2389
Sudden Strike mindörökké
  • bauer
    #587
    Üdvözletem Mindenkinek!
    Történetesen 3 éve játszom az ss2-vel és én személy szerint a legjobb játéknak tartom a földön! Igaz interneten való sudden-partyhoz még nem volt szerencsém, de multiban már nyomtam egy párszor. Csak azért bátorkodtam ide írni, hogy közzétegyem én is nagy fun vagyok :D
    Régóta próbálok pályákat készíteni de idáig nem vittem sokra ilyen téren. :(
    Nem igazán értem pl azt, ogy hogyan lehet egy adott házat telepakolni ellenséges "erővel" az editorban, hol lehetne meghatározni az MI mozgását a pályán...stb.
    Ha vki tudna nekem segíteni vmi részletes dokumentációval, vagy írna pár sort és elküldené mailban, nagyon hálás lennék!!! :) címem: [email protected]
    Előre is köszönöm!
    SS2-RW örökké...
  • HunButyok
    #586
    oké-oké4 mindenképpen
  • Axon
    #585
    Na majd írd meg, hogy mikor lesz, mivel minden hónapban egy teljes hétvégét budapesten kell töltenem és ha a találkozó pont arra a hétvégére esne véletlenül, akkor szívesen elmegyek.
  • HunButyok
    #584
    A sudden jobb mint a kvék! :D

    Ja amúgy nyáron tervezünk egy kisebb nemzetközi suddentalit. Pl. Schelle, Leonard stb... mindenki jönne, aki tudna!
  • Axon
    #583
    Vidéki betyár vagyok, bő 200 kilóméterre a fővárostól. Azért régebben 3-4 -en lenyomtunk néhány partit a munkahelyi lanon :-)
    Monjuk a lan most is itt lenne melóidő után, csak embert nem találnék a sud-hoz. Biztos mindenki kvékezni akarna...
  • Axon
    #582
    Ez remek hír. A magyar egységes pályákat pedig már nagyon várom. Még a sud 1. részéhez annó elkezdtem csinálni 1-2 pályát, de ha lesznek magyar egységek is, akkor lehet, hogy újra megpróbálok valamit összehozni, márcsak az egységek felvonultatása kedvéért is.
  • HunButyok
    #581
    Amúgy ha Bp-i vagy, egy lan-party-ra bármikor szívesen várunk! :D
  • HunButyok
    #580
    Hú, sebaj, készül egy valagnyi single pálya is majd. Ehhez a Winter Warhoz is, na és a RCM 1.11-hez is...
    Jó szórakozást!
    Amúgy már elkezdtünk dolgozni a RCM 2.0 Sommer Battles-ön. Tervezett lengyel egységek, amyagr egységek, melyek eddig nem voltak, most ezek a kihívás.
  • Axon
    #579
    Én sajnos csak a single pályákat tudom használni, mivel a munkahelyi tűzfal miatt nem tudok multizni. Mondjuk egy-egy jobb single pálya napokig is betart.
  • HunButyok
    #578
    Halihó!

    Örülök, hogy tetszik a pálya...
    Sikerült elpusztítani az ipari létesítményeket?
    Most készül az 512#512-es lengyelországos őszi pálya, amely maga lesz a tökély. Eddigi állás szerint már megvannak az egységek és utánpótlások, csupán az óriási pálya befásítása és a lakóházak, illetve ipari létesítmények megszépítése van hátra, nameg a szkriptezés...
    A járművek abszolút korhűséget tükröznek majd. Mivel korszerű lengyel tank nincs a játékban, ezért szovjet T-26-os tankkal lett helyettesítve a lengyel 7TP tank. (mindkét tank tökegyformán nézett ki eredetileg is, hiszen a Vickers licensze alapján gyártották mindkettőt)
    A szovjet páncélosok:
    T-26
    BT-7
    T-28 (mozgó géppuskaállás, repeszgránát-kartács lövedékkel)
    T-35 (mozgó erőd páncéltőrő ágyúval és repeszgránát-kartács lövedékkel)
    A két monstrumtól nem kell megijedni, hiszen méretük ellenére könnyen el lehet intézni őket (vékony a páncéljuk), bár megközelíteni nehéz mindkettőt...
    A német tankok:
    Pz.38t
    Pz.35t
    pz I
    pz I parancsnoki változat
    pz II
    Pz III korai
    Pz IV ausf. D

    A lengyel páncélosok tehát: 7TP-nek kinevezett T-26-osok illetve Renault-ok (de francia színezetűek, mivel azok szebbek, mint eme szürkések...
    Multiban mindenesetre úgy ajánlatos játszani, hogy egy ruszki, egy náci és 2-3-4 lengyel csapat... :D

    Készül egy új szingle pálya is ami a Bicske-Csabdi környéki 1945 telén zajlott harcokat eleveníti fel. Lesz multi és single verziója is...

  • Axon
    #577
    ... és kész is a fekete-fehér tüzér:

  • Axon
    #576
    Majd a másik ágyú mellé állítom a fekete és fehér tehenet:

  • Axon
    #575
  • Axon
    #574
  • Axon
    #573
    Majd beültetem őket és lőn szürke és vörös emberré válnak :-)

  • Axon
    #572
    Az ágyú mellé oda állítom a szürke és a vörös tehenet:

  • Axon
    #571
    Felderítő géppel meglesem a németeket, sacnos ott figyel a halálos légvédelmi ágyú is:

  • Axon
    #570
    Van lovasság is!

  • Axon
    #569
  • Axon
    #568
    Valami gáz van az srv.hu szerverével...
  • Axon
    #567
  • Axon
    #566
    Kipróbáltam az általad készített pályát. Remek! Nagyon élvezem. Csináltam néhány kedvcsináló képet, megpróbálom beszúrni ide.
  • HunButyok
    #565
    Csináltam amúgy egy single pályát, ami tök jópofa lett: lenygelekkel oroszok és németek ellen! Nagyon durva...hamarosan letölthető lesz a sudden-strike-maps.de oldalról.
    De át is küldhetem...
    Tök jó, hogy a bocik tudnak ágyút kezelni! Ja és azt mondját hogy "Búúúú", ha ellenséget látnak, vagy ha a "Tűzparancs" gombra klikkelsz és megcélzol valamit. Természetesen az ágyút tökéletesen kezelik. Erre úgy jöttem rá, hogy vontatni akartam velük az ágyút, hátha úgy működik, de heylette tüzérek lettek... :)
  • HunButyok
    #564
    Sziasztok Suddenesek!

    Örömmel tudatom, hogy mai nap folyamán "tárgyalásokat" kezdünk jóbarátommal, hogy a gunpoint-3d.com oldal készítőjével legyártassunk egy toldi, egy turán és egy zrínyi virtuális makettet! ha ez megtörténik, akkor már csak egy pillanat, és Leonard (a long Range mod készítője) már nyomatja is a kis suddentankokat azok alapján. Svhelle barátunk pedig ezeket berakja a Sommer battlesbe!


    Egyelőre segítségeteket kérem, hogy ha tudtok, akkor vetületi rajzokat, lehetőleg minél nagyobb méretben tudnátok küldeni pl. a Botond teherautóról, Rába-Maros vontatóról, Pavesi és Breda nehéztüzérségi vontatókról.
    ja és ha valamelyik multiplayer pályával gondok lennének (pl. egyszer termel a gyár, rossz helyen jön be a vonat, stb, akkor írjatok! S ha javítni valót észleltek akkor is jelezzétek!
    S ha gondoljátok, még az oldalra való feltöltés előtt átküldhetjük e-mailben is a pályát... Tesztelés végett...

    A mailcímem: [email protected]

    Bármi gond van a multipályákkal, akkor jelezd/jelezzétek! Thanx!

    Csörögjenek a kis lánctalpak!

  • Axon
    #563
    Szerencsére az oldalon vannak single pályák is szépszámmal, nevezetesen jelenleg 17 db.
  • Axon
    #562
    Még a nyálam is majdnem elcsordult erre a hírre.
    Éppen most töltöm, már alíg várom, hogy kipróbálhassam. Remek, hogy végre magyar gyalogos egységek is vannak a sud-ban, bár a harckocsik hiánya egy hangyányit elszomorító, de meggyugtató, hogy azok is készülnek a következő kiegészítésbe.
  • HunButyok
    #561
    Ja és még annyi, hogy a magyar egységekkel bővített Winter Warhoz is készítünk pályát:

    Don-kanyar
    Budapest 1944-45


    A Sommer Battleshöz pedig az Aradi, Debreceni, Dunántúli harcok lesznek megelevenítve...
  • HunButyok
    #560
    Ja bocsi, én mindig Mode-nak írom... Pedig Mod, na mindegy! :)
  • HunButyok
    #559
    Sziasztok!
    A Real Combat Mode "The Winter War" készen van és ingyen letölthető Schelle barátunk fórumáról.
    A magyar egységek listáját én is belinkelem. Szerény vagyok, de örülök annak, hogy hogy én rakhattam össze a magyar figurákat, pontosabban én fegyvereztem fel őket. :)
    A magyar egységek:
    Hungarian Infantry (1935M puska 7,9mm)
    Hungarian Infantry (1936M aknavető 50mm)
    Hungarian SM-Guner (43M Kiraly geppisztoly 9mm)
    Hungarian Officer (37M Pistoly 7,65mm)
    Hungarian Machineguner ("Gebauer" golyószóró 8mm)
    Hungarian Tankhunter (Solothurn nehézpuska 20mm)
    Hungarian Tankhunter (44M buzogányvető 60mm) <-- ez nagyon vadállat: egy fekete "gombócot" lő ki a kis katona aztán egy lövéssel szétszedi a T-34-est.
    Hungarian Crew 43M Kiraly géppisztoly 9mm)
    Hungarian Medic (1935M puska 7,9mm)
    Hungarian Engineer (1935M puska 7,9mm)
    Hungarian Pilot (29M "Frommer" pisztoly 7,9mm)
    Hungarian Scout (1943M Puska 7,9mm)

    Tanks:

    LT-38 (A3vz.34 37mm/L40) (Skoda 38T)

    Tankhunter:

    Hungarian "Hetzer" (PaK39 75mm/L48)

    Trucks:

    37.M Hansa Lloyd tractor

    Supply:

    37.M Hansa Lloyd Supply/Repairtruck

    ATG:

    40.M tarack (de közelre tud csak lőni,elég jól rombol) (105mm)

    A hangokról annyit, hogy sajna a Schelle a demóverziót tette fel, mivel a javított, több barátunkkal felvett hangokak kicsit késve küldtük el Neki. Van egy szomorú bakija a magyar hangoknak, mivel mi az Einheit bereit-ot Harckocsi jelentkeziknek mondtuk, s nem vettük figyelembe, hogy a gyalogos is azt mondja. Érdekes, hogy a baka azt mondja, hogy harckocsi jelentkezik. Írtunk Schellének, hogy javítsa ki, és még van pár finomítani való:
    nincs sínjavítási lehetőség
    nincs hídjavítási lehetőség

    A Winter Warnak lesz folytatása, a Summer Battles, abban már a javított hangok, és pontos hangok lesznek, valamint nem méregzöldek lesznek a magyarok, hanem kekizöldek. Lesz Toldi, illetve Zrínyi, Turán. Ezt leonard fogja megcsinálni,a ki a Long range Mode-ot szerkeszti. Egyelőre a magyar tankok akadálya az volt, hogy nem tudtunk szerezni 3D-s modellt sehonnan, illetve nehéz rávenni a 3D-s modellek készítőit, hogy hadd használjuk már fel a játékhoz...
    A legújabb Sudden-egységek a gunpoint-3d.com oldalról származnak.

    A Real Combat Moderól eg ykis ismertető: tulajdonképpen azoknak szól,a kik pályákat készítenek, hiszen mindössze egy singlepályát tartalmaz.
    A multipályákat mi készítjük majd hozzá, mylek természetesen ingyenesek lesznek.
    A Real Combat Modhoz készített Multiplayer pályáink nagy része már innen-onnan letölthető. Pl:
    Winter 1941-41
    1945 Germany
    The bridge is far far away
    Sizilia

    Készülőben van:
    France 1940
    Poland 1939 - Between The Germans and Soviets
    Desert Wind

    A honlap, ahonnan a 2.0-as verzió ingyen, közvetlenül a készítőtől letölthető:



    RCM 2.0


    Pályáink:

    Szicília
    Angol(+lengyel)-amcsi(+francia)-olasz-német (2-4 fő)


    A híd nagyon-nagyon messze van
    Angol-amcsi-SS-Wehrmacht (2-4 fő)


    Orosz tél 1941-42
    Orosz-német (2 fő)

    Németország keleti része 1945 tavasza
    SS-szovjetek (2-4 fő)



    Minden jót és jó játékot! Csörögjenek a lánctalpacskák!
  • Axon
    #558
    Ez a hír most aztán igazán jókedvre derített.
    Hihetetlenül jó lenne ha lennének az RW-ben is magyar egységek. Talán csak az SSNM2 modban volt 2-3 magyar harckocsi, meg emlékezetemben él még egy mod, ami az SSNM2 mod egységeit koppintotta le és abban is benne voltak ugyanezek a magyar egységek. RW modban viszont eddig még nem voltak magyar egységek.
    Elárulnád az oldal nevét ahonnan letölthetnénk az eddigi RW pályákat és ahol gondolom kaphatunk híreket a készülő 2.0-ás modról is.
  • HunButyok
    #557
    Sziasztok!

    A R.W.-t mi játszuk multiban elég gyakran, s pályákat is gyártunk hozzá, szinte futószalagon, melyek letölthetők Schellbach barátunk honlapjáról. Ő az a német srác, aki a Real Combat Mode-ot készíti...
    Jó hír, hogy készülnek maygar egységek is, melyeket mi terveztünk meg. Egyelőre a magyar járművek megkonstruálásának feltételeit kell megteremtenünk, vagy felvesszük a kapcsolatot Leo-val, aki a Long Range Mode-ot készíti. Remélem azért ha Ő csinálná, nem lenne olyan baki, mint pl. a benzinnel működő lovaskocsi... :D Valószínűleg a Real Combat Mode 2.0-s verzióban már lesznek magyar figurák.

    Üdv!
  • Axon
    #556
    Elképzeléseim szerint elég kevesen tolhatják multiban a resource wart. Talán 1-2 elszigetelt kis csoport. Ez azért lehet, mivel az RW elég későn jelent meg és igazából csak az eddigi sud fan-ok érdeklődésére tarthatott számot. A rajongók viszont már a jól megszokott modjaikkal játszottak és nem szívesen tértek át az RW-re, mivel az jelentősen eltérő stratégiát is igényel. Pedig az RW jobban ki lett hegyezve a multi játékra, hiszen itt már vannak gyárak egységek termelésére.
  • waq1
    #555
    sziasztok
    sudden strike rajongó / forever /vagyok és játszom is multiban itt:

    http://www.cdv.de/ipboerse/ip/#

    de itt nem találkoztam olyannal aki resource-val nyomta volna,multiban.
    ha valakinek van kedve játszani írjon. [email protected]
    vagy jelezzen itt.
    vagy esetleg ha tud valaki olyat, hogy hol lehet multiban játszani , kérem írja meg.
  • Axon
    #554
    Én megnéztem két trailert is a sud3-ról. Nekem pont az tetszett benne, hogy a környezet, pont olyan mint az első két részben csak 3D-ben forgatható. Mondjuk kelthet egy panzers utánérzetet, de szerintem még mindig jobban hajaz az első két részre.
    Ráadásul számomra annyira hasonló volt, hogy felmerült a kérdés bennem, hogy nem lehet-e véletlenül mondjuk a 2. rész pályáit betölteni a 3. rész 3d-s környezetébe. Ez csak egy képzelgés volt részemről.
    Ha ilyen maradna a grafika az viszont sokaknak nem tetszene. A régi motorosoknak mindenképpen, de a csak most ismerkedők fanyalognának. A készítők viszont azt igérik, hogy a grafika még rengeteget fog javulni (állítólag teljesen újratervetik az egészet). Na ez lehet jó és rossz hír is. Lehet, hogy a csili vili grafikától még élvezetesebb is lesz, de a kiadási dátumot is nagyon kitolhatja.
    Az igazi félelmem pedig az ami a Blitzkrieg-el is történt. Hihetetlenül jó első rész remek kiegészítő küldetéslemezekkel, majd pedig a második rész egy rakás kaka lett. Mai piff-puff gyerekekenk 3D-s arcade tankos játék semmi több. Remélhetőleg a sud3 a csili-vili 3d-re törekedés közben nem alakul át valami hasonló piff-puff szörnyűséggé.
  • Thirstybeer
    #553
    http://www.suddenstrike.com/
    A harmadik rész hivatalos honlapja.A screenshotokat elnézegetve,a korábbi részektől erőteljes eltérés érzékelhető,bár minden bizonnyal egy kipróbálásra érdemes játékról van szó.Ránézésre a Panzers nevű progival látok némi rokonságot.
    (Axon kösz az infót)
  • Axon
    #552
    Ha szörnyen vicces akarnék lenni, akkor azt mondanám így 5 nappal új év előtt, hogy 2006-ban.
    Sajnos talán még a 2006 sem biztos. Igérgetik már elég régóta a megjelenést. Még kiadót sem találtak tudtommal és a legutóbbi igéret csomagban egy rakás kampányt "ígértek", amit még el sem készítettek. Szóval egyáltalán ne lepődj meg ha 2006-ban sem jelenik meg.
    Ennek az lesz a vége, hogy mire megjelenik - ha megjelenik egyáltalán - addigra szörnyen elavult lesz majd a grafikai megjelenítés, így rengetegen lefikázzák majd. Na persze az igazi Sud fannok biztos örülnek majd neki - nem törődve holmi kicsinyes grafikai részletekkel -, de a kiadók csak bevételben tudnak gondolkozni, így hamar elvérezhet ez a sorozat.
  • dani92
    #551
    mikór fog kijönni a 3. rész ?
  • Axon
    #550
    Jellegzetes Hidden Stroke 2 arculatú pálya. Őszi táj hóeséssel.
    2 db Nashornt kapunk, ami felbecsülhetetlen értékű az ellen páncélosai felszámolásában. Személy szerint az egyik kedvenc egységem. Kapunk még több Stug III-ast is E, F, G jelűeket. Mivel főleg gyalogsággal találkoztam eddig a városban így forgatható torony hiányában nem túl hatékony. Van 1 db Panzer III L, ami egyben a parancsnoki jármű is, úgyhogy jó vigyázni rá, mert elvesztése esetén kezdhetjük elölről a pályát. Van 1 db Panzer II Luchus-unk is, ami az egyik leghatékonyabbnak bizonyult a gyalogság ellen. Van 1 db Panzer IV Flam típusú 30 mm-es légelhárító egységem is, ami szintén aranyat ér.
    A külterületeket viszonylag simán megtisztítottam, de a házak között már kemény ellenállásba ütköztem, a házakban megbúvó katonák miatt és a háttérből láthatatlanul lövöldöző páncéltörő egységek miatt.
    Több lángszórós katonát is kapunk, amit a legjobb a házak megtisztítására használni. Beteszem őket egy féllánctalpas MG34-es géppuskával ellátott gyalogsági szállítóba, majd a ház előtt kiugranak és veszettül lángszórózzák az ellenséget, többnyire sikerrel kifüstölik a gyalogságot az épületekből.
    Ami nagy bónusz, hogy itt van javító autó is, igaz 1 db, de így végre lehet javítgatni az egységeket és feltölteni a lőszerüket.
  • Axon
    #549
  • Axon
    #548
    Végre volt újra egy kis időm és folytattam a Hidden Stroke 2 német kampányát, amit a 2. pályán hagytam abba. A várost végül elfoglaltam, megtisztítottam. Majd egy idő után rájöttem, hogy még fel kell robbantanom a hidat, hogy elvágjam az amik utánpótlását. Az egyik utászommal felrobbantottam.
    Jött a 3. pálya. Végre páncélosok!