18612


Dragon Age banner kép
Megrendelhető magyarul: 576KBYTE és a CD GALAXIS

Ha a patch után nem indulna, KATTINTS IDE

| SPECIALIZÁLÓDÁS | AJÁNDÉKOK |
  • Daermon
    #18372
    Valamivel kevered (gyanitom valamelyik D&D játékkal), ugyanis a Bűvharcossal minden varázslat használható ugyan úgy :)
  • molnibalage83
    #18371
    Meddig érdemes feltolni egy skillt, hol nincs tovább értelme és inkább másra tenni? Pl. harcosnál 45 körüli erőnél kell nagyobb, vagy 45 feletti magic?
  • Fantusz
    #18370
    Ott van fönt a leírásban a "specializálódás" fül alatt, hol tudod megszerezni azokat.
    Az egyszer megszerzett speceket a későbbi karakterek már automatikusan megkapják, úgy nekik már Lotharinben könnyebb lesz....
    Ez mondjuk egy olyan játék, amelyet, ha nem is játszol végig minden fajjal, kaszttal, az eredet történeteket érdemes mindet végig játszani, akár úgy is, hogy azzal kezded a játékot.
    Sok egyébként ismeretlen részletre világít rá, ha ismered a "mozaikokat", az adott karakter számára lehet egy ismeretlen NPC egy másiknak ismerős.
    Pl Orzammar főterén álló törpe kereskedő ismerős, ha törpe nemes a főkarakter, human nemesnek Howe arll nem ismeretlen, mágusnak nyílván a körtoronyban lesznek ismerősök, de Redcliffben is, stb, stb.
    No és minden eredet történet más szálakon vezet el Ostagarig.

    Bűvharcos: elsősorban olyan játékosok kedvelik, akik ilyen-olyan okokból kevésbé szeretnek klasszikus varázsló karakterekkel játszani.
    Bűvharcos egy olyan közelharcos, amelyiknek a harcosok páncél, és fegyver viseléséhez szükséges erő feltételek helyett a mágia mértéke határozza meg. (pl 40 erő helyett 40 mágia)
    Van a játékban egy bűvharcos szett, és megtanulható néhány képesség, varázslat, de elég sok olyan varázslata van a mágusoknak, amelyeket nem lehet elcastolni fegyverrel, pajzzsal a kezében, azokat előbb el kell rakni (tehát van hátránya is)
  • molnibalage83
    #18369
    Igen, néhányat quest old fel, ahogy skillet is, de ezt a játék saját UI-ja nem közli előre.
  • CrashBoostZoom
    #18368
    Elég csak egyszer unlockolni utána már egy újabb végigjátszásnál simán választhatod szintlépéskor. Nem csak könyvekből lehet, van amihez questet kell x módon megcsinálni, megtalálni egy itemet vagy csak simán beszélgetni egy csapattárssal.
  • molnibalage83
    #18367
    Na, hát pont erről beszélek. Semmiféle leírás nincs a szintlépéskor, hogy könyvet kéne venni hozzá. Nekem ez eddig eszembe se jutott.
  • molnibalage83
    #18366
    Harcos a saját karakterem, igazi atombrutál tank.
  • Daermon
    #18365
    Itt leirják mi, hogyan oldható fel.
  • Daermon
    #18364
    Ki kell nyitni, unlockolni egyszer a legtöbb alkasztot. Pl blood maget a redcliffi démontól. Mindent máshogy.

    Feltétel a 7 és 14es szint. De csak akkor, ha már unlockoltad.
    @Calver: az Arcane Warrior jó cuccokkal és Blood Mage kasztal megtámogatva kb a legerősebb a játékban. :)
  • Calver
    #18363
    AW arra jó elsősorban, hogy tudsz használni páncélokat. mágusokból 1-2 emberre talán van elegendő cuccod, de pl ha főkaraktered mágus és hozzá Morrigant meg a kotnyeles vén libát is cipeled magaddal, hirtelen eléggé nehézkessé válik hármuk felruházása... ilyenkor kiváló választás pl ez a páncél, mivel +25 mana mellett -25% fatiguet ad, ami több, mint a páncél terhelése - ennek hála pl simán kinullázza a fenntartott varázslatok költségét.

    ezen túl szerintem arcane warrior nem a legjobb választás... a mágusok istenek az emberek között, miért akarnál önként és dalolva visszaalacsonyodni a pórnép szintjére?
  • molnibalage83
    #18362
    Ezt a kommentet nem értem. Nem közli a feltételeket, hanem közli, hogy nem nyithatom még ki és kész. A miértet nem. Eddig úgy rémlik, hogy senkinél nem volt választási lehetőségem. Azt az egyet tudtam választani, amit engedett...
  • Daermon
    #18361
    Nem nyitottad ki a többit gondolom.
  • molnibalage83
    #18360
    Most is healer és buffoló elég keményen, de nem engedett más specializációt választani. Nekem úgy tűnik, hogy a történettől függően enged választani. Vagy nem értem, hogy mi alapján.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.05.23. 11:43:44
  • Plata
    #18359
    Szerintem ha respeceled biztos jó,de én mindig hílert csináltam belőle.
  • molnibalage83
    #18358
    A 120 pénzből vettem néhány erős rúnát a fegyverekbe, jobb ötletem nem volt. Skill könyvet még nem vettem, de varázsló számára megérné.

    Wyenne Arcane harcosként az mennyire életképes?
  • CrashBoostZoom
    #18357
    Nos attól, hogy egész Ferelden legkeresetteb embere vagy nyugodtan meglátogathatod a fővárost most már, hogy Orzammar-ba is tudsz majd menni. Sok küldi, árus és minden ami kell. És igen, ott van az is aki jó pénzért csinál neked páncélt a sárkánypikkelyből.
  • Plata
    #18356
    A múltjáról kell faggatni.
  • molnibalage83
    #18355
    Lehet, hogy csak elfelejtettem. 2 hét alatt alig 4-5 órát játszotta vele. Stean őrjöngéses karelhagyására emlékszem, M. anyu gyakását korábban adta. L-vel lehet, hogy csak nem dumáltam még eleget.
  • Plata
    #18354
    Pedig kb 70% körül ha beszélgetsz vele a táborban akkor ad küldit.
    És egy jó íj a jutalom.Sten küldije egy kétkezes kardot ad.
  • molnibalage83
    #18353
    Már kaptam párat, pl. Stentől és Morrigantől, de L. asszem még nem adott, pedig már dúl a románc is és 100% kedvelés van.
  • Plata
    #18352
    A társak küldetéseit is csináld meg,azok is adnak jó cuccokat,Leliana küldetése egy jó íjat.
  • molnibalage83
    #18351
    Én is úgy látom. A halott GW kardját használom, az íjász csak íja is valami nevesített fickóé. A karim fegyverzete is egyedi dolgok, de még Alaistaré is.

    Emberemlékezet óta nem találtam semmit, ami lényegesebb difit adna. A nem használt karaktereknek vettem jobb páncélt, néhány plusz pontért, de kb. ennyi.

    Bombákat és poti alapanyagot vettem eddig többnyire vagy potikat és ennyi.
    Sárkánypikkelyek nálam vannak, de még nem találkoztam azzal, aki megcsinálná belőle a vértet vagy bármit. Gondolom a nagyvárosban lesz majd valaki.

    Az elfek szála tényleg "csak" a Wfag volt? Új keeper van, aki ígérte, hogy jönnek. Ezzel ez a főszál is letudva. Megyek a törpékhez. A mágusok által adott sidequest viszont valahogy nem lett megcsinálva, valamit nem találtam meg.

    Lelianával poénból visszmentem kinyitni a ládákat. (3. szintű nyitással sem nyitott mindent). Semmi érdemi nem volt, ahogy írtad. Ezek után nem izgulok emiatt...
  • CrashBoostZoom
    #18350
    A jobb és a legjobb felszerelések mind quest reward-ok vagy valami boss dobja őket. Ezért is érdemes mindent megcsinálni és bejárni. Illetve ezért mondtam, hogy ne aggódj ha nem tudsz minden ládát kinyitni. Egyikben sem lenne Infinity+1 Sword. Csak játsz tovább és majd jönnek az itemek. Ami goldot én gyűjtöttem a játékban azt csak sárkányból készült páncélokra költöttem el, semmi másra.
  • molnibalage83
    #18349
    Jobb cucc, mint ami nálam van. Ilyet még nemigen láttam. Még a nem használt karakterek számára sem találok lényegesen erősebb vagy egyáltalán jobb felszerelést, mint ami már most van.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.05.20. 07:30:05
  • Fantusz
    #18348
    Kérdés, hogy mi az, ami jó,?
    Vannak hasznos cuccok, de szét vannak szórva a kereskedőknél, ne olyan nehéz elkölteni azt a kevés aranyat, őst ebben a játékban inkább kevés a pénz...
    Képességnövelő könyvek, egyedi fegyverek, páncélok... kérdés, hogy neked mi kellene.
    Mágusnak Denerimben lehet venni botot, csuhát, Orzammarban van tőr a szerencsevadásznak, stb, stb.
    Természetesen lootból is lehet cuccokat szerezni, és craftoltatni a meteorból kovácsolt kardot, sárkány páncélt, de nem csak a főkarakternek kell a cucc...
  • Plata
    #18347
    Javaslom a castle cousland modot.
    Jó kis boltosokat rak be.
  • molnibalage83
    #18346
    Hát, már lassan 120 aranyam van, de semmi értelmesen nem lehet venni, hogy tápolódjanak a karik.
  • molnibalage83
    #18345
    A két tank már majdnem fullos pajzs terén. A sajátom fullos, A. még nem. A tippet köszi, akkor az lesz.
  • CrashBoostZoom
    #18344
    Leliana-nak én a Combat Movement és a Suppressing Fire talentet adnám következőknek. A többiek rendben vannak, a warrior-oknál egyértelműbb minden :D
    Utoljára szerkesztette: CrashBoostZoom, 2019.05.18. 13:59:14
  • molnibalage83
    #18343
    Sten, Shale és Leliana.


  • Although
    #18342
    Egyik örök kedvenc :)
  • Daermon
    #18341
    Most Oghrent szedtem fel utoljára, és teljesen használható volt egyből.
  • Daermon
    #18340
    Igen. Tehát Leliannanál pont nem oszt nem szoroz, ahogy Stennél se, mivel Lotheringben csatlakoznak.
    Oghren vagy Wynnenél és Zevrannal egy kicsit viszont már tud érdekes lenni a dolog. Bár nekem nem volt gondom soha ezzel.
  • molnibalage83
    #18339
    Csak ez nem igaz. Minden skillje az íjászaton van a dirty fighthing és az első szintű dalt leszámítva. Majd megmutatom képen a skilleket, mindenkiét.

    Csak annyi kell ehhez, hogy szintlépéskor cseréld ki a karaktereket és akkor én léptetem a csapatban nem levők szintjét is.
  • PiszkosFred
    #18338
    Nem emlekszem mar pontosan, de ugye itt a DAO-ban van ugy a dolog, hogy minel kesobb csatlakozik valaki, annal tobb skillt "kolt el a gep" a karakternel, amely nem feltetlen olyan eloszlas, amit szeretnel? Vagy rosszul emlekszem?
  • Fantusz
    #18337
    Többször ajánlottuk már a respecialization addont...
    Egyszer minden karakteren érdemes használni, többszöri használata már nézőpont kérdése, mert akár csalásként is értelmezhető.
    Leliana tipikusan az a karakter, amelyiknek a gyengesége abból is fakad, hogy a gép íjászatra, és közelharcra is elkezdte fejleszteni, plusz még tolvaj is...
    Sten is elég szétszórt, ráadásul ő az egyetlen, akinél csak egy specializáció lehet majd 14-es szinten.
    Zevran szinte használhatatlan a gép fejlesztésével, egy zárat is képtelen kinyitni, de a többi karakterből is lehet jobbat csinálni, ha a csatlakozás után újra kalibráljuk.
    Az íjászat az Origins-ben nem tökéletes, főleg ha zárt térben kell harcolni, a kiegben ezen már módosítottak, az viszont alap, hogy íjász nem kezd el közelharcolni, ha van módja akkor elfut, és távolról nyilaz (mindezekkel együtt, nálam Leliana többnyire két tőrrel aprított, az Awakening-ben már értelmesebb az íjászat)
  • molnibalage83
    #18336
    Igen, megvolt. Most megyek a ködös erdő mélyére majd, tegnap ott tettem le a lantot.
  • CrashBoostZoom
    #18335
    Ha már megcsináltad az Urn of Sacred Ashes-t akkor a személyes küldijén kívül nem sok mindenhez fog már hozzászólni. A karakterek egymás közötti párbeszédeiből pedig annyi van, hogy még 10 végigjátszás során sem biztos, hogy hallod az összeset.
  • molnibalage83
    #18334
    Úgy értem, hogy mivel jóban vagyok vele ezért a ő reagálása lenne számomra érdekes, az öreg varázslónőé annyira nem érdekel. Morrigan és Alistair is nálam alap karakterek.
  • CrashBoostZoom
    #18333
    Ha egy karakternek jelen kell lennie valahol mert a játék megköveteli akkor azt észre fogod venni. Azon kívül teljesen mindegy, hogy hol vannak.

    Nem tudom hogyan fejleszetted Leliana-t de nekem minden végigjátszáskor hasznos volt. Én behúztam az ellent és/vagy CC-ztem őket, Ő meg távolról leszedte a felesleget amíg én a nagyobb/erősebb ellenfeleket csapkodtam. Plusz a zárt ládák tartalma mindig jól jött. Ha másra nem akkor eladni. :D