2389
Sudden Strike mindörökké
  • Axon
    #427
    A Global Force modnak saját weboldala van:
    http://ww7.enjoy.ne.jp/~kurisu.k/
  • Axon
    #426
    Üdvözlet újra a Sudden Strike táborban.
    Ez a játék túlél mindenkit és nem könnyű megunni.
    Ha modokkal kapcsolatban bármi kérdésed van, akkor írj ide a fórumba bátran.
  • Thirstybeer
    #425
    Á teljesen jó dolog,hogy megtláltam ezt a fórumot.Kissé kiestem a Sudden Strike élvonalból az utóbbi időben(2 év),de most itt olvasgatva végre kezdelőttem letisztulni miféle modokat,patcheket tudok(fogok) majd begyűjteni a későbbiekben.Sajnos nincs már meg egyik Sudden sem,de most már,hogy ráérek igyekszem bepótolni hiányosságaim.Ezenkívül még annyit szeretnék elmondani,hogy jók a screenshotok,meg az infók,szóval így tovább!Üdv!
  • dani92
    #424
    ja különben kábel
  • dani92
    #423
    nem megy ugyanazt a modot tettem fel amit a multkór irtam.És ugyanaz a hiba
  • dani92
    #422
    jó kösz megnézem ha valami van írok
  • Axon
    #421
    Nem emlékszem, hogy nekem olyan sokáig tartott volna. Milyen netkapcsolatod van (ADSL, kábelnet, stb.)?
  • Axon
    #420
    A mod-okról még annyit tudnod kell, hogy az eredeti játék kampányait és pályáit tökéletesen tudod használni a modokkal is, tehát például ha az LRM moddal indítottad a játékot, akkor játszhatsz a kampányokkal és a sud2 eredeti pályáival, sőtt a netről letöltött sud2-höz készült összes pályával. Plusz játszhatsz speciálisan az LRM-hez készült pályákkal. Viszont! A modokhoz készült pályákkal csak az adott moddal tudsz játszani. Ez azt jelenti, hogy ha letöltesz a netről egy RWM6.31-es modhoz készült pályát, azt már nem tudod elindítani például az LRM moddal, meg semelyik másik moddal sem csak és kizárólag az RWM6.31-es moddal.
  • Axon
    #419
    Ha jól telepítetted fel a multimod-ot, akkor a sud2 alkönyvtáradban lett egy ss2switcher alkönyvtár és lett egy multimodswitcher.exe (vagy hasonló nevű) file.
    Ha a letöltött mod-ot (RWM6.31, LRM, stb.) jól telepítetted, akkor a ss2switcher alkönyvtárban lesz a nevével egyező nevű alkönyvtár (pl. LRM, RWM6). Ha ez magvan, akkor jól csináltál mindent.
    El kell indítanod a sud2 alkönyvtárban levő multimodswitcher.exe (vagy hasonló nevű) file-t. Ekkor kapsz egy fekete négyzetet különféle opciókkal. baloldalon van egy lenyíló menü a telepített modokkal. válaszd ki belőlle azt amelyiket el akarod indítani. Ezután klikkel a Launch Game menüpontra és már indul is a játék a megfelelő mod-al.
  • dani92
    #418
    most tőltöm ezt a modot amit mondtál.De ez nem igaz 8,9-óráig fogja tőlteni?
  • dani92
    #417
    feltettem ezt a multi izét. És azután mit kell csinálni? le kell tőlteni egy modot és azután??
  • dani92
    #416
    jó lehet!? kösz megyek is letőlteni
  • Axon
    #415
    Innen le tudod tölteni:
    www.leonardslair.com
    Egyébként ezen az oldalon találod a kedvenc mod-omat az LRM-et. Ebből van a sud2-höz készült verzió, az a 2.37-es és van a resource War-hoz készült verzió is, ami jelenleg a 4.2-es verziónál tart.

    Az oldalon klikkelj az LRM mod download menüpontra és ott megtalálod a MultiModSwitcher mindkét verzióját. Az első a sud2-höz való a második pedig az RW-hez.
    Csak ajánlani tudom, hogy próbáld ki az LRM mod-ot is. Az oldalon találsz kifejezetten az LRM-hez készült pályákat is. Eszméletlenül jók. Főleg a Stálingrádos pálya. Itt még lovasszekér vontatású ágyúk is vannak.
  • Axon
    #414
    A Sud 2-höz ha modokat telepítesz, akkor kelleni fog a MultiModSwitcher is. Ez egy apró programocska amit elindítva egy menüt találsz az összes telepített modról. Itt kiválaszthatod, hogy melyiket indítsa el, de indíthatod az eredeti játékot is.
  • Axon
    #413
    A sud 3 megjelenéséről nem tudok semmit. Még csak távoli ígérgetéseket hallani 2006-ra.
  • dani92
    #412
    szia Axon megin én vagyok letőltöttem erről a sudden maps honlaplór a (sudden strike 2)(RealWarfare 6.3 című módosítást felteszem minden rendben de amikór elindítok egy kűldetést, (bármelyiket) kiírja ezt no sound datafile real warfaremod 6.0\rwm_ sound.rus. EZ mit jelent és mit kell vele csinálni? Előre is kösz
  • dani92
    #411
    sziasztok Axon mikór jelenik meg a sudden 3?
  • Axon
    #410
    Sikerült lehámoznom végre a mod-ot meg a pályákat. Pont ezen a gépen nincs telepítve a resource war. Sud2, hidden stroke 1-2, mind telepítve van csak az RW nincs
  • Axon
    #409
    Megtaláltam.
    Itt vannak a hozzávalók:
    http://www.sudden-strike.ru/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=113#cat

    Külön le kell szedni a mod-ot (57 mb) és külön a hangokat (108 mb). Na meg vannak még itt mindenféle kiegészítők (angol nyelvi támogatás) és pályák.
    Szedegessétek.
  • Axon
    #408
    Egy újabb hír!

    A Sudden Strike 2-höz készült FMRM orosz fejlesztésű mod készítőin nem lankadtak és a Resource War-hoz is csináltak egy remek mod-ot. A nevén viszont változtattak és immár RWG (Real War Games) néven adták ki a modot.
    Néhány jellemző:
    A tankok különbözően viselkednek a különböző talajon. A nehéz tankok mély nyomot hagynak a földben és a gyengébb hidak beomlanak a nehezebb tankok alatt. 700 új hang került a játékba. Az utászok immár nem töltik fel saját készleteiket, az utánpótlás épületekben termelődik, ahonnan el kell majd szállítanunk a frontra.
    A legnagyobb változások mégis a játékmenetben adódtak, egy előre létrehozott - a valóság alapján készült - táblázatból számolja a gép, hogy milyen töltényeknek milyen hatása van, ezzel teljessé téve a realisztikusságot. A robbanásoknak immár a morálra is hatásuk van. Ez teljesen új értelmet ad a Sudden Strike 2-ben megjelenő eddigi értelmetlen morálrendszernek. A légiharc paramétereit teljesen átírták, hogy azok megfeleljenek a valóságnak. Utóbbi igaz szinte minden részére a játéknak.
    Szóval remek kis darab érdemes kipróbálni. Elég sok pályát is készítettek már hozzá. A legnagyobb kihívást mégis a beszerzése jelenti, ugyanis egy ciril betűs orosz oldalról kell lebányászni. Kitartást hozzá :-)

    Itt keresgéljetek:
    http://www.sudden-strike.ru/
  • Axon
    #407
    Itt van néhány szépen kidolgozott egység is

  • Axon
    #406
    Képek jelentek meg a készülő RWM6.6-os modból:

  • ÚFC10
    #405
    Köszi...............így már átlátom a dolgot.........../jól leírtad/
  • Axon
    #404
    Kérdezz nyugodtan, ha valami nem világos.
  • Axon
    #403
    Említenem kellene még a tenger sok modot, de ha visszaolvasol a topikban, akkor láthatod, hogy folyamatosan a modokról volt benne szó.
    A sud1-hez 3 mod készült
    A sud2-hoz össze sem tudnám számolni 10-15 közé teszem a számukat.
    A RW-hoz, tudtommal 5 mod készült eddig.

    Érdekesség a Hidden Stroke 1 része. Ez elvileg egy mod a sud2-höz, mivel a sud2-t is igényli. Viszont a HS1-hez már két modot is készítettek. Ez amolyan mod a modhoz. A HS2-höz tudomásom szerint még nem készült mod, bár biztos fog, mivel ez már önálló játék, így sokkal nagyobb a létjugosultsága egy modnak hozzá, mint a HS1-hez, ami önmagában is csak egy mod.
  • Axon
    #402
    Említést kell még tennem két játékról.
    Az első a Cold war Conflict. Ez a Sud2 motorját használó játék, de a hideg háborúban játszódik 50-es évektől a 70-es évekig. Remek program. Ez teljesen önálló játék, tehát nem kell hozzá a sud2-t telepíteni.

    A másik a Gulf war, amely az Irak-Iráni háborút dolgozza fel. Ez nég nem jelent meg de már előrendelhető. A demoja már rég letölthető, amelyben egy pályán mehetünk végig. Nagyon jó. Ez is a sud2 motorjával készült, de önálló játék és nem kell hozzá a sud2-t telepíteni.
  • Axon
    #401
    Elmondom sorrendben:

    Sudden Strike 1 (megjelent 2000-ben)

    Sudden Strike Forever (megjelent 2001-ben)(A Sudden Strike 1 -et kicsit elkapkodva adták ki. Ezután szépen befejezték és kiadták Sudden Strike Forever néven, ez gyakorlatilag az első rész feljavított verziója)

    Sudden Strike 2 (megjelent 2002-ben)

    Resource War (megjelent 2004-ben)
    A Resource War teljesen önálló játékként jelent meg, tehát semmi köze a Sudden Strike 2-höz! Ebben mint mondtam, már az egységek üzemanyaggal mennek és van egység gyártás is. A Sud2 pályái nem jók a RW-hoz, és a RW pályái sem jók a sud2 höz. hasonlóan a sud2 modjai nem jók a RW-hoz és a RW modjai sem jók a Sud2-höz. Teljesen új játékról van szó.
    A hasonlóság viszont szembetűnő, mivel ugyanazok az egységek és a pályaelemek. A resource wart azért készítetteék, mivel a Sudden strike még ma is óriási népszerűségnek örvend, főleg német országban és oroszországban. Olyannyira, hogy a rajongó tábort ezzel akarták megajándékozni és persze nem utolsó sorban üzletileg sem volt rossz kiadni.

    Nemhivatalos fizetős kiegészítő a Hidden Stroke és a Hidden Stroke 2. A HS1 nem önálló játék, hanem a Sud2 megléte szükséges hozzá. A HS2 (ami az idén jelent meg és fantasztikusan jó) már önálló játék, tehát magában tartalmazza a sud2 motorját és nem kell hozzá telepíteni a sud2-t.
  • lammaer
    #400
    Igen, valami ilyesmire számitottam, köszi.
  • ÚFC10
    #399
    Axon!!!
    Most akkor a sudden strike 2 ő nem ugyan az mint a Resource War???
    vagy most hogy van mert egy valag kiegészítő mod van hozzá????
  • Axon
    #398
    Igen, a Resource War-ban már van egységgyártás.
    Az egyik legszembetűnőbb változtatás, hogy itt a járművek már üzemanyagot fogyasztanak és ha kifogy, akkor nem tudnak mozogni. Vannak töltő kocsik, amelyek fel tudják őket tölteni üzemanyaggal.
    Vannak gyárak, amelyek járműveket gyártanak. Ezeket nem lehet építeni, hanem el lehet őket foglalni. Ezután magától termel egységeket és olyat amilyet akar, tehát nem tudod állítani, hogy mit gyártson. Vannak épületek, amik katonákat "gyártanak", ezek is természetesen véletlenszerűen.

    Multiban mindig vannak járművet és embert gyártó épületek, single pályán viszont nembiztos. Attól függ, hogy aki készítette, tett-e a térképre. A gyári single pályákon általában van, a netről letölthetőkön viszont változó.

    Ezeken kívül viszont nagy a hasonlóság a Sudden Strike 2-vel. Teljesen ugyanazok az egységek vannak benne, nincs új egység és nem lettek átszerkesztve a meglévő egységek textúrái sem. A realizmuson viszont sokat javítottak. A tankok mostmár csak előre látnak, oldalra szinte alíg. Na persze csak ha egyedül vannak. Ha van mellettük katona, akkor azok természetesen már minden irányban látnak. A tankból, ha kinéz a parancsnok, akkor persze már minden irányban jól belátni a területet.
  • lammaer
    #397
    Axon,

    A resource war játékmenetben más mint az SS2? Úgy értem, a cime alapján arra gondolnék, hogy lehet benne valahogy egységeket "gyártani" de nem vagyok benne biztos. Hogy is van ez?
  • ÚFC10
    #396
    AZ a probléma hogy a 2to2.2 nem megy fel mert azt írja ki hogy not found game.exe telepítés előtt.............
    Van egy 2.0 ás patch is amit előtte fel kell rakni??és ugy ezt?
    köszi!!
  • ÚFC10
    #395
    Köszi szépen Axon!!!
    Ha elkadok akkor még kérdezek!!!!
  • Axon
    #394
    Itt találsz elképesztő mennyiségű pályát a Sudden Strike összes részéhez és külön az összes mod-hoz:

    www.sudden-strike-maps.de
  • Axon
    #393
    Keress rá a neten erre a MultiModSwitcher-re. A legutóbbi az 1.05-ös verzió. Ez szükséges ahhoz is ha egy mod-ot telepítesz, mivel csak ezzel tudod elindítani.
    Ami miatt számodra lényeges, hogy ennek a MultiModSwitcher-nek van egy Multiplayer menüpontja. Ha rákattintasz akkor látod az összes aktív játékot, amihez csatlakozhatsz, de ami mégfontosabb, hogy látod milyen moddal játszanak. Ma már a legtöbb multis játékban valamilyen mod-al feljavított Sudden Strike 2-vel játszanak. Ilyenkor azt a modot indítod el, amit éppen használnak az adott multis játékban. Ami még probléma lehet, hogy nem biztos, hogy neked meg lesz az a multis pálya amivel éppen játszanak.
    Na ilyenkor nincs könnyű dolgod. Vagy megkeresed a neten azt a pályát, vagy megpróbálsz beszélni azokkal akik éppen játszanak vele, hogy küldjék el neked.
  • Axon
    #392
    Nos eddig rendben:

    Először kell a sudden 2.
    Ami jobb esetben 2.0-ás.
    Aztán keresd meg ezt: SUE_II_PATCH_20to22

    Ilyenkor már multizhatsz is. Ha bemész a multi részbe, akkor kikeresi az aktív multis játékokat és megpróbálhatsz csatlakozni hozzájuk.

    Az RWM6.5, Hidden Stroke és a többi mod (van vagy tíz), nem szükséges a multizáshoz. Amit ajánlok letölteni az a MultiModSwitcher.
  • ÚFC10
    #391
    Igen!
    Először kell a sudden 2.
    Ami jobb esetben 2.0-ás.
    Aztán keresd meg ezt: SUE_II_PATCH_20to22
    Utánna jön az RWM 6.5.És kész!
    Multiplay!
    Real Warfare Mod . Egyfajta modja a sudden játszásnak!
    De ezt Axon jobban tudja!

    Így csináltam ahogyan visszakerestem...........
    mit kéne újjítani?????ha kell
  • ÚFC10
    #390
    Hela srácok!!!!
    Kezdő vagyok még a sudden 2 ben.
    A sima 2 megvan...............hogyan lehet multizni???
    Kell hozzá a Hidden stroke vagy valami más???
    Köszi,csáó!!!
  • Axon
    #389
    Próba képpen megpróbálkoztam egy rohammal. Vannak páncélosok is, amiket a péncéltörő-puskás és páncélöklös egységek szépen lerendeznek, na meg a 2-3 MG34-es gyalogos rendesen aprítja az ellenséges gyalogságot is. Ettől függetlenül hamar leamortizálódik a csapat, így jobb a lopakodós taktika. Távcsöves tisztekkel kémkedni és mesterlövésszel lövöldözni. Mondjuk itt a katonák már "intelligensen" viselkednek, és ha egy társukat lelövöm, röktön megindulnak a feltételezett lövés irányába egy kis revansért. Így érdemes szépen láncban felállítani az embereket, de nagy haszna van a 2db MG34-essel felszerelt páncélozott szállító járműnek is, amit a legelején kapunk.
  • Axon
    #388
    Van köztük 1 db medic és 1 db mesterlövész is. Kincsként őrízzük őket!
    Ezen kívül a szokásos puskás, géppisztojos, páncélöklös, és néhány tiszt található a csapatban.
    A legszörnyűbb, hogy az ott hagyott nashorn és marder szép lassan leamortizálódik és felrobban:



    Pedig de jól jönne a segítségük a harcokban.