18612


Dragon Age banner kép
Megrendelhető magyarul: 576KBYTE és a CD GALAXIS

Ha a patch után nem indulna, KATTINTS IDE

| SPECIALIZÁLÓDÁS | AJÁNDÉKOK |
  • Plata
    #18452
    Úgy emlékszem az a sárkány egy rahedli cuccot dob,legyen a tatyódban hely bőven.
  • molnibalage83
    #18451
    Akkor mai program lehet ennek leverése. Ide jöhet Morrigan is, ami könnyebbé teheti a helyzetet. Meg akkor kipróbálom majd a potikat, mert eddig 0 darabot használtam. Van egy csomó.
  • Paxton
    #18450
    Kolgrim kürtjét csak a barlang és a Szent Hamvak Urnájának szentélye közötti völgyben lehet megfújni, ahol a High Dragon fekszik a hegy tetején. Ha már voltál ott, nem sokba tart visszamenni és lehívni a sárkányt, mert a barlangokat már kipucoltad, nem spawnolnak újra az ellenfelek. Szerintem megéri.
  • molnibalage83
    #18449
    De azt a részét régen le tudtam a sztorinak. Vagy bárhol megfújható a kürt? Ez eszembe sem jutott eddig.
  • Paxton
    #18448
    A kürttel lehívható High Dragonhoz nem kell pluszba rohangálni, mert előbb-utóbb a sztori arra fog vinni. A Szent Hamvak Urnája küldetés ugyis arra megy, Kolgrimet szintén ki kell nyírni, úgyhogy a kürt is meglesz. A High Dragon-t nem érdemes kihagyni, mert nagyon jó cuccokat dob, és a maradványaiból Wade elkészíti a játék legerősebb páncélját, a Dragon Bone Armor-t. A High Dragon egyébként kemény ellenfél, mivel repülve nagyon gyorsan változtat pozicíót, előszeretettel mozdul rá így az íjászra. De jó csapatmunkával és sok Cone of Cold fagyasztással leverhető.
    A kétkezes harcosok valóban elég gyengék magasabb szinten, egyetlen előnyük az alacsony szinten megszerezhető Indomitable képesség, ami megakadályozza, hogy leverjék lábról. De később ezt a Shield Wall is megadja, tehát ha valaki hosszú távra gondolkozik, akkor a pajzsos harcos jobban megéri.
  • molnibalage83
    #18447
    Soha nem használtam eddig semmi fegyverre kenhetőt. Nem volt rá szükség és elfelejtettem. My bad.

    Azon viszont pislogtam, hogy a fire ellenállást sem tudta a program rendesen összeadni. 75-öt jelzett ki Leliánánál, amikor a 3 erős sárkány páncél elem mellé még volt +20-as amulett. Bőven 90 felett kellett volna lennie.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.17. 10:44:45
  • molnibalage83
    #18446
    Pala? Az ki? Paladin?

    A tömeg bénítás a gólemek ellen nem túl hatásos. A Darkspawn-ok ellen simán működik.
    A dupla rónás trükk az nem tudom mi.
  • Daermon
    #18445
    3 melee + 1 rangedel is simán verhető. Wynnevel vagy nélküle is :D Csak jól kell kihsználni a karaktereket.
    És akkor még a mérgek/olajok stackelődnek, ami egy jó nagy dmg buff. Használsz?
    A 2H meg iszonyú nagyot tud ütni, plussz cc-zni is tud, jól használható. Bár Dual-Wieldes berserk warrior übereli (mondjuk az egyik legjobb). Shieldes Berserkerrel is jókat lehet ütni és egyben off tank, egyik kedvenc volt mindig.
  • Plata
    #18444
    Én levittem oda Palát és Oghren-t is,Oghren tényleg nem nagy szám,de respecelve nem rossz,viszont a sok süket dumája jó.
    A varázslóknak van egy olyan varázslata ami egész tömeget lebénít azt nem próbáltad?
    Vagy a dupla rónás trükköt?Bénító és taszító rúna egymásra és berobban,csak te ne legyél közelben.
    Én sárkányt bénítva is győztem már le.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2019.06.17. 10:42:12
  • molnibalage83
    #18443
    Saját karakter pajzsos harcos
    Morrigan
    Wynne
    és asszem Alistair volt, aki szintén pajzsos harcos.

    Utána cseréli le az egyik karaktert a játék Ohgren-re a sztori miatt, aki hipergyenge. Fogalmam sincs, hogy a kétkezes harcosokkal hogyan lehetne játszani. Védelmük egy kalap sz*r és a sebző plusz izéik nem adnak túl sok előnyt, mert a pajzsos vonalon is vannak szép nagy sebzés bónuszt adó képességek. Akkor meg minek kétkezes fegyver...?

    Elkészült a két Dragonscale páncél, az egyetlen épkézláb taktikát próbáltam ki a sárkány ellen. A magasabb fire ellenállású cuccokat ráadtam Lelianára aki íjászkodott (max. skillfája megvan), a maradékot Wynne-re. Shale fullosan tudja a protective sorát. A saját karakteremnek is adtam íjat, még ha nem is túl erős. Ezzel le tudtam gyakni a boszit. Egész egyszerűen nem éri meg közel menni, mert akkor az area effect dolgok mindenkire hatnak és a sárkány hajlamos felkapni és megtépni a közelharcosokat is.

    Csak ez megint olyan, hogy fantasztikus játék az, ahol egyféleképpen lehet győzni. Megnéztem YT videón ezt utólag, más is így gyakta le. Csak akkor ez megint olyan, ha nem erre fejlesztem Shale-t, ha nem íjász Leliana akkor ezt hogyan csinálod meg? Én úgy látom, hogy sehogy...

    A másik sárkányhoz (amit a kürttel lehet lehívni) nem tudom, hogy elmenjek-e sokat kell rohangálni hozzá. Be mélyen a barlangba és majd vissza is.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.17. 10:32:20
  • Paxton
    #18442
    Én az EA Origin verzióval játszottam ott nem volt sync probléma vagy játék kifagyás. Milyen összeállítású csapattal harcoltál a Brood Mother és Branka ellen? Valamelyik High Dragon harcot már próbáltad?
  • molnibalage83
    #18441
    A Branka féle harc azért gusztustalan, mert teljesen random az, hogy kihez vágja hozzá az elején a sziklát a gólem, ami szétszórja a csapatot, meg is fekteti és area effect. Az első alkalom, amikor ez nem történt meg, mert a másik gólemekhez vágta hozzá akkor simán levertem már őket, mert...

    1. Úgy tudtam mozogni, hogy magamra húztam az ellenfeleket szép vonalban = a fagyasztásos csóva működött 3 vagy 4 ellenfélre is.
    2. Ne ezek után aztán jött a területre ható fagyvarázslat, fireball és tűzeső. Így már nem volt túl nehéz...
    3. Mire nagyjából megint közel jött több ellen a fagyasztással megint 2 ellent fogtam meg és az egy emberre ható megfogta asszem Brankát is.

    Így meg nevetségesen könnyű volt, de tényleg úgy győztem, hogy pislogni is alig volt időm.

    A korábbi alkalmaknál a földrengés vagy mi is érdekesen ment, mert mintha nála nem lett volna friendly fire. Simán elnyomta úgy, hogy saját egység is volt közelben.

    A Brood Mother nem volt annyira nehéz miután rájöttem, hogy a fagyasztásos csóvával több csáp és a főboss is lefagyasztódik. Meg kimentem előtte begyógyítani a sérüléseket. Az 2. alkalomra meg lett volna, ha nem tol egy CTD-t a játék.


    Bár az is elég érdekes, minden szabályszerű exit esetén is a GoG snyc vagy nem tudom mi miatt mindig olyan üzenet jön, ami CTD-k után szokott. Minden lemegy, a játékidőt is jól számolja a GoG csak fura, hogy így áll le.


    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.17. 09:58:34
  • molnibalage83
    #18440
    Dettó.
  • Plata
    #18439
    Harrowmontot választva is összetörtem.
  • Paxton
    #18438
    Kitartás, a Brood Mother és Branka a két legnehezebb harc a játékban. Ha azokat levered, utána már minden csak játék. A Brood Mother esetében segítség, ha felszaladsz a jobboldali rámpán a sziklaplatóra. Ott a közelharci karaktereket pihenőbe állítod, a varázslóval és az íjásszal pedig távolról támadod a Brood Mother-t. Így ő nem tud visszatámadni, csak nyeli befelé a sebzést. Amikor pedig jönnek az addok, akkor megvárod míg feljönnek hozzád és levered őket fent a sziklaplatón.
    Branka... Az a leggusztustalanabb a játékban. Bármit döntesz, mindenképp megrohamoznak a gólemek. Ha Caradin mellé állsz, akkor Branka előkapja a Golem Control Rod-ot, és lefagyasztja Caradint, a többi gólemet pedig rád uszítja. Ha Brankát választod, akkor persze elfelejti, hogy neki van ilyen Golem Control Rod a zsebében... :(
    Branka esetében a leghatásosabb megoldás, hogy a varázslód körbe-körbe rohangál a Lyium tellérek között, és folyamatosan elhasználja azokat. Ne hagyj egyet sem feltöltve! Ugyanis Branka legerősebb képességéhez (a sziklaomlás, kb. mint a D&D Meteor Swarm) folyamatos Lyrium utánpótlás kell, és ha nincs használható Lyrium tellér, akkor nem tudja a ezt a képességét sem használni.
    Az Anvil of Void-ot törd össze, ha Bhelent akarod támogatni királyként, és hagyd érintetlenül ha Harrowmont-ot akarod választani. Magyarul: ha Bhelen párti vagy, akkor válaszd Caradint, ellenkező esetben Brankát.
  • molnibalage83
    #18437
    A játék lassan 90%-a harc. Vagy röhejesen könnyű vagy olyan nehéz, hogy csak szerencsével győzhető le az ellen...
  • molnibalage83
    #18436
    Igen, törpe lelkekből, törpeáldozat. Emiatt én arra szavaztam, hogy pusztuljon a gólemkészítés. Azt még nem választottam, hogy ki legyen a király.
  • Daermon
    #18435
    Ennyit hisztizni :D
  • Plata
    #18434
    Kevesebb csapattársad lesz.
    Cserébe a tötpöknek erősebb védelme.
    De gólemet ugye tudod hogy miből csinálnak?
  • molnibalage83
    #18433
    Mi történt volna, ha arra szavazok, hogy

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    akkor nem zúzom szét az üllőt és gólemeket akarok csinálni?
  • molnibalage83
    #18432
    Ez a játék egyre inkább eléri, hogy simán fostaligának kezdjem bélyegezni. Kár...
    Nem igaz, hogy Brankát kb. tizedjére sem lehet leverni. Az is vicces, hogy ha nem fagyasztást fejlesztenék lövésem sincs, hogy ezt a nevetséges túlerő mi a fasszal lehetne leverni.
  • molnibalage83
    #18431
    Kimegyek felgyógyítani mindenkit. 10 perc. Visszamegyek. Éppen szétverném a csápost, erre lefagy a játék...
  • CrashBoostZoom
    #18430
    Kitartás. A Deep Roads-ban van a legtöbb harc. Ha azt túléled akkor már mindent láttál. :D Annál már csak kevesebb van mindenütt.
  • molnibalage83
    #18429
    Nekem most kezd elmenni a kedvem az egésztől. Harc harc hátán és a végén ez a csápos szar.
    Előtte a dungeon egy sarkában vagy nyolcadjára tudtam két hurlock emissary-s csapatot leszedni.
    Ezt kezd nem szórakoztató lenni. Túl sok harc, túl kevés történet.
  • Although
    #18428
    Azok közé tartozok akik lehúzták a 2-t a megjelenésnél látszott egy lövöldözős játék szintjére silányították.
    Fillérekért beszerezve, letoltam. A helyszín nem változatos mert egy epizód. Egy városban. Tényleg gáz lett a qunari egész ami az EA-ra jellemző egy hollywoodi történet lett. Viszont a Bionak még meg volt a második vonala. Gaider is ott volt. A történet a mágusok és a templárok közötti feszültség kezdete. Jól megírt karakterekkel. Egyszer letolható mert akkoriban még az volt a mondás a Bio sose csinál szar játékot legfeljebb nem felel meg az elvárásoknak. Amit ők maguk építettek felénk.
    A DA:I-val láthatóan ez is befejeződött. ME:A már tényleg a nem érdemes megvenni kategória lehet. Így nem is vettük meg.
  • Daermon
    #18427
    Off:
    BG1EE-hez màr hivatalosan is bent van a magyar nyelv.
    A 2EE-hez is működik, de az nem teljes. Kb 98%-os.
    Ha a BG3-t tényleg a Larian csinálja nagyon bizom benne, hogy nem körökre osztott lesz, és valami jobb grafikus motort használnak. Én spec egy Obsidiannak nagyobb bizalmat szavaznék a Pillarsok fényében. De meglátjuk, lehet a DOS3 lesz és nem BG3.
  • PiszkosFred
    #18426
    En ugy tudom, hogy atraktak arra is, igy van.
  • molnibalage83
    #18425
    A BG játékokat 2003 óta tervezem tolni. Megvettem GoG-on a sima és végül az EE-t is, mert addig sem sikerült kitolni őket. A kitartásom kevés azt angolul tolni.

    Az EE-hez van magyarítás?
  • CrashBoostZoom
    #18424
    Ideje volt már. A Beamdog-os EE verzióknak el sem kellet volna készülnie :D

    A Bhaalspawn saga lezárult a BG2-vel, felesleges kijátszani. Inkább a BG 1-et mert sanda gyanúm, hogy a "Descent into Avernus" modult fogják adaptálni. Az pedig a játék nevét adó városból (az 1 is itt játszódik javarészt) indul és semmi köze ahhoz ami játékokban történt.
  • PiszkosFred
    #18423
    Pedig huzz bele, mert ma szivargott ki, hogy a Larian csinalja a Baldurs Gate III-at, igy addig be kell fejezned a DA2 DAI-t, majd ott van meg a BG1-BG2 es kiegjei :) (esetleg IWD, bar mar fakultativ)
  • Fantusz
    #18422
    Cunning - dörzsöltség.
    Az Origins szintét egyetlen későbbi rész sem tudta elérni.
    Az Awakening-be legalább az Origins fökaraktete át importálható, a felszerelés jelentős részével együtt.
    Vannak ismerős NPC-k, de a kommunikáció gyatra.
    Persze az bonyolította volna a párbeszédeket, ha Ogrennel lehetne beszélni komolyabban a múltról, vagy pagony el fökari Merillel közvetlenebb helyzetből indulna.
    A megjelenő karakterek is totál ridegek azokban a kis jelenetekben, de az még úgy is az Origins világa, bár leegyszerűsítve.
    A Dragon Age 2 már egy másik világ, még tovább butítva.
    Az Originsben ott van Sten, és ott van a kunári nép misztikuma, amit ki lehetett volna használni a DA2-ben.
    Erre beraktak egy csapat szarvas démont kunárinak...
    Az egész játék le van butítva, de a kunári faj démonná formálása az eredeti történettel megy szembe, ahol a kunáriak hatalmas méret, humanoid harcosok, akik nem tolerálják a mágiát (lásd Sten elbeszélését a népéről)
  • Plata
    #18421
    Pénzt szerezni nemes törpével a legegyszerűbb.
    Nemes törpe denerimben dupla áron ad el mindent és féláron vásárol.
    A lootról nekem van egy sanda gyanúm,de lehet téves.
    Szóval minél nagyobb a karidnak az ügyesség meg a nem jut eszembe fejből milyen skill,angolul cunning,vagy az ugyanaz?Majd megnézem,de a magyar neve most nem jut eszembe.
    Nekem legalább is úgy tűnt szerencsevadásszal ha ezek magasak a loot sokkal jobb.

    Egyébként a Dragon age 2 nagyon gáz az első rész után,minden tetves barlang vagy egyéb hely ugyanaz,csak más néven,akár hova mész ugyanaz a bugyuta helyszín fog fogadni.Nem fogsz eltévedni mert minden hely ugyanaz csak más néven.Kis vacak városban fogsz mászkálni meg egy kicsi területen a városon kívül,de rohadt unalmas lesz.Nulla változatosság.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2019.05.30. 19:07:02
  • CrashBoostZoom
    #18420
    Én így gondoltam de aztán amikor órákig mászkáltam a legelső területen a DA:I-ben más lett a hozzállásom. :D
    Utoljára szerkesztette: CrashBoostZoom, 2019.05.30. 18:24:16
  • molnibalage83
    #18419
    A pénz management is érdekes. 120 arnyból úgy 80-at elvertem erre-arra.

    Majd tegnap valahogy 2 óra játék alatt megint 110. Ok, hogy volt +8 és +20 két questből, de hogy a többi honnan jött, azt nem vágom...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.05.30. 16:48:31
  • Fantusz
    #18418
    Az értéktelen kacatot el kell adni, és megvenni néhány hasznos cuccot.
    Itt legalább értelme van a gyűjtögetésnek, bár nem kötelező.
    Képesség növelő könyvek, nagymester rúnák, egyedi fegyverek, egyedi páncélok... költeni mindig lehet.
    Harcos főkarival talán nem is annyira szembe tűnő, de egy mágus, vagy szerencsevadász számára a jobb cuccok nem a lootból vannak, hanem a kereskedőknél. Denerimben a mágus csuha, a kör toronyban a bot - közel 300 arany.
    A harcokat gördülékenyebbé lehet tenni, ha jók a taktikai beállitások... no mondjuk azok kikísérletezésére valóban sok idő elmehet.
  • Daermon
    #18417
    Szerintem a 2 a mélypont :D A DAI köröket ver a 2-re.
  • CrashBoostZoom
    #18416
    A 2. részben nincsen sokkal több harc viszont azoknak hamarabb vége van. Ki tudja, lehet, hogy neked pont az fog bejönni a legjobban.

    Az Inquisition viszont tényleg a mélypont. Ott eszméletlen nagy (többnyire üres) területeken kell céltalanul bóklásznod, hogy találj valamit/megcsinálj egy questet. Az open world féle játékmenet az pont az ami nem hiányzott a Dragon Age játékokhoz.
  • molnibalage83
    #18415
    A sok csata alatt értem és mivel nagy dungeon van iszonyatosan sok idő megy el ezekkel. A loot 99% értéktelen.
  • Fantusz
    #18414
    Nézőpont kérdése, hogy mi az időhúzás.
    Ez egy ilyen játék, beszélgetni is kell a karakterekkel, amiből kibontakoznak különböző háttér történetek, és a jól irányított beszélgetéseknek jutalma is van: inspirált képesség.
    Az inspirált képességekkel pedig sokkal erősebb lesz a karakter a harcban.
    Ezt egy dlc-vel mondjuk ki is váltották, a lakoma napi ajándékok osztogatásával egyszerűen elérhető minden csapat tagnál a masszív fokozatú inspiráció.
  • molnibalage83
    #18413
    Azért ilyedtem meg, mert ugye volt az a quest, ahova oda vitt a bug, ahol nem volt kijárat. Ezek után nem állt tőlem az a feltételezés, hogy a Aeducan Thaig helyszínen eltűnt egy kijárat.

    Ma akkor tolom tovább. A játék alapvetően tetszik, de olyan sok az időhúzás benne, hogy ez elrémiszt a 2. és 3. résztől.