18612


Dragon Age banner kép
Megrendelhető magyarul: 576KBYTE és a CD GALAXIS

Ha a patch után nem indulna, KATTINTS IDE

| SPECIALIZÁLÓDÁS | AJÁNDÉKOK |
  • molnibalage83
    #18332
    Az erdőben támadó csapat összes tagja immúnis volt a hideg mágiára...
    Egy idő után azt csináltam, hogy a csak futkorászott, ha rátámadtak és a többiek addig ütötték a mellettük elrohanó ellent. Csak még ez is oda vezetett, hogy négyszer csapták le a csajt, addig a többieket egyszer sem. A mágusokat tudja jól bombákkal agyomcsapni, ha kellett, de ezek most elfogytak. ---> Visszaállok másra, csak sajnos így nem lesz ott a fontos (?) beszélgetéseknél. Tudja a görcs.
  • CrashBoostZoom
    #18331
    Elszaladsz vele és lefagyasztod aki támadja vagy ismét használod a bevonzó képességet, ráküldesz egy másik harcost, hogy védje meg stb. a lehetőséget tárháza szinte végtelen. Meg lehet állítani a harcot bármikor. Használd ki, taktikázz.

    A lényeg az, hogy futni nem szégyen sőt az ilyen játékokban gyakran hasznos is.
  • molnibalage83
    #18330
    Hogyan akadályoznám meg, ha több ellenfél van mint ember és a bevonzó képesség ellenére valaki őt támadja...?
  • CrashBoostZoom
    #18329
    Arra is jó, igen. De még mindig nem értem, hogy miért hagyon, hogy közelharcba kerüljön ha íjásznak (ami szerintem elég hasznos dolog és ez alatt nem feltétlen a über sebzést értem) fejlesztetted.

    Van beépített scaling a játékban:
    https://dragonage.fandom.com/wiki/Challenge_scaling

    Ezért nem kezdhetsz pl. Orzammar-al mert egyszerűen el sem jutsz odáig.
  • molnibalage83
    #18328
    Volt egy kis időm végre játszogatni. Érdekes hely ez az erdő. A rímekben beszélgető fa jópofa volt. A sírköveknél felbukkanó ellenfelek viszont érdekesek. Ha semennyire nem szintez a program, ha elsőre ide jöttem volna mission impossible. Még így is izzasztó volt mindkettő. Persze a sima ellenfelek lehentelése meg semennyire nem kihívás.

    A bombák egész durvák tudnak lenni, a tolvaj csaj arra jó. Az íjászkodása viszont egész egyszerűen súlytalan, ahogy közelharcosként is.
    Két tank + két varázslónő vagy három tank + Morrigan fényévekkel erősebb.
  • molnibalage83
    #18327
    Értem. Csak akkor arról mondtál véleményt, amit nem totál végig...
  • Plata
    #18326
    Van benne egy kis trollkodás is.
  • Plata
    #18325
    Igen.
    Utoljára tavaly próbáltam vele szerencsét,de nem jött be.
  • Daermon
    #18324
    Ööööö, te miről beszélsz? :D most én sem értem. Jásztottál te Witcherrel?
  • molnibalage83
    #18323
    Ezt most trollkodás?
  • Plata
    #18322
    Szerintem egy GTA-ban több rpg van mint a witcher szériában.Élő karakterek?Hol?
    A lengyelek mesterei a hülyeségnek,még annyi agyhalott nincs mint a lengyel játékosok közt.
    Dragon Age még mindig le tud kötni,úgy is hogy egy rakás vicces grafikai bug előjön.
    Halli hülyén néznek ki a vértócsák ha oldalról nézem őket.
    De a sztori akkor is jó.Megint törpe szerencsevadászt kezdtem.
    Sajna a mentések nincsenek meg originben,de az elért teljesítmények igen.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2019.05.09. 20:25:08
  • Daermon
    #18321
    :D
  • Although
    #18320
    Így van mester :)
  • PiszkosFred
    #18319
    Kezdodik...
  • Although
    #18318
    Annak idején figyelve a Conanba, kívülállóként, Elsit és a többieket megértettem nekik mit jelent a szerepjáték. És miért a DAO volt az etalon. olvassátok végig így több mint vagy közel 10 év után, miről beszéltek. Mondom a Skyrim oldalon egy ilyen sor nincs. Nem véletlen. És ne jöjjünk az open world. Mesével. A Witcher hiába hazudjuk nem voltak élő karakterek. Dehogynem!
    Nem is akármilyenek! Ezért lettek a lengyelek az új mesterek :) A hivatalos piacon. Nekünk meg ott van az Obsidian még :)
    Szerk: Erről szól :)

    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.05.09. 19:26:12
  • Daermon
    #18317
    50%-on van. Szerencsétől függően szerintem kb jövő év elejére lesz meg.
  • molnibalage83
    #18316
    Úgy látom dolgoznak a fordításon, de ezzel a tempóval még éves vagy több év, mire elkészül.
  • Plata
    #18315
    Nem mert angolul nem kell.
    Amíg nem magyar nem állok neki,imádom a dragon age-et,de úgy hogy értek mindent.
    Originsben az a jó hogy minden vackot eltudok benne olvasni és megértem.Megértem a hülye poénokat.Utalásokat,minden vackot.
    Inquisitiont próbáltam,de nem sajátot,nem rossz játék,de ha lesz magyarítás hozzá biztos neki esek.
  • molnibalage83
    #18314
    Hát, én angolul tolom.
  • Daermon
    #18313
    Na várj. Te nem játszottad az Inquisitiont?
  • Plata
    #18312
    Igen.
    Nagyon jó hogy az origins full magyar.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2019.05.08. 11:00:15
  • molnibalage83
    #18311
    Az Inq-t?
  • Plata
    #18310
    Hát ha magyarul lehetne tolni én is kipróbálnám.
  • molnibalage83
    #18309


    Én ezen videó hatása miatt kezdtem el egyáltalán az első részt, mert meg occsón volt a GoG-on az ultimate edition. Jelen állás szerint tetszik annyira, hogy minden hibája ellenére egyszer végigmenjek rajta.
  • Probatbicol
    #18308
    Én az Inquisitiont nyomom most a beszélgetésetek hatására, mert azt anno félbehagytam. Meg kell mondjam sokkal jobb, mint ahogy emlékeztem rá. Kifejezetten jót tett neki az idő múlása, mondjuk ehhez lehet hogy köze van a mostani játékfelhozatalnak is.
    Emlékszem pl. hogy zavart annak idején a power gyűjtögetés a questek feloldásához, most meg már látom hogy ha logikusan játszik az ember akkor megvan automatikusan mindenre amire kell.
    Grafikailag abszolút megállja a helyét ma is.
  • Plata
    #18307
    Én is originről raktam fel.
  • Daermon
    #18306
    Én már Originről tettem újra, úgy nem volt ilyen gondom szerencsére.
    Most agyalok, hogy esetleg újra nyomja el az Inqusitiont, mert nagyon messze még a magyaritás hozzá, de kedvem meg lenne. :D
  • Plata
    #18305
    Köszi,így megy.
  • PiszkosFred
    #18304
    Kell neki egy friss(ebb) PhysX. Vagy leszeded csak azt, vagy telepitesz egy teljes driver csomagot, amelynek ez is a resze.

    Vagy, megkeresed az Origin-DAO mappadat, es onnan felrakod. Elvileg innen: "Program files x86 > Origin Games > Dragon Age > __installer > physx > redist"
  • Plata
    #18303
    Na úgy döntöttem újra felrakom a játékot.
    Le is jött gyorsan viszont nem hajlandó elindulni,valami hülye error jön elő.
    Invalid license. Reason Code = Missing DLL: [NxCharacter.dll] Error: 0x7E
    Mi az hogy invalid license.Évekig jó volt a régi gépemen?
  • Andule
    #18302
    na annyi csak lemaradt h detto mod nelkul jatszom/~ttam igy L-nek van alapbol Dirty Fighting-ja ami aktivalhato akar ijjal a kezben is es ugyan nem sebez de stun-ol par mp-re amig is szepen odebb lehet futni. (de legalabbis nem kell foglalkozni a delikvenssel meg egy ideig) Eletmento lehet :)
    Utoljára szerkesztette: Andule, 2019.05.07. 18:21:29
  • Andule
    #18301
    ijaszathoz:
    a fenntartottak amiket hasznalok L-el: Aim + pet summon, a cel a folyamatos (lehetoleg minel nagyobb) panceltoro lodozes viszonylag elfogadhato sebesseggel mert amugy nem o a fo DD. ez baromi sok fenntartast igenyel szal en absz nem hasznalom mar a dalat mert tok ertelmetlen. (lehetne mas tavolsagi ft-al is operalni de a cel a gyorsan lezavart csatak es nem debuffok meg ilyenek)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    fegyverkent Marjorie ijat hasznalom ami eleg konnyen beszerezheto, akar viszonylag a jatek elejen
    nyilvan jo a master archer mielobbi kitolasa mert az csak noveli a skillek elonyeit. aktiv skillekbol a masodik sor vegig hasznalhato mar a legelejetol. a pinning csak lassit igy nem akkora csoda, de a crippling mar halalos itelet lehet siman az ellennek mivel helyhez koti (remelhetoleg a varazslok keresztuzeben). Critical Shot es Arrow of Slaying eleg brutal damot tud tolni de tegyuk hozza h alapbol van az ijjal meg a bonuszokkal 17-18%os crit chance es emelle 19es armor penetration. Sok ellenfel eseten nagyon hasznos a scattershot mivel teruletre hato CC, igaz nem tul sokaig de altalaban annyi eleg is mig a varazslok befejezik a maguk AOE varazslatat es pokolla teszik a tomeg eletet. (scattershot nyitasnak, tuzlabda a tomegbe, masik varival meg egy lang/ho/villamfelho es szepen kivarni ki er oda a partihoz) ilyen esetekben erdemes lehet atvaltani rapid shotra akar (gyorsabb lodozes, kevesebb sebzessel)
    Egy bazi nagy ellenfel eseten erdemes Shattering Shot-tal nyitni h az ellen kapjon egy jo kis armor penetration debuffot majd tolni a legnagyobb sebzo cuccokat illetve ami nincs epp CD-n, ott nincs igazan taktika ugysem kvazi inkabb a helyezkedesben.

    nyilvan lehet meg mokazni a mergek vagy csapdak hasznalataval de en sosem tettem, elobbi mindig kimegy a fejembol pedig skill nelkul is talalni sokat, masodikkent meg sosem "fecsereltem" a nehezen osszeszedett penzemet h ertelemesbb csapdakat vagy mergeket vegyek es tanuljak. Mert amit lentebb irt vki h itt sosincs eleg penze az embernek az elegge korrekt, en ezert huztam L zarnyitasat es lopasat is. A ladakbol xp is jon (igaz csak neki) meg eladhato targy, lopasbol meg sok kicsi sokra megy alapon ossze lehet kukazni olyan 200+ aranyat is alles zusammen. en a penzemet legfokepp az extra skill/varazslat/talent-es konyvekre es arra a par vasarolhato de draga targyra szortam el. akiket nem hasznalok karaktereket fel szoktam oltoztetni vmi nem tul ganyba de azert nem viszem tulzasba. (van persze amikor a korabban 90+ aranyert behuzott egykezes fegyvert el lehet adni 7 aranyert, akkor inkabb adom vkinek mert hat az a...juk f...at ezzel az arressel :P )



    mivel a jatek harcrendszere elegge "mmo-sitott" (szvsz) ezert hasznalom en is az abban bevett roviditeseket (elnezest h nem voltam korabban egyertelmubb)
    DD- damage dealer
    CC - crowd control
    CD - cool down
    AOE - area of effect
    Utoljára szerkesztette: Andule, 2019.05.07. 18:12:50
  • Daermon
    #18300
    Az emo elf volt, Fenris, és lírium beöntéses harcos volt :D
    Merill és Varric volt jó a 2-ben, meg persze maga Hawke, akivel vagy. Merillel meg ugye már a Pagonyelf eredetben találkozol is még Originsben :)
  • Plata
    #18299
    Na őket komáltam még.
    Többire egyáltalán nem emlékszem.
    Vagyis volt még valami ferdehajlamú mágus.De őt utáltam.De a neve neki sem maradt meg.
  • PiszkosFred
    #18298
    Varric es Isabela :)
  • Plata
    #18297
    Nem tudom.
    Kettőt is végigvittem párszor.
    De ugye ott csak ember lehetsz.
    Alig emlékszem a sztorira.
    Originsre meg nagyon is.
    Kettőből csak egy társ jut eszembe.
    Asszem Merill volt.
    Törpe meg kalózcsaj neve fejből nem megy.
  • Daermon
    #18296
    Azt, hogy csináltad? A 2-nek pont az egyik központi eleme a kúnárik és kún :D De mindegy, ez nem ide tartozik, meg a 2-nek volt baja bőven.
  • PiszkosFred
    #18295
    Ami a kesobbi karrierje szempontjabol kulonosen "vicces" :)
  • Plata
    #18294
    Kettőben nem nagyon foglalkoztam a kúnárikkal,olyan gáz gézák voltak hogy kerültem őket mint a leprát.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2019.05.07. 10:32:28
  • Daermon
    #18293
    Erre a 2-ben már magyarázatot kapsz, hogy Sten, hogy kúnári, ha nem is olyan kúnári.