geri a neve) is "humánusabb".Említhetném még a WT -ból a számtalan szemre döfést,amit ez előbb említetteken kívül a kesztyű is lehetetlenné tenne,de szerintem párhuzamot lehet vonni az Aikido izületroncsoló technikai repertoárjával is.
    Nem mellékesen sem a vingcsun,sem az Aikido megalapítója nem ringbe szánta a rendszerét.
    "...A harcművészeteknél pl hangsúlyosabb a látvány (ettől művészet)...." Ez is csak bizonyos feltételek mellett igaz.A WT -nál szerintem nincs "látványtalanabb" harcművészet.Semmi sallang,semmit hátraszaltó,semmi flikkflakk.

  • VolvexGlobator
    #415
    Ja....jó.Bocsi.Nem bírtam hová tenni így hirtelen.