45276
  • akyyy
    #398
    holnap reggel 9 óra
  • akyyy
    #397
    jó de ez star trek lesz
  • Herold
    #396
    Pont azért nem nyerő, mert már 5 éve megy. A legjobbakat már lehetetlen utolérni.
  • raptorHUN
    #395
    a wow egy kalap kaki, az aoc-ra rá lehet únni nagyon hamar. ha összetett, játszható, működő online játékra vágytok, akkor ajánlom figyelmetekbe a több, mint 5 éve működő eve-et.

    http://www.eve-online.com

    http://www.eve-online.hu
  • akyyy
    #394
    nekem nem jön be a banner alatti link:(

    2 nap mulva lejár a számláló.

    és van egy ilyen:
    http://www.startrekonline.com/
  • [NST]Cifu
    #393
    Marad a remény. Jó lenne egy korrekt MMO, mert teljesen behalt minden reményem. A WoW-ra ráuntam két és fél év után, az AoC talán egy év múlva lesz játszható, a jelenlegi állapota katasztrófa. Az SWG sose fog feltámadni (pedig adtam neki még egy esélyt, de hiába, ez már nem az, ami valaha volt...), a KotoR 3 a hírek szerint halott (már ha tényleg MMO-t faragtak volna belőle a Bioware-nél)... Marad az ST:O és talán a Wh40k MMO, ha egyszer az életben elkészülnek. :S

    Arra azért kíváncsi leszek, hogy ha tényleg erről szól a visszaszámláló, hogy mit sikerül felmutatniuk az elmúlt fél év alatt.
  • Hmuda
    #392
    Azt nem tudom, de az már biztos, hogy ők foglalkoznak vele.
  • [NST]Cifu
    #391
    Gondolod, hogy megmentik az STO-t?
  • Hmuda
    #390
    Ajánlom a jelenlévők figyelmébe ezen oldal jobb oldalán lévő számláló hátere és eme újságcikk promóciós képe közötti hasonlóságot.

    Mostmár 99%, hogy a Cryptic karolta fel a projektet.
  • Hmuda
    #389
    Akkor tényleg csak egy pletyka szintjén áll jelenleg a dolog. Kösz a linket. :-)
  • [NST]Cifu
    #388
    Itt egy kis összegzés.

    Nincs hivatalosan semmi. Annyi a hír értéke, hogy a Cryptic embereket toboroz az ex-Perpetual-osok közül.

    Viszont a Marvel Universe Online-ról kb. két hónapja nincs semmi hír, a legutolsó is az volt, hogy az M$ finoman szólva nem volt elszálva a MUO akkori állapotától, mivel X-Box360-on iszonyatosan lassú volt (5fps-ről beszéltek), ráadásul egy sima multi-verekedős játéknál semmivel sem volt több. A pletykák tehát azért terjednek, mert a Cryptic-nek ha elszált a MUO, akkor új fejlesztésbe kell fognia, erre pedig az ST:O egy jó hátteret nyújthatna.
  • Hmuda
    #387
    Nos ez így egy kicsit zsákbamacska, ha tényleg a Cryptic vette át. Egy hivatalos bejelentés linkje hihetőbbé tenné...

    Egyrészt bizakodásra ad okot az a tény, hogy a CoX-párosban is remekül eltalálták a képregényes/szuperhős/szupergonosz feelinget. Szóval meg van az esély arra, hogy talán ezt a játékot is a megfelelő irányba terelik.

    Viszont a Cryptictől eddig csak a CoX-párost láthattuk, szóval lehet, hogy csak a könyedtebb hangvételű MMO-k készítésében jeleskednek. Ez majd csak sokkal később fog kiderülni. Plusz egy kicsit aggasztó, hogy ha tényleg ők kapták a jogokat, akkor a csapatnak máris három dologra kell figyelnie. Egyrészt továbbra is tonnaszám kell gyártania az ingyenes kiegészítőket a CoX-játékokhoz, másrészt haladniuk kell a MarvelOnline fejlesztésével és most ezekre még rájön a ST-Online. Három ekkora projekt azért lehet megfekszi a gyomrukat (ezért is kételkedek abban, hogy tényleg a Cryptic kapta a jogokat).

    Két dolog biztos, ha tényleg ők az új készítők: egyrészt a CoX-ok megjelenés utáni update-áradatát elnézve nem lenne gond az új tartalmakkal, és másrészt mivel a Crytic úgytudom már NCSoft tulajdon, a projekt pénzelésével se lehetnének gondok.

    Szóval van valahol hivatalos bejelentés, mert itt ahogy nézem semmi ilyesmi nem volt linkelve.
  • akyyy
    #386
    Mint arról hétfőn már beszámoltunk, a P2 Entertainment (korábban Perpetual) végleg befejezte a Star Trek Online fejlesztését - szerencsére a már meglévő tartalmak nem kerültek a kukába. A projektet a legfrissebb információk szerint az a Cryptic Studios vette át, akiknek a City of Heroes és City of Villains MMO-kat is köszönhetjük. A Star Trek cím végre tehát jó kezekbe került, reméljük, ezzel a kálváriák sora is végleg lezárult.

  • Monoton
    #385
  • PLaci #384
    Nem hangzik rosszul, bár nekem az Elite Force 2-t ne említsétek.... Attól égnek áll minden szőrszálam... Amikor az első küldiben a falakból jöttek ki az ellenek, meg hasonlók, akkor nyomtam DEL-t rá... Az ST nem horror!
  • Borg
    #383
    Armada 3 is jöhetne... amolyan supreme commander stílusban...
  • akyyy
    #382
    Egy Elite Force-hoz hasonló FPS-t kéne csinálniuk.:D
    Monjduk Star Trek: Borg Commando, vagy ST: StarFleet Academy, előbbibe egy borg dolgozó vagyunk és menni kéne mindenfelé asszimilálni, utóbbi meg egy szimpla FPS, elején kiképzésekkel, és hasonlóan mint az elite force 2-ben, csak itt egy teljesen új, kitalált hajóval, legénységgel (nem fontos ugye hogy tuvok meg picard vagy xyz-k legyenek benne, bár nem lenne rossz:)

    Az hogy hasonlítanak a nevek egy másik scifi játékara, az csak egy nagy véletlen.

    amugy anno volt bejelentve egy Borg Assimilaor szerű játék, age of empires stílusban, borgokkal kellet lenni:) csak abbamaradt tán az armada 2miatt
  • Hmuda
    #381
    Miröl maradtam le? Hol mondták, hogy a Cryptic-nél vannak a jogok?

    Amúgy nem rossz cég az a Cryptic (a CoX páros egész kellemes, mert visszaadja a képregényes "életérzést"), de tényleg nem azt a típust képviselik amit egy ST játéktól elvár az ember.
  • [NST]Cifu
    #380
    Hát nem tudom, a Cryptic Studios sem tűnik egy olyan háttérnek, amitől a hajam leteszem érzésem támadt. Megvették a jogokat, de ettől még nem reménykedhetünk semmiben... :S
  • Petko
    #379
    ja én is olvastam tegnap a hírt
    őszintén szólva inkább örülök neki... legalább addig se kurják el egy szar játékkal a trek világot... illetve még a remény megvan hogy egyszer valamikor a távoli jövőben lehet belőle egy igazi jó játék
  • Khabbas
    #378
    Időközben megtaláltam, köszi :)
    Bocs a sok off-ért :)
  • Guest
    #377
    http://www.sg.hu/forumxtreme.php
  • Khabbas
    #376
    Hogyan? :D
  • Guest
    #375
    Ez itt pont rossz szöveg, mert itt konkrétan tényleg megveheted :D
  • Khabbas
    #374
    WTB edit gomb :)
    Csak akkor vettem észre miután kiment, sorry.
  • Khabbas
    #373


    Elöről kezdődik a fejlesztés...

    [A kedvedért URL tagek közé raktam, ha már te lusta voltál megtenni ezt a pofátlanul egyszerű dolgot... - mod]
  • finaltrekker
    #372
    Akkor úgy tünik az LCARS neked tetszik, nekem nem:)

    Van pár MMO ami azért lett kudarc, mert túlzásokba vitték a texturát, az efekteket, a poligon számot és az egészböl egy nagy lag világ lett majd pár hónap alatt elhagyták a játékosok az MMO-t. Nem lenne jó ha a STO is erre a sorsra jutna. A grafikától fontosabb, mint amit te is említettél: a story küldetések, a jól kidolgozott pvp és persze a sok játékos.

    Igényes, magas szinten kidolgozott MMORPG-t egyet sem tudok, sem ingyenest, sem fizetőst. Ami az összetett free mmo-kat illeti csak egyet tudok (Voyage Century Online), fizetöst meg az EVE Online-t.
  • [NST]Cifu
    #371
    Maradjunk annyiban, hogy tényleg nulla volt a content, de mindenki jól el tudott szórakozni a napi farmolással, bázisfelszedéssel, skill, majd jeti grindeléssel, városépítéssel (mégha átok és áldás is volt egyszerre). Aztán az egyik pillanatról a másikra szétverték azt, ami jó volt a játékban (az SWG skill-rendszere szerintem nagyon jól volt kitatlálva), kitalálták ezt a rákattintós harcrendszert, és kész. Nem azért hagytam/hagytuk én sem ott az SWG-t, mert mások anyáztak a SOE-re, mert magasról teszek arra, hogy más mit gondol róla. Azért léptem én is le, mert egyfelől szétverték azt, ami jó volt benne, és nem raktak bele helyette semmi olyasmit, amitől jó lett volna (normális questek, normális PvP, normális űrharcrendszer). A gazdasági rendszere jó volt, de a hozzájuk rendelt skill rendszerek lenullázásával azokat is szétverte. Doctor voltam, hajdan ugye csak ez a kaszt (meg a jetik) tudták helyrepofozni a harcokban laposra vert emberek statjait, eredetileg ehhez a Medic Centerbe kellett menni. Megváltoztatták az egészet (hogy a CU-val, vagy az NGE-vel már nem emlékszem), mire a Medic Centerek üresen álltak, hiszen a kutya nem ment már oda - minek?

    Hiába volt jól felépítve a rendszer, ahelyett, hogy a contentet erősítették volna, inkább szétverték azt, ami működött a játékban. Hülye volt a SOE? Az. Nagyon.

    Az űrrendszerből embertelen nagy dolgokat lehetett volna kihozni. Az űrhajóban mászkálás alaphelyzetben nem volt rossz, csak éppen túl sok értelme nem volt, mivel ezekkel a hajókkal nem sok mindent tudtál kezdeni (az űrbéli bányászat jónak indult, nem tudom, végül lett-e valódi haszna). Ezek a Corvette osztályú hajók ugyanis nem volt túl erősek, sokra nem mehetett velük az ember, pont a lényeg hiányzott, hogy használni tud rendesen a hajókat. Meg kellett volna csinálni rendesen a szektorokat (PvP állapot alaphangon, amelyik frakció uralja a szektort, az járörözhet ott, hívhat erősítést, stb.), bővíteni az űrbéli lehetőségeket (pl. nem csak kalózok/ellenfelek köröznek egy fix pont körül az űrben, hanem civil űrforgalom is van, stb.), esetleg megcsinálni azt, hogy a Capital shipeket bevonják a szektorokba... Embertelen lehetőségek voltak az SWG előtt. Elpuskázták.

    Szerintem azért olyan szélsőségesen szapulja mindenki a SOE-t, mert látják, hogy micsoda lehetőségek voltak a játékban, és ezeket mennyire nem használták ki.

    Egyenlőre várakozó állásponton vagyok az ST:O-val kapcsolatban, de valahol titkon remélem, hogy sikerül azt a fajta egyéni szabadságot visszaadni, ami az SWG-ben megvolt. Berendezni a kabinodat (hejj, mennyi időt elszórakozott mindenki, amíg kidíszítette a házát SWG-ben...), elmenni a kantinba csak azért, hogy megnézd van-e ott valaki ismerős, elnézni a szakmai helyszínre (mint az SWG-ben a Medic Center volt Doctorként), hogy dolgoz, és közben okísd azokat, akik most kezdik a "pályát", illetve tanulj attól, aki már régóta csinálja...

    Igen, egy ilyen játékkal tényleg jól el tudnék lenni...
  • Petko
    #370
    az swg-n mindíg jót mosolygok amikor az mmorpg.com-on a friss forum activityben minden 3. írás arról szól hogy valaki szidja a soe-t meg az swg-t meg nge, cu-t és hogy vissza kéne állítani
    ezek az amerikai kölykök tényleg belül teljesen üresek és egyedül borg kollektívában képesek valamit gondolni... ha egykét ember elkezdi szidni a soe-t, akkor a soe szidás divat lesz, és aki lehet életében nem játszott swg-vel, illetve az se tudja mi az a cu, meg nge bedob néhány posztot hogy állítsák vissza, meg kurvaanyát a rohadt soenak csak azért mert mindenki csinálja
    a játékvilág amúgy is így mükdöik, egyéni vélemény minimális csak mindenki azt képes szajkózni amit a többi is, nehogy dekonformálódjon a közösségből
    én mindíg az swg esetében azt mondtam hogy az is csak egy sima szabvány mmorpg elvekre épül, a régi rendszerben ugyanolyan szar volt a játékmenet, unalmas, értelmetlen questek, semmi szerepbeélés, éjjel nappal grindelés... aztán majdmolták vele a wow-ot, de ettől még a lényeg nem változott, ugyanolyan buta értelmetlen lett a karakterfejlődés rendszer... de egykét nyomi amerikainak emiatt elértéktelenedett a jedi karaktere, amit évekig élvezhetetlenül grindelt - és önvédő mechanizmusként elkedte szajkózni hogy mennyire elbaszta a soe, aztán ezt letöltötte a kollektíva és mindenki ugyanezt kezdte mondani... pedig emögött semmi értelem/valóság nincs
    viszont azt senki se szajkózza hogy a soe meg az swg a buta szereptelen-játékmenet ellenére viszont zseniális gazdasági rendszerrel rendelkezett, az építkezés, termelés, feldolgozás, cserekeresedelem istenien jó volt és azóta sincs sehol ilyen jól kidolgozott
    az űr-ös rész pedig igaz hogy unalmas meg béna volt, de ott is le a kalappal hogy technológiailag ilyen jól megoldották a tér kezelést, a hajók mozgását, és hogy a hajókon belül lehetett mászkerálni... az eszméletlen jó amikor az ablakon lehet látni egy az egyben mi van kívül

    ez a hajós rendszer amit elvárnék egy sto-tól, de ezzel meg tuti nem foglalkozik senki
  • [NST]Cifu
    #369
    1.: Az LCARS-t folyamatosan fejleszgették az idők folyamán, és az időutazós, jövőképes epizódokban megcsinálták a jövőbeni LCARS kinézetet is. Tehát LCARS nélkül a Trek a TNG utáni időszakban szvsz nem canon.

    2.: Mitől gyenge a két kép? Először is az űrhajó kidolgozottsága gyenge, másfelől a lövöldözős kép szintén gyenge. Modellek, textúrák minősége igencsak kezdetleges. Egy MMO-ban bizony a grafika is nagyon meghatározó. Ha nem így lenne, akkor szerinted miért bővítik például az EVE grafikai motorját folyamatosan?

    3.: Mondj egy igényes, magas szinten kidolgozott, összetett ingyenes MMORPG-t.

    4.: Az SWG totál félresiklott. A csúcsidőszakban, az NGE előtt volt kb. félmilliós játékosbázisa. Most lehet kb. pár tízezres. Hajdan sem a content miatt szerették a játékosok, mert az űrbéli questelést kb. egy hónap alatt kimaxoltuk, utána pedig jöttek a rendszer hátrányai (nincs rendes PvP az űrben, nincsenek rendes questet az űrben, unalmas és lapos volt az egész, ráadásul nagyon egyirányúan működött (mindenki csúcssebességű, erős fegyverzetű, páncélzat nélküli, minimálpajzsos PvP hajóban rohangált a Kessel systemben, nem volt értelme a komolyabb összeálításoknak a capital ship szintű harcokhoz (Tie Bomber / B-Wing), mivel egyszerűen életképtelenek voltak). De ez mondjuk az egész SWG-re igaz volt. Félévente volt egy nagy újdonságként beharangozott, normális questsorozat, amit egy nap alatt végig lehetett vinni. Gyakorlatilag a Skill rendszer és a szabad kereskedelem / építés volt az egyetlen normális időtöltés a játékban, illetve a Jedi grindelés. Ezt az NGE-vel, majd a "Star Warshis" baromsággal végleg hülyére szedték szét. Hajdan Coronetben a Starport előtt annyi játékos volt a Chimaera-n, hogy nem bírta a gépem (~150-200 játékos minimum). Ha bementél Mos Eisly-ba a kantinba, minimum 3-4 zenészt és fél tucat táncost láttál ott, plusz vagy egy tucat embert, aki éppen tippelt nekik. Ma kihalt az egész szerver, ha összefut két játékos, örömtáncban törnek ki, hogy van még élet a galaxisban. Ha ez szerinted nem egy sikertelen játék, akkor mégis mi az?
  • akyyy
    #368
    sztem is alap, és akárhogy mutat, hiányzot az enterprise jövöképeiben is, meg az új játékokban is.
  • finaltrekker
    #367
    1.: Az LCARS-t évtizedekkel ezelött találták ki, ráadásúl nem felhasználók számára, ha nem a tv-ben futó ST ''hátterének'', tehát pc-n, ráadásul ma elég esetlenül mutat.
    2.: Mitől gyenge az a két kép? Egy MMO-ban nem a grafikáé a meghatározó szerep. Honnan veszed, hogy mindent kidobtak és mindent elöröl kell kezdeni? Ilyet egy értelmes helyen sem írtak. Igaz, hogy már évek óta tervezgetik és készítik az STO-t, de még van két év a megjelenéséig, akkor minek többet tudni?
    3.: Az ingyenesekért is fizetni kell, csak másképpen és gyakran többet:P
    4.: Az MMO-k többsége általában elbukik, de azért szerintem az SWG nem annyira sikertelen vagy pl. a LOTRO.
  • [NST]Cifu
    #366
    1.: Nincs LCARS eddig. Rajtad kívűl minden ST fan számára valószinüleg ezt tekinti az egész ST világ egyik alapjának. Nagyon szépen ki volt találva a TNG-ben, szépen ki volt vitelezve sorozatokon át. Enélkül nem lehet elképzelni egy Treket...
    2.: Az nem szerencsés, ha egy MMORPG fejlesztőgárdája változik, szóval hülyeség, hogy jó, hogy a régi programozók elhúztak. Számtalan példa volt rá, mit is jelent az, amikor a fejlesztőgárda szétesik. Eddig volt egy többé-kevésbé kész koncepció, volt egy alaptörténet, voltak elképzelések. A jelek szerint ezek mindegyike ment a kukába. Mit jelent ez. Egyfelől azt, hogy nulláról kezdik a fejlesztést. Az eddig belefeccölt munka kuka. Másodszor azt, hogy új koncepció kell, új háttértörténet kell, új elképzelések kellenek. Ezek egyenlőre sehol sincsenek. Van két gyenge kép, pár gyenge szlogen, ennyi. A Perpetum eredeti megoldása sem tetszett, de ott legalább volt egy jól felépített háttértörténet, amivel egy normális írót bíztak meg. Itt semmi ilyesmi. Nem tudni kik a készítők, egy szó sincs arról, hogy mennyire érzik a sajátjuknak a világot, avagy csak egy munka, amit el kell végezni, oszt jól van.
    3.: A fizetős vs. ingyenes megoldásra ezer és egy példa van. Maradjunk annyiba, hogy ingyenes MMORPG-t nem nagyon lehet minőségire csinálni. Egy ilyen játék fejlesztési költsége brutális. Alsó hangon több millió dollár, egy rendes MMORPG inkább több tíz millió dollár. Hatalmas világokról beszélünk, sok tereptárgyal, objektummal, rengeteg szövegüzenettel, beszédszöveggel. Ezeket meg kell csinálni. Igazán komoly, igényes ingyenes MMORPG-t nem nagyon lehet csinálni. Pláne egy olyan összetettségűt, amekkorát a Trak világa igényelne.
    4.: Eddig sajnos a legtöbb "nagy" és népszerű világot játékba vivő MMORPG bukás volt, vagy bukást csináltak belőle. Star Wars, Matrix, stb...
  • finaltrekker
    #365
    Nem tudom, hogy lehet két képböl levenni, hogy milyen lesz a játék. Egyébként meg jó hogy elhúztak a régi programozók. A nagy cég felvásárolta a kicsit, régi melósok viszlát, új fönökkel új banda jön. Ennyi. Nem kell belöle "hú de elcseszték" hangulatot csinálni.
  • Muki100
    #364
    Osztom a véleményt. Valami többet várnék azért egy n+1-edik ugyanarra a sablonra épített játéknál, ha már ST-ről van szó. Jó persze, lehet változtatnak rajta de már hány éve ülnek rajta és eddig ennyi a felmutatott eredmény, meg az, hogy a nem fanoknak is tetszeni akarnak.
    btw nem fun hanem fan ;)
  • Pluskast
    #363
    Ez azért van mert akik eredetileg készítették a játékot azok elhúztak. Látva így a képeket és elolvasva a koncepciót nem is csodálkozom a dolgon.
  • Pluskast
    #362
    Ez bukás most megmondom! És hiába hivatkozna olyan faszságokra, hogy nem csak a funoknak készűl. Az SWG játékosok 98% fun volt. Meg is bukott szépen a játék. Ez egy nevetséges borzalom lesz.
  • Monoton
    #361
    fogalmam sincs mennyi lesz de sztem havidijas lesz

    pl. lineage 3000-4000 ft kb /hó attól függ hogy fizetsz
  • finaltrekker
    #360
    Akkor még egy kérdés, mert nagyon nem vagyok otthon a havidíjas MMO-k világában... Mennyi átlagban egy 1 éves díj Ft-ban? Vagy mennyire lehet számítani az STO-nál.
  • Monoton
    #359
    sztem lesznek

    de nemhiszem hogy minden bolygon nagyváros