18612


Dragon Age banner kép
Megrendelhető magyarul: 576KBYTE és a CD GALAXIS

Ha a patch után nem indulna, KATTINTS IDE

| SPECIALIZÁLÓDÁS | AJÁNDÉKOK |
  • Plata
    #18492
    Elvileg a küldöttek pénzzel,vagy egyéb vacakkal történő erősítése nagyobb sereget ad.
  • molnibalage83
    #18491
    A saját táboromba a küldöttek pénzzel való pimpelése adott volna nagyobb sereget? Mert csak 4 van az 5 slotból és az egyik csak 12-es a többi 50-es.
  • CrashBoostZoom
    #18490
    Túl késő. Már láttam mindet :D Igaz ott egyszer adtak egy in-universe magyarázatot a dologra :D
  • PiszkosFred
    #18489
    Keruld a Star Trek sorozatokat messzire! :D
  • Daermon
    #18488
    Mondjuk Stan csak hasonló az emberhez, mivel piros szeme és hegyes füle van.
  • CrashBoostZoom
    #18487
    Igen, Kirkwall nem a változatos helyszíneiről híres. Szerencsére az ismétlődő helyszínek mind rövidek és a jó pár nem is copy-paste hanem ugyanaz a hely ahol előtte már jártál csak a time skip alatt valaki mások költöztek oda be. És szerencsére a DLC-k egész jó helyszíneket hoztak be.

    A qunari átdolgozás szerintem egyáltalán nem gáz. Legalább jól elkülöníthetőek. Szerintem az a gáz amikor egy fantasy faj úgy néz ki mint egy ember csak nagyobb és erősebb de közben mondják, hogy ők tök mások mindenben. Marha igénytelen munkának tartom az olyat.
  • molnibalage83
    #18486
    A podcastban említették a gáz pályadesignet ilyen szinten.
  • Plata
    #18485
    Rengeteg utalást találsz a kettőben az egyből,sőt szereplőkkel is találkozol újra.
    Sőt.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Te fogod feléleszteni Flemeth-et,akit kinyírtál az elsőben.

    Második rész is jó lenne,ha nem lenne benne azok a gáz kúnáriak,első részben a kúnáriak még pusztán marha nagy erős emberek,második részben valami gáz szarvas démonok.
    Második részben a pálya eszetlenül kicsi,van egy városi rész meg a külső terület.
    Minden ház barlang és egyéb terület ahova bemész ugyanaz,ha egy barlangot láttál,akkor láttad az összest,mert minden barlang ugyanolyan belülről.Ugyanaz a barlang mindenhol,csak más a neve,de ugyanúgy néz ki,eltévedni nem fogsz bennük.De mikor már a századik ugyanolyan területre küldenek az fárasztó.
    Aztán ott van az hogy a második részben erősen erőltetik a homár szereplőket,elsőben is van Zevran aki homár,de otthagyod a táborban vagy kinyírod és kész többet nem foglalkozol a gyökérrel,de itt a sztoriban is nyomul a ratyi szereplő,emiatt nagyon rühelltem,olyan okádék homár szereplőket raktak bele hogy az ember legszívesebben a torkát vágná el,vagy legalább is azt kívánja dögöljön már meg ez az állat.
    Másodikban a karakter fejlesztés egy kicsit jobb,szerintem,de sajnos nagyon unalmas állandóan ugyanazon a térképen harcolni,nulla változatosság.Pasi karakterrel meg irritálóan szar a ratyi szereplők miatt.
  • Daermon
    #18484
    Plusz a 4. is összefonódik majd a DAI-vel.
  • Daermon
    #18483
    Valamennyire minden rész kapcsolódik egymáshoz. És sok párbeszéd és visszautalás van rájuk, valamint felbukkanó szereplők.
    De mindegyik rész másik hős, más történet. DAO vége és DA2 vége között azt hiszem 6 év van (de ez a narrativában el van mondva). A DAI a 2 után indul majd, és pedig kb összesen 4 évet ölel fel.
    De a Dragon Age Keepben szépen belehet állitani mindent a DAI-hez. Van, ami jobban visszaköszön, van, ami nem annyira. De az egész akkor működik legjobban, ha végigjátszottad mindegyiket, ezért RPG.
  • CrashBoostZoom
    #18482
    Minden játékban különböző karaktert alakítasz nem viszed tovább az előző részét. A mentések importálása max. annyit változtatnak, hogy bizonyos helyeken feltűnhet egy-egy karakter az előző részekből ha x módon döntöttél. A sztori viszont változatlan marad.

    A 2. részben vannak ugrások de max. csak 1-2 év. Nem évtizedek történései vannak elmesélve.
    A 2. rész alapjáraton rapid mód. Az Inquisition-ben sok az üresjárat és muszáj mellékküldikkel szórakoznod, hogy a fő sztori tovább haladjon.
  • molnibalage83
    #18481
    A 2. és 3. rész hogyan illeszkedik az elsőhöz? Iddqd blog podcastből azt hallottam, hogy a 2. rész évtizedes ugrásokkal mesél el történeteket. Akkor a 3. rész elején a "mentés imoportálás" miben meghatározó és hogyan kötődik az előzőkhöz?

    Ebben a videóban van róla szó.


    Hátha egyszer mégis végigtolom ezeket, de rapid módon csak a főszálra koncentrálva...
  • CrashBoostZoom
    #18480
    Akkor Crushing Prison (ezért is mondtam, hogy a CC spellek a legjobbak a játékban) de az már szinte csalás :D
  • molnibalage83
    #18479
    Az nem tart ki sokáig.
    Lassan a végére érek.
  • CrashBoostZoom
    #18478
    Mágusként: Cone of Cold és akkor csak nézhet ki a fejéből
    Utoljára szerkesztette: CrashBoostZoom, 2019.06.23. 16:55:24
  • molnibalage83
    #18477
    A gyűlés az jó volt. Mindkét fő választás megnéztem. Érdekes volt látni mindkét végletet. Viszont itt is volt bug. Első alkalommal miután párszor megcsaptam L nem csinált semmit, csak állt. A tank karakterem lenyomta, de hogy varázslóval hogyan lehet őt legyőzni az érdekes mutatvány lehet.

    Gondolom most jön a végjáték majd.
  • Although
    #18476
    Leliana, Morrigan, Duncan, Alstair, Oghren, Wynne stb, a helyszínek korcari vadon, a hamuharcosok, nature of beast rész, Andraste temploma, az út majd a végső nagy ütközet. Mondjuk teljesen más úgy már, hogy a regényeket is olvastam :)
  • Although
    #18475
    Miért fikáznám egyik legjobb történet, karakterek. Ahogy mindent összeadva a DAO is egyik legjobb amivel játszottam. Kevés van amit 3x is végigvittem.
  • Anonymusxx
    #18474
    Régen nekem se jött be a Dragon age 1, nekem túl sablonosok voltak a helyszínek, és a sztori se volt egy nagy szám, se a grafika, és a küldik sem.
    Valószínűleg túl nagy volt az elvárás, elég nagy túlzás volt a Baldurs Gate -khez hasonlítani. Így meg persze hogy csalódik az ember.

    Ennek ellenére tervezem ismét végigvinni a Dragon Age sorozatot, már nem sokra emlékszem belőle.
  • CrashBoostZoom
    #18473
    Nem értem, hogy ez honnan jött. Én az Inquisition-ról beszéltem. Ott nincs sok harc mert nincs semmi a területeken és open world mint a Witcher 3. Lehet, hogy az jobban bejönne neked mint az Origins.

    Ha mondani akarok valamit akkor azt leírom. Valahogy így: "a Witcher 3 területei üresek" de mivel nem tettem, nem arról beszélek. Ne keverj Although-val, én segíteni szeretnék. Nem fikázni azt, hogy mivel és hogyan játszol.
    Utoljára szerkesztette: CrashBoostZoom, 2019.06.23. 12:06:23
  • molnibalage83
    #18472
    Ha ezzel azt modnod, hogy a W3 területe üres, akkor elfog a röhögés.
  • molnibalage83
    #18471
    A történet és voice acting miatt. És sokkal kevesebb harc volt benne. Basszus is van olyan, hogy két óra folyamatos hent, majd aztán 3 perc párbeszéd.

    Neked valahogy mániád a W3 fikázása...
  • molnibalage83
    #18470
    Csak ott nincs olyan ökörség, hogy az a frakció foglyul ejt, akire a legnagyobb veszélyt jelented és megölted egyik vezető tagját. Miféle elbaszott történetvezetés?
  • CrashBoostZoom
    #18469
    Ha neked a Witcher 3 az etalon akkor az Inquisition-t pont neked találták ki :D Ott nincs sok harc mert nincs semmi. Csak üres területeken bóklászol gyakran céltalanul.

    Amúgy nem tudom, hogy milyen játékokat toltál ezelőtt de az ilyen trash harcokkal megtarkított történetvezetés nem új keletű dolog.

    De ha már eddig fajult a dolog számodra akkor a lentebb, PiszkosFred által említett játékokat (Baldur's Gate, Icewind Dale) messzire kerüld el mert a BG játékok az ugyanez (az Origins-t úgy reklámozták, hogy az a szellemi öröksége azoknak) az Icewind Dale-ek pedig szinte csak harc, nagyon minimális sztorival.
  • Although
    #18468
    Witcher 3-ban is rengeteg rész van ahol nincs választási lehetőséged csak harcolsz. Ráadásul sok ész nem kell a harcrendszeréhez. És mégis el vagy ájulva tőle nem ? :)
  • Although
    #18467
    Vannak fix történet részek, és vannak választási lehetőségek. Ahogy a nature of beastnál, ezenfelül is van egy kettő, ahol meg tudod oldani harc nélkül. Van ilyen, nem mindenkinek tetszik. Nekünk sokunknak fantasztikus élmény volt 2009-ben.
  • molnibalage83
    #18466
    Kb. most kezd elegem lenni ebből a "fantasztikus" RPG-ből.

    Mindenre az a megoldás, hogy hent. Howe-val csak csatázni lehet, aztán vagy hagyod magad foglyul ejteni, ami kb. annyira reális opció történetileg, hogy elfog a röhögés. Mert miért is hagyna életben ezután bárki...?

    Vagy egy elbaszottul nehéz csata jön megint... De ehhez ma már nincs erőm...
    Ez aztán a zseniális és választásokkal teli történetvezetés...

    Amit mástól hallottam a 2. és 3. részről, ezek után köszi, nem. Ezt is már csak becsületből tolom le.
    A karakterek jók benne, de egyébként ez egy tök sablonos játék. Nem értem mire fel a nagy ováció.
  • molnibalage83
    #18465
    Esélyem sem volt más felállással. A leghalványabb sem...
  • Plata
    #18464
    Igen nekem origines dragon age ultimate edition vagy mi a rák van.
    De magyar,kivéve talán 2 dlc.
    Abban a gólem pajti neve Pala.
  • molnibalage83
    #18463
    Ok, köszi.
  • Daermon
    #18462
    Shale a magyarban Pala. Mint a palakő.
  • molnibalage83
    #18461
    Pala = Paladin?

    Melyik képességével kell megcsapni?
  • Paxton
    #18460
    Nem, sajnos nevesített ellenfeleket nem lehet egy kombóval megölni, ezért kár is próbálkozni a High Dragon ellen pl. a Shattering kombóval (Cone of Cold + Crushing Prison/Stone Fist).
  • molnibalage83
    #18459
    Köszi, majd kipróbálom őket. Azt jól értem, hogy a legnagyobb sárkányt is szét lehetne ezzel csapni, ha nem dobja meg a mentőt?
  • Plata
    #18458
    Vannak jó kombók,csak rá kell jönni,a csúszós anyag és a tűzgolyó brutális.Csak vigyázz hova tolod,azt hiszem magyarul csúszós anyag a neve a varázslatnak,amivel a földön ilyen csúszós trutyi lesz és el csúsznak rajta,na ha ezt begyújtod akkor szép lángtengerré változik.
    De ha valakit lefagyasztasz és úgy csapatod meg Pala-val vagy talán kőököl nevű varázslattal akkor széttörik,tökmindegy hogy mekkora boss,ha lefagyasztod és úgy ütöd meg kő varázslattal vagy Pala-val széttörik.
    A két rúnás kombó meg eszement hatásos bármi ellen.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2019.06.17. 12:10:12
  • molnibalage83
    #18457
    A játék loading screen alatt írtam, hogy vannak kombók, de nem volt világos, hogy ez okos használatot takar vagy valódói rejtett kombót. A listában levők között max. ezt a Paralysis Explosion menne és láttam már a grafikáját. Hogy ellenem használták-e azt nem tudom.

    Mindenkit full manuálisan irányítok, mert hiába a tactic rendszer, ha kb. csak heal limitre jó az egész. A játékban eszméletlen fontos, hogy hol állsz, amikor cone vagy AE varázslatokat használsz. Innentől fogva meg felesleges erőlködés az egész tactics.
  • Andule
    #18456
    Csak ez megint olyan, hogy fantasztikus játék az, ahol egyféleképpen lehet győzni. Megnéztem YT videón ezt utólag, más is így gyakta le. Csak akkor ez megint olyan, ha nem erre fejlesztem Shale-t, ha nem íjász Leliana akkor ezt hogyan csinálod meg? Én úgy látom, hogy sehogy...
    itt magyarazza mar neked egy ideje par ember h vannak mas lehetseges megoldasok is jatekstilusra, harcokra, etc. jatszd ugy ahogy tetszik ofc csak nem igazan az jon at h tetszik.
    a runas trukk az a varazslatkombinaciok egyike, 2 runat egymasra dobva (paralysis + repulsion) letrejon egy 'egyszerhasznalatos' paralizisrobbanas ami viszont sokkal erosebb, tovabbtarto es iszonyat nagy teruletu. talan az egyik legjobb varazslat az egesz jatekban leven mar alacsony szinten is elerheto es az egesz jatek alatt, vegig hasznos marad. sarkanyok ellen kisebb sajna a hatoideje de meg igy is absz hatasos, nagyobb tomegek ellen pedig ubertap. varazslatkombok
    ha ez a resze kimaradt volna a jateknak eddig akkor erdemes atfutnod a linkelt oldalt. pl nekem ezzel elegge easy mode volt (hardon) a mocsari banya rogton miutan feldobta a kuldit Morri. (lvl9 kornyeke tan) kicsit tanulni kell a hasznalatat annyiban h kb mi az a tav amire illik helyezkedni a kozelharcosokkal de lehet trukkozni vele boszen. (pl szimpla sarga ellenfelekkel megtuzdelt nagyobb tomeg ellen kezdeni vmi folytoponton egy repulsion-nel majd amikor osszert a banda vagy vki netan megdobna a mentot es atjutna azon radobni a masik glyph-et aztan mar csak le kell vadaszni a tavolabbi ijszokat meg az egy helyben allo sleppet. annyiban ra kell keszulni az ilyenekre h erdemes mindenkit manualisban iranyitani mert az AI valoban suta hisz mindig reflexbol fut az ellenfel fele.)

    Utoljára szerkesztette: Andule, 2019.06.17. 11:43:09
  • molnibalage83
    #18455
    Ja, hát ezt csak Alistair tudja a harcosok közül, mert anno poti dobásra is használtam őt. A varázslók közül talán még valaki, de ők már olyan táposak, hogy nem bohóckodnak ezzel.
  • Daermon
    #18454
    Arra figyelj 1db képesség pont kell a Méregkeverésre, hogy használhasd adott karakterrel. És egyszerre mehet sima és fejlesztett verzió is fel, nem ütik egymást :)
  • molnibalage83
    #18453
    90-re fel van tolva a hely, és jellemzően 45 slotnál többet nem foglalnak a cuccaim.